زاکانی: مجلس آینده باید مجلسی دردآشنا، کارآمدتر و انقلابی‌تر باشد شهری

زاکانی: مجلس آینده باید مجلسی دردآشنا، کارآمدتر و انقلابی‌تر باشد

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - شهردار تهران با اشاره به اینکه مجلس آینده باید مجلسی دردآشنا، کارآمدتر و انقلابی‌تر باشد، گفت: روز 11 اسفند امسال، مردم ایران پای صندوق رای اراده خود را به رخ دشمنان خواهند کشید.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری فارس، شب گذشته جشن بزرگ سالروز پیروزی انقلاب در مسجد امام حسین(ع) تهران با حضور اقشار مختلف مردم و خانواده های معزز شهدا، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار، برخی از شهرداران مناطق تهران و مسئولین کشوری و لشکری برگزار شد.
علیرضا زاکانی شهردار تهران در این مراسم ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد: آمریکا و شوروی از همان ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی ایران تلاش کردند با برخورد سخت و قهرآمیز همچون موضوع تجزیه طلبی، کودتا و جنگ این انقلاب را از مدار خارج کنند اما به مدد خداوند و عزم و اراده ملت ایران در این راه موفق نشدند.
وی افزود: آمریکا و شوروی در همه چیز با یکدیگر مشکل داشتند اما در برخورد با مساله ایران با یکدیگر هم نظر بودند اما نتوانستند آنچه میخواستند را انجام بدهند.
زاکانی بیان کرد: آمریکا کل جهان را برای خود می خواست و در مسیر دستیابی به این آرزوی پوچ از هیچ جنایتی فروگذار نکرد. در سال 1384 که عناصر انقلابی در ایران در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شدند کهنه کارهای سیاستمدار آمریکایی اعلام کردند که پروژه خاورمیانه بزرگ با شکست مواجه شده است.
شهردار تهران گفت: در سال 1385 وقتی که به لبنان حمله شد، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که ما بدنبال خاورمیانه جدید هستیم و وقتی از او سوال شد که چه فرقی با خاورمیانه بزرگ دارد؟ اظهار کرد که آنجا شمال آفریقا و چند کشور دیگر مورد نظر ما بودند اما در اینجا ما تنها با 4 کشور کار داریم؛ ایران، عراق، سوریه و لبنان.
زاکانی در ادامه گفت: در سال 1389 تصمیم گرفتند که یک مدل جدیدی را در منطقه پیاده کنند، اوباما در سند امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که بیش از 60 درصد قوای خود را از غرب آسیا و شمال آفریقا به آسیای شرقی برای مقابله با چین منتقل خواهیم کرد. اما ایده اصلی این بود که از جنس اسلام و نه اسلام ناب بلکه از جنس اسلام آمریکایی.
شهردار تهران بیان کرد: عده ای داعیه خلافت را داشته باشند و از سوریه و عراق جنایات خودشان را آغاز کنند و به سمت ایران حرکت و جنایات خودشان را توسعه دهند تا آنچه دنیا از اسلام در تصویر ذهنی خود در آینده خواهد داشت را یک اسلام جنایتکار و منفور باشد.
وی افزود: کار اسلام ناب از نظر آنها تمام شده بود و این وحشی ها در مسیر تحقق رویای آمریکای خبیث از هیچ جنایتی دریغ نکردند و تمدن و آثار تمدنی را از بین میبردند و منابع را غارت میکردند و انسانها نیز به مذبح کشیده می شدند. اما دست خدا برای بار دیگر از آستین ملت قهرمان ایران و گروه های مقاومت منطقه بیرون زد و سرلشکر شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش به تدبیر رهبر معظم انقلاب، سیلی محکمی بر صورت آنها زدند که تا ابد فراموش نخواهند کرد.
شهردار تهران اظهار کرد: امروز که بعد از 45 سال از گذشت انقلاب شکوهمند ایران اسلامی و شکل گیری و انسجام و توانمندسازی هسته مقاومت در منطقه میگذرد، بخشی از جریان مقاومت یعنی گروه قهرمان حماس در یک عملیات غافلگیرکننده دشمن صهیونیستی را به چالشی بزرگ میکشاند و امروز همه‌ی دنیای استکبار حریف یک گروه مقاومت و ملت مقاوم فلسطین در باریکه غزه نمی شود. چراکه جمهوری اسلامی 3 قدرت را به رخ استکبار کشید، اولین آنها قدرت اسلام بود و دومی قدرت رهبری دینی و قدرت سوم هم قدرت مردمی بود.
