کمترین اسپرد جفت ارز متعلق به کدام جفت‌ارزهاست؟ معرفی و تحلیل دیجیتال

کمترین اسپرد جفت ارز متعلق به کدام جفت‌ارزهاست؟ معرفی و تحلیل

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - اگر شما یک معامله‌گر فارکس هستید، احتمالاً با اصطلاح اسپرد آشنایی دارید. اسپرد یکی از عوامل کلیدی است که بر هزینه و سودآوری معاملات شما تأثیر می‌گذارد. اسپرد در واقع به تفاوت بین قیمت پیشنهادی و قیمت درخواستی یک جفت ارز اطلاق می‌شود. قیمت پیشنهادی قیمتی است که شما می‌توانید ارز پایه را به فروش برسانید. قیمت درخواستی قیمتی است که شما می‌توانید ارز پایه را خریداری کنید. اسپرد بر حسب پیپ اندازه‌گیری می‌شود. پیپ کوچک‌ترین واحد حرکت قیمت در فارکس است و معمولاً برابر با چهارمین رقم اعشاری قیمت است. برای محاسبه اسپرد، شما می‌توانید قیمت پیشنهادی را از قیمت درخواستی کم کنید. برای افزایش سودآوری معاملات خود، ممکن است به به دنبال کمترین اسپرد جفت ارز باشید. 

اسپرد چیست؟

اسپرد نشان‌دهنده هزینه معاملات شما است. هنگامی که شما یک جفت ارز را خریداری می‌کنید، باید قیمت درخواستی بالاتری را بپردازید. در مقابل هنگامی که یک جفت ارز را می‌فروشید، شما در اصل قیمت پیشنهادی کم‌تری را دریافت می‌کنید. این بدان معناست که باید برای ورود و خروج از معامله، اسپرد را به‌عنوان هزینه بپردازید. اسپرد از دو اصطلاح Ask و Bid تشکیل شده است. همیشه قیمت خرید یا همان Ask بیش‌تر از Bid یا همان قیمت فروش است.

محاسبه اسپرد چگونه است؟

برای محاسبه اسپرد کافیست مقدار Ask را از Bid کم کنید. به‌عنوان مثال، اگر جفت GBP/USD به قیمت‌های 1.3600/1.3605 معامله شود، مقدار اسپرد برابر است با فرمول زیر. جواب این فرمول نشان می‌دهد که مقدار اسپرد برابر با 0.0005 دلار یا 5 پیپ است.

Spread= Ask Price - Bid Price= 1.3605 - 1.3600 = 0.0005

 برای محاسبه هزینه اسپرد نیز می‌توانید اسپرد را در اندازه معامله ضرب کنید. مثلاً اگر شما 10000 واحد پوند/دلار آمریکا را با اسپرد 5 پیپ معامله کنید، هزینه اسپرد برابر است با حاصل زیر. حاصل زیر نشان می‌دهد که شما باید 5 دلار برای ورود و خروج از معامله، صرف نظر از نتیجه، پرداخت کنید.

 Spread Cost= Spread × Trade Size= 0.0005 × 10000 = 5 USD

کارگزاری‌های فارکس چه نوع اسپردی را ارائه می‌دهند؟

کارگزاری‌های فارکس می‌توانند اسپردهای مختلفی را برای جفت ارزهای مختلف ارائه دهند. برخی از کارگزاری‌ها اسپرد ثابتی را ارائه می‌دهند که بدون توجه به نوسانات یا نقدینگی بازار، ثابت می‌ماند. سایر کارگزاری‌ها اسپردهای متغیری را در اختیار معامله‌گران خود قرار می‌دهند. اسپرد متغیر یا همان شناور بر اساس عرضه و تقاضای جفت ارز در حال نوسان است. اسپردهای متغیر می‌توانند در شرایط عادی بازار کم‌تر از اسپردهای ثابت باشند.

