عیدی مددجویان بهزیستی چه زمانی پرداخت می شود؟ رفاه و خدمات اجتماعی

عیدی مددجویان بهزیستی چه زمانی پرداخت می شود؟

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - رییس بهزیستی شهرستان تهران درباره پرداخت عیدی به مددجویان بهزیستی گفت: پیگیر پرداخت عیدی بهزیستی به مددجویان هستیم که رقم آن معادل دو مستمری است.

به گزارش خبرنگار گروه آسیب‌های اجتماعی خبرگزاری فارس، محمود برزگر مدیر بهزیستی شهرستان تهران صبح امروز سه شنبه 24 بهمن 1402 در نشست خبری با رسانه‌ها اظهار کرد: ما 16 مرکز دولتی داریم که شامل مراکز خدمات بهزیستی، مراکز تامین و توسعه و3 مرکز نگهداری شبانه روزی در تهران می شود که شیرخوارگاه شبیر و دو مرکز نگهداری خانه موقت کودکان هم از این قبیل مراکز هستند.
وی افزود: در مجموع تقریبا بالغ بر 120 هزار نفر از جامعه هدف سازمان تحت پوشش ما قرار دارند که اینها از افراد دارای معلولیت، فرزندان چندقلوها و زنان بی سرپرست و ... هستند که به طور مستقیم از خدمات ما بهره مند هستند.
برزگر ادامه داد: حدود 4هزار و 300 تخت بستری ویژه سالمندان و معلولان و کودکان بی سرپرست داریم. از طرف دیگر ما 7 مرکز سالمندان دارای اقلیت های دینی هم داریم.
اقلیت ها خودگردان و غیر دولتی هستند‌
مدیر بهزیستی شهرستان تهران ادامه داد: موسسات و مراکز توانبخشی و نگهداری ما به صورت دو بخش یارانه‌ای که حدود 20 تا 40 درصد است اداره می‌شوند و بخشی دیگر با کمک‌های مردمی اداره می‌شود.
وی ادامه داد: یک میلیون و 500 هزار نفر از مردم تهران به صورت غیر مستقیم از خدمات ما بهره مند هستند.
برزگر گفت: تعداد مراکز روزانه ما 300 مرکز است که به صورت روزانه در پیشگیری و توانبخشی خدمات روزانه خدماتی را ارائه انجام می دهند. مستمری حداقل دریافتی یک خانواده یک نفره 750 هزار تومان است.
وی یادآور شد: 53هزار و 230 نفر مستمری ماهانه 34 میلیارد تومان مستمری دریافت می کنند و سالانه 405 میلیارد تومان به این عزیزان مستمری پرداخت می کنیم.
برزگر ادامه داد: در مجموع برای 4300 تخت بستری 17 و نیم میلیارد تومان پرداخت می‌ شود.
وی با اشاره به مشارکت خیرین در برنامه‌های بهزیستی گفت: 4000 نفر از افراد خیرخواه و نیکوکار در تهران حدود 34 میلیارد تومان به صورت نقدی و غیر نقدی به بهزیستی کمک کرده‌اند و 25هزار و 390 نفر این کمک های مردمی را دریافت کرده اند.
وی اشاره به تلاش برای توانمندسازی مددجویان بهزیستی نیز اظهار کرد: توانمند سازی یکی از مسائل مهم و مورد توجه ما است، در همین راستا از ابتدای سال 547 نفر حق بیمه خویش فرما و کارفرمایی پرداخت شده است و حدود 2میلیارد و 900 میلیون تومان برای بیمه کارفرمایی و خویش فرما پرداخت شده است.
برزگر با اشاره به کمک های بهزیستی به افراد بیمه شده گفت: تمامی افرادی که تحت پوشش بیمه سلامت هستند از خدمات ستاره دار برخوردار هستند و خدمات آن‌ها مانند توانبخشی و فیزیوتراپی و درمان های مختلف آنها رایگان است.
مدیر بهزیستی شهرستان تهران تاکید کرد: برخی از مددجویان ما مورد سوء استفاده قرار گرفته اند و به این خاطر دهک های درآمدی آنها بالا رفته است. مددجویانی داشته ایم و در همین راستا تفاهم نامه ای با کانون وکلا داریم که افراد مددجو که خدمات قضایی دارند با معرفی نامه ما وکیل های معاضدتی‌ را انجام دهند و حتی همراهی در دادگاه ها را انجام دهند.
وی ابراز کرد: به بیماران پی کی یو حدود 800 میلیون تومان کمک کرده ایم که تعداد آن‌ها حدود 206 نفر هستند.
وی ادامه داد: از ابتدای امسال هیچ مددجویی پشت نوبت دریافت مستمری نداریم چه زن سرپرست خانوار و چه افراد دارای معلولیت .
برزگر یادآور شد: برای زنان سرپرست خانوار در حوزه ودیعه مسکن تلاش می کنیم که حدود 1میلیارد و 400 میلیون تومان ودیعه مسکن واریز کرده ایم و 142 میلیون تومان کمک هزینه تحصیلی برای بچه های ان‌ها اریز شده است.
وی یکی از برنامه های دیگر را دیدار چهره به چهره با مردم دانست و گفت: سه شنبه های هر هفته با مردم ملاقات داریم و تیم های بهزیستی مشکلات مردم را حل می کنند و اخیرا نیز این دیدارها به مساحت کشیده شده است و در همان لحطه مشکلات مددجویان را حل می کنیم.
مدیر بهزیستی استان تهران درباره پرداخت عیدی به مددجویان بهزیستی گفت: پیگیر پرداخت عیدی بهزیستی به مددجویان هستیم که رقم آن معادل دو مستمری است.
وی درباره پرداخت حق پرستاری نیز گفت: واقعیت آن است که مشکل داریم و بهترین عیدی پرداخت حق پرستاری است این سازمان برنامه و بودجه زیر بار پرداخت نمی رود.
پایان پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

