آیین نامه اجرایی ماده 10 برای ارتقا راندمان نیروگاه‌ها در صف ابلاغ نفت و انرژی

آیین نامه اجرایی ماده 10 برای ارتقا راندمان نیروگاه‌ها در صف ابلاغ

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - معاون وزیر نیرو گفت: توسعه ظرفیت تولید با تنوع بخشی به سبد تولید برق کشور، افزایش ظرفیت تبادل انرژی برق با کشورهای همسایه، بهینه‌سازی مصرف، کاهش شدت انرژی، توسعه بورس انرژی و توسعه شبکه برق از مهم‌ترین برنامه‌های هدف‌گذاری در دوره پنجساله برنامه هفتم است.

یزدان رضایی امروز، در آیین تجلیل از خورشیدبانان گمنام (زحمتکشان تولید نیروی برق کشور) که هم‌زمان با سالروز ولادت حضرت زینب کبری سلام الله علیها در سالن خلیج فارس پژوهشگاه نیرو برگزار شد، اهتمام و کوشش همه تلاشگران عرصه خدمت در صنعت برق به منظور تامین برق پایدار و مطمئن به ویژه در اوج بارمصرف تابستان سال گذشته و امسال و گذر از دو زمستان سخت را قابل تقدیر دانست و گفت: دستیابی به این مهم نشانگر اعتقاد و التزام همه تلاشگران به ویژه کارکنان صنعت برق کشور در راستای پیشرفت کشور است.
معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو در ادامه به تشریح اقدامات وزارت نیرو در دولت سیزدهم به منظور رفع ناترازی‌های موجود در صنعت برق کشور پرداخت و افزود: این ناترازی‌ها با تحمیل کمبود و محدودیت‌های برق به بخش‌های مختلف و در ادامه با نارضایتی مردم همراه شده بود. در کنار آن وزارت نیرو در دولت سیزدهم در شرایط وجود ناترازی مالی ناشی از اختلاف قیمت‌های تکلیفی و واقعی برق و نیز ناترازی ناشی از تغییرات اقلیم در بخش آب و کمبود جدی سوخت زمستانه، فعالیت خود را آغاز کرد.
وی یادآور شد: برنامه‌ای که برای دولت سیزدهم در سطح وزارت نیرو تنظیم شده بود، بسیار بلندپروازنه‌ بود و با فاصله قابل توجهی نسبت به عملکرد دوره‌های گذشته تنظیم شد. تنها ابزار و سرمایه جدی وزارت نیرو برای تحقق برنامه‌های پیش‌بینی شده، کارکنان صنعت آب و برق بود که توانستند به شایستگی، برنامه‌های پیش‌بینی شده را محقق کنند.
وی در این باره تصریح کرد: بر این اساس برای نخستین بار در تاریخ صنعت برق، در دولت سیزدهم میزان انرژی تحویلی در فصل 6ماهه اول و تابستان به صنایع از بخش خانگی پیشی گرفت؛ همچنین بالاترین ضریب آمادگی نیروگاه‌های کشور در تابستانی که گذشت برقرار و بالاتر از نرم‌های جهانی شد.
رضایی از پیش بینی اهداف ویژه در برنامه هفتم توسعه برای صنعت برق کشور سخن به میان آورد و گفت: با اتکا با ظرفیت‌های خوب سرمایه انسانی این صنعت، بی‌شک همه این اهداف محقق می‌شود.
معاون وزیر نیرو افزود: توسعه ظرفیت تولید با تنوع بخشی به سبد تولید برق کشور، افزایش ظرفیت تبادل انرژی برق با کشورهای همسایه، بهینه‌سازی مصرف، کاهش شدت انرژی، توسعه بورس انرژی و توسعه شبکه برق از مهم‌ترین برنامه‌های هدف‌گذاری در دوره پنجساله برنامه هفتم است.
رضایی افزود: در قانون مانع‌زدایی از توسعه صنعت برق که در ابتدای دوره دولت سیزدهم مصوب و ابلاغ شد، آیین‌نامه اجرایی ماده 14 برای توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر در هفته‌های گذشته ابلاغ شد؛ آیین نامه اجرایی ماده 4 برنامه توسعه برق تولیدی صنایع به میزان 10 هزار مگاوات مصوب و ابلاغ شد و نیز آیین نامه اجرایی ماده 10 با هدف بهینه‌سازی در سمت عرضه، ارتقای راندمان نیروگاه و کاهش تلفات شبکه‌های توزیع و انتقال برق در دست پیگیری و به زودی اقدام خواهد شد.
رضایی با اشاره به دستاورد دیگر صنعت برق کشور در راستای افزایش بهره‌وری و ارتقای راندمان نیروگاه‌های، به دستاوردهای صنعت آب نیز طی فعالیت دولت سیزدهم اشاره و اضافه کرد: در بخش آب اهداف بسیار والایی درنظر گرفته شد، به طوری‌که در دو سال آغازین فعالیت دولت مردمی به طور اعجاب آوری این اهداف و برنامه‌ها تحقق یافت.
تکمیل 300 درصدی طرح‌های آبرسانی و تصفیه‌خانه‌ها در پایان دوره چهارساله دولت سیزدهم
وی در این باره گفت: این مهم در بخش آب شرب با تکمیل طرح‌های آبرسانی و تصفیه‌خانه‌ها همراه شد و به میزان 700 میلیون مترمکعب در سال هدف‌گذاری شده بود که تا هفته دولت امسال، 150 درصد برنامه چهارساله محقق شد و امید است در پایان دوره دولت سیزدهم در سایه پیشبرد برنامه‌ها 300 درصد اهداف برنامه دوره چهارساله محقق شود.
معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو افزود: در حوزه بهره‌برداری از تاسیسات فاضلاب 1.2 میلیارد مترمکعب پساب جدید را برنامه‌ریزی کرده بودیم که در هفته دولت امسال 55 درصد این برنامه محقق شد و با پیشبرد اقدامات تا پایان دولت سیزدهم 107 درصد محقق خواهد شد.
رضایی به طرح جهاد آبرسانی نیز اشاره و اظهار کرد: طرح آبرسانی روستایی اقدامی جهادگرایانه بود که برای 10 هزار روستا برنامه‌ریزی شد و تاکنون این طرح در 3100 روستا به طور کامل اجرایی شده است و این تعداد روستا از آب شرب سالم و پایدار بهره‌مند شده‌اند.
انتهای پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

