پرداخت هزینه ورود به طرح ترافیک به معلولان/ پیگیری پرداخت عیدی به مددجویان سازمان بهزیستی شهری

پرداخت هزینه ورود به طرح ترافیک به معلولان/ پیگیری پرداخت عیدی به مددجویان سازمان بهزیستی

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - مدیر بهزیستی شهرستان تهران درخصوص طرح ترافیک خودروهای ویژه معلولان گفت: برخی از این افراد دارای پلاک ویژه هستند و تعدادی دیگر نیز با ورود به طرح ترافیک می‌توانند هزینه طرح را از بهزیستی دریافت کنند.

به گزارش فصل اقتصاد ، محمود برزگر؛ مدیر بهزیستی شهرستان تهران صبح امروز با اشاره به اینکه 16 مرکز دولتی شامل مراکز ارائه‌دهندگان خدمات بهزیستی تامین و توسعه در سطح شهرستان تهران فعال هستند، اظهار کرد: در کنار این مراکز شاهد فعالیت مراکز نگهداری شبانه‌روزی برای نوزادان هستیم که از آن جمله می‌توان به شیرخوارگاه شبیر اشاره کرد. علاوه بر اینکه دو مرکز نیز جهت نگهداری افراد زیر 18 سال در سطح شهرستان تهران فعال هستند که یکی از مجموعه‌ها ویژه دختران و دیگری برای پسران پیش‌بینی شده است.
مدیر بهزیستی شهرستان تهران ادامه داد: با توجه به مراکز دولتی و غیردولتی بالغ بر 120 هزار نفر اعم از زنان سرپرست خانوار،‌ بدسرپرست، کودکان ایتام، خانواده‌های دارای چندقلو از سازمان بهزیستی به صورت مستقیم خدمات دریافت می‌کنند.
برزگر ادامه داد: در سطح شهرستان استان تهران نیز 89 مرکز شبانه‌روزی جهت نگهداری معلولان، سالمندان، کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست و همچنین نگهداری معتادان متجاهر وجود دارد که در 89 مرکز اشاره شده 4 هزار و 300 تخت بستری برای نگهداری افراد اشاره شده در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: در سطح شهرستان استان تهران علاوه بر مراکز اشاره شده هفت مرکز ویژه سالمندان اقلیت‌های دینی فعال هستند که این افراد با حضور در این مراکز نگهداری می‌شوند.
مدیر بهزیستی شهرستان تهران در خصوص پرداخت یارانه توسط بهزیستی به مراکز نگهداری گفت: بخشی از هزینه‌ها در قالب یارانه به مراکز پرداخت می‌شود که رقم قابل توجهی نیست و بخش قابل توجهی از هزینه‌ها توسط خیرین و مردم تامین می‌شود.
برزگر با اشاره به اینکه در شهرستان تهران یک میلیون و 150 هزار نفر از خدمات بهزیستی به صورت غیرمستقیم استفاده می‌کنند، تصریح کرد: سازمان بهزیستی 151 مسئولیت و وظیفه را برعهده دارد که در قالب این وظایف خدمات متنوعی ارائه می‌شود.
وی در خصوص تعداد مراکز روزانه بهزیستی شهرستان تهران تصریح کرد: بالغ بر 300 مرکز در حوزه توانبخشی، پیشگیری و اجتماعی در سطح استان تهران به صورت روزانه فعالیت می‌کنند.
مدیر بهزیستی شهرستان تهران ادامه داد: در حال حاضر ماهیانه 2 میلیون و 500 هزار تومان به معلولان جهت نگهداری در منازل در قالب حق پرستاری پرداخت می‌شود ضمن اینکه بر اساس آمار هم‌اکنون 53 هزار نفر از مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی شهرستان تهران ماهیانه مستمری دریافت می‌کنند که مستمری آنها بر اساس آمار از 230 هزار تومان برای یک نفر پرداخت می‌شود.
برزگر گفت: ماهیانه بیش از 34 میلیارد تومان در قالب مستمری به 53 هزار نفر از مستمری‌بگیران پرداخت می‌شود که این رقم در سال به حدود 450 میلیارد تومان می‌رسد.
وی ادامه داد: ماهانه نیز مبلغ 17 میلیارد و 500 میلیون تومان در قالب یارانه به 4300 نفر از افرادی که در مراکز نگهداری می‌شوند از سوی سازمان بهزیستی پرداخت صورت می‌گیرد.
مدیر بهزیستی شهرستان تهران در خصوص تعداد مراکز دولتی و غیردولتی در شهرستان تهران افزود: این مراکز شامل مراکز توانبخشی، اجتماعی و پیشگیری هستند و تعداد آنها در حال حاضر هفتاد مرکز است.
برزگر درخصوص کمک‌های خیرین به مراکز نگهداری و مددجویان بهزیستی شهرستان تهران گفت: از ابتدای سال تاکنون 4 هزار نفر از خیرین، 34 میلیارد تومان به صورت نقد و غیرنقد به بهزیستی شهرستان تهران کمک کرده‌اند و تعداد افراد بهره‌مند شده از این تسهیلات 25 هزار و 300 نفر است.
وی در خصوص ارائه تسهیلات اشتغالزایی به جامعه هدف بهزیستی شهرستان تهران گفت: یکی از سیاست‌های اصلی سازمان توانمندسازی مددجویان است که در همین ارتباط تسهیلاتی به کارفرمایان جهت فراهم کردن بستر فعالیت مددجویان در نظر گرفته شده است.
مدیر بهزیستی شهرستان تهران با اشاره به تعامل سازمان بهزیستی با سازمان فنی حرفه‌ای و صدور مجوز برای مددجویان این سازمان تصریح کرد: 370 نفر از مددجویان سازمان بهزیستی موفق به اخذ مجوز از سازمان فنی حرفه‌ای شده‌اند که این افراد جهت دریافت وام خوداشتغالی به رقم 150 میلیون تومان به بانک‌های عامل معرفی شدند که از این تعداد 178 نفر تسهیلات اشاره شده را دریافت کرده‌اند که این تسهیلات با سود 4 درصد پرداخت شده است.
برزگر گفت: از ابتدای سال تاکنون 26 میلیارد و 700 میلیون تومان در قالب تسهیلات خوداشتغالی به مددجویان بهزیستی شهرستان تهران پرداخت شده است.
وی ادامه داد: تامین تجهیزات و وسایل توانبخشی ویژه مددجویان از برنامه‌های سازمان بهزیستی شهرستان تهران محسوب می‌شود که در همین ارتباط از ابتدای سال تاکنون 7 میلیارد تومان جهت خرید تجهیزات توانبخشی به مددجویان بهزیستی شهرستان تهران پرداخت شده است.
مدیر بهزیستی شهرستان تهران در ارتباط با صدور پلاک ویژه معولان (پلاک ویلچری) گفت: معلولانی که شرایط لازم را داشته باشند می‌توانند از پلاک ویژه برخوردار باشند و این افراد با هماهنگی صورت گرفته جهت دریافت پلاک به پلیس راهور معرفی می‌شوند.
برزگر ادامه داد: معلولانی که به هر دلیلی نتوانند از پلاک ویژه (پلاک ویلچری) بهره‌مند شوند می‌توانند از تعرفه و هزینه طرح ترافیک برخوردار شوند به طوری که این افراد با ورود به طرح ترافیک هزینه خود از بهزیستی شهرستان تهران دریافت می‌کنند و از ابتدای سال تاکنون 650 نفر کمک هزینه ورود به طرح ترافیک را دریافت کرده‌اند.
وی همچنین به پوشش بیمه درمانی مددجویان بهزیستی اشاره کرد و گفت: تمام مددجویان بهزیستی شهرستان تحت پوشش بیمه سلامت هستند و بدون پرداخت هزینه‌ای از مراکز درمانی استفاده می‌کنند.
مدیر بهزیستی شهرستان تهران ادامه داد: در حال حاضر با توجه به تمهیدات انجام شده هیچ پشت نوبتی جهت دریافت مستمری در بهزیستی شهرستان تهران وجود ندارد. البته ما پشت نوبتی‌های ضایع نخاعی‌هایی را داریم که امیدواریم با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی ریاست سازمان بهزیستی کشور این افراد تحت پوشش بهزیستی قرار بگیرند.
وی گفت: در حال حاضر 150 هزار نفر در سطح کشور پشت نوبت جهت دریافت حق پرستاری ضایع نخاعی هستند که امیدواریم با مساعدت سازمان برنامه و بودجه این افراد تحت پوشش قرار بگیرند.
بیش از 1.5 میلیون خانوار تحت پوشش چرخه مستمری سازمان بهزیستی هستند
برزگر درخصوص پرداخت عیدی به مددجویان تحت پوشش بهزیستی تصریح کرد: این موضوع نیز از طریق ریاست سازمان بهزیستی کشور پیگیری می‌شود و در صورت به نتیجه رسیدن عیدی به حساب مددجویان پرداخت می‌شود.
انتهای پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

