افزایش نرخ پارک حاشیه‌ای و عوارض شهرسازی در سال 1403 شهری

افزایش نرخ پارک حاشیه‌ای و عوارض شهرسازی در سال 1403

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز افزایش نرخ پارک حاشیه‌ای و عوارض شهرسازی در سال 1403 را تصویب کردند.

به گزارش فصل اقتصاد ، در جریان دویست و پانزدهمین جلسه شورای شهر تهران بررسی لایحه عوارض ساختمانی، ارزش افزوده ناشی از اجرای طرح‌های توسعه شهری و بهای خدمات حوزه شهرسازی و ارزش معاملاتی موضوع تبصره 11 ماده 100 قانون شهرداری تهران برای اجرا در سال 1403 در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت.
مهدی عباسی؛ رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در جریان بررسی این لایحه با اشاره به اینکه اگر ارقام مصوب نمی‌شد عوارض صدور پروانه به قیمت متر مربع اثر چندانی بر قیمت مسکن ندارد گفت: عده‌ای دوست دارند این موضوع را بزرگ جلوه دهند.
وی تصریح کرد: در بافت فرسوده 50 درصد تخفیف در محور بالاتر از انقلاب و صددرصد تخفیف در محور پایین‌تر از خیابان انقلاب اعمال خواهد شد.
به گزارش فصل اقتصاد، مهدی عباسی؛ رئیس شورای شهر تهران نیز با اشاره به لایحه اشاره شده با تاکید بر اینکه میزان افزایش یابد معقول باشد افزود: فرمول‌ها هرچه ساده‌تر باشند بهتر است. همچنین فرمول‌ها نباید سلیقه‌ای باشند.
حمیدرضا صارمی؛ معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران نیز درخصوص لایحه اشاره شده گفت: اصرار شورا و شهرداری بر این بود که افزایش عوارض حداقلی باشد. قرار بر این شد که نرخ عوارض بیشتر از نرخ تورم مسکن نباشد تورم در مسکن 82 درصد است اما نرخ عوارض پیشنهادی 26 درصد است.
به گزارش فصل اقتصاد، پس از نظرات و پیشنهادات سایر اعضای شورای شهر تهران، افزایش 19 درصدی عوارض ساختمانی، ارزش افزوده ناشی از اجرای طرح‌های توسعه شهری و بهای خدمات حوزه شهرسازی و ارزش معاملاتی موضوع تبصره 11 ماده 100 قانون شهرداری تهران برای اجرا در سال 1403 به تصویب رسید.
در ادامه جلسه امروز، بررسی لایحه اصلاحیه‌ای مصوبه عوارض بر مشاغل سیار و بی‌کانون شهر تهران در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت.
بر اساس پیشنهاد شهرداری تهران، عوارض مشاغل سیار و بی‌کانون شهر تهران با افزایش 22 درصدی نسبت به نرخ سال جاری از 19 هزار تومان به 11 هزار تومان پیشنهاد شد.
به گزارش فصل اقتصاد، در ادامه اعضای شورای شهر تهران با افزایش 22 درصدی نرخ عوارض مشاغل سیار و بی‌کانون شهر تهران موافقت کردند.
همچنین بر اساس اصلاحیه، شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران موظف است سازوکار نظارت بر رعایت ضوابط HSE زیست محیطی و بهداشتی طی آیین‌نامه‌ای تنظیم و حداکثر ظرف مدت 6 ماه از ابلاغ مصوبه جهت تصویب به شورا ارائه کند.
به گزارش فصل اقتصاد، در ادامه جلسه امروز لایحه تعیین نرخ حق توقف پارک حاشیه‌ای در شهر تهران در سال 1403 در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت.
سید جعفر تشکری هاشمی؛ رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران اظهار کرد: نرخ پارک حاشیه‌ای در معابر مجاز بر اساس مدت زمان پارک خواهد بود.
وی افزود: برای خودرو سواری و وانت به ازای هر سی دقیقه تا 2 ساعت اول 3 هزار تومان، برای بعد از دو ساعت به ازای هر 30 دقیقه 3 هزار و 900 تومان و برای کامیونت و مینی‌بوس هر سی دقیقه تا دو ساعت اول 6 هزار و 100 تومان و هفت هزار و 500 تومان برای دو ساعت بعدی به ازای هر 30 دقیقه پیشنهاد شده است.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران تصریح کرد: افرادی که در سامانه تهران من مبالغ خود را شارژ نگه داشته باشند مشمول تخفیف 10 درصدی خواهند شد. همچنین اگر مبلغ پارک حاشیه‌ای تا 10 روز پرداخت نشود به ازای ماهانه 2 درصد به مبلغ پارک حاشیه‌ای افزوده خواهد شد و تا 24 درصد به این عدد در طول یک سال افزوده خواهد شد. همچنین پلیس نیز می‌تواند در این زمینه اعمال قانون داشته باشد.
تشکری هاشمی ادامه داد: پارک خودروهای جانبازان و معلولان با پارک ویژه این افراد در معابر پارک حاشیه‌ای رایگان خواهد بود.
وی با تاکید بر اینکه شهرداری تهران باید نسبت به ایجاد حداقل 120 هزار پارک حاشیه‌ای در شهر اقدام کند افزود: نرخ حق توقف موتورسیکلت در پارک حاشیه‌ای برابر 20 درصد نرخ عوارض تعرفه‌های مربوط به اقسام معابر در جداول خواهد بود.
افزایش نرخ "پارک حاشیه‌ای" مشروط به تکمیل طرح شود
به گزارش فصل اقتصاد، پس از ارائه توضیحات توسط مهدی اقراریان؛ رئیس کمیته نظارت و حقوقی شورای شهر تهران، پرویز سروری و ناصر امانی دیگر اعضای شورای شهر تهران، لایحه تعیین نرخ حق توقف پارک حاشیه‌ای در شهر تهران به تصویب رسید.
انتهای پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

