عباسی:
فرارهای مالیاتی نتیجه عدم شفافیت مالی در برخی حوزه‌های اقتصادی است گفتگو

فرارهای مالیاتی نتیجه عدم شفافیت مالی در برخی حوزه‌های اقتصادی است

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از اصناف ما چند ده میلیارد در سال درآمد کسب می کنند اما مالیات دهی آنها به اندازه یک کارمند و یا کارگر هم نیست، بنابراین ما باید عدالت مالیاتی را در کشور برقرار کنیم.

علیرضا عباسی ، با اشاره به الزامات درباره جلوگیری از فرار مالیاتی و بهره‌گیری از سامانه‌های هوشمند در مالیات ستانی، گفت: موضوعی که همواره به آن اشاره می‌کنیم و اما عملیاتی نمی شود، بحث دولت الکترونیک است.
نماینده مردم «کرج، اشتهارد و فردیس» در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر شفافیت را در تمام حوزه‌های مختلف که یکی از آن حوزه امور مالیاتی است، ایجاد کنیم مطمئنا بسیاری از مشکلات ما برطرف خواهد شد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرارهای مالیاتی صورت گرفته در کشور،اظهار کرد: این فرارهای مالیاتی تقریبا چندین سال هست که در کشور نهادینه شده و دلیل آن این است که شفافیت مالی در برخی از حوزه های اقتصادی وجود ندارد.
عباسی بیان کرد: اگر ما فعالیت های اقتصادی را به سامانه هایی نظیر پایانه های فروشگاهی متصل کنیم به واقع خرید و فروش و ثبت سفارش های صورت گرفته در بخش‌های مختلف مشخص خواهد شد.
وی با بیان اینکه ما نمی توانیم تنها از یک جهت شفافیت مالی اصناف و فعالیت های اقتصادی را رهگیری کنیم، بیان کرد: برخی اوقات ما باید در این بخش اصطلاحا به صورت تقاطعی عمل کنیم. بنابراین مودیان مالیاتی باید به پایانه فروشگاهی و سامانه مودیان متصل شود تا این مهم عملیاتی شود.
عباسی با بیان اینکه گردش مالی برخی از اصناف پردرآمد و اخذ مالیات از آنها باید بدون دخالت افراد و به صورت هوشمند مدنظر قرار گیرد، اظهار کرد: وقتی افراد در این بخش دخالت می کنند ممکن است مفاسدی شکل گیرد بنابراین این موضوع باید به صورت هوشمند باشد و سیستم ها به سیستم مرکزی مالیاتی متصل شوند.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما از فعالیت‌های بخش کشاورزی مالیات دریافت نمی کنیم، تاکید کرد: یکی از ارادات در این بخش این است که اصلا نمی دانیم چه آماری از حوزه کشاورزی داریم. حتی بنده قصد دارم بگویم که ما باید آمارها در این بخش را ثبت کنیم، اما نرخ مالیات انها را صفر در نظر بگیریم، چراکه ما باید بدانیم چه اتفاقی در کشور رخ می دهد. لذا ما آنقدر معافیت مالیاتی داده ایم که تمام این موضوعات به نوعی برای به دردسر تبدیل شده است.
وی تاکید کرد: در حال حاضر ما در حوزه کشاورزی واقعا نمی دانیم از مردم به چه میزان حمایت مالیاتی می کنیم. لذا اگر ما این موارد را به سیستم پایانه های فروشگاهی متصل کنیم و بعد پای ان بیاستیم حتما مالیات وصول خواهد شد و مفاسد کمتری رخ خواهد داد.
عباسی بیان کرد: بنابراین سازمان امور مالیاتی باید به دنبال اخذ مالیات واقعی از صنوف پر درآمد و همه فعالان اقتصادی باشد.در حال حاضر قبل از اینکه حقوق یک کارمند واریز شود، ابتدا مالیات آن کسر شده و بعد از آن حقوقش واریز می شود بنابراین اصناف پردرآمد هم باید شرایطی اینچنینی داشته باشند.
وی با بیان اینکه ما باید عدالت مالیاتی را در کشور برقرار کنیم، بیان کرد: برخی از اصناف ما چند ده میلیارد در سال درآمد کسب می کنند اما مالیات دهی آنها به اندازه یک کارمند و یا کارگر هم نیست. بنابراین ما باید عدالت مالیاتی را در کشور برقرار کنیم.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فردی که درآمد حداقلی داشته مالیات خود را پرداخت می کند، بیان کرد: این درحالی است که برخی از اصناف و مشاغل خاصی که درآمد حداکثری دارد از پرداخت مالیات سر باز می زنند و فرار مالیاتی دارند و یا به صورت حداقلی مالیاتشان را پرداخت می کنند.
انتهای پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

برچیده شدن کلاهبرداری در معاملات مسکن با قانون الزام به ثبت سند

مصرف سوخت 10 میلیون لیتر کاهش می یابد

رشد کم رمق بورس؛ شاخص کل در کانال 2 میلیون و 201 هزار واحدی

تخصیص 3.3 میلیارد یوان از محل فاینانس برای احداث خط 2 قطار تبریز

آسان‌ترین روش پرداخت قبض تلفن همراه و ثابت چیست؟

صعود بیت‌کوین با ترور نافرجام ترامپ

رشد نسبی بورس در دومین روز هفته

آخرین مهلت ثبت‌نام در ششمین جشنواره ملی بورس‌ و رسانه

جلوگیری از اخذ سفته و اخراج کارگر با ثبت قراردادهای شغلی

بازار سیاهی برای نرخ پروازهای تهران - نجف ایجاد نشده است/ هزینه هر صندلی به نجف حداقل 6 میلیون

همه حجاج به کشور بازگشتند

استفاده از مسیرهای دریایی برای انتقال زائران اربعین

تورم تولیدکننده بخش صنعت در خردادماه اعلام شد/ تورم سالانه تغییری نکرد

تورم تولیدکننده بخش معدن اعلام شد

تعطیلی 46 هزار کسب و کار اسرائیلی در نتیجه جنگ غزه

تولید به اقتصاد مالزی روی خوش نشان داد

مازاد تجاری چین صعودی شد

تکذیب ادعای واگذاری دقیقه نودی ِ پنج شرکت دولتی به ستاد اجرایی

رشد اقتصادی ایران پایدار است

افزایش نوسان قیمت کالاها در آستانه انتخابات آمریکا

خصوصی‌سازی سرخابی‌ها طبق روال پیش می‌رود/ تضامین در حال دریافت است

بازارها پس از ترور نافرجام ترامپ به کدام سو خواهند رفت؟

بررسی آخرین وضعیت تب دنگی در نشست هفته آینده کمیسیون بهداشت مجلس

مغفول ماندن موضوع بهداشت دهان و دندان/ اکثر خدمات دندان‌پزشکی مراکز شهری و روستایی دولتی کشیدن دندان است

حذف ارز 28500 تومانی برنج، قمیت این کالا را به کیلویی بیش از 150 هزار تومان می‌رساند/ باید از تولید و سفره مردم به درستی حمایت کنیم

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.