منظور از کمترین اسپرد جفت ارز چیست؟

وقتی صحبت از انجام معاملات در بازارهای مالی می‌شود، یکی از عوامل ضروری که باید در نظر گرفته شود، اسپرد است. اسپرد نشان‌دهنده تفاوت بین قیمت پیشنهادی و درخواستی یک جفت ارز است و مستقیماً بر سودآوری معاملات تأثیر می‌گذارد. شما به‌عنوان یک معامله‌گر باید بتوانید کمترین اسپرد جفت ارز را شناسایی کنید. زیرا اسپردهای کم، شرایط معاملاتی بهتر و کاهش هزینه‌ها را ارائه می‌دهند. در این بخش به بررسی پنج جفت ارزی می‌پردازیم که کم‌ترین مقدار اسپرد را دارند.

جفت ارزهایی که اسپرد کمی دارند، در واقع آن‌هایی هستند که تفاوت کمی بین قیمت‌های پیشنهادی و درخواستی آن‌ها وجود دارند. کمترین اسپرد جفت ارز به معنای هزینه کم‌تر و سود بیش‌تر برای معامله‌گران است. برخی از محبوب‌ترین جفت ارزهای کم اسپرد عبارتند از EUR/USD،  GBP/USD، USD/JPY، USD/CHFو AUD/USD. 

EUR/USD

این جفت ارز بیش‌ترین معامله در بازار فارکس را به خود اختصاص داده است. EUR/USD با اسپرد متغیر در حدود 0.1 تا 3 پیپ، بسته به نوع کارگزاری معامله می‌شود. این جفت ارز نوسانات بالایی دارد، به ویژه در طول رویدادهای خبری که بر اقتصاد ایالات متحده یا اتحادیه اروپا تأثیر می‌گذارد. رویدادهایی مانند تصمیمات نرخ بهره، داده‌های تورم، گزارش‌های تولید ناخالص داخلی و سایر موارد مشابه بر اسپرد این جفت ارز تاثیر می‌گذارد.

GBP/USD

همه معامله‌گران این جفت ارز را با نوسانات زیادی که دارد می‌شناسند. شما در جایگاه یک معامله‌گر، می‌تواند فرصت‌های خوبی را برای پیدا کنید. اسپرد متغیر برای این جفت ارز از 0.3 تا 2.7 پیپ بدون احتساب کمیسیون است. GBP/USD تحت تأثیر رویدادهای خبری قرار می‌گیرد، مخصوصاً خبرهایی که بر اقتصاد بریتانیا یا ایالات متحده تأثیر می‌گذارند، مانند برگزیت، معاملات تجاری و رویدادهای سیاسی.

USD/JPY

این جفت ارز از دو اقتصاد مجزا تشکیل شده است، یکی صادرکننده یعنی ژاپن و دیگری واردکننده یعنی ایالات متحده. اسپرد متغیر برای این جفت ارز از 0.2 تا 2 پیپ است. رویدادهای خبری این جفت ارز را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد، مخصوصاً رویدادهایی که به اقتصاد ایالات متحده یا ژاپن مرتبط هستند.

USD/CHF

جفت ارز USD/CHF به‌عنوان یک جفت ارز امن در نظر گرفته می‌شود، زیرا در زمان عدم اطمینان بازار یا ریسک گریزی تمایل به افزایش دارد. اسپرد متغیر برای این جفت از 0.3 تا 2.5 پیپ است. این جفت ارز تحت تأثیر رویدادهای خبری قرار می‌گیرد که بر اقتصاد ایالات متحده یا سوئیس تأثیر می‌گذارند، مانند مداخلات بانک مرکزی، شاخص‌های اقتصادی و ثبات سیاسی.

مقدار اسپرد به چه عواملی بستگی دارد؟

نقدینگی

از مباحث مهم در ساختار بازار فارکس هر چه جفت ارز نقدینگی بیش‌تری داشته‌باشد، خریدار و فروشنده بیش‌تری برای آن در بازار وجود دارد. نقدینگی بالا باعث کاهش اسپرد می‌شود. نقدینگی تحت تأثیر حجم معاملات، محبوبیت و در دسترس بودن یک جفت ارز قرار دارد.

