تولید کپسول ضداسترس در هلال احمر شهری

تولید کپسول ضداسترس در هلال احمر

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر گفت: کپسول ضد استرس و خواب‌آور Valnight به سازمان غذا و دارو ارسال شده تا پس از مراحل تأیید وارد بازار کشور شود.

به گزارش فصل اقتصاد ، علیرضا عسکری؛ مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر با اشاره به عملکرد این مجموعه اظهار کرد: مجموعه تدارکات پزشکی بازوی توانمند دولت، جمعیت هلال احمر و وزارت بهداشت به شمار می‌آید و در کنار تولید انواع داروها و تجهیزات مهم پزشکی، نقش مفیدی در تأمین و توزیع داروهای کمیاب و داروهای پرونده ای از طریق شرکت بازرگانی سها کیش، پخش سها هلال و داروخانه‌های هلال‌احمر در سراسر کشور دارد.
وی افزود: هدف ما کمک به سلامت همه انسان‌ها از طریق خودکفایی ملی در زمینه تولید مواد اولیه، دارو و تجهیزات پزشکی و راهبری فعالیت‌های مرتبط با امور دارویی و تجهیزات پزشکی در راستای رفع نیازهای درمانی کشور است.
عسکری ادامه داد: بر این اساس مأموریت مهمی‌که بر دوش ما نهاده شده، در وهله اول توسعه و بهبود نظام تهیه، تولید، تأمین و ارائه خدمات دارویی و تجهیزات پزشکی و در گام بعدی، خدمت‌رسانی ‌به موقع و تأمین اقلام درمانی مورد نیاز مردم در شرایط خاص و مناطق محروم است.در گذشته شاهد بودیم که در بحران‌هایی همچون شیوع بیماری کرونا، کمبود داروهایی همچون آنتی بیوتیک مشکل ساز شد که با فعالیت شبانه روزی و تولید پنج برابری و همچنین توزیع مویرگی و گسترده آنتی بیوتیک ها در کشور و تامین و توزیع گسترده داروهای مخصوص دوران کرونا و آنتی بیوتیک توانستیم بخش قابل توجهی از نیاز جامعه را پوشش دهیم.
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی توضیح داد: امروزه صنعت داروسازی در کشور به اندازه‌ای گسترش یافته که دارو‌های ایرانی از نظر کیفی مشابه داروهای خارجی هستند و در ساخت آنها کلیه استانداردهای بین‌المللی تولید نیز رعایت می‌شود. در واقع فرقی بین مصرف داروی خارجی و ایرانی نیست، چرا که دستورالعمل ساخت کلیه داروها به لحاظ علم شیمی یکسان است و پروسه تولید داروها به یک طریق است.
وی افزود: برای مثال در حال حاضر ما یکی از بهترین داروهای مُسکن را که بر درد اثر بسیار خوبی دارد و مورد توجه بسیاری از متخصصان قرار گرفته تولید می‌کنیم. البته برای اولین بار در ایران آن را وارد بازار کشور کردیم، برای دردهای شدید تجویز می‌شود و مورد توجه ویژه آنکولوژیست‌ها و متخصصان درد قرار گرفته، این در حالی است که می‌توانیم آن را توسعه داده و به شکل‌های دیگر غیر از خوراکی هم تولید کنیم.
عسکری خاطرنشان کرد: کپسول ضد استرس و خواب آور Valnight نیز به سازمان غذا و دارو ارسال شده تا پس از مراحل تأیید وارد بازار کشور شود.
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی ادامه داد: شرکت داروسازی سها با امکانات و تجهیزات مدرن در زمینه آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت و تحقیق و توسعه، تولید محصولات جدید و توسعه سبد محصولات را همواره یکی از اهداف خود دارد. این شرکت با اخذ پروانه تولید فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل در تلاش است محصولات جدیدی در شاخه مکمل و فرآورده‌های طبیعی و سنتی را به سبد محصولات خود اضافه کند.
کمبود حدود 100 قلم دارو در کشور/ آخرین وضعیت تامین "متفورمین" و "آلبومین"
وی تاکید کرد: در حال حاضر ارتباط با شرکت‌های دانش‌بنیان رو به رشد و اولویت هم بهره‌مندی از تولیدات داخلی است. با سه شرکت دانش‌بنیان هم عقد قرارداد صورت گرفته تا بتوانیم مواد اولیه‌ای را که تاکنون وارد می‌کردیم از طریق این شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور خودمان تهیه کنیم. یکی از این مواد، فیلترهای مربوط به پودرهای بی‌کربنات است. این فیلترها توسط شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی در مرحله اخذ تأییدیه‌های آزمایشگاهی بوده و در این زمینه بزودی خودکفا شده و نیاز بازار در داخل تأمین می‌شود. در خصوص محصولات دیگر نیز با شرکت‌های دانش‌بنیان همکاری‌های حداکثری را داریم تا بتوانیم مواد اولیه مورد نیاز تولید سرنگ و یا سبد دیالیز را از شرکت‌های دانش‌بنیان تأمین کنیم.
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی با اشاره به این که این آمادگی را داریم تا با شرکت‌های متناسب داخلی از قبیل دانش‌بنیان‌ها همکاری کامل داشته باشیم، گفت: این ظرفیت وجود دارد تا از محصولات داخلی استفاده کنیم و تولید انبوه نیز داشته باشیم. بومی سازی و تولید دستگاه همودیالیز با همکاری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران نیز از مهمترین طرح های توسعه ای شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران در سال جاری است. امیدواریم بتوانیم در آینده‌ای نزدیک خط تولید دستگاه دیالیز را نیز داشته باشیم.
عسکری با اشاره به تولیدات هلال احمر تصریح کرد: شرکت داروسازی سها در سال 1400 به میزان 218 میلیون عدد و در سال 1401 ،234 میلیون عدد دارو در اشکال قرص، کپسول و مایعات تولید داشته است. در هفت ماهه اول سال 1402 نیز 151 میلیون عدد تولید شده که در مدت زمان مشابه سال 1401 این تولیدات 95 میلیون عدد بوده است. این اعداد حکایت از رشد حدود 60 درصدی تولید نسبت به سال قبل دارد. ظرفیت تولید قرص و کپسول از 125 میلیون عدد در سال 1400 به 250 میلیون عدد و ظرفیت تولید شربت و سوسپانسیون از 9 میلیون به 40 میلیون عدد در سال 1401 رسیده است.
وی افزود: در مواقع کمبود کشوری نیز خطوط تولیدی داروهایی مثل آنتی بیوتیک ها، کتوتیفن، آزیترومایسین به صورت شبانه روزی فعال بوده تا بتوانیم بخشی از نیاز جامعه را پوشش دهیم. مقدار کل تولید محصولات سبد دیالیز در سال 1401 نسبت به سال 1400 به میزان 73 درصد افزایش یافته است که بیشترین مقدار افزایش درخصوص سوزن فیستولا است که علت اصلی تولید کم در سال 1400 کمبود ماده اولیه سوزن برای تولید سوزن فیستولا شناسایی که در سال 1401 با تأمین ماده اولیه محقق شد. همچنین تولیدات فوق در شش ماه اول 1402 نسبت به شش ماه اول 1401 به میزان 23 درصد افزایش داشته است.
انتهای پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

