«فوربز» تورم هتل‏‏‌ها در سال آینده میلادی را برآورد کرد؛ 5 تا 30‌درصد
مقاصد به‏‏‌صرفه در سفرهای 2023 روزنامه های اقتصادی

مقاصد به‏‏‌صرفه در سفرهای 2023

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - بر اساس اعلام شرکتی آمریکایی، برآوردها نشان می‌دهد که هزینه اقامت در هتل‌‌‌ها در سال 2023 عمدتا به‌‌‌دلیل افزایش هزینه‌های ناشی از رکود سفرهای تجاری، افزایش خواهد یافت.

پایگاه خبری «فوربز» به نقل از شرکت تجارت جهانی سفر امریکن اکسپرس (Amex GBT)، از افزایش قیمت هتل‌‌‌ها خبر می‌دهد که با این حال، نرخ افزایش قیمت هتل‌‌‌ها از مقصدی به مقصد دیگر به‌‌‌طور چشمگیری متفاوت خواهد بود. بهای خدمات هتل‌‌‌ها نیز همچون بلیت هواپیما و هر چیز دیگری عمدتا بر اساس عرضه و تقاضا ارزیابی می‌شود. اما با توجه به محدودیت‌های مداوم و کمبود نیروی کار، عرضه اتاق با میزان تقاضا تطابق ندارد. در برخی از شهرها، نرخ هتل‌‌‌ها در سال آینده بیشترین افزایش را خواهند داشت، این در حالی است که میزان تقاضا نیز همچنان در حال افزایش است.
بر اساس گزارش امکس (Amex)، در «بوئنوس‌آیرس» پایتخت آرژانتین، قیمت هتل‌‌‌ها حدود 30‌درصد افزایش می‌‌‌یابد. تورم در آمریکا تاثیرات گسترده‌‌‌ای بر کل کشورهای قاره آمریکا گذاشته است و این امر در آرژانتین بسیار مشهود است. بر اساس اعلام تحلیلگران بانک مرکزی آرژانتین در اوت 2022، انتظار می‌رود تورم این کشور تا پایان سال 2022 به 2/ 90‌درصد برسد که 2/ 16‌درصد نسبت به پیش‌بینی ژوئیه بیشتر است. با توجه به این شرایط، جهش 30‌درصدی در نرخ هتل‌‌‌ها چندان دور از ذهن به نظر نمی‌‌‌رسد. دفتر گردشگری «شهر نور» (The City of Light’s tourism bureau )، برآورد می‌کند که 33‌میلیون نفر در سال 2023 از پاریس دیدن خواهند کرد که 14‌درصد کمتر از سطح بازدیدکنندگان در سال 2019 است. هتلداران پاریس فرمان وقفه طی پاندمی را صرف نوسازی و ارتقای این صنعت کردند و شهر شاهد موجی از گشایش در املاک برجسته بوده است.
Amex GBT نتیجه می‌گیرد، در حالی که تورم ممکن است تقاضا برای گذران اوقات فراغت را در سال 2023 کاهش دهد، اما افزایش هزینه‌‌‌ها، بهبود کیفیت هتل‌‌‌های شهر و رویدادهایی از جمله جام‌جهانی راگبی و آماده‌‌‌سازی برای بازی‌‌‌های المپیک تابستانی پاریس 2024، می‌تواند قیمت هتل‌‌‌ها را تا 10‌درصد افزایش دهد.شهر استکهلم در هلند نیز افزایش 9‌درصدی در قیمت هتل‌‌‌ها را تجربه خواهد کرد. صنعت هتلداری استکهلم به‌‌‌طور ویژه به سفرهای کاری متکی است و Amex GBT شاهد افزایش تقاضا برای جلسات و رویدادها بوده است، اما ظرفیت آن محدود بوده است. در این گزارش آمده است مسافران برای ورود به هتل‌‌‌های دلخواه خود باید اتاق‌‌‌های سطح بالاتر یا اتاق‌‌‌های دو نفره را رزرو کنند. قیمت هتل‌‌‌ها در دوبلین 5/ 8‌درصد افزایش می‌‌‌یابد. سال 2022 سال خوبی برای هتل‌‌‌های دوبلین بوده است که برخی از بالاترین نرخ‌های اشغال را در اروپا گاهی تا بیش از 90‌درصد به دست آورده‌‌‌اند هر دو سازمان گردشگری این کشور، یعنی فیلت، و شرکت تحلیل هتل‌‌‌ها در ایرلند انتظار دارند که تعداد رزرو اتاق‌‌‌ها در شب در سال آینده به سطح قبل از همه‌گیری بازگردد. انتظار می‌رود همراه با افزایش تقاضا، کمبود مداوم اتاق‌‌‌های هتل و افزایش هزینه‌‌‌های انرژی، نیروی کار و غذا، قیمت‌ها نیز افزایش یابد.