وی اظهار کرد: هر کجا مردم پای کار آمدند به طور قطع و یقین مسائل حل عبور از بحران ها آسانتر شد. هرکجا که مردم به صحنه آمدند ورق برگشت و مثلا در دوران جنگ تحمیلی و دفاع مقدس اگر بسیج مردمی نبود به تعبیر حضرت امام(ره) جنگ به گونه ای دیگر خاتمه پیدا میکرد.
زاکانی در ادامه تاکید کرد: هر کجا که از امام و خلف صالح او حضرت آیت الله امام خامنه ای عزیز تبعیت و اطاعت کردیم و هرکجا که مردم خدمت کردیم و با اتکای به مردم به پیش رفتیم موفق بودیم و هر کجا که از این مسیر عدول کردیم و به اسلام عمل نکردیم و به خاستگاه‌های خودمان عمل کردیم و تبعیت از ولی و امام جامعه را فراموش کردیم و فکر کردیم که او هم یکی مثل ماست چنانچه که برخی از روسای جمهور ما اینگونه فکر می‌کردند در گذشته و هرکجا که مردم را مانع دیدیم مثل آن ایام از دهه 70 که بخشی از اعتبار بودجه این کشور به خرید تجهیزات اختصاص یافت و سوال شد در کمیسیون بودجه مجلس که این بودجه را برای چه می خواهید؟
وی در ادامه گفت: بیان شد که برای اینکه ما در جنگ بیش از یکصد هزار شهید دادیم و از جغرافیای این کشور صیانت کردیم و ما در حال اصلاح اقتصاد هستیم و برای جلوگیری از اعتراض ضعفای اقتصادی و گرسنگان به این تجهیزات نیاز داریم که بتوانیم به اصلاحات اقتصادی خودمان بپردازیم.
وی خاطرنشان کرد: این اصلاحات اقتصادی که بهای آن آسیب به مردم فراهم می شود از اساس اشتباه و غلط است و آن کسی ک مبدع و داعیه دار این حرکت است از اساس نسبتی با اسلام و انقلاب ندارد. اگر رهبر انقلاب در برنامه دوم ، جلوی اینها را نمی گرفتند آنها شیب اقتصاد را طوری چیدمان کرده بودند که مردم و بویژه طبقه متوسط و ضعیف را له کنند و الحمدلله رهبر انقلاب جلوی آنها را گرفتند.لذا اینکه چه کسی پیروز است بعد از گذشت 45 سال کاملا مشخص است و پیروز میدان همچنان شما مردم هستید.
شهردار تهران گفت: جنگ غزه پایان نظم نوین کنونی جهانی است و دیگر بعد از این جنگ حاکم بلامنازعی در دنیا نداریم و امروز آمریکا و انگلیس تلاش می کنند که حریف ملت قهرمان یمن بشوند و نمی توانند. تلاش می کنند که حریف ملت عراق شوند اما نمی توانند و با فضاحت دارند از عراق خارج می شوند. در سوریه و لبنان و فلسطین پرافتخار هم نتوانسته اند علیرغم توطئه های بسیاری که برای مردم این کشورها تدارک دیدند به موفقیت برسند و شکست خوردند.
زاکانی ادامه داد: طوفان الاقصی شروعی است بر خاتمه نظم جنایتکارانه ای که امروز در جهان حس می کرد میتواند با زور و قدرت و با جنایت آنچیزی که میخواهد را از ملت ها بگیرد اما دیگر چنین چیزی برای آنها میسر نیست و همه اینها از برکات انقلاب مردم ایران اسلامی است. آن کسی که در جنگ اراده ها به لطف الهی پیروز شده، ملت ایران و محور مقاومت است.
وی افزود: با ظهور انقلاب اسلامی تحریم نیز شروع شد. در دو پروژه تولید برق اتمی که آلمانی ها و اروپایی ها آن را پیش از انقلاب پیگیری میکردند و هر کسی یک مسئولیتی گرفته بود که ایران را اتمی کنند؛ آلمانی ها در بوشهر به محض اینکه انقلاب پیروز شد ایران را ترک کردند و کار را رها کردند. از همان روز اول تحریم شدیم و درغالب تحریم های مختلف سالها تلاش کردند اما موفق نشدند که ما را به زیر بکشند و ملت ایران بیش از گذشته بزرگ شد و امام راحل نیز فرموده بودند که انقلاب در جنگ صادر شد. منطق انقلاب متفاوت بود وقتی که در خرمشهر آن پیروزی بزرگ حاصل شد؛ امام خمینی(ره) فرمودند که خرمشهر را خدا آزاد کرد.
شهردار تهران اظهار کرد: وقتی که در جنگ جدی در عملیات بدر در سال 1363 موفق شدیم که به شرق دجله برویم بسیار خوشحال بودیم که در کوتاه مدت توانسته بودیم که به آنجا دست پیدا کنیم اما بعد از چند روز ورق برگشت و همه ما را از منطقه تحت نفوذ بیرون کردند و همه رزمندگان زانوی غم بغل کرده بودند و ناراحت بودند. در آن هنگام، امام خمینی(ره) پیام دادند که شما پیروزید و از همین امروز شما آماده عملیات پیروزی باشید و ما در عملیات والفجر 8 برای آزادی ام‌الرصاص اقدام کردیم.