رشد 41 درصدی تجارت ایران و قطر از ابتدای امسال

شیوه جدید کلاهبرداری در کریپتو کارنسی

گوسفند قربانی در تهران کیلویی 330 هزار تومان

رشد 4.8 درصدی عملکرد بنادر در اردیبهشت 403

قیمت گوسفند عید قربان به زودی اعلام می شود

جزئیات 10 میز خدمت مالیاتی در جنوب تهران

رایزنان بازرگانی برای بازاریابی و تقویت تجارت کشور تلاش کنند

نظر وزارت اقتصاد در خصوص عدم خروج خودروسازان از بورس

دستور برخورد با گرانفروشی و احتکار موبایل چینی وارداتی

رشد اقتصادی سال 1402 با نفت 5.7 و بدون نفت 3.4 درصد شد

تغییر گلوگاه ارزی از تأمین به تخصیص؛ کنترل هیجان بازار آزاد

پای کدفروشان موبایل به پرونده پولشویی باز می‌شود؟

چین افزایش تعرفه‌ اروپا برای خودروهای برقی را محکوم کرد

پیش بینی بازار طلا/ بهترین فرصت‌ برای مبادلات

سکه 7 میلیون و 700 هزار تومان حباب دارد

اختصاصی| عوارض موبایل مسافری‌ مشخص شد

نرخ بیکاری به کانال 6 درصد رسید/ ثبت بیش از 18 هزار فرصت شغلی در استان تهران

نرخ حقوق ورودی گوشی‌های مسافری اعلام شد

سقوط قیمت بیت کوین تا 66 هزار دلار

سیاست‌های اقتصادی مبتنی بر آرامش و ثبات بازار سرمایه باشد

صدور برگ تشخیص 427 میلیارد ریالی برای تراکنش‌های مشکوک بانکی

پرداخت یک سوم درآمدهای مالیاتی توسط 800 شرکت

گاز 6 نرخی برای صنایع بورسی/ حداکثر نرخ گاز 14 سنت شد

صلح و سازش بهترین شیوه حل اختلافات کارگر و کارفرما

یارانه سه دهک اول واریز شد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.