ترانزیت ریلی زغال سنگ از روسیه به هندوستان از مسیر ایران برای اولین بار

ارتقاء جایگاه بازار سرمایه در تامین مالی بنگاه‌های تولیدی/ ضرورت ترویج سرمایه‌گذاری غیرمستقیم

دستورالعمل مرابحه پروژه‌ای با هدف تأمین مالی فعالیت‌های اقتصادی به شبکه بانکی ابلاغ شد

سایه تصمیمات ناگهانی بر سر صادرات؛ موانع را کنار بزنید

نرخ تورم بزرگترین اقتصاد جهان

فروش اعتباری 120 همت مواد اولیه پتروشیمی به صنایع پایین دستی

صادرات 14 میلیون پوندی انگلیس به ایران در 3 ماه

جنگل‌های ایران بزرگتر شدند/ رشد 15درصدی در 20 سال

ارتقای سطح آموزش مهارتی کارگران

افتتاح اتاق طلای جدید موته توسط رئیس هیئت عامل ایمیدرو

پیشنهاد افزایش وام نهضت ملی مسکن به 700 میلیون تومان

موثقی نیا: ارایه تسهیلات صندوق بیمه معدنی حمایت از معدنکاران، اشتغالزایی و رونق تولید را به همراه خواهد داشت

دولت سیزدهم 5000 واحد تولیدی در کشور را احیا کرد

بیت‌کوین ثابت ماند

جلسه آغاز پروژه فرهنگ سازمانی در فولاد اکسین برگزار شد

در دومین اجلاس ملی مدیران روابط عمومی صورت گرفت؛ کسب نشان عالی ارتباطات رسانه‌ای توسط فولاد هرمزگان

شما فرماندهان اقتصادی کشور هستید

دکتر ابراهیمی از شرکت‌های گل گهر و گهرزمین بازدید کرد/ مشارکت بانک سپه در پویش «چله خدمت» با حمایت از رونق تولید و اشتغالزایی

نیروی انسانی مهم‌ترین دارایی بنگاه اقتصادی

پرداخت وام اشتغال به زوجین روستایی دهه 60 با سود 4درصد

کشاورزی عامل مستقیم انتشار 13.5 درصد از گازهای گلخانه‌ای

3 هدف مهم سازمان بورس در سال 1403/  نرخ بهره بالا سرمایه‌گذاری را توجیه‌ناپذیر می‌کند

اینترنت فیبر نوری در مقابل اینترنت LTE: مقایسه‌ای جامع به زبان ساده

افزایش دستمزدها در آمریکا باعث تعدیل نیروی فست فود‌ها شد

قطعی برق 10 اداره پرمصرف در پایتخت/ واردات بنزین در قالب تهاتر

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.