زاکانی گفت: منطق امام میگوید شما در شکست ظاهری دنیا هم وقتی به وظیفه خود عمل کنید پیروز هستید و در این عمل به تکلیف کردن و با نتیجه کار نداشتن چند حرف اساسی گنجانده شده است. امام بزرگترین انقلاب را به نتیجه رساند و ما مامور به تکلیف هستیم. در حصول نتیجه 3 ویژگی مقدماتی نهفته است: 1. فهم نتیجه 2.برنامه ریزی 3. جانفشانی برای تحقق نتیجه و اگر این سه مهم را درنظر داشته باشیم و عمل کنیم دیگر حاصل کار دست ما نیست و دست خداست و خداوند نیز قطعا ما را یاری خواهد کرد.
وی افزود: در جنگ سخت نتوانستند کاری از پیش ببرند و جنگ نرم را آغاز کردند و دین را هدف قرار دادند. یادمان نرفته است که جریان روشنفکری معیوب و مرعوب که افراد مشکل داری مثل عبدالکریم سروش آن را پرچمداری میکردند هم دین را و هم رهبری دینی و هم اعتقادات مردم و وابستگی مردم به رهبری را هدف قرار داده بودند. من یادم هست که سال 1374 در دانشگاه یک اتفاقی افتاد و من هم مخالف بروز این اتفاق بودم و آن اتفاق برخورد با عبدالکریم سروش در دانشکده فنی بود و به آنهایی که دنبال برخورد با امثال وی بودند میگفتم که این کار را نکنید چراکه آنها برای پیشبرد اهداف خود به همین رفتارهای اشتباه نیاز دارند. ما میتوانیم که آنها را ببریم در جایگاه مسئول و از آنها سوال کنیم.
شهردار تهران با اشاره به مسائل مهم آن ایام اظهار کرد: بعد از گذشت چندماه از آن ماجرا به همراه چند نفر دیگر به دفتر مدیرمسئول روزنامه سلام رفتیم و ایشان به ما گفت شما اصلا چه کاره هستید؟ بروید کنار و بگذارید که پاسخ اینها رو خود رهبری بدهد!من به ایشان گفتم من 3 سوال دارم از شما ، سوال اولم راجع به آن حادثه تاریخی است که فرمودند بروید یک وسیله نوشتار بیاورید تا من برای شما چیزی بنویسم تا به هلاکت نیفتید و هدایت شوید. آیا اگر آن زمان جمعی پای کار پیامبر اسلام بودند آیا کسی جرات میکرد آنگونه رفتار کند؟ امیرالمومنین علی (ع) تنها بود.نکته دوم هم راجع به حضرت علی(ع) و امام حسین(ع) و واقعه عاشورا گفتم که اگر جمعی بودند که حمایت میکردند آیا این حوادث و جنایات اتفاق می افتاد؟ در زمان جنگ و در ماجرای قطعنامه 598، سید احمدآقا فرزند امام خمینی(ره) نقل میکرد که صدای بلند امام می آمد در خانه و هراسان رفتم داخل که دیدم امام دارد تصاویر تلویزیون را مشاهده میکند و میگرید و آن تصاویر پیوستن خیل عظیمی از مردم و جوانان به صفوف رزمندگان اسلام بود. امام گریه میکردند و فرمودند که اگر این جمعیت زودتر به جبهه ها آمده بودند من قطعنامه را قبول نمیکردم.آیا باز هم اعتقاد دارید باید بنشینیم تا ولی فقیه پاسخ این انحرافات و اشتباهات را بدهد؟ وی در جواب گفت بلی و من نیز به ایشان گفتم که همه حرف های شما غلط است. البته او هم سر من داد کشید و قبول نکرد که راه او اشتباه است.
زاکانی گفت: در دوره دوم خرداد آمدند و جنگ در درون حاکمیت درست کردند و چالش انتخابی و انتصابی راه انداختند و باز هم نتوانستند به مقصود خود برسند. سال 88 هم تلاش کردند که مردم را در مقابل یکدیگر قرار بدهند و انقلاب رنگی کنند که باز هم نتوانستند در حالیکه هرکجای دیگر دنیا دقیقا همین مدلها اجرا می شد یا شده بود موفق شده بودند. سال گذشته از یک دروغ بزرگ مانند همان دروغی که در انتخابات سال 88 گفتند، این بار هم آمدند و با طراحی و اجرای یک دسیسه اجتماعی درست کردند که مردم را در مقابل یکدیگر قرار بدهند و برای چندمین بار موفق نشدند و نتوانستند و علت آن هم این بود که ولی فقیه در وسط میدان چفیه بر دوش و مردم و خواص پیرامون ایشان حضور داشتند. به لطف خدا و تا زمانی که مردم پای کار انقلاب و پشتیبان ولی فقیه هستند نخواهند توانست نقشه های شوم خود را محقق کنند. سعی دشمن در این است که ایمان مردم نسبت به ولی و امام جامعه و نسبت به راه و هدف و نسبت به اسلام و ایران عزیز را سست کنند و ایمان را در دل مردم بکشند.
