فلسفی مطرح کرد:
رنسانس در بورس با نسخه مشارکت مردم گفتگو

رنسانس در بورس با نسخه مشارکت مردم

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشارکت مردمی در پبشبرد اهداف صنعت بورس اهمیت دارد،گفت:توجه به بحث معافیت‌های مالیاتی و بیمه‌ای برای فعالیت‌های بورسی تولیدکنندگان، پیشنهاد پاداش‌های نقدی برای میزان مشارکت تولیدکنندگان در بورس در تقویت معاملات بورس کالا موثر است.


پیمان فلسفی، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی درباره معاملات محصولات کشاورزی در بورس گفت: بطور کلی بورس کالا موجب افزایش شفافیت در قیمت‌گذاری و معاملات محصولات کشاورزی می‌شود از سوی دیگر بورس کالا امکان خرید و فروش سریع و آسان محصولات کشاورزی را فراهم می‌کند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ابزارهایی مانند قراردادهای آتی به بازیگران بازار امکان پوشش ریسک نوسانات قیمت را می‌دهد همچنین توجه به استانداردهای بورس انگیزه تولیدکنندگان را برای ارتقاء کیفیت محصولات افزایش می‌دهد.
تنوع محصولات پذیرفته شده در بورس محدود است
فلسفی درباره مشکلات بورس کالاهای کشاورزی در ایران گفت: دامنه محدود محصولات باید مورد توجه قرار بگیرد چرا که در حال حاضر تنوع محصولات پذیرفته شده در بورس محدود است از سوی دیگر کمبود انبارها، وسایل حمل و نقل و سایر زیرساخت‌ها نیز از موانع توسعه بورس محسوب می شود.
وی با بیان اینکه ضعف در مقررات و نظارت بر بورس منجر به تخلفات و مشکلات می‌شود، افزود: باید پذیرفت آشنایی پایین تولیدکنندگان و بازرگانان با مزایای بورس کالا نیز وجود دارد که باید مورد رسیدگی قراربگیرد.
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس درباره راهکارهای بهبود وضعیت بورس کالاهای کشاورزی گفت: ارتقاء زیرساخت‌های بورس، گسترش محصولات پذیرفته شده، بهبود قوانین و نظارت و افزایش آموزش و آگاهی بازیگران بازار در تقویت بورس کالا تاثیرگذار است.
فلسفی با بیان اینکه مشارکت مردمی در پبشبرد اهداف صنعت بورس اهمیت دارد، گفت: برای افزایش مشارکت تولیدکنندگان کشاورزی در بورس کالا، می‌توان آموزش و آگاهی‌سازی تولیدکنندگان را مورد توجه قرار داد و همچنین استفاده از ظرفیت رسانه‌ها برای اطلاع‌رسانی و ترویج مشارکت تولیدکنندگان در بورس، و ایجاد برنامه‌های راهنمایی و مشاوره برای تولیدکنندگان در زمینه معاملات بورسی را لحاظ کرد.
تاکید بر افزایش شفافیت در روند‌های قیمت‌گذاری و معاملات بورسی
وی با تاکید بر نقش مهم ارائه مشوق‌های مالی و اعتباری گفت: ارائه وام‌های ارزان‌قیمت برای تولیدکنندگان فعال در بورس کالا و توجه به بحث معافیت‌های مالیاتی و بیمه‌ای برای فعالیت‌های بورسی تولیدکنندگان، پیشنهاد پاداش‌های نقدی برای میزان مشارکت تولیدکنندگان در بورس نیز در تقویت معاملات بورس کالا موثر است.
وی با تاکید بر بهبود زیرساخت‌های بورس افزود: سرمایه‌گذاری برای ایجاد انبارهای استاندارد، توسعه سامانه‌های حمل و نقل کارآمد برای جابجایی محصولات و افزایش شفافیت در روند‌های قیمت‌گذاری و معاملات بورسی بسیار اهمیت دارد.
فلسفی گفت:ایجاد صندوق‌های تضمین خرید و فروش محصولات در بورس کالا و ارائه خدمات بیمه‌ای برای پوشش ریسک‌های تولیدکنندگان باید مورد توجه قرار بگیرد و برای انجام این مهم برنامه برنامه ریزی شود.
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس یادآور شد: بدیهی است با اجرای اقدامات مذکور می‌توان انگیزه و اعتماد تولیدکنندگان کشاورزی را برای مشارکت در بورس کالا افزایش داد./
پایان پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

راه اندازی فاز 11 پارس جنوبی

پزشکیان بازار مرغ و نهاده‌های دامی را چگونه تحویل می‌گیرد؟

خودروهای برقی جدید جنرال موتورز در راه است؟

گمرک هم صادرات روغن نباتی را ممنوع اعلام کرد

روایت بانک جهانی از رشد اقتصاد ایران میان تنش‌های ژئوپولیتیک

ضریب جینی بخش روستایی در ایران 34.3 و شهری 31.1 درصد شد

بازنشستگان نگران متناسب‌سازی حقوق‌ها و صدور احکام نباشند

فرزین خبرداد:امکان انتشار یک میلیارد یورو اوراق ارزی در بورس

رمزگشایی از پرونده‌های ارزی اخیر

فقرزدایی یا فقیرزدایی؟

فلج تجارت با تحریم

بایدن لجباز

برق‌گرفتگی اقتصاد ایران

گردش مالی خانوارهای یارانه‌بگیر بازنگری می‌شود

نبض ناموزون فولاد در بهار/ ترمز صادرات فولاد کشیده شد

وصول 10 هزار و 195 میلیارد ریال از منابع نفتی برای اجرای نهضت ملی

گزارش روزانه بورس 23 تیرماه؛ ریزش 9 هزار واحدی شاخص کل

خاندوزی: 94 همت کالا توسط سازمان اموال تملیکی تعیین‌تکلیف شد

آغاز پیش فروش بلیت قطارهای مسافری مردادماه از فردا

افزایش مجوز صدور و تمدید آموزشگاه‌های آزاد در دولت سیزدهم

هدفگذاری اشتغال امسال استان تهران چقدر است؟

شاخص بازار سرمایه افت کرد

نظارت بهداشتی و شرعی دام‌های قربانی در تاسوعا و عاشورا

قیمت‌گذاری دستوری برای خودرو هم ممنوع شد؟

مهلت تعریف حساب وکالتی تمام شد؛ دیگر اقدام نکنید/ ثبت‌نام خودروهای وارداتی تا پایان فردا شب

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.