افزایش حقوق کارگران در سال آینده بیشتر خواهد بود

مصوبه ممنوعیت استفاده از فیلترشکن مخاطب عمومی ندارد/ خطاب مصوبه دستگاه‌ها هستند

بنزین گران نمی‌شود/ تورم سال آینده قطعا کمتر از امسال است

وزیر اقتصاد: حذف یارانه نقدی شایعه است

مصوبه ممنوعیت استفاده از پالایش‌شکن‌ها "مخاطب عمومی" ندارد/ خطاب مصوبه دستگاه‌ها هستند

مصوبه مربوط به ممنوعیت استفاده از پالایش‌شکن‌ها "مخاطب عمومی" ندارد/ خطاب مصوبه دستگاه‌ها هستند

آماده‌سازی 20 هزارتن میوه شب عید/خرمای ماه رمضان 15درصد زیر قیمت بازار عرضه می‌شود

افزایش قیمت خودروها بر اساس صورت‌های مالی است/ قیمت‌ها به روز شده‌اند

شاخص بورس اندکی کاهش یافت

افزایش انگیزه‌ سرمایه‌گذاران با توسعه ابزارهای مالی

بازار سرمایه ناجی شرکت‌های دانش‌بنیان شود

رفع گستردگی جغرافیایی با برگزاری مجامع استانی از طریق سامانه «دیما»

کاهش 573 واحدی نماگر تالار شیشه‌ای

ارتقای انگیزه ماندگاری منابع در صندوق‌های درآمد ثابت با ابلاغیه افزایش حد نصاب

آغاز به کار نهمین دوره کارآموزی همراه اول

تکذیب شایعه حذف یارانه‌ نقدی با دریافت یارانه تشویقی

ونزوئلا از روسیه نفت وارد کرد

واتس‌اپ مانع گرفتن اسکرین‌شات از عکس پروفایل می‌شود

امسال 3 فروند ATR زمین‌گیر به چرخه باز می‌گردد

ادوات حفاظتی شبکه انتقال برق کشور به فیبر نوری مجهز می شود

تشکیل شورای گفت‌وگوی بخش تعاون در استان تهران

بزوس 14 میلیون سهام آمازون را فروخت

شیکاگو از شرکت‌های بزرگ نفتی شکایت کرد

سود 250 میلیارد دلاری غول‌های نفتی غربی از جنگ اوکراین

قیمت نفت رو به افزایش گذاشت

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.