نوسانات

زمانی که نوسانات بازار کم است، مقدار اسپردها نیز کم‌تر می‌شوند، به این معنی که تفاوت بین قیمت‌های پیشنهادی و درخواستی کم است. دلیل این امر این است که کارگزاری‌ها ریسک کم‌تری در انجام معاملات دارند و می‌توانند برای جذب معامله‌گران بیش‌تر اسپرد کم‌تری ارائه دهند. کمترین اسپرد جفت ارز، برای معامله‌گرانی مطلوب است که به کاهش هزینه‌های معاملاتی خود فکر می‌کنند.

برعکس، زمانی که نوسانات بازار بالا باشد، اسپردها تمایل به گسترش دارند که به آن واید شدن اسپرد می‌گویند.، به این معنی که تفاوت بین قیمت‌های پیشنهادی و درخواستی زیاد است. زیرا بروکرها در انجام معاملات با ریسک بیش‌تری روبرو هستند و این ریسک را با افزایش اسپردها جبران می‌کنند. اسپردهای بیش‌تر می‌توانند برای معامله‌گران مضر باشند زیرا هزینه کلی معامله را افزایش می‌دهند.

شرایط بازار

اسپرد نیز می‌تواند با توجه به زمان روز، جلسه معاملاتی و جو بازار تغییر کند. برای مثال، اسپرد در ساعات اوج معاملاتی که بازارهای اصلی باز هستند و با هم همپوشانی دارند کم‌تر و در ساعات غیر اوج زمانی که نقدینگی کم‌تر است، مقدار آن بیش‌تر است. به‌طور مشابه، اسپرد می‌تواند تحت تأثیر احساسات بازار باشد، مانند خوش بینی یا بدبینی، که بر انتظارات و رفتار معامله‌گران و سرمایه‌گذاران تأثیر می‌گذارد.

سیاست‌های کارگزاری

اسپرد همچنین می‌تواند به سیاست‌های کارگزاری، مانند کمیسیون و کارمزدهایی که برای خدمات خود دریافت می‌کند، بستگی داشته‌باشد. کارگزاری‌های مختلف بسته به مدل کسب ‌و کار و بازار هدفی که دارند، ممکن است اسپردهای متفاوتی را برای یک جفت ارز ارائه کنند.

استراتژی‌ مناسب برای معامله با کمترین اسپرد جفت ارزچیست؟

بیش‌تر معامله‌گران دوست دارند تا با کمترین اسپرد جفت ارز معامله‌کنند. جفت ارزهایی که اسپرد کمی دارند برای آن‌ها جذاب هستند، زیرا هزینه‌های تراکنش کم‌تر، نقدینگی بالاتر و فرصت‌های معاملاتی بهتری را ارائه می‌دهند. با این حال، خرید و فروش جفت ارز با اسپرد کم نیز، نیازمند مهارت‌ها و استراتژی‌هایی است. در ادامه شما در جایگاه یک معامله‌گر، با این موارد آشنا می‌شوید و از آن‌ها برای به حداکثر رساندن سود و به حداقل رساندن ریسک خود استفاده می‌کنید.

استفاده از تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال در واقع مطالعه الگوهای قیمت، روندها، شاخص‌ها و سیگنال‌ها برای شناسایی فرصت‌های معاملاتی و نقاط ورود و خروج به بازار است. تجزیه و تحلیل فنی می‌تواند به شما کمک کند تا جهت، قدرت و مدت حرکات بازار و همچنین سطوح حمایت و مقاومت بالقوه را تعیین کنید. می‌توانید از ابزارهای مختلفی مانند نمودارها، خطوط روند، میانگین‌های متحرک، نوسان‌گرها و اصلاحات فیبوناچی برای انجام تحلیل‌های فنی و افزایش تصمیمات معاملاتی خود استفاده کنید.

بهترین زمان معامله را انتخاب کنید

توانایی انتخاب بهترین زمان برای ورود و خروج از بازار در واقع هنر شما را در تنظیم زمان‌بندی نشان می‌دهد. زمان‌بندی معاملات می‌تواند به شما کمک کند تا حرکات بهینه قیمت را شناسایی کنید و از هزینه‌های غیر ضروری جلوگیری کنید. می‌توانید معاملات خود را در ساعات اوج بازار، زمانی که نقدینگی و نوسانات بالا هستند انجام دهید. شما به‌عنوان یک معامله‌گر با تجربه می‌دانید که از انجام معاملات در بازارهای متلاطم و فرعی باید خودداری کنید.

