کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد؛
جبران ضرر و زیان خودروسازان با فروش در بورس کالا بورس

جبران ضرر و زیان خودروسازان با فروش در بورس کالا

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - احسان رضاپور نیکرو گفت: فروش خودرو در بورس کالا با قیمت‌های نزدیک به قیمت بازار آزاد به جای روش‌هایی همچون قرعه‌کشی که قیمت‌هایی پایینی دارد، اتفاق بسیار مثبتی برای خودروسازان محسوب ‌می‌شود که می‌تواند به جابجایی سرمایه از جیب دلایل به جیب خودروساز بیانجامد و بخش قابل توجهی از ضرر و زیان سال‌های گذشته را برای آن‌ها جبران کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، احسان رضاپور نیکرو، کارشناس بازار سرمایه، به بررسی معاملات بورس تهران در روزهای اخیر پرداخت و به بورسان گفت: عرضه خودرو در بورس کالا، به وقوع پیوستن یکی از خواسته‌های چندساله اهالی بازار سرمایه و سهامداران این صنعت است.
وی افزود: فروش خودرو در بورس کالا با قیمت‌های نزدیک به قیمت بازار آزاد به جای روش‌هایی همچون قرعه‌کشی که قیمت‌هایی پایینی دارد، اتفاق بسیار مثبتی برای خودروسازان محسوب ‌می‌شود که می‌تواند به جابجایی سرمایه از جیب دلایل به جیب خودروساز بیانجامد و بخش قابل توجهی از ضرر و زیان سال‌های گذشته را برای آن‌ها جبران کند و مسیر مثبتی پیش روی این صنعت بگذارد.
رضاپور نیکرو در پاسخ به این پرسش که آیا بورس تهران بدون خودرویی‌ها نیز مستعد رشد هستند یا خیر؟ پاسخ داد: وجود برخی ابهامات و شرایط نبود اطمینان در سطح کلان اقتصادی و سیاسی کشور باعث شده است که بورس تهران با وجود اتفاق نظر از ارزندگی آن، با کمبود نقدینگی و خریدار مواجه شود که یکی از دلایل آن نیز از بین رفتن اعتماد سرمایه‌گذاران در دو سال گذشته بوده است.
این کارشناس بازار سرمایه اعتقاد داشت: زمانی سرمایه‌گذاران به این جمع‌بندی برسند که خرید سهام می‌تواند بازدهی مناسبی را نصیب آنها کند و در صورت نبود خرید، از یک دور صعودی جدید جا می‌مانند، بورس تهران با یک مسیر افزایشی جدید همراه خواهد شد.
رضاپور نیکرو در رابطه با بودجه 1402 عنوان کرد که در حال حاضر مهم‌تر از هر چیزی، در صنایع نیاز به یک برنامه چند ساله مدون وجود دارد که مدیران اقتصادی بتوانند برای وضعیت عملیاتی و مالی خود برنامه‌ریزی کنند. اینکه شرکت بداند مواد اولیه و خوراک خود را با چه نرخی خریداری خواهد کرد و محصولات خود را نیز با چه نرخی به فروش خواهد رساند، بسیاری از مشکلات حال حاضر را برطرف می‌کند.
وی درباره استراتژی مناسب در این روزها اشاره کرد و گفت: اگر کسی فکر می‌کند که چشم‌انداز اقتصادی و سیاسی کشور در ادامه مسیر با ثبات دنبال خواهد شد، می‌تواند در ادامه سال به خرید سهام با قیمت‌های جذاب اقدام کند اما اگر فردی نظری خلاف این داشت، بهتر است برخی از دارایی خود را به خرید دارایی‌های امن اختصاص دهد.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

«مپنا» را دریابید

مالیات و فعالان اقتصادی

اسب‌های مرده و تغییر وزرا

مسیر هموار خودرو در بورس کالا

«تار» در یک قدمی اسکار

مسکن دولتی ماهی 20میلیون

شارژ ارزی با کارت بازرگانی

امیدها در اوکراین برباد رفت

تخت‌‌گاز خودرو در جاده بورس

ضعف «گام» برای صنعتگران

آغاز اصلاحات در صنعت بیمه

اقتصاد جهان در چاله 2023

مدیرکل آژانس هم امیدوار هم نگران

دو محرک صعود بورس

نقص فنی تعطیلی پنج شنبه‌ها

توسعه گازی با بورس انرژی

صاحب پرچم سفید در چین

نابرابری تورمی

طرح توسعه صنایع خاک چینی ایران افتتاح شد

وصول 40 هزار میلیارد تومان مالیات در آبان ماه/ درآمدهای مالیاتی به 310 هزار میلیارد تومان رسید

فراز و فرود شاخص‌ها و بازارهای بورس تهران

آمادگی دخانیات ایران برای کشت فراسرزمینی، سرمایه گذاری مشترک و صادرات به ونزوئلا

11.5 هزار میلیارد ریال دادوستد در هفته آغازین آذر بورس انرژی ایران

حمله سایبری به جایگاههای سوخت شایعه است

مطالبات 27 میلیون و 500 هزار سهامدار با سجام پرداخت شد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.