در ایالات‌متحده، هتل‌‌‌های شهر نیویورک با 2/ 8‌درصد بیشترین افزایش قیمت را خواهند دید که این با نرخ تورم 3/ 8‌درصدی کنونی این کشور مطابقت دارد. سفرهای تفریحی به شهر نیویورک با افزایش میزان اشغال اتاق‌‌‌ها به 87‌درصد از سطوح قبل از کووید رسیده که در میان همه مقاصد گردشگری آمریکا بالاترین سطح را به خود اختصاص داده است. اما بخش پرسودتر یعنی «سفرهای تجاری»، 55‌درصد کمتر از سطح سال 2019 است. Amex GBT انتظار دارد با بازگشت جلسات و رویدادهای حضوری، این تعداد افزایش یابد. برزیل در سال گذشته تورم دو رقمی را تجربه کرده است و هتل‌‌‌ها در تجارت و سرمایه مالی این فشار را احساس می‌کنند. با اضافه شدن تقاضای سرکوب شده برای جلسات و رویدادهای حضوری، پیش‌بینی می‌شود قیمت هتل‌‌‌های سائوپائولو در سال 2023 به میزان 7/ 7‌درصد افزایش یابد.
قیمت هتل‌‌‌ها در سیاتل آمریکا نیز 5/ 7درصد افزایش خواهد یافت. نرخ هتل‌‌‌های سیاتل سال‌هاست که در حال افزایش است، اما این باعث کاهش تقاضا نشده است. میانگین اشغال اتاق‌‌‌ها در سه ماه دوم سال 2022 به 9/ 71درصد رسید که تنها چند‌درصد کمتر از میزان قبل از همه‌گیری در این شهر است. ورود هتل‌‌‌های جدید به این شهر در سال‌جاری و در سال 2023 باید به افزایش متوسط قیمت کمک کند. برآوردها نشان می‌دهد هزینه هتل‌‌‌ها در آمستردام هلند نیز 5/ 7درصد افزایش یابد. در سال 2022، بازدید از آمستردام در 5 ماه اول سال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته چهار برابر شد. علاوه بر این، میزان درآمد به ازای هر اتاق در دسترس، در ماه مه و ژوئن تقریبا به سطح سال 2019 بازگشته است.
Amex GBT خاطرنشان می‌کند که تقاضای مسافران تفریحی برای رزرو اتاق‌‌‌های متوسط هتل‌‌‌ها باتوجه به مقیاس اقتصادی، مسافران تجاری را به رزرو اتاق‌‌‌های با سطوح قیمت بالاتر و گران‌‌‌تر سوق داده است. با افزایش فشارهای تورمی (در ماه ژوئیه، هلند برای اولین بار از دهه 1970 تورم دو رقمی را تجربه کرد)، هتل‌‌‌ها احتمالا قصد دارند افزایش هزینه‌‌‌ها را به مسافران شرکت‌ها منتقل کنند. از آنجا که آلمان محدودیت‌های کووید-19 را دیرتر از بسیاری از کشورهای اروپایی کاهش داد، Amex GBT برآورد می‌کند که 12 ماه آینده می‌تواند شاهد سرازیر شدن تقاضا برای کنفرانس‌‌‌ها و نمایشگاه‌‌‌های تجاری به فرانکفورت باشد. این امر منجر به افزایش 5/ 7‌درصدی قیمت هتل‌‌‌ها خواهد شد. زیرا هتل‌‌‌های این شهر در دو سال گذشته اشغال کم و افزایش هزینه‌‌‌های عملیاتی را تجربه کرده‌‌‌اند. بر اساس این گزارش پیش‌بینی می‌شود، با بازگشت تقاضا، به احتمال زیاد هتل‌‌‌داران برای دفاع از منافع خود قیمت‌ها را افزایش می‌دهند.
این افزایش قیمت‌‌‌ هتل‌‌‌ها در سان‌فرانسیسکو نیز تا 3/ 7‌درصد خواهد بود. بر اساس گزارش Amex GBT تقاضای شرکت‌ها در سان‌فرانسیسکو به آرامی در حال بهبود است و درآمد سفرهای تجاری هتل در سال 2022 نسبت به سال 2019 به میزان 8/ 68‌درصد کاهش یافته است. گزارش Amex GBT پیش‌بینی می‌کند که سال آینده، منطقه آسیا و اقیانوسیه شاهد کمترین میزان افزایش قیمت هتل‌‌‌ها در جهان خواهد بود. انتظار می‌رود قیمت هتل در سیدنی و ملبورن در سال آینده به ترتیب 3/ 4 و 2/ 1درصد افزایش یابد، در حالی که نرخ هتل‌‌‌های هنگ‌کنگ تنها 2/ 1‌درصد افزایش خواهد یافت.
در اروپا، با توجه به پیش‌بینی افزایش 2/ 6‌درصدی قیمت هتل در پایتخت انگلیس در مقایسه با جهش 10‌درصدی پاریس، لندن یک انتخاب کاملا معقول به نظر می‌‌‌رسد. در بهار و تابستان امسال، هتل‌‌‌های لندن بالاترین نرخ اتاق را ثبت کردند و اشغال هتل‌‌‌ها در این دوره بالاترین میزان ازژوئیه 2019 بود. اما لندن یکی از قوی‌‌‌ترین خطوط ساخت‌وساز هتل در اروپا را دارد که Amex GBT پیش‌بینی می‌کند به مهار تورم قیمت هتل کمک می‌کند. در ایالات‌متحده، شیکاگو به عنوان یک مقصد با افزایش نسبی معرفی شده و پیش‌بینی می‌شود که نرخ هتل‌‌‌ها در سال آینده فقط 5/ 4‌درصد افزایش یابد.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

