از دلایل گرانی خیار تا فعالیت 12 هزار صیاد بدون مجوز! تولید و تجارت

از دلایل گرانی خیار تا فعالیت 12 هزار صیاد بدون مجوز!

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - در واپسین روزهای آبان و اولین روزهای آذرماه خبرهای مهمی در بخش کشاورزی ایسنا منتشر شد که از مهمترین آنها می توان به تدوام نوسانات در بازار صیفی جات، افزایش قیمت مرغ منجمد به 50 هزارتومان و بیانیه فعالان صنعت طیور اشاره کرد.

هفته جاری در بخش کشاورزی با خبر " صادرات کاه، آخال حبوبات و کنسانتره؛ تهدید یا فرصت؟" شروع شد. مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور اظهار کرد که به کاه و آخال حبوبات در داخل کشور نیاز داریم و صادرات آن ممکن است بر قیمت این اقلام در داخل کشور اثر بگذارد و حتی با کمبود آنها نیز مواجه شویم، ولی صادرات خوراک دام و کنسانتره اگر باعث توقف در تولید داخل نشود و نهاده بدون محدودیت وارد شود، مشکلی ندارد و حتی باعث خواهد شد کارخانه ها به ظرفیت تولید برسند.
خبر " جدیدترین قیمت گوشت قرمز" نیز از دیگر خبرهای منتشر شده در این بخش بود. مشاهدات میدانی در هفته جاری حاکی از آن بود که بازار گوشت قرمز هفته بدون نوسانی را سپری کرد.
" 12 هزار صیادبدون مجوز در کشور/ باید برای محصولاتی شیلات از طعم تا تنوع کاری کنیم" از خبرهای دیگر منتشر شده در بخش کشاورزی ایسنا بود. وزیر جهاد کشاورزی در ششمین نمایشگاه بین‌المللی شیلات اعلام کرد که آبزیان در بین پروتیین ها ارزش افزوده بالایی دارند اما در سبد غذایی خانواده‌هایی ایرانی پررنگ نیست و به نظر می‌رسد که باید از طعم، پخت تا حوزه‌های تولید اقداماتی انجام داد.
از خبرهای مهم این هفته آزادسازی صادرات مرغ و تخم‌مرغ به کویت بود. رییس سازمان دامپزشکی اعلام کرد به دلیل اینکه در کشور تا کنون از ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در مرغداری ها گزارشی نداشتیم، برخی از کشورها از جمله کویت واردات محصولات طیور ایرانی را به کشورشان آزاد کرده‌اند.
تولید 77 درصدی تخم چشم‌زده ماهی نیز در این هفته منتشر شد. رییس سازمان شیلات اعلام کرد که قبلا بخش زیادی از تخم چشم زده ماهی از طریق واردات تامین می شد ولی امسال توانستیم 372 میلیون قطعه یعنی 77 درصد نیاز کشور را در 47 مزرعه بخش خصوصی تولید کنیم.
خبر دیگری با تیتر " تداوم نوسانات در بازار صیفی‌جات" از خبرهای منتشر شده دربخش کشاورزی در هفته جاری بود. مشاهدات میدانی نشان می دهد که علاوه بر پیاز و گوجه فرنگی، خیار نیز با افزایش قیمت مواجه شده‌است. افزایش قیمتی که مسئولان مربوطه علت آن سردی هوا و تولید کمتر و جابه‌جایی فصل عنوان می‌کنند.
از خبرهای مهم دیگر این هفته " قیمت مرغ منجمد 50 هزارتومان شد" بود. معاون امور تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی ضمن اشاره به افزایش قیمت مرغ منجمد به 50 هزارتومان اعلام کرد که ظرف یکی دو روز آینده تصمیماتی در رابطه با خرید مرغ مازاد گرفته خواهد شد.
خبر " مرغ مازاد خریداری شود" در روزهای پایانی هفته جاری منتشر شد. مدیران عامل اتحادیه های استانی مرغداران گوشتی سراسر کشور در بیانه ای از دولت درخواستهایی کردند که از جمله آنها می توان به خرید مرغ مازاد تولیدکنندگان، راه اندازی سامانه هوشمند معاملات مرغ، تامین به موقع نهاده با کیفیت و...اشاره کرد.
آخرین خبر منتشر شده در این هفته نیز افزایش تولید قارچ در کشور بود. رییس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی به ایسنا اعلام کرد که امسال تولید قارچ نسبت به سال گذشته افزایش یافته و پیش بینی می شود به 195هزارتن برسد.
انتهای پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

تاکید به توسعه دریامحور در برنامه هفتم توسعه

80 درصد کاشت گندم به اتمام رسیده/ ورود اپراتور همراه اول به کشت قراردادی

چند نکته و توصیه برای جلوگیری از هک تلفن همراه

یادگیری سریع به‌جای شکست‏‌های سریع

تهاتر «زمین» با ریل و جاده

جای خالی وارانت در بورس

ماسک وارد بازار تلفن‌همراه می‌شود؟

کاهش رشد تجارت کالایی جهان

آغاز اصلاحات هدایت‌شده در چین

سوزن‌بان جدید بازار مسکن

بازگشت عصر برخورد با تجارت؟

چهار محور مذاکرات رئیسی و السودانی

تغییر پارادایم تامین مالی

افزایش سرعت تولید خودرو

تراژدی پشت تحصیل ماندگان

پاشنه آشیل چکمه اروپا

سرنوشت شرکت‌ها با «مدیران بومرنگی»

وزن‌کشی دیپلماتیک

شهرداری تهران برای رفع آلودگی هوا چقدر بودجه در نظر گرفت؟/قانون هوای پاک کجاست؟

بررسی رفع موانع تعاملات اقتصادی و مالی شرکت های ایرانی

برگزاری مزایده بلوک مدیریتی سرخابی ها در دی ماه

5 ویژگی بزرگترین مزایده تاریخ ایران

هدیه یک روز اینترنت نامحدود همراه اول با صعود تیم ملی ایران

تشکیل کارگروهی ویژه برای رفع ابهامات طرح اصلاح قانون مجازات اخلال‌گران در نظام اقتصادی کشور

پرسش و پاسخ امروز خبرنگاران، با اعضای هیئت مدیره سازمان بورس

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.