ریزش 3 هزار واحدی شاخص کل در یک هفته/ بورس برای صعود کف‌سازی کرد؟ بانک و بیمه

ریزش 3 هزار واحدی شاخص کل در یک هفته/ بورس برای صعود کف‌سازی کرد؟

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - شاخص کل در این هفته ریزش خفیف 3 هزار واحدی را تجربه کرد.

بازار سرمایه در این هفته با نوسان منفی 3 هزار واحدی مواجه شد و از یک میلیون و 413 هزار واحد در ابتدای هفته به یک میلیون و 410 هزار واحد در انتهای هفته رسید.
معاملات روز شنبه؛ سقوط 20 هزار واحدی شاخص کل بورس / اغتشاشات چهارشنبه و هیجان منفی
شاخص کل بورس در انتهای معاملات روز شنبه با ریزش 20 هزار و 420 واحدی به جایگاه یک میلیون و 393 هزار واحدی رسیده و حمایت بسیار مهم یک میلیون و 400 را از دست داد.
نمادهای فولاد، شبندر ، شستا ، شتران، شپدیس بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل از خود بر جای گذاشتند، با افزایش ریسک‌ها و اغتشاشات در چهارشنبه هفته گذشته بازار سرمایه در معاملات امروز هیجانی رفتار کرده و امروز بیش از 20 هزار واحد سقوط کرد.

فصل اقتصاد


در پایان معاملات امروز 381 نماد منفی، 56 نماد صف فروش، 136 نماد مثبت و 56 نماد صف خرید بودند، ارزش معاملات خرد نسبت به چهارشنبه افزایشی بوده و به محدوده 3,500 میلیارد تومان رسید، البته نسبت به دو هفته به شدت صعودی بازار سرمایه روند کاهشی و نوسانی را نشان می‌دهد.
معاملات روز یکشنبه؛ بازگشت امید به بورس / حمایت‌ها برای صعود حفظ شد
شاخص کل بورس در انتهای معاملات امروز با رشد 11 هزار و 500 واحدی توانست جایگاه یک میلیون و 400 هزار را پس گرفته و به شاخص یک میلیون و 404 هزار واحد برسد، در معاملات امروز نمادهای متوسط و کوچک وضعیت بهتری نسبت به شاخص سازها داشتند، همچون روزهای گذشته نمادهای فولاد، فملی ، شتران، خساپا ، خودرو، شبندر و شپنا بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشته و نمادهای کالا، خگستر و خساپا از پرتراکنش های بازار امروز بودند.
ارزش معاملات خرد 3,535 میلیارد تومان بوده، 354 نماد مثبت، 73 نماد مثبت، 153 نماد منفی و 29 نماد صف فروش بودند، برآیند ورود و خروج پول هوشمند به میزان مثبت 260 میلیارد تومان بوده که نشان از بازگشت امید به بازار سرمایه در روز یکشنبه است.
معاملات روز دوشنبه؛ رشد بورس در روز خاکستری بازار سرمایه
شاخص کل در پایان معاملات امروز با رشد 4437 واحدی به جایگاه یک میلیون و 409 هزار واحد رسید، نمادهای خودرو، ومعادن ، شستا و وبانک بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشته و نمادهای کالا، خگستر و خساپا نمادهای پرتراکنش بازار بودند.
ارزش معاملات خرد بورس به 3,659 میلیارد تومان رسیده و 67 نماد در صف خرید به ارزش 137 میلیارد تومان و 29 نماد در وضعیت صف فروش به ارزش 186 میلیارد تومان بودند. برآیند ورود پول هوشمند امروز بیش از 4 هزار میلیارد تومان بود.
بازار امروز به علت تغییرات مدیریتی در رأس آن به صورت خاکستری بوده و با خبرهای عجیبی درباره تغییر ریاست سازمان بورس همراه شد.
معاملات روز سه شنبه؛ ریزش 939 واحدی شاخص کل بورس در روز رشد 1000و احدی شاخص هم وزن
شاخص کل امروز با ریزش 939 واحدی در جایگاه یک میلیون و 407 هزار واحد قرار گرفت، شاخص هم وزن اما رشد 1000 واحدی را تجربه کرد، ارزش معاملات خرد در معاملات امروز به 3,228 میلیارد تومان رسید، برای دومین روز برآیند ورود و خروج پول هوشمند مثبت بوده و به مثبت 140 میلیارد تومان رسید، در معاملات امروز 288 نماد مثبت، 60 نماد صف خرید، 255 نماد منفی و 26 نماد صف فروش بودند.
معاملات روز چهارشنبه؛ جابجایی لیدرهای بورس از خودرویی به بانکی
شاخص کل در انتهای معاملات امروز با رشد 2533 واحدی به جایگاه یک میلیون و 410 هزار واحد رسید، اما نکته‌ای که در معاملات امروز مهم بوده، جابجایی تاثیرگذاران مثبت بر شاخص کل است که بعد از مدت‌ها نمادهایی از گروه بانکی بیشترین تأثیر را بر معاملات گذاشتند.
نمادهای وبانک ، وبملت ، حکشتی ، وتجارت بیشترین تأثیر مثبت و نماد فولاد بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل بورس از خود بر جای گذاشتند. خودرویی‌ها نیز در معاملات امروز منفی بودند و تأثیر منفی بر شاخص کل از خود بر جای گذاشتند.
ارزش معاملات خرد 3,153 میلیارد تومان بوده که نسبت به دیروز با کاهش مواجه شده اما این کاهش قدری طبیعی بود زیرا تاثیرگذاران بازار امروز، نمادهای متوسط و کوچک بازار سرمایه بودند، نکته منفی معاملات امروز منفی شدن برآیند ورود و خروج پول هوشمند بوده که به منفی 184 میلیارد تومان رسید.
در پایان معاملات امروز 274 نماد مثبت و 273 نماد منفی، 57 نماد صف خرید، 23 نماد صف فروش بودند.
بورس برای صعود کف‌سازی کرد؟
بورس در یک هفته اخیر در ابتدای هفته یک ریزش سهمگین و سخت 20 هزار واحدی را انجام داده و به یک باره حمایت یک میلیون و 400 هزار واحد را از دست داده و همه فعالان بازار سرمایه را به ادامه نوسان مطمئن کرد، اما یک باره در روز بعد توانست با رشد 11 هزار واحدی بخشی از آن ریزش را جبران کرده و امیدها برای صعود باقی بماند، رفت و برگشت مجید عشقی رئیس سازمان بورس نیز تأثیر چندانی بر شاخص کل نداشته و شاخص روند خود را ادامه داد.
طبق بررسی‌ها اگر شاخص بتواند با تکیه بر نمادهای بانکی و سایر نمادهایی که تا به امروز بازدهی چندانی نداشته‌اند در هفته آتی راه خود را ادامه دهد باید به این برآیند رسید که شاخص کل توانسته کف سازی را برای صعود انجام داده، مدتی (هرچند کوتاه) در این ناحیه نوسان کند و با گذر از مقاومت یک میلیون و 425 هزار واحد دوباره صعودی شود.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

«مپنا» را دریابید

مالیات و فعالان اقتصادی

اسب‌های مرده و تغییر وزرا

مسیر هموار خودرو در بورس کالا

«تار» در یک قدمی اسکار

مسکن دولتی ماهی 20میلیون

شارژ ارزی با کارت بازرگانی

امیدها در اوکراین برباد رفت

تخت‌‌گاز خودرو در جاده بورس

ضعف «گام» برای صنعتگران

آغاز اصلاحات در صنعت بیمه

اقتصاد جهان در چاله 2023

مدیرکل آژانس هم امیدوار هم نگران

دو محرک صعود بورس

نقص فنی تعطیلی پنج شنبه‌ها

توسعه گازی با بورس انرژی

صاحب پرچم سفید در چین

نابرابری تورمی

طرح توسعه صنایع خاک چینی ایران افتتاح شد

وصول 40 هزار میلیارد تومان مالیات در آبان ماه/ درآمدهای مالیاتی به 310 هزار میلیارد تومان رسید

فراز و فرود شاخص‌ها و بازارهای بورس تهران

آمادگی دخانیات ایران برای کشت فراسرزمینی، سرمایه گذاری مشترک و صادرات به ونزوئلا

11.5 هزار میلیارد ریال دادوستد در هفته آغازین آذر بورس انرژی ایران

حمله سایبری به جایگاههای سوخت شایعه است

مطالبات 27 میلیون و 500 هزار سهامدار با سجام پرداخت شد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.