ADA یا Polygon، کدام ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم؟ دیجیتال

ADA یا Polygon، کدام ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم؟

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - میدانم اینکه کدام ارز دیجیتال را بین ADA و Polygon برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم، سخت است ولی باید برای حل این موضوع این دو ارز را از جوانب مختلف بررسی و در نهایت در این خصوص تصمیم‌گیری کنیم.

اولین چیزی که هنگام درک تفاوت بین پالیگان (MATIC) و کاردانو (ADA) مهم ، این است که هر دوی این شبکه‌ها دنبال کنندگان زیادی دارند و انتخاب بین این دو رمزارز کار مشکلی است. هدف مشترک این سیستم‌ها حل برخی از مشکلاتی است که توسعه دهندگان اتریوم در چند سال گذشته با آن‌ها سروکار داشته‌اند. در این مقاله درباره همه مواردی که باید در مورد پالیگان و کاردانو بدانید، صحبت می‌کنیم.

نحوه کار پالیگان در مقابل کاردانو

پالیگان توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا شبکه‌های فرعی ایجاد کنند تا تقریباً هر تقاضایی را برآورده کنند. این پروتکل از بلاکچین‌های سفارشی از جمله توکن‌های هدفمند پشتیبانی می‌کند. قابل ذکر است، پالیگان استقرار یا دپلوی روی شبکه را با یک کلیک فراهم می‌کند که موانع فنی مرتبط با راه اندازی بلاک چین را از بین ببرد. این رویکرد باعث صرفه‌جویی در هزینه و زمان توسعه‌دهندگان می‌شود.

ماژول‌های مختلفی وجود دارد که توسعه‌دهندگان می‌توانند به راحتی پروتکل جدید خود را با استفاده از درگ اند دراپ (Drag and Drop) ایجاد کنند. می‌توانید مواردی مانند اجماع، استیک کردن، حاکمیت، EVM/Ewasm، محیط‌های اجرا و موارد دیگر را تنظیم کنید. این انعطاف‌پذیری، پالیگان را برای توسعه‌دهندگانی که به دنبال آزادی بیشتر و هزینه‌های کمتر هستند، محبوب می‌کند.

پالیگان از چهار لایه استفاده می‌کند که با هم کار می‌کنند تا خدمات شبکه را ارائه دهند. لایه اتریوم مسئول استیک کردن و نهایی شدن است. این لایه‌ای است که پیام‌های اینترنتی را نیز مدیریت می‌کند. در نهایت، از اجرای قرارداد هوشمند اتریوم پشتیبانی می‌کند و لایه امنیتی شبکه‌ها را تایید می‌کند. به این ترتیب، مدیریت نود یا گره و سایر فرآیندهای اصلی را مدیریت می‌کند.

وقتی به مقایسه کاردانو و متیک می پردازیم، به راحتی می‌بینیم که این پروتکل‌ها از دور شبیه به هم هستند، اما از نزدیک، نقش‌های متفاوتی را ایفا می‌کنند. علاوه بر این، آنها ساختارهای فنی متفاوتی دارند که آنها را منحصر به فرد می‌کند. با وجود این تفاوت‌ها، هر دو شبکه مقیاس‌پذیری بیشتر و هزینه‌های کمتری را نسبت به اتریوم ارائه می‌دهند.

البته که در زمان نگارش این مقاله کاردانو در رتبه 8 و پالیگان در رتبه 16 در میان رمز ارزها قرار دارند و هر دو پروژه بسیار محبوب، با تیم و هدفی عالی می‌باشند. با توجه به عملکرد آن‌ها در آینده نیز می‌توانید از هر ارز به نسبت به میزان ریسک‌پذیری و فاکتورهای دیگر به پرتفوی خود اختصاص دهید.

کاردانو چیست؟

کاردانو در سپتامبر 2017 با یک سر و صدا وارد بازار شد. بنیانگذاران پروژه، جرمی وود و چارلز هاسکینسون، هر دو قبلاً جایگاه مهمی در شبکه اتریوم داشتند. آنها تصمیم گرفتند اتریوم را ترک کنند تا شبکه‌ای توانمندتر ایجاد کنند.

