اقتصاد سیاسی

تحریم‌های جدید ایران به اندازه قبل بد نیست/ شرکت‌های اروپایی نمی‌خواهند در توییتر ترامپ مورد خطاب قرار گیرند

فصل اقتصاد - با وجود اینکه تحلیل‌گران معتقدند تحریم‌های جدید به دلیل عدم توقف خرید نفت ایران از سوی اروپایی‌ها به اندازه قبل بد نیست، اما شرکت‌های اروپایی نمی‌خواهند در توییتر ترامپ مورد خطاب قرار بگیرند.

تحریم دلار توسط قدرت های جهانی

فصل اقتصاد - بانک های مرکزی بزرگ جهان در زمینه سیاست حمایت از تولیدات داخلی رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ قصد دارند منابع ویژه دلاری را کاهش داده و ذخایر یورویی را افزایش دهند.

چگونه می توان اقتصادی مقاوم در مقