توسعه 3 زیر‌ساخت صنعتی برای حمایت از دانش‌بنیان‌ها در ‌وزارت صمت تولید و تجارت

توسعه 3 زیر‌ساخت صنعتی برای حمایت از دانش‌بنیان‌ها در ‌وزارت صمت

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - معاون وزیر صمت گفت: وزارت صمت در توافقی با وزارتخانه‌های مختلف، 3 زیرساخت بزرگ حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان شامل نوسازی، ساخت سریع و تولید نیمه‌صنعتی را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش فصل اقتصاد بابک احمدی، رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اشاره به اقدامات و جهت گیری‌های وزارت صمت در راستای صنعت دانش بنیان، اظهار داشت: اهمیت صنعت و اقتصاد دانش‌بنیان بر کسی پوشیده نیست و سال‌هاست که مقام معظم رهبری بر ‌این راهبرد تاکید فرموده‌اند و در جلساتی که با دولتمردان دارند باوجود روحیه دادن و تشکر از مسئولان برای اقدامات صورت گرفته در این حوزه، ‌گلایه‌هایی هم از عدم اقبال به این موضوع و حصول نتایج ملموس و مورد توقع نیز دارند. 
معاون وزیر صمت اظهار داشت: بحث صنعت دانش بنیان در سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به صورت دیرینه و تاریخی مورد توجه بوده است و به عنوان یک ماموریت همواره دنبال شده است. 
رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بیان داشت: ماموریت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران وارد کردن فناوری و دانش جدید به صنایع و مشارکت در سرمایه‌گذاری و کاهش ریسک‌پذیری صنایع است. 
وی افزود: هدف ما جریان‌سازی در بدنه بخش خصوصی و دولتی برای حمایت حداکثری و تبدیل‌ ایده های خلاقانه و ایده های دانش بنیان به صنعت دانش بنیان است.
معاون وزیر صمت بیان داشت: در رشد و بلوغ تکنولوژی 3 مرحله تحقیق، توسعه و استقرار وجود دارد که اگر از نقطه اول فعالیت‌های تحقیقاتی را جهت‌سازی نکنیم در نقطه استقرار، تمام منابع و زحماتی که شرکت‌ها‌ روی آن کار کرده‌اند به هدر می رود، لذا باید از نقطه اول هدایت سازی را شروع کنیم و به نقطه ای برسیم که آماده تجاری‌سازی می شوند و بعد از آن هم مرحله رهایی آن صنعت استقرار یافته دست یابیم. 
وی با اشاره به برگزاری دومین رویداد ملی «صنعت دانش‌بنیان، انقلاب صنعتی چهارم و شهر هوشمند» بیان داشت: برای تحقق این راهبرد در این همایش ما به دنبال هم راستایی هستیم و توافقاتی را با وزارتخانه علوم امضا خواهیم کرد، همچنین توافق کلانی با معاونت علمی و دانش بنیان ریاست جمهوری امضا می شود تا جهت‌گیری‌هایی برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان داشته باشیم.
رئیس سازمان گسترش و نوسازی‌ صنایع ایران بیان داشت: این سازمان متولی هوشمندسازی شهر نیست، اما جذب سرمایه، تامین ابزار و صنایع شهر هوشمند را در حوزه فناوری پیگیری می‌کند. حوزه‌های محوری حمل و نقل، تغییر اقلیم در صنایع مرتبط، شهر هوشمند و صنایع پتروشیمی مرتبط با دانش‌بنیان‌ها، صنعت آب و غیره از مواردی است که ایدرو (‌سازمان گسترش و نوسازی‌ صنایع ایران) به دنبال آن است‌.
احمدی بیان داشت: باید از ظرفیت معافیت‌های مالیاتی، سرمایه‌گذاری و سایر موارد در هوشمندسازی صنایع استفاده کرد، بنابراین 3 ‌زیر ساخت بزرگ حمایت از شرکت‌های دانش بنیان از جمله نوسازی، ساخت سریع و تولید نیمه صنعتی را در دستور کار قرار داده‌ایم. 
وی افزود: همچنین فضاهای صنعتی و زیر ساخت‌ها را در اختیار شرکت‌های دانش بنیان قرار داده‌ایم و برای رسیدن آنها به بلوغ، تجاری‌سازی می‌کنیم و امیدوار هستیم این حمایت‌ها تبدیل به جریان‌سازی و ایده‌ها تبدیل به محصولات فناورانه شود. 
احمدی با تاکید بر اینکه شهر هوشمند بدون مدیریت اطلاعات و تکنولوژی فاقد معنا است، بیان داشت: باید فرهنگ‌سازی در این عرضه داشته باشیم و هم‌افزایی و هماهنگی بین دستگاه های کشوربرقرار شود.
وی افزود: فضاهای صنعتی و زیرساخت ها را در اختیار شرکت‌های دانش بنیان قرار می دهیم و برای رسیدن آنها به بلوغ تجاری سازی می‌کنیم. 
احمدی بیان داشت: باید از ظرفیت‌های دانشگاهی و شرکت‌های دانش بنیان در هوشمندسازی شهر و صنایع مربوطه استفاده کرد.
پایان پیام/ 


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

راه اندازی فاز 11 پارس جنوبی

پزشکیان بازار مرغ و نهاده‌های دامی را چگونه تحویل می‌گیرد؟

خودروهای برقی جدید جنرال موتورز در راه است؟

گمرک هم صادرات روغن نباتی را ممنوع اعلام کرد

روایت بانک جهانی از رشد اقتصاد ایران میان تنش‌های ژئوپولیتیک

ضریب جینی بخش روستایی در ایران 34.3 و شهری 31.1 درصد شد

بازنشستگان نگران متناسب‌سازی حقوق‌ها و صدور احکام نباشند

فرزین خبرداد:امکان انتشار یک میلیارد یورو اوراق ارزی در بورس

رمزگشایی از پرونده‌های ارزی اخیر

فقرزدایی یا فقیرزدایی؟

فلج تجارت با تحریم

بایدن لجباز

برق‌گرفتگی اقتصاد ایران

گردش مالی خانوارهای یارانه‌بگیر بازنگری می‌شود

نبض ناموزون فولاد در بهار/ ترمز صادرات فولاد کشیده شد

وصول 10 هزار و 195 میلیارد ریال از منابع نفتی برای اجرای نهضت ملی

گزارش روزانه بورس 23 تیرماه؛ ریزش 9 هزار واحدی شاخص کل

خاندوزی: 94 همت کالا توسط سازمان اموال تملیکی تعیین‌تکلیف شد

آغاز پیش فروش بلیت قطارهای مسافری مردادماه از فردا

افزایش مجوز صدور و تمدید آموزشگاه‌های آزاد در دولت سیزدهم

هدفگذاری اشتغال امسال استان تهران چقدر است؟

شاخص بازار سرمایه افت کرد

نظارت بهداشتی و شرعی دام‌های قربانی در تاسوعا و عاشورا

قیمت‌گذاری دستوری برای خودرو هم ممنوع شد؟

مهلت تعریف حساب وکالتی تمام شد؛ دیگر اقدام نکنید/ ثبت‌نام خودروهای وارداتی تا پایان فردا شب

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.