وی تاکید کرد: ملت ایران در خط اول فداکاری است. یک نفر چند وقت پیش در تلویزیون داشت به سخره میگرفت این رو که کسی روی سیم خاردار خوابیده باشه و میگفت که در فیلمها بوده، درحالیکه خود ما دیده‌ایم این ایثار و فداکاری در میدان را و اینها افسانه نیست. شهید قاسم عسکری روی سیم خاردار خوابید و 100 نفر را نجات داد؛ در عملیات کربلای یک شهید حسن خاکباز روی سیم خاردار خوابید تا رزمندگان از روی او عبور کنند و پیروزی رقم بخورد برای اسلام و ایران اسلامی.
شهردار پایتخت در ادامه افزود: برخی از رئیس جمهورهای ما تلاش‌شان این بود که خودشان را برابر با ولی فقیه بدانند و خدا آنها را زمین زد و آنها را خار کرد. امروز یک نفر میگفت که فلانی که روزی رئیس جمهور کشور بوده گفته است که در انتخابات شرکت نمیکند، من به او گفتم به جهنم که شرکت نمیکند. من یادم هست که همان شخص سال 85 در جلسه ای نزدیک به 2 ساعت و نیم با من صحبت میکرد که با دست به دست هم بدهیم تا خبرگان رهبری را عوض کنیم! آبان سال 85 میگفت بیا دست به دست هم بدهیم و شوراهای شهر رو بگیریم! نفر قبل از آن هم بدتر از او و رئیس جمهور بعدی هم بدتر از او بود.
زاکانی با اشاره به تلاش‌های دولت برای رفع مشکلات مردم و کشور اظهار کرد: امروز الحدلله نعمت حضور رئیس جمهور مخلص و تابع رهبری شامل حال مردم شده و من میتوانم در پیشگاه خداوند متعال و مردم ایران اسلامی شهادت بدهم که همه‌ی توان و ظرفیت های خود را برای خدمت به مردم و خدمت به کشور به کار بسته است.
شهردار تهران بیان کرد: مشکلات همچنان در کشور وجود دارد اما دولت فعلی شبانه روز در حال انجام فعالیت برای خدمت و رفع مشکلات و موانع بر سر راه است.
وی گفت: مردم ایران سه محل و میدان رخ نمایی دارند، یکی آنجا که خطر وجود دارد و بناست که کاری انجام دهند و آنجا مردم ایران در خط مقدم حضور دارند. برهه هایی مانند جنگ، فتنه و مسائل دیگر. جای دومی هم هست که ملت ایران بنا دارد مانور و عظمتی را به رخ بکشد و آن مثلا راهپیمایی 22 بهمن است. آنجا ملت ایران حضور دارد و تمام سم‌پاشی‌ها اثری بر وحدت و ایران دوستی و محبت مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی نگذاشته است.
زاکانی ادامه داد: یک جای سومی هم هست که ملت ایران با حضور خود، اراده‌اش را تحمیل میکند و آن جا پای صندوق رای است. هرکس را که ملت ایران انتخاب کرد، رهبری هم از او حمایت میکند. این حمایت ها شامل همه رئیس جمهورها بوده و حتی امام تا لحظه آخر برای بنی صدر دلسوزی کرد و خیر او را خواست و خود او نخواست و خیانت کرد به امام و ملت ایران.
شهردار تهران خاطرنشان کرد: روز 11 اسفند امسال، پای صندوق رای؛ همان جایی است که ما اراده خودمان را با رای به اصلح اعلام میکنیم. مجلس آینده باید مجلس انقلابی تر از گذشته باشد. مجلس آینده باید کارآمدتر، مردمی‌تر از گذشته باشد و باید ما را به سمت قله های بزرگ افتخار که رهبر انقلاب ما را به سمت آنها رهنمون کرده اند ببرد.
وی گفت: مجلس آینده باید مجلسی دردآشنا باشد و بفهمد که مشکلات مردم چیست و با چه مصوبه ای میتواند مشکل این مردم را حل کند. مجلس آینده باید تبلور امروز انقلاب اسلامی باشد و باید پرچم امروز انقلاب را بردارد.
زاکانی افزود: مردم کشور درگیر با چالش معیشت هستند و مشکل، عناصر سودجو هستند که این عناصر سودجو ممکن است که در هرجای از ادارات و نهادها و یا کسبه و مردم باشند. دولت دائما در حال حمایت است اما همین سودجوها اجازه اجرای صحیح کار و تقویت معیشت را نمی دهند.
زاکانی بیان کرد: ما با حمایت دولت مردمی سیزدهم کار جدیدی را آغاز کرده ایم و یک بستر جدیدی را فراهم کرده ایم تا بتوانیم تهران را ارزان کنیم بخصوص در حوزه معیشت و مسکن و خدمات که ان‌شاءالله با کمک مردم این امر محقق بشود. اما اگر اراده ما پای صندوق رای ما و مجلس ما را به سمتی میبرد که مجلسی قوی و درصحنه برای امروز و برای آینده انقلاب باشد ما قطعا مشکلاتمان بسیار کاهش خواهد یافت.
پایان پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

