بیانیه شهرداران کلانشهرهای کشور در محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی شهری

بیانیه شهرداران کلانشهرهای کشور در محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - شهرداران 20 کلانشهر کشور با صدور بیانیه‌ای خطاب به انجمن جهانی متروپلیس، حملات رژیم غاصب اسرائیل به مردم مظلوم غزه را محکوم کردند.

به گزارش فصل اقتصاد ، شهرداران 20 کلانشهر کشور با صدور بیانیه‌ای خطاب به انجمن جهانی متروپلیس، ضمن محکوم کردن حملات رژیم غاصب اسرائیل به مردم مظلوم غزه، با اعلام آمادگی به آن نهاد بین المللی ، هر نوع اقدامی با محوریت «انجمن جهانی متروپلیس» جهت حمایت از شهر و شهروندان غزه و پایان دادن به جنگ و خشونت و آتش بس در مناطق شهری را خواستار شدند.
متن این بیانیه که به زبان های فارسی و انگلیسی نیز منتشر شده، به شرح زیر است:
بسمه‌تعالی
دبیر کل محترم انجمن جهانی متروپلیس
می‌دانیم که کتاب تاریخ، چیزی نیست که بتوان آن را از میانه خواند، باید از ابتدا، برگ به برگ جلو آمد تا تمام اتفاقات را در زمینه و فضای درست خود تحلیل کرد. عملیات خودجوش «طوفان ‌الاقصی»، توسط گروه‌های مقاومت و ملت فلسطین به اذعان آقای آنتونیو گوترش دبیر کل محترم سازمان ملل متحد، پاسخی از سوی یک ملت ستمدیده به 75 سال اشغال‌گری بوده است. ناگفته پیداست که دفاع از میهن از جانب تمامی انسان‌های آزاد اندیش از هر دین و آئین و مسلکی مورد تائید است و به رسمیت شناخته می‌شود.
اشغالگران راه تلافی شکست خود را نه در میدان نبرد با نظامیان بلکه در خیابان­‌ها، راهروهای بیمارستان‌ها، کلاس‌­های درس و اتاق خواب کودکان بی­گناه فلسطینی جستجو می­‌کنند. آنان که امکان مبارزه با جنبش بر آمده از آرای مردم را ندارند، کلان شهر و شهروندان غزه را هدف قرار داده و این مناطق را به تلی از خاک تبدیل کردند و مردمان آن را می‌کشند. بمباران مناطق شهری اعم از درمانی، آموزشی و سکونت‌گاهی به دست اشغالگران سرزمین فلسطین، احساسات جهانیان را جریحه­دار کرده است. مناطق شهری غزه اکنون تبدیل به قبرستان زنان و کودکان بی‌گناهی شده است که توسط نظامیان یکی پس از دیگری شهید می­‌شوند. کسانی که خود را قربانی نسل‌کشی می‌دانند امروز در پیش چشمان ما دست به نسل‌کشی می‌زنند.
رژیم اشغالگر بدون ارائه شواهد معتبر و صرفاً به بهانه واهی استفاده نظامی نیروهای مقاومت از تاسیسات غیرنظامی، دست به جنایتی گسترده علیه مدارس، بیمارستان­ها و سکونتگاه­ شهروندان زده است و زمانی هم که بیمارستان الشفا در شهر غزه را به عنوان بزرگترین تاسیسات بهداشت و درمان این شهر اشغال کرد، از ارائه شواهدی در دفاع از مدعای خود ناتوان ماند. اشغالگران تاکنون به بیش از 20 بیمارستان حمله کرده‌اند. در این حملات حدود 13 هزار غیر نظامی از جمله بیش از 5 هزار کودک به شهادت رسیده‌اند. قطع عمدی آب و برق بیمارستان­ها و دیگر اماکن غیر نظامی و ممانعت از دسترسی به دارو و نیازهای اولیه تصریح شده در قوانین بین‌المللی در حوزه جنگ، نشانگر آن است که اگر جهانیان سکوت کنند، آنان از زیر پا نهادن هیچ قانونی ابا ندارند. آنان تمام زیرساخت‌های حیاتی شهرها را نابود کرده‌اند تا مردم غزه حتی پس از جنگ نیز امکانات اولیه زندگی را در اختیار نداشته باشند.
برخلاف آنچه رسانه‌های جریان اصلی القاء می­‌کنند مسئله غزه، مسئله‌ای منطقه‌ای یا عربی و اسلامی نیست، مسئله‌ای است که نشانگر پایبندی جهانیان به انسانیت و حقوق بشر است و متاسفانه شاهد آن هستیم که برخی از قدرتهای جهانی در قبال آن با استانداردی دوگانه رفتار می‌کنند. دیده‌بان حقوق بشر که نهادی بین المللی است، از غزه به عنوان بزرگترین زندان روباز جهان یاد کرده بود، امروز دیگر چنین نیست، این سرزمین را می‌توان، بزرگ­ترین گورستان جهان نامید. سرزمینی که حتی قبر کافی برای دفن شهروندان فلسطینی هم ندارد.
امروزه مردم در سراسر جهان، در تجمعات و تظاهراتی که برگزار کرده‌اند، نقش خود را در حمایت از مردم غزه ایفا کرده‌اند، و اعتراض خود را نسبت به دولت مردانی که در قبال این نسل‌کشی سکوت کرده و یا آن را تایید می‌کنند، نشان داده اند. جناب آقای وکور، امروز زمان نقش‌آفرینی دولت‌ها و سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی و غیر دولتیست. «انجمن جهانی متروپلیس»، برزگترین تشکل غیر دولتی بین المللی کلان شهرهاست که همواره در طی دوران فعالیت خود، حامی شهر و شهروندان آن بوده است. لذا امروز نیز در قبال از بین بردن تمامی زیرساختهای شهری و سکونتگاه بیش از 2 میلیون نفر و آواره کردن آنها و کشتار مردمان این سرزمین، نباید سکوت کند.
اعلام همدردی 77 انجمن علمی حوزه سلامت با کادر درمان بیمارستان‌های غزه
چنان که استحضار دارید، هدف اصلی اشغالگران نابودی تمامی زیرساخت­های شهری غزه به منظور به صفر رساندن کیفیت زندگی شهروندان فلسطینی است که پیامد آن چیزی جز مهاجرت اجباری دوباره فلسطینی­ها از سرزمین اجدادی‌شان نیست و ما می‌دانیم که این موضوعات از مواردی است که همواره در مرکز توجه «انجمن جهانی متروپلیس» بوده است. پیشنهاد ما به عنوان مجمع کلان شهرهای ایران آن است که جهت حمایت از شهر و شهروندان غزه، اقداماتی به شرح ذیل صورت پذیرد. بدیهیست که انجام یا عدم انجام آن با تشخیص آن نهاد بین المللی خواهد بود و ما آمادگی هر نوع اقدامی با محوریت «انجمن جهانی متروپلیس» جهت حمایت از شهروندان غزه و پایان دادن به جنگ و خشونت را داریم.
تشکیل نشست اضطراری در تهران و یا هر شهر دیگر به عنوان یکی از اعضای اصلی انجمن
اعلام حمایت و همبستگی جامعه متروپلیس با شهروندان ساکن در غزه و درخواست پایان دادن به خشونت‌ها و آتش بس در مناطق شهری
تعریف دستور کار جدید در انجمن جهانی متروپلیس با موضوع صلح پایدار به عنوان بخشی از توسعه پایدار شهری
تعریف پروژه‌های بازسازی مناطق سکونت‌گاهی با همکاری سایر نهادهای بین ­المللی دولتی و غیردولتی
کمک برای بازگرداندن هرچه سریع­تر آوارگان به محل سکونت اصلی خود در غزه
اعطای عضویت افتخاری به غزه برای عضویت در جامعه متروپلیس
انتهای پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

