عضو هیات رئیسه مجلس در واکنش به اظهارنظر سخنگوی دولت؛
نمی‌توان ناترازی های ناشی از عملکرد دولت را به مجلس نسبت داد/متأسفانه افزایش حقوق کارمندان با تورم همخوانی ندارد/اعضای دولت از بیان اظهار نظرهای غیر کارشناسانه پرهیز کنند گفتگو

نمی‌توان ناترازی های ناشی از عملکرد دولت را به مجلس نسبت داد/متأسفانه افزایش حقوق کارمندان با تورم همخوانی ندارد/اعضای دولت از بیان اظهار نظرهای غیر کارشناسانه پرهیز کنند

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه اعضای دولت از بیان اظهار نظرهای غیر کارشناسانه پرهیز کنند، گفت: بودجه خارج از عدد و رقم نیست و اگر آن را مشاهده و منابع و مصارف را بررسی کنید متوجه می‌شوید که ناترازی وجود ندارد.

محمد رشیدی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارنظر سخنگوی دولت مبنی بر ایجاد ناترازی و تغییر شاکله بودجه سال 1403، گفت: متاسفانه چندمین بار است که طی دو هفته اخیر در خصوص کسری و ناترازی بودجه از سوی دولت اظهار نظری مطرح می‌شود.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بودجه خارج از عدد و رقم نیست و اگر آن را مشاهده و منابع و مصارف را بررسی کنید متوجه می‌شوید که ناترازی وجود ندارد، ادامه داد: دولت اگر نمی‌تواند منابع و مصارف را مدیریت کنند و پیش بینی می‌کنند که دچار ناترازی می‌شوند به مدیریت دولت برمی‌گردد و باید در روش اجرایی و اداره کشور تجدید نظر شود.
وی با تأکید بر اینکه برخی از اعضای دولت نمی‌توانند بار 400 هزار میلیارد تومانی ناترازی بودجه را به صورت ناروا به مجلس نسبت دهند، عنوان کرد: طی چندین مرتبه رئیس مجلس شورای اسلامی در صحن علنی و رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال 1403 در خصوص اظهار نظرات مطرح شده در زمینه ایجاد ناترازی بودجه توسط مجلس توضیحات و پاسخ‌های لازم را ارئه کرده اند.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به نظر می‌رسد در ایام دهه مبارک فجر و منتهی به انتخابات مجلس بیان اینگونه صحبت‌ها ایجاد همدلی و وفاق نمی‌کند بلکه باعث تکدر خاطر نمایندگان می‌شود زیرا نمایندگان مردم تلاش زیادی کرده اند و در هیچ دوره‌ای برنامه توسعه و بودجه سنواتی قبل از موعد مقرر در صحن علنی بررسی، تصویب و به شورای نگهبان ارسال نشده است.
رشیدی با اشاره به اینکه اعضای کمیسیون تلفیق بودجه سال 1403، اعضای کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه و سایر نمایندگان به صورت سه شیفت برای بررسی لوایح برنامه هفتم توسعه و بودجه سال آینده تلاش کرده‌اند، افزود: نمی‌توان ناترازی های ناشی از عملکرد دولت را به مجلس نسبت داد و این اقدام از سوی دولت صحیح نیست و برای چندمین بار از سوی مسئولین دولتی مطرح می‌شود.
وی با بیان اینکه مجلس در بودجه سال 1403 منابع را لحاظ و در کنار آن مصارف را پیش بینی کرده است، شاغلین دولت امروز نسبت به حقوق دریافتی خود نارضایتی دارند، گفت: تورم کف جامعه 50 درصد است اما حقوق آنها 20 درصد افزایش پیدا می‌کند، دولت باید پاسخگوی این نارضایتی باشد. متأسفانه درحال حاضر افزایش حقوق کارمندان با تورم همخوانی ندارد.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس به دولت کمک کرده و سعی کرده ناترازی ها را کنترل و منابع را شفاف و ایجاد کند و از سوی دیگر بتواند در خصوص شاغلین و بازنشستگان خدمتی ارائه نماید که حداقل رضایت‌مندی ایجاد شود، ادامه داد: اعضای دولت باید از بیان اظهار نظرهای غیر کارشناسانه پرهیز کنند./
پایان پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

سبز شدن بورس‌ها در اروپا و افت شاخص‌ها در آمریکا

جلسه هماهنگی برگزاری مجمع شرکت سرمایه‌گذاری استان قزوین برگزار شد

زمان بهره‌برداری از شاخه غربی "بزرگراه یادگار امام" مشخص شد

بازپیرایی درختان کهن‌سال و فضای سبز بوستان ملت و خیابان ولی‌عصر(عج)

ویرایش و ثبت‌نام جدید خودروهای جانبازان آغار شد

روسیه بیش از یک میلیارد دلار از دارایی‌های آلمان را توقیف کرد

بلعیده شدن بنگاه‌های بزرگ لوازم خانگی توسط واحدهای کوچک

هواشناسی ایران 1402/12/05؛ هشدار بارش‌های فراگیر و کاهش دما در کشور

آورده یک میلیارد تومانی مردم در نهضت ملی مسکن

نابسامانی در بازار پروازهای داخلی/ چرا سازمان هواپیمایی با ایرلاین‌های گرانفروش برخورد نمی‌کند؟

یادداشت| اندر حکایت ساخت خانه‌ها و سازه‌های بی‌قواره در کشور

وضعیت راههای کشور؛ تردد روان در محورهای شمالی/ مه‌گرفتگی در جاده چالوس

ناتوانی سازمان هواشناسی در پیش‌بینی بلندمدت آب‌وهوا

اصلاحات راه‌آهن "سرعت بازرگانی" را افزایش نداد

تالار شیشه‌ای قرمز شد

رشد اقتصادی پاییز 5.1 درصد شد

حباب سکه 200 هزار تومان کاهش یافت

افزایش نرخ بهره بازار بین بانکی/ نرخ بازار شبانه دوباره 23.6 درصدی شد

دلار ثابت ماند؛ یورو مبادله‌ای رشد کرد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 1402/12/05

مجمع شرکت سرمایه‌گذاری استان زنجان برگزار شد

انفجار مواد محترقه در دست نوجوان 16 ساله در پایتخت + عکس

"کشاورزی آینده" - 2 | معرفی رویکرد «کشاورزی دقیق»

صنعت مرغ کشور بازسازی شد/ تولید مرغ رکورد زد

ایران رتبه دوم "فرونشست" جهان شد!

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.