سخن آخر

اگر می‌خواهید تا هزینه‌های معاملاتی خود را کاهش دهید پس باید با اصطلاح کمترین اسپرد جفت ارز آشنا باشید. اسپرد یکی از مهمترین عواملی است که بر عمل‌کرد شما در بازارهای تأثیر می‌گذارد. اسپرد به اختلاف قیمتی گفته می‌شود که بین خرید و فروش یک جفت ارز وجود دارد. این اختلاف قیمتی همان هزینه‌ای است که شما برای انجام معامله پرداخت می‌کنید. پس هر چه اسپرد کم‌تر باشد، هزینه شما نیز کمتر خواهد بود. یکی از راه‌هایی که می‌توانیم اسپرد را کاهش دهیم، انتخاب جفت ارزهایی است که دارای اسپرد کم‌تری هستند. این دارایی‌ها معمولاً جفت ارزهای اصلی نامیده می‌شوند. این جفت ارزها شامل EUR/USD, USD/JPY, GBP/USD, USD/CHF, AUD/USD, هستند. این جفت ارزها دارای حجم معاملاتی بالا و نوسانات پایینی هستند. بنابراین، اسپرد آن‌ها کم‌تر از جفت ارزهای دیگر است.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

خدمات پیام‌رسان‌های داخلی به نامزدهای انتخابات اعلام شد

تورم آمریکا همچنان بالا است

ترانزیت ریلی زغال سنگ از روسیه به هندوستان از مسیر ایران برای اولین بار

ارتقاء جایگاه بازار سرمایه در تامین مالی بنگاه‌های تولیدی/ ضرورت ترویج سرمایه‌گذاری غیرمستقیم

دستورالعمل مرابحه پروژه‌ای با هدف تأمین مالی فعالیت‌های اقتصادی به شبکه بانکی ابلاغ شد

سایه تصمیمات ناگهانی بر سر صادرات؛ موانع را کنار بزنید

نرخ تورم بزرگترین اقتصاد جهان

فروش اعتباری 120 همت مواد اولیه پتروشیمی به صنایع پایین دستی

صادرات 14 میلیون پوندی انگلیس به ایران در 3 ماه

جنگل‌های ایران بزرگتر شدند/ رشد 15درصدی در 20 سال

ارتقای سطح آموزش مهارتی کارگران

افتتاح اتاق طلای جدید موته توسط رئیس هیئت عامل ایمیدرو

پیشنهاد افزایش وام نهضت ملی مسکن به 700 میلیون تومان

موثقی نیا: ارایه تسهیلات صندوق بیمه معدنی حمایت از معدنکاران، اشتغالزایی و رونق تولید را به همراه خواهد داشت

دولت سیزدهم 5000 واحد تولیدی در کشور را احیا کرد

بیت‌کوین ثابت ماند

جلسه آغاز پروژه فرهنگ سازمانی در فولاد اکسین برگزار شد

در دومین اجلاس ملی مدیران روابط عمومی صورت گرفت؛ کسب نشان عالی ارتباطات رسانه‌ای توسط فولاد هرمزگان

شما فرماندهان اقتصادی کشور هستید

دکتر ابراهیمی از شرکت‌های گل گهر و گهرزمین بازدید کرد/ مشارکت بانک سپه در پویش «چله خدمت» با حمایت از رونق تولید و اشتغالزایی

نیروی انسانی مهم‌ترین دارایی بنگاه اقتصادی

پرداخت وام اشتغال به زوجین روستایی دهه 60 با سود 4درصد

کشاورزی عامل مستقیم انتشار 13.5 درصد از گازهای گلخانه‌ای

3 هدف مهم سازمان بورس در سال 1403/  نرخ بهره بالا سرمایه‌گذاری را توجیه‌ناپذیر می‌کند

اینترنت فیبر نوری در مقابل اینترنت LTE: مقایسه‌ای جامع به زبان ساده

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.