از تناقض در برنامه افزایش سرمایه همراه اول تا تملک برج دوقلو ارتباطات و رسانه

از تناقض در برنامه افزایش سرمایه همراه اول تا تملک برج دوقلو

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - شرکت ارتباطات سیار که از سود انباشته ای 8 هزار میلیارد تومانی برخوردار است(فراتر از برنامه افزایش سرمایه آن) چرا می بایست بر تامین بخش عمده افزایش سرمایه خود از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده سهامدار عمده اصرار بورزد؟ و اینکه دلیل تملک دارایی بجای مطالبات و آورده نقدی از جمله برج های دو قلوی نیمه کاره مخابرات از سوی هیئت مدیره همراه اول در تناقض با ادعای جلوگیری از خروج نقدینگی از شرکت نیست؟

جلسه مجمع عمومی فوق العاده همراه اول برای سومین بار با دستور کار افزایش سرمایه، در روز جاری برگزار شد که تصمیمات آن قابل تامل است. پیش از این مجمع عمومی فوق العاده همراه اول برای نوبت دوم در روز چهارشنبه 11 بهمن به دلیل شرکت نکردن اسدالله دهناد نماینده شرکا اعتماد مبین به حد نصاب نرسید و لغو شد. جلسه اول مجمع فوق العاده همراه اول نیز 21 آذر ماه آگهی شده بود که دلیل آن مشخص نشده است. 
همراه اول با توجه به اتمام مهلت مجوز افزایش سرمایه سازمان بورس، از این سازمان خواسته بود مجوز مذکور را به مدت 30 روز و تا 23 بهمن ماه امسال تمدید کند. هیئت مدیره همراه اول پیشنهاد داده که برای این افزایش سرمایه مبلغ 1400 میلیارد تومان از مجموع بیش از 8 هزار میلیارد تومان سود انباشته شرکت بعلاوه 2600 میلیارد تومان از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده از سهامداران به منظور اصلاح ساختار مالی و جلوگیری از خروج نقدینگی از شرکت به تصویب مجمع فوق العاده سهامداران برسد.
در مجمع فوق العاده امروز در نهایت مرحله نخست افزایش 18.6 درصدی سرمایه همراه اول به مبلغ یکهزار و 400 میلیارد تومان از محل سود انباشته این شرکت به تصویب سهامداران رسید.
همچنین به هیئت مدیره شرکت در مدت دو سال آینده اختیار داده شد که از محل مطالبات حال شده سهامداران ناشی از املاک با شرکت مخابرات ایران و آورده نقدی سهامداران نسبت به افزایش 2 هزار و 600 میلیارد تومانی سرمایه خود در مرحله دوم معادل 29.1 درصد اقدام کند.
به این ترتیب سرمایه همراه اول از 7.520 میلیارد تومان به 8.920 میلیاد تومان افزایش یافت و این شرکت بابت مطالبات 2.600 میلیارد تومانی خود برای تامین الباقی این افزایش سرمایه؛ گفته می شود بخشی از برج های دوقولوی مخابرات را به تملک خود در می آورد.
در ادامه برگزاری مجمع فوق العاده امروز هیئت مدیره همراه اول درباره خسارت احتمالی این شرکت از بابت فسخ قرارداد کلان ارزی با هلدینگ پرتوآبی توضیحی نداده است.
پیشتر اعضای یک تشکل صنفی که اعضای آن کارکنان سهامدار عمده و سهامداران ترجیحی هستند با ارسال نامه ای به مجید عشقی، رئیس سازمان بورس از وی درخواست کرده اند برنامه افزایش سرمایه 4000 میلیارد تومانی همراه اول را متوقف کند.
در گزارش هیئت مدیره شرکت ارتباطات سیار عنوان شده که این شرکت به دلیل آنکه احتمال تقسیم سود در آینده وجود دارد، تصمیم گرفته که 1400 میلیارد تومان از محل سود انباشته به سرمایه شرکت اضافه نماید و تنها مبلغ 3400 میلیارد تومان در سرفصل سود انباشته شرکت باقی بماند. 
شرکت ارتباطات سیار که از سود انباشته ای 8 هزار میلیارد تومانی برخوردار است(فراتر از برنامه افزایش سرمایه آن) چرا می بایست بر تامین بخش عمده افزایش سرمایه خود از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده سهامدار عمده اصرار بورزد؟ و اینکه دلیل تملک دارایی بجای مطالبات و آورده نقدی از جمله برج های دو قلوی نیمه کاره مخابرات از سوی هیئت مدیره همراه اول در تناقض با ادعای جلوگیری از خروج نقدینگی از شرکت نیست؟ آیا همراه اول بهتر نیست بجای خلق دارایی از محل بدهی بر توسعه زیرساخت های تلفن همراه کشور و بهبود تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری نماید؟
انتهای پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

لغو وضعیت فورس ماژور در بزرگترین میدان نفتی لیبی

آژانس بین‌المللی انرژی: نفت جهانی تا سال 2025 به بشکه‌ای 70 دلار می‌رسد

کاهش واردات نفت چین با پر شدن مخازن ذخیره سازی

روسیه رتبه دوم صادرات نفت به چین را کسب کرد

قطر بودجه خود را بر اساس نفت 40 دلاری تنظیم می‌کند

محکومیت قطعی شِل به پرداخت 467 میلیون دلار خسارت آلودگی نفتی در نیجریه

عراق نمی‌خواهد از توافق اوپک برای کاهش تولید نفت معاف شود

پیش بینی نفت 40 تا 45 دلاری در سال 2021

کنفرانس انرژی عرب به سال 2023 موکول شد

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی خود را برای تقاضای جهانی نفت در سال 2021 کاهش داد

خیز غول‌های نفتی جهان در جهت تولید انرژی از باد

پوتین: تصمیمات ائتلاف اوپک پلاس امید به عادی شدن اقتصاد جهان را زنده می‌کند

پیش‌بینی اوپک برای افزایش شدید تقاضای نفت در نیمه دوم 2021

محدودیت های کرونایی جدید در اروپا تهدیدی برای صنعت نفت است

کشف میدان بزرگ گازی در روسیه

شیوع انواع جدید کرونا تقاضای جهانی نفت را تهدید می‌کند

کویت: اوپک ممکن است افزایش 400 هزار بشکه نفت در روز را لغو کند

ذخایر نفت روسیه با سطح تولید فعلی برای 30 سال دیگر کافی است

مواجهه غول نفتی انگلیس با جریمه 240 میلیون دلاری به علت پرونده رشوه در خاورمیانه

آمادگی روسیه برای رساندن تولید نفت به سطح قبل از همه گیری کرونا

برندهای بزرگ خواستار توافق جهانی برای کاهش تولید پلاستیک شدند

کانادا واردات نفت از روسیه را ممنوع کرد

روسیه فروش نفت خام به هند را افزایش داد

بلومبرگ: هند به دنبال خرید نفت بیشتر از روسیه است

کرملین: روسیه به تحریم‌های نفتی اتحادیه اروپا پاسخ می‌دهد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.