کاردانو از بسیاری جهات منحصر به فرد است. به عنوان مثال، اولین بلاکچین است که با استفاده از نظریه دانشگاهی و فلسفه علمی توسعه یافته است. این پروتکل به دلیل ارتباط تنگاتنگ با امکانات و فرآیندهای آموزشی، توسط برخی به عنوان "بلاکچین هوشمند" در نظر گرفته می‌شود. امروزه ADA به عنوان یکی از بهترین رمز ارزها در جهان فعالیت می‌کند.

کاردانو برای حل چه مشکلاتی ساخته شد؟

کاردانو برای دور شدن از حدس و گمان و افزودن برخی پیشینه علمی به بلاک چین ساخته شده است. این پروتکل به گونه‌ای طراحی شده بود که مانند یک پایان نامه علمی باشد. این مفهوم در بالاترین سطح مورد بررسی قرار گرفت و دانشگاهیان سطح بالا برای کمک به بهبود سیستم، موارد مهمی را ارائه کردند.

مقیاس پذیری

کاردانو به کاهش مشکلات مقیاس‌پذیری کمک می‌کند که در مقابل اتریوم با هزینه‌های گس بالا قرار دارد. همین کارمزدهای بالا اتریوم باعث می‌شود تا کاربران نسبت به انجام تراکنش‌ها محتاط باشند. کاردانو یک سیستم اجماع سفارشی را ادغام می‌کند که عملکرد و امنیت را برای بلاک چین فراهم کند.

همچنین کاردانو ردپای کربن کمتری نسبت به مدل‌های قبلی خود دارد. شبکه‌هایی مانند اتریوم و بیت‌کوین به دلیل تقاضای انرژی گسترده‌ای که دارند مورد انتقاد قرار گرفته‌اند. البته که اتریوم به خاطر همین موضوع از مکانیزم اجماع اثبات کار به اثبات سهام منتقل شد. ساختار فنی کاردانو برای معتبر ماندن به انرژی کم نیاز دارد. به این ترتیب، این شبکه در مقایسه با شبکه‌های اثبات کار دارای ردپای کربن کوچکی است.

کاردانو چگونه کار می‌کند؟

کاردانو یک بلاکچین PoS یا همان اثبات سهام نسل سوم است و ارز دیجیتال را برای ارائه تجربه کاربری بهتر ادغام می‌کند. این شبکه به زبان Haskell نوشته شده است و توسعه دهندگان را قادر می‌سازد تا در Plutus Playground که یک رابط توسعه مبتنی بر وب است، برنامه غیر متمرکز ایجاد کنند.

شایان ذکر است، کاردانو سه تیم مجزا و مستقل دارد که روی توسعه آن کار می‌کنند. تیم‌ها از مجموعه‌ای از استانداردها برای اطمینان از قابلیت همکاری استفاده می‌کنند. این ساختار به خوبی برای پروژه کار کرده است و هر تیم در صورت نیاز خدمات تخصصی را به پروتکل ارائه می‌دهد.

بنیاد کاردانو

بنیاد کاردانو یک سازمان غیرانتفاعی است که مسئول پذیرش گسترده شبکه است. این گروه از پروژه‌هایی با قابلیت بهبود اکوسیستم حمایت مالی و فنی می‌کند. این گروه تمرکز زیادی بر استانداردسازی به عنوان وسیله‌ای برای بهبود نوآوری و پذیرش قرار داده است.

پالیگان چیست؟

پالیگان یک بلاکچین منبع باز توسعه‌دهنده محور است. این پروتکل ابتدا با نام MATIC راه اندازی شد و سپس به عنوان فعلی خود یعنی پالیگان تغییر نام داد. این پلتفرم برای کمک به ایجاد قابلیت همکاری بیشتر در اکوسیستم اتریوم طراحی شده است. اکوسیستم اتریوم بزرگترین اکوسیستم دیفای در جهان است. به این ترتیب، بهبود قابلیت همکاری، پتانسیل زیادی برای پیشبرد پذیرش آن دارد.