واتس‌اپ مانع گرفتن اسکرین‌شات از عکس پروفایل می‌شود

امسال 3 فروند ATR زمین‌گیر به چرخه باز می‌گردد

ادوات حفاظتی شبکه انتقال برق کشور به فیبر نوری مجهز می شود

تشکیل شورای گفت‌وگوی بخش تعاون در استان تهران

بزوس 14 میلیون سهام آمازون را فروخت

شیکاگو از شرکت‌های بزرگ نفتی شکایت کرد

سود 250 میلیارد دلاری غول‌های نفتی غربی از جنگ اوکراین

قیمت نفت رو به افزایش گذاشت

سالانه 6 میلیون بشکه در روز تولید جهانی نفت از بین می‌رود

افزایش 20 تا 40 درصدی کارت‌های سوخت جایگاه‌ها در ایام نوروز

کسب در آمد ارزی برای ایرانی ها

خلف وعده سازمان بوستان‌های شهرداری تهران برای توزیع نهال رایگان در منازل!

چین کار دست اقتصاد کره جنوبی داد

خوش‌بینی از اقتصاد ژاپن رخت بربست

عقب نشینی بانک‌های اماراتی از تعامل با روسیه از ترس تحریم‌ها

قیمت جهانی طلا امروز 1402/12/02

بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده نفت ایران با دانش‌بنیان‌ها 2 تفاهم‌نامه امضا کرد

شرکت ملی نفت باید تجاری اداره شود/ برای پاسخگویی، لازم است تا اختیارات کافی داشته باشیم

جهش اقتصادی بدون جهش در صنایع نفت و گاز ممکن نیست/ دولت سیزدهم منتظر برجام نماند

تولید روزانه 4.5 میلیون بشکه نفت خام و میعانات ایران در ماه نخست 2024

محدودیت‌های حقوقی مانع تحقق رشد اقتصادی در صنعت نفت است

لزوم حمایت حقوقی مؤثر دولت از مدیران شرکت‌های نفتی

اختصاصی تسنیم/ رشد اقتصادی پاییز 5.1 درصد شد؛ نفت و گاز در صدر

بلیت پروازهای ایران ایر یک ریال بیشتر از مصوب نیست

استفاده از فیلترشکن ممنوع شد؟

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.