کاهش 2506 واحدی شاخص بورس تهران بورس

کاهش 2506 واحدی شاخص بورس تهران

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 2506 واحد همراه شد.

به گزارش فصل اقتصاد، بورس اوراق بهادار تهران امروز هم بعد از ریزش روز گذشته در مسیر کاهشی قرار گرفت به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با کاهش 2506 واحد به رقم یک میلیون و 539 هزار میلیارد تومان رسید.
همچنین شاخص کل با معیار هموزن با کاهش 5 هزار و یک واحدی به رقم 479 هزار 639 واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون و665 هزار میلیارد تومان رسید.
معامله‌گران امروز بیش از 11.8 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 578 هزار فقره معامله و به ارزش 6 هزار و 833 میلیارد تومان داد و ستد کردند.
همه شاخص‌های بورس امروز قرمز شدند بگونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با نگاه وزنی ـ ارزشی 0.16 درصد کاهش یافتند. این دو شاخص با معیار هموزن یک درصد افت کردند. شاخص آزاد شناور 0.1 درصد کاهش یافت، شاخص بازار اول بورس 0.15 درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم بورس 0.18 درصد افت کرد.
امروز نمادهای پتروشیمی خلیج‌فارس، پتروشیمی فارس، پتروشیمی پردیس و پتروشیمی نوری به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشتند و نمادهای هلدینگ معدنی خاورمیانه و همراه اول بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را از خود به جای گذاشتند.
در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز با 160 واحد کاهش به رقم 20 هزار و 62 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 95هزار میلیارد تومان رسید.ارزش بازار پایه فرابورس به 393 هزار میلیارد تومان رسید.
معامله‌گران فرابورس امروز بیش از 9.3 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 339 هزار فقره معامله و به ارزش 219 هزار میلیارد تومان داد و ستد کردند. البته لازم به یادآوری است مطابق روال دوشنبه‌ها امروز عملیات بازار باز در شبکه بانکی انجام شد که طی آن 2.5 میلیارد اوراق بدهی در قالب 348 معامله و به ارزش 215 هزار میلیارد تومان بین بانک‌ها داد و ستد شد وگرنه معاملات سهام به میزان 5.8 میلیارد ورقه و به تعداد 306 هزار معامله و به ارزش 2 هزار و 678 میلیارد تومان بوده است.
اوراق مالی اسلامی هم به میزان 3.9 میلیون ورقه در قالب 635 معامله و به ارزش 320 میلیارد تومان در فرابورس انجام شد. امروز نماد پویا زرکان آق‌دره بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشته و نمادهای بیمه پاسارگاد، صنعتی مینو، مدیریت انرژی امیدتابان حور، نیروی برق دماوند، اعتباری ملل و برق گیلان بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.
به گزارش فصل اقتصاد، با توجه به روند افزایشی نرخ دلار در بازار آزاد احتمالا بازار سرمایه هم رو به رشد بگذارد و به گفته اکثر کارشناسان سهام شرکت‌های بنیادی و شرکت‌های تولیدی بورس به نقطه ارزندگی رسیدند، اما در عین حال برای معامله در بورس حتما باید مطالعه و مشورت با افراد امین و خبره صورت گیرد.
پایان پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

نصب یکصد المان‌ حجمی "هلال ماه اسماءالحسنی" در پایتخت + تصاویر

ثبت رکورد تورم در بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا

1401 سال بازگشت 7 همت از سودهای رسوبی به حساب سهامدار شد

چگونه نوتیفیکیشن‌های ویندوز را مدیریت کنیم؟

سرمایه‌گذاری میلیونی خودرویی در الجزایر

امکان گسترش بازار صادراتی ایران با گواهی سپرده کالایی نفت‌

تاثیر افزایش نرخ ارز بر صادرات فرش دستباف

طلا بالا رفت؛ دلار پایین آمد

خرید 3 برابری چینی‌ها از روسیه!

جزئیات صید ماهی در سال گذشته / تحقق 70 درصدی برنامه صید

احتمال صعود بازارهای مالی دنیا در سال 2023

پایان باز واردات آیفون

صندوق سرمایه‌گذاری اهرمی چیست؟

بزرگترین شرکت‌های فناوری جهان کدامند؟

عسلی که شکرک می‌زند تقلبی است؟

وام‌دهی اضطراری بانک مرکزی آمریکا از سقف تاریخی بحران 2008 عبور کرد

شتاب در تغییر برای حل بحران آب

احتمال بروز سیل و طغیان رودخانه ها در 2 هفته اول فروردین

افزایش 2000تنی تولید پسماند در پایتخت طی روزهای پایانی سال 1401

ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی بیش از دو برابر خواهد شد

قیمت مصوب "زولبیا و بامیه" اعلام شد

برنامه‌های «نوروز و گردش کودکانه» اعلام شد+ جدول برنامه‌ها

مراکز اقامتی رسمی در بسیاری شهرها امکان پذیرش مسافر دارند

برگزاری جلسه اضطراری با حضور استانداران به‌منظور هم‌افزایی نیروهای مربوط به ایمنی راه‌ها

برای حمایت از تولید از طریق مالیات "اختیارات سازمان مالیاتی" بیشتر شود

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.