تعداد گودهای رهاشده پایتخت کاهش یافت شهری

تعداد گودهای رهاشده پایتخت  کاهش یافت

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از کاهش تعداد گودهای رها شده در شهر تهران طی 15 ماه گذشته خبر داد و گفت: 58 گود رهاشده از شهریور ماه 1400 تا دی ماه 1401 ایمن سازی و یا جهت ادامه فعالیت تعیین تکلیف شدند.

به گزارش فصل اقتصاد به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، حمیدرضا صارمی در خصوص عوامل بوجود آمدن معضل گودهای رها شده در شهر تهران، گفت: افزایش تقاضای احداث زیرزمین برای ساختمان ها به منظور تامین کاربری های مورد نیاز، طی سال های گذشته، موجب شد که عملیات گودبرداری برای ساخت و ساز، فراتر از پی کنی معمول صورت گیرد و یا در برخی پروژه ها، مالکان و کارفرمایان به دلیل مواجهه با مشکلات مالی یا حقوقی پروژه را در مرحله گودبرداری متوقف کرده اند و این موضوع از سال ها پیش معضلی به نام گودهای رها شده در شهر ایجاد کرده است. 
وی با اشاره به خطراتی که این گودها به دلیل ناپایداری و عدم ایمن سازی می تواند برای شهروندان داشته باشند، اظهار داشت: مدیریت شهری در این دوره با توجه به اهمیت موضوع، ساماندهی گودهای پرخطر را در دستور کار خود قرار داد. از اقدامات مهم و موثری که در این حوزه انجام شد، اصلاحیه مصوبه «ارتقاء ایمنی تخریب و گودبرداری‌های ساختمانی شهر تهران» بود که سال گذشته به تصویب شورای اسلامی شهر تهران رسید و برای اجرا ابلاغ شد. 
حمیدرضا صارمی تصریح کرد: با تشکیل کارگروه اجرایی مصوبه مذکور، تکالیف هریک از معاونت ها و سازمان های شهرداری تهران در حوزه ساماندهی گودهای رها شده، به صورت شفاف تعیین و مسئولیت شناسایی و اولویت‌بندی گودهای ناایمن بر اساس میزان خطرآفرینی آن ها و شناسایی مالکان آنها به معاونت شهرسازی و معماری محول شد. 
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در تشریح اقدامات انجام شده به منظور تعیین تکلیف شهر از گودهای رها شده و خطر آفرین، گفت: براساس اطلاعات جمع آوری شده از مناطق 22 گانه، معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران مشخص شد که تا سال 1399، تعداد 299 گود در شهر تهران شناسایی شده که طی همکاری با دانشگاه تربیت مدرس به عنوان مشاور تخصصی، بازدیدهای تخصصی از کلیه گودها انجام و پس از انجام بررسی ها تا شهریور ماه 1400، تعداد 251 گود رهاشده در سطح شهر تهران شناسایی شد.
صارمی ادامه داد: پس ازشناسایی گودها و پیگیری‌های لازم توسط معاونت شهرسازی و شهرداری های مناطق 22 گانه، تعدادی از گودها رفع خطر و برخی پروژه هایی که به دلایل قابل حل و فصل، متوقف شده بودند، مجددا فعال شدند. بنابراین طی مراحل بعدی تعداد این گودها تا دی ماه 1400 به 204 و تا دی ماه امسال به193 گود کاهش پیدا کرد.
وی با بیان اینکه به منظور ساماندهی و تعیین تکلیف 193 گود موجود، شیوه‌نامه‌ای تدوین شده است، اظهار داشت: هر کدام از گودها، براساس مشخصات موجود، شامل عمق گود، مدت رهاشدن عملیات ساختمانی، مساحت گود، وضعیت پروانه ساختمانی، فاصله دیواره گود تا گذر و ساختمان‌های مجاور، وضعیت پایدارسازی گود، وضعیت گزارش مهندس ناظر و وضعیت مالکیت یا مشارکت شهرداری در پروژه بررسی و اولویت بندی شدند. 
معاون شهردار تهران درخصوص نتایج پایش های انجام شده بر روی گودهای رهاشده، گفت: در این بررسی ها 34 پروژه در اولویت اقدام قرار گرفتند، همچنین مشخص شد که در 37 پروژه شهرداری مشارکت دارد یا متعلق به شهرداری است.
صارمی افزود: منطقه 22 با 29 و منطقه 1 با 27 گود دارای بیشترین و مناطق 9 و 10 با 1 پروژه دارای کمترین گود رهاشده در سطح شهر تهران هستند.
پایان پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

کریمی: مهار تورم و رشد تولید دو راهبرد نجات‌بخش اقتصاد

کارشناس مالیاتی: پیش‌بینی‌ناپذیری اقتصاد بیشترین آسیب را به تولید وارد می‌کند

نصب یکصد المان‌ حجمی "هلال ماه اسماءالحسنی" در پایتخت + تصاویر

ثبت رکورد تورم در بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا

1401 سال بازگشت 7 همت از سودهای رسوبی به حساب سهامدار شد

پیش‌بینی قیمت مسکن در سال جاری

معلولان نگران هزینه‌های توانبخشی نباشند/ 70 درصد از هزینه‌ها را پرداخت می‌کنیم

چگونه نوتیفیکیشن‌های ویندوز را مدیریت کنیم؟

جهان همه طعم است و بو/ از گردشگری خوراک چه می‌دانید؟

برنامه دولت برای مهار تورم محصولات کشاورزی‌/‌‌‌ قیمت نهاده و کود شیمیایی‌ امسال مدیریت می‌شود

تشدید نظارت بر مراکز غیرمجاز گردشگری/ مسافران تخلف‌ها را از طریق 09629 گزارش دهند

سرمایه‌گذاری میلیونی خودرویی در الجزایر

امکان گسترش بازار صادراتی ایران با گواهی سپرده کالایی نفت‌

تاثیر افزایش نرخ ارز بر صادرات فرش دستباف

طلا بالا رفت؛ دلار پایین آمد

خرید 3 برابری چینی‌ها از روسیه!

جزئیات صید ماهی در سال گذشته / تحقق 70 درصدی برنامه صید

احتمال صعود بازارهای مالی دنیا در سال 2023

پایان باز واردات آیفون

صندوق سرمایه‌گذاری اهرمی چیست؟

بزرگترین شرکت‌های فناوری جهان کدامند؟

عسلی که شکرک می‌زند تقلبی است؟

وام‌دهی اضطراری بانک مرکزی آمریکا از سقف تاریخی بحران 2008 عبور کرد

شتاب در تغییر برای حل بحران آب

احتمال بروز سیل و طغیان رودخانه ها در 2 هفته اول فروردین

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.