مجتمع گلخانه‌ای فجر ایزدخواست افتتاح شد/عسکری: عبور از خشکسالی با توسعه کشت گلخانه‌ای امکان‌پذیر است گفتگو

مجتمع گلخانه‌ای فجر ایزدخواست افتتاح شد/عسکری: عبور از خشکسالی با توسعه کشت گلخانه‌ای امکان‌پذیر است

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: افتتاح پروژه فجر ایزدخواست گامی مهم در تولید محصولات گلخانه‌ای و اشتغال‌آفرین است.

به گزارش فصل اقتصاد ، آیین افتتاحیه 15 واحد گلخانه مجتمع فجر ایزدخواست با حضور رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع‌طبیعی و محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی، معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، معاون بهبود تولیدات گیاهی، رئیس شرکت توسعه گلخانه‌های فارس، ائمه جمعه و فرماندار زرین‌دشت و جمعی دیگر از مسئولان ملی، استانی و شهرستانی برگزار شد.
محمدجواد عسکری، رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع‌طبیعی و محیط‌زیست در مجلس شورای اسلامی در سخنرانی خود در آیین افتتاحیه این مجتمع گلخانه‌ای ضمن تبریک هفته بسیج با تاکید بر اهمیت تحقق سیاست‌ها و راهبردهای کلان ملی در زمینه تغییر الگوی کشت، گفت: در تولید محصولات کشاورزی باید بر اساس ظرفیت‌های بومی هر منطقه نسبت به تغییر الگوی کشت با یک نگاه و اقدام توسعه‌گرایانه عمل کرد.
وی با اشاره به بحران خشکسالی در مناطق مختلف کشور به ویژه شهرستان‌های استان فارس، افزود: یکی از راهکارهای هدفمند کشور در زمینه مقابله و عبور از خشکسالی به موضوع توسعه کشت گلخانه‌ای ارتباط دارد که انتظار داریم در استان فارس در رابطه با میزان سطح کشت نیز به مراحل قابل توجهی از رشد و توسعه دست پیدا کنیم.
نماینده داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی افتتاح پروژه فجر ایزدخواست را گامی مهم در تولید محصولات گلخانه‌ای و اشتغال‌آفرینی دانست و گفت: با افتتاح این پروژه به میزان قابل توجهی فرصت اشتغالزایی در منطقه کمتر توسعه‌یافته ایزدخواست برای جوانان ایجاد می‌شود که با تدابیر درنظرگرفته شده در تامین مالی این پروژه و مانع‌زدایی در بروکراسی اداری امروز شاهد بهره‌برداری بخشی از این مجتمع گلخانه‌ای هستیم.
وی در رابطه با مسائل اقتصادی شهرستان زرین‌دشت ادامه داد: اقتصاد این شهرستان بر پایه کشاورزی و دامپروری است که توسعه هدفمند کشاورزی مدرن و پایدار منطقه ایزدخواست علاوه بر اشتغال‌آفرین بودن منجر به امید‌آفرینی و افزایش سطح رفاه اجتماعی بومیان و جامعه محلی کارگر شده است.
عسکری با تاکید بر اینکه اشتغالزایی در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته از بروز آسیب‌های اجتماعی پیشگیری خواهد کرد، اظهار داشت: با توجه به رویکرد مردمی دولت سیزدهم باید تلاش کنیم تا بتوانیم شرایط توسعه و تحول اقتصادی مناطق کمتر توسعه‌یافته را با هدف حمایت از جامعه محلی ایجاد نماییم.
حل مشکلات زیرساختی و عمرانی، تامین برق و آب و سایر حامل‌های انرژی و همچنین تامین تسهیلات مورد نیاز بخش تولید و اشتغال‌ از دیگر موارد اشاره شده در آیین افتتاحیه 15 واحد گلخانه‌ مجتمع فجر ایزدخواست بود که توسط محمدجواد عسکری با هدف حمایت از توسعه هدفمند مناطق محروم شهرستان ایزدخواست بیان شد./
پایان پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

«مپنا» را دریابید

مالیات و فعالان اقتصادی

اسب‌های مرده و تغییر وزرا

مسیر هموار خودرو در بورس کالا

«تار» در یک قدمی اسکار

مسکن دولتی ماهی 20میلیون

شارژ ارزی با کارت بازرگانی

امیدها در اوکراین برباد رفت

تخت‌‌گاز خودرو در جاده بورس

ضعف «گام» برای صنعتگران

آغاز اصلاحات در صنعت بیمه

اقتصاد جهان در چاله 2023

مدیرکل آژانس هم امیدوار هم نگران

دو محرک صعود بورس

نقص فنی تعطیلی پنج شنبه‌ها

توسعه گازی با بورس انرژی

صاحب پرچم سفید در چین

نابرابری تورمی

طرح توسعه صنایع خاک چینی ایران افتتاح شد

وصول 40 هزار میلیارد تومان مالیات در آبان ماه/ درآمدهای مالیاتی به 310 هزار میلیارد تومان رسید

فراز و فرود شاخص‌ها و بازارهای بورس تهران

آمادگی دخانیات ایران برای کشت فراسرزمینی، سرمایه گذاری مشترک و صادرات به ونزوئلا

11.5 هزار میلیارد ریال دادوستد در هفته آغازین آذر بورس انرژی ایران

حمله سایبری به جایگاههای سوخت شایعه است

مطالبات 27 میلیون و 500 هزار سهامدار با سجام پرداخت شد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.