از تناقض در برنامه افزایش سرمایه همراه اول تا تملک برج دوقلو ارتباطات و رسانه

از تناقض در برنامه افزایش سرمایه همراه اول تا تملک برج دوقلو

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - شرکت ارتباطات سیار که از سود انباشته ای 8 هزار میلیارد تومانی برخوردار است(فراتر از برنامه افزایش سرمایه آن) چرا می بایست بر تامین بخش عمده افزایش سرمایه خود از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده سهامدار عمده اصرار بورزد؟ و اینکه دلیل تملک دارایی بجای مطالبات و آورده نقدی از جمله برج های دو قلوی نیمه کاره مخابرات از سوی هیئت مدیره همراه اول در تناقض با ادعای جلوگیری از خروج نقدینگی از شرکت نیست؟

جلسه مجمع عمومی فوق العاده همراه اول برای سومین بار با دستور کار افزایش سرمایه، در روز جاری برگزار شد که تصمیمات آن قابل تامل است. پیش از این مجمع عمومی فوق العاده همراه اول برای نوبت دوم در روز چهارشنبه 11 بهمن به دلیل شرکت نکردن اسدالله دهناد نماینده شرکا اعتماد مبین به حد نصاب نرسید و لغو شد. جلسه اول مجمع فوق العاده همراه اول نیز 21 آذر ماه آگهی شده بود که دلیل آن مشخص نشده است. 
همراه اول با توجه به اتمام مهلت مجوز افزایش سرمایه سازمان بورس، از این سازمان خواسته بود مجوز مذکور را به مدت 30 روز و تا 23 بهمن ماه امسال تمدید کند. هیئت مدیره همراه اول پیشنهاد داده که برای این افزایش سرمایه مبلغ 1400 میلیارد تومان از مجموع بیش از 8 هزار میلیارد تومان سود انباشته شرکت بعلاوه 2600 میلیارد تومان از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده از سهامداران به منظور اصلاح ساختار مالی و جلوگیری از خروج نقدینگی از شرکت به تصویب مجمع فوق العاده سهامداران برسد.
در مجمع فوق العاده امروز در نهایت مرحله نخست افزایش 18.6 درصدی سرمایه همراه اول به مبلغ یکهزار و 400 میلیارد تومان از محل سود انباشته این شرکت به تصویب سهامداران رسید.
همچنین به هیئت مدیره شرکت در مدت دو سال آینده اختیار داده شد که از محل مطالبات حال شده سهامداران ناشی از املاک با شرکت مخابرات ایران و آورده نقدی سهامداران نسبت به افزایش 2 هزار و 600 میلیارد تومانی سرمایه خود در مرحله دوم معادل 29.1 درصد اقدام کند.
به این ترتیب سرمایه همراه اول از 7.520 میلیارد تومان به 8.920 میلیاد تومان افزایش یافت و این شرکت بابت مطالبات 2.600 میلیارد تومانی خود برای تامین الباقی این افزایش سرمایه؛ گفته می شود بخشی از برج های دوقولوی مخابرات را به تملک خود در می آورد.
در ادامه برگزاری مجمع فوق العاده امروز هیئت مدیره همراه اول درباره خسارت احتمالی این شرکت از بابت فسخ قرارداد کلان ارزی با هلدینگ پرتوآبی توضیحی نداده است.
پیشتر اعضای یک تشکل صنفی که اعضای آن کارکنان سهامدار عمده و سهامداران ترجیحی هستند با ارسال نامه ای به مجید عشقی، رئیس سازمان بورس از وی درخواست کرده اند برنامه افزایش سرمایه 4000 میلیارد تومانی همراه اول را متوقف کند.
در گزارش هیئت مدیره شرکت ارتباطات سیار عنوان شده که این شرکت به دلیل آنکه احتمال تقسیم سود در آینده وجود دارد، تصمیم گرفته که 1400 میلیارد تومان از محل سود انباشته به سرمایه شرکت اضافه نماید و تنها مبلغ 3400 میلیارد تومان در سرفصل سود انباشته شرکت باقی بماند. 
شرکت ارتباطات سیار که از سود انباشته ای 8 هزار میلیارد تومانی برخوردار است(فراتر از برنامه افزایش سرمایه آن) چرا می بایست بر تامین بخش عمده افزایش سرمایه خود از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده سهامدار عمده اصرار بورزد؟ و اینکه دلیل تملک دارایی بجای مطالبات و آورده نقدی از جمله برج های دو قلوی نیمه کاره مخابرات از سوی هیئت مدیره همراه اول در تناقض با ادعای جلوگیری از خروج نقدینگی از شرکت نیست؟ آیا همراه اول بهتر نیست بجای خلق دارایی از محل بدهی بر توسعه زیرساخت های تلفن همراه کشور و بهبود تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری نماید؟
انتهای پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

مصرف برق از مرز 70 هزار مگاوات گذشت

خدمات پیام‌رسان‌های داخلی به نامزدهای انتخابات اعلام شد

تورم آمریکا همچنان بالا است

ترانزیت ریلی زغال سنگ از روسیه به هندوستان از مسیر ایران برای اولین بار

ارتقاء جایگاه بازار سرمایه در تامین مالی بنگاه‌های تولیدی/ ضرورت ترویج سرمایه‌گذاری غیرمستقیم

دستورالعمل مرابحه پروژه‌ای با هدف تأمین مالی فعالیت‌های اقتصادی به شبکه بانکی ابلاغ شد

سایه تصمیمات ناگهانی بر سر صادرات؛ موانع را کنار بزنید

نرخ تورم بزرگترین اقتصاد جهان

فروش اعتباری 120 همت مواد اولیه پتروشیمی به صنایع پایین دستی

صادرات 14 میلیون پوندی انگلیس به ایران در 3 ماه

جنگل‌های ایران بزرگتر شدند/ رشد 15درصدی در 20 سال

ارتقای سطح آموزش مهارتی کارگران

افتتاح اتاق طلای جدید موته توسط رئیس هیئت عامل ایمیدرو

پیشنهاد افزایش وام نهضت ملی مسکن به 700 میلیون تومان

موثقی نیا: ارایه تسهیلات صندوق بیمه معدنی حمایت از معدنکاران، اشتغالزایی و رونق تولید را به همراه خواهد داشت

دولت سیزدهم 5000 واحد تولیدی در کشور را احیا کرد

بیت‌کوین ثابت ماند

جلسه آغاز پروژه فرهنگ سازمانی در فولاد اکسین برگزار شد

در دومین اجلاس ملی مدیران روابط عمومی صورت گرفت؛ کسب نشان عالی ارتباطات رسانه‌ای توسط فولاد هرمزگان

شما فرماندهان اقتصادی کشور هستید

دکتر ابراهیمی از شرکت‌های گل گهر و گهرزمین بازدید کرد/ مشارکت بانک سپه در پویش «چله خدمت» با حمایت از رونق تولید و اشتغالزایی

نیروی انسانی مهم‌ترین دارایی بنگاه اقتصادی

پرداخت وام اشتغال به زوجین روستایی دهه 60 با سود 4درصد

کشاورزی عامل مستقیم انتشار 13.5 درصد از گازهای گلخانه‌ای

3 هدف مهم سازمان بورس در سال 1403/  نرخ بهره بالا سرمایه‌گذاری را توجیه‌ناپذیر می‌کند

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.