جنگل‌های ایران بزرگتر شدند/ رشد 15درصدی در 20 سال

ارتقای سطح آموزش مهارتی کارگران

افتتاح اتاق طلای جدید موته توسط رئیس هیئت عامل ایمیدرو

پیشنهاد افزایش وام نهضت ملی مسکن به 700 میلیون تومان

موثقی نیا: ارایه تسهیلات صندوق بیمه معدنی حمایت از معدنکاران، اشتغالزایی و رونق تولید را به همراه خواهد داشت

دولت سیزدهم 5000 واحد تولیدی در کشور را احیا کرد

بیت‌کوین ثابت ماند

جلسه آغاز پروژه فرهنگ سازمانی در فولاد اکسین برگزار شد

در دومین اجلاس ملی مدیران روابط عمومی صورت گرفت؛ کسب نشان عالی ارتباطات رسانه‌ای توسط فولاد هرمزگان

شما فرماندهان اقتصادی کشور هستید

دکتر ابراهیمی از شرکت‌های گل گهر و گهرزمین بازدید کرد/ مشارکت بانک سپه در پویش «چله خدمت» با حمایت از رونق تولید و اشتغالزایی

نیروی انسانی مهم‌ترین دارایی بنگاه اقتصادی

پرداخت وام اشتغال به زوجین روستایی دهه 60 با سود 4درصد

کشاورزی عامل مستقیم انتشار 13.5 درصد از گازهای گلخانه‌ای

3 هدف مهم سازمان بورس در سال 1403/  نرخ بهره بالا سرمایه‌گذاری را توجیه‌ناپذیر می‌کند

اینترنت فیبر نوری در مقابل اینترنت LTE: مقایسه‌ای جامع به زبان ساده

افزایش دستمزدها در آمریکا باعث تعدیل نیروی فست فود‌ها شد

قطعی برق 10 اداره پرمصرف در پایتخت/ واردات بنزین در قالب تهاتر

افرایش نرخ تورم در آلمان طی ماه مه

کدام کشور گروه 20 بیشترین رشد اقتصادی را دارد؟

صعود نرخ تورم بزرگترین اقتصاد اروپا

تحقق بالاترین میزان کنترل نقدینگی در دولت سیزدهم

ماجرای زیان‌سازی پالایشگاه‌ها با بنزین اکتان87 چه بود؟

دریافت تقدیرنامه تک ستاره شاخص کلی عملکرد انرژی EPI توسط فولادسنگان

سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه برای توسعه گمرک اختصاصی فولاد مبارکه در راستای خود تأمینی در حوزه خدمات

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.