افزایش انگیزه‌ سرمایه‌گذاران با توسعه ابزارهای مالی

بازار سرمایه ناجی شرکت‌های دانش‌بنیان شود

رفع گستردگی جغرافیایی با برگزاری مجامع استانی از طریق سامانه «دیما»

کاهش 573 واحدی نماگر تالار شیشه‌ای

ارتقای انگیزه ماندگاری منابع در صندوق‌های درآمد ثابت با ابلاغیه افزایش حد نصاب

آغاز به کار نهمین دوره کارآموزی همراه اول

تکذیب شایعه حذف یارانه‌ نقدی با دریافت یارانه تشویقی

ونزوئلا از روسیه نفت وارد کرد

واتس‌اپ مانع گرفتن اسکرین‌شات از عکس پروفایل می‌شود

امسال 3 فروند ATR زمین‌گیر به چرخه باز می‌گردد

ادوات حفاظتی شبکه انتقال برق کشور به فیبر نوری مجهز می شود

تشکیل شورای گفت‌وگوی بخش تعاون در استان تهران

بزوس 14 میلیون سهام آمازون را فروخت

شیکاگو از شرکت‌های بزرگ نفتی شکایت کرد

سود 250 میلیارد دلاری غول‌های نفتی غربی از جنگ اوکراین

قیمت نفت رو به افزایش گذاشت

سالانه 6 میلیون بشکه در روز تولید جهانی نفت از بین می‌رود

افزایش 20 تا 40 درصدی کارت‌های سوخت جایگاه‌ها در ایام نوروز

کسب در آمد ارزی برای ایرانی ها

خلف وعده سازمان بوستان‌های شهرداری تهران برای توزیع نهال رایگان در منازل!

چین کار دست اقتصاد کره جنوبی داد

خوش‌بینی از اقتصاد ژاپن رخت بربست

عقب نشینی بانک‌های اماراتی از تعامل با روسیه از ترس تحریم‌ها

قیمت جهانی طلا امروز 1402/12/02

بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده نفت ایران با دانش‌بنیان‌ها 2 تفاهم‌نامه امضا کرد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.