تاکید به توسعه دریامحور در برنامه هفتم توسعه

80 درصد کاشت گندم به اتمام رسیده/ ورود اپراتور همراه اول به کشت قراردادی

چند نکته و توصیه برای جلوگیری از هک تلفن همراه

یادگیری سریع به‌جای شکست‏‌های سریع

تهاتر «زمین» با ریل و جاده

جای خالی وارانت در بورس

ماسک وارد بازار تلفن‌همراه می‌شود؟

کاهش رشد تجارت کالایی جهان

آغاز اصلاحات هدایت‌شده در چین

سوزن‌بان جدید بازار مسکن

بازگشت عصر برخورد با تجارت؟

چهار محور مذاکرات رئیسی و السودانی

تغییر پارادایم تامین مالی

افزایش سرعت تولید خودرو

تراژدی پشت تحصیل ماندگان

پاشنه آشیل چکمه اروپا

سرنوشت شرکت‌ها با «مدیران بومرنگی»

وزن‌کشی دیپلماتیک

شهرداری تهران برای رفع آلودگی هوا چقدر بودجه در نظر گرفت؟/قانون هوای پاک کجاست؟

بررسی رفع موانع تعاملات اقتصادی و مالی شرکت های ایرانی

برگزاری مزایده بلوک مدیریتی سرخابی ها در دی ماه

5 ویژگی بزرگترین مزایده تاریخ ایران

هدیه یک روز اینترنت نامحدود همراه اول با صعود تیم ملی ایران

تشکیل کارگروهی ویژه برای رفع ابهامات طرح اصلاح قانون مجازات اخلال‌گران در نظام اقتصادی کشور

پرسش و پاسخ امروز خبرنگاران، با اعضای هیئت مدیره سازمان بورس

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.