رشد 41 درصدی تجارت ایران و قطر از ابتدای امسال

شیوه جدید کلاهبرداری در کریپتو کارنسی

گوسفند قربانی در تهران کیلویی 330 هزار تومان

رشد 4.8 درصدی عملکرد بنادر در اردیبهشت 403

قیمت گوسفند عید قربان به زودی اعلام می شود

جزئیات 10 میز خدمت مالیاتی در جنوب تهران

رایزنان بازرگانی برای بازاریابی و تقویت تجارت کشور تلاش کنند

نظر وزارت اقتصاد در خصوص عدم خروج خودروسازان از بورس

دستور برخورد با گرانفروشی و احتکار موبایل چینی وارداتی

رشد اقتصادی سال 1402 با نفت 5.7 و بدون نفت 3.4 درصد شد

تغییر گلوگاه ارزی از تأمین به تخصیص؛ کنترل هیجان بازار آزاد

پای کدفروشان موبایل به پرونده پولشویی باز می‌شود؟

چین افزایش تعرفه‌ اروپا برای خودروهای برقی را محکوم کرد

پیش بینی بازار طلا/ بهترین فرصت‌ برای مبادلات

سکه 7 میلیون و 700 هزار تومان حباب دارد

اختصاصی| عوارض موبایل مسافری‌ مشخص شد

نرخ بیکاری به کانال 6 درصد رسید/ ثبت بیش از 18 هزار فرصت شغلی در استان تهران

نرخ حقوق ورودی گوشی‌های مسافری اعلام شد

سقوط قیمت بیت کوین تا 66 هزار دلار

سیاست‌های اقتصادی مبتنی بر آرامش و ثبات بازار سرمایه باشد

صدور برگ تشخیص 427 میلیارد ریالی برای تراکنش‌های مشکوک بانکی

پرداخت یک سوم درآمدهای مالیاتی توسط 800 شرکت

گاز 6 نرخی برای صنایع بورسی/ حداکثر نرخ گاز 14 سنت شد

صلح و سازش بهترین شیوه حل اختلافات کارگر و کارفرما

یارانه سه دهک اول واریز شد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.