سرمدی:
مشکلات معیشتی ماحصل کوتاهی دولت در کنترل بازار و اجرای مصوبات مجلس است گفتگو

مشکلات معیشتی ماحصل کوتاهی دولت در کنترل بازار و اجرای مصوبات مجلس است

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس، در تشریح دلایلی که به گرانی افسارگسیخته کالاهای اساسی منتهی شده است تاکید کرد که کوتاهی دولت در کنترل بازار و اجرای مصوباتی که مجلس در حوزه بهبود معیشت دارد باعث بروز مشکلات معیشتی برای مردم شده است.

کیومرث سرمدی واله در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با انتقاد از بی تدبیری دولت برای کنترل قیمت کالاهای اساسی و اجرای قانون جهش تولید مسکن که به مشکلات معیشتی مردم دامن زده است، گفت: هم‌اکنون یکی از دلایلی که مشکلاتی را در سطح جامعه ایجاد کرده است کوتاهی دولت در کنترل بازار و اجرای مصوباتی است که مجلس در حوزه بهبود معیشت مردم دارد.
نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مقر شده بود که اگر ارز ترجیحی حذف شود، یارانه‌ای که به حلقه اول پرداخت می‌شد و به هدف نمی‌رسید و با رانت و فساد باعث هدررفت منابع ملی می‌شد به زنجیره آخر رفته تا به دست مصرف‌کننده برسد تا کالاهای معیشتی با قیمت مناسب تامین شود اما در این فاصله اتفاقی نیفتاد.
وی تصریح کرد: شرط مجلس و کار ثواب هم این بود که دولت در خصوص کالاهای اساسی حتما با کالابرگ الکترونیکی ورود پیدا کند تا حداقل بتوان میزان کالاهای اساسی مورد نیاز ماهانه خانواده‌ها به ویژه برای قشر متوسط به پایین را تامین کرد تا از تلاطم بازار و نوسانات قیمت‌ها آسیب نبینند. ضمن اینکه در حوزه دارو نیز قرار بود بعد از حذف ترجیحی از طریق راهکارهایی همچون تقویت بیمه‌های پشتیبان اجازه ندهند در پی افزایش قیمت داروها مشکلاتی برای مردم ایجاد کند.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: متاسفانه تاکنون دولت به این مصوبه مجلس عمل نکرده است و اقدامات شایسته ای برای تامین معیشت مردم از طریق نظارت و کنترل بازار انجام نداده است که گرانی‌ها و عدم ثبات قیمت‌ها ماحصل این بی‌توجهی دولتمردان است.
عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: پیشنهاد مشخص ما به دولت این است که صدور کالابرگ الکرونیکی را برای کالاهای اساسی را با سرعت اجرا کند تا بعد از این شاهد تداوم گرانی‌های افسارگسیخته و آشفتگی قیمت‌ها در بازار نباشیم./
پایان پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

«مپنا» را دریابید

مالیات و فعالان اقتصادی

اسب‌های مرده و تغییر وزرا

مسیر هموار خودرو در بورس کالا

«تار» در یک قدمی اسکار

مسکن دولتی ماهی 20میلیون

شارژ ارزی با کارت بازرگانی

امیدها در اوکراین برباد رفت

تخت‌‌گاز خودرو در جاده بورس

ضعف «گام» برای صنعتگران

آغاز اصلاحات در صنعت بیمه

اقتصاد جهان در چاله 2023

مدیرکل آژانس هم امیدوار هم نگران

دو محرک صعود بورس

نقص فنی تعطیلی پنج شنبه‌ها

توسعه گازی با بورس انرژی

صاحب پرچم سفید در چین

نابرابری تورمی

طرح توسعه صنایع خاک چینی ایران افتتاح شد

وصول 40 هزار میلیارد تومان مالیات در آبان ماه/ درآمدهای مالیاتی به 310 هزار میلیارد تومان رسید

فراز و فرود شاخص‌ها و بازارهای بورس تهران

آمادگی دخانیات ایران برای کشت فراسرزمینی، سرمایه گذاری مشترک و صادرات به ونزوئلا

11.5 هزار میلیارد ریال دادوستد در هفته آغازین آذر بورس انرژی ایران

حمله سایبری به جایگاههای سوخت شایعه است

مطالبات 27 میلیون و 500 هزار سهامدار با سجام پرداخت شد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.