پالیگان کاملاً سازگار با اتریوم است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد پروتکل‌های خود را به شبکه انتقال دهند. همچنین هزینه‌های کمتر و فرآیند توسعه مشابهی را ارائه می‌دهد. به این ترتیب، پالیگان زیرساخت ارزشمندی را برای کسانی که به دنبال ورود به اکوسیستم اتریوم و ایجاد تفاوت هستند، فراهم می‌کند. البته باید به این نکته اشاره کنیم که پالیگان شبکه لایه دوم اتریوم است و به مقیاس‌پذیری آن نیز کمک بسیار می‌کند.

پالیگان برای حل چه مشکلاتی ساخته شد؟

پالیگان برخی از نگرانی‌های عمده را برای توسعه‌دهندگان و معامله‌گران به طور یکسان کاهش می‌دهد. برای مثال، شبکه از طریق معرفی یک مکانیزم جدید اجماع، ازدحام را کاهش و در پی آن مقیاس‌پذیری را افزایش می‌دهد. این پروتکل کارمزدهای بسیار کمتری نسبت به رقبا از جمله تراکنش‌های گس صفر دارد.

این پلتفرم از یک الگوریتم اجماع مقیاس‌پذیر استفاده می‌کند که از توان عملیاتی تراکنش همتراز با شبکه‌های با عملکرد برتر پشتیبانی می‌کند. این شبکه همچنین دارای پایان تراکنش تقریباً فوری است. پالیگان همچنین از محیط‌های اجرای wasm سفارشی پشتیبانی می‌کند که توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا اپلیکیشن یا برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapp) را سریعتر ایجاد کنند.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

قیمت برخی کالاهای اساسی در بازار+جدول

افزایش تولید نفت و گاز با ورود بخش خصوصی

لغو وضعیت فورس ماژور در بزرگترین میدان نفتی لیبی

آژانس بین‌المللی انرژی: نفت جهانی تا سال 2025 به بشکه‌ای 70 دلار می‌رسد

کاهش واردات نفت چین با پر شدن مخازن ذخیره سازی

روسیه رتبه دوم صادرات نفت به چین را کسب کرد

قطر بودجه خود را بر اساس نفت 40 دلاری تنظیم می‌کند

محکومیت قطعی شِل به پرداخت 467 میلیون دلار خسارت آلودگی نفتی در نیجریه

عراق نمی‌خواهد از توافق اوپک برای کاهش تولید نفت معاف شود

پیش بینی نفت 40 تا 45 دلاری در سال 2021

کنفرانس انرژی عرب به سال 2023 موکول شد

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی خود را برای تقاضای جهانی نفت در سال 2021 کاهش داد

خیز غول‌های نفتی جهان در جهت تولید انرژی از باد

پوتین: تصمیمات ائتلاف اوپک پلاس امید به عادی شدن اقتصاد جهان را زنده می‌کند

پیش‌بینی اوپک برای افزایش شدید تقاضای نفت در نیمه دوم 2021

محدودیت های کرونایی جدید در اروپا تهدیدی برای صنعت نفت است

کشف میدان بزرگ گازی در روسیه

شیوع انواع جدید کرونا تقاضای جهانی نفت را تهدید می‌کند

کویت: اوپک ممکن است افزایش 400 هزار بشکه نفت در روز را لغو کند

ذخایر نفت روسیه با سطح تولید فعلی برای 30 سال دیگر کافی است

مواجهه غول نفتی انگلیس با جریمه 240 میلیون دلاری به علت پرونده رشوه در خاورمیانه

آمادگی روسیه برای رساندن تولید نفت به سطح قبل از همه گیری کرونا

برندهای بزرگ خواستار توافق جهانی برای کاهش تولید پلاستیک شدند

کانادا واردات نفت از روسیه را ممنوع کرد

روسیه فروش نفت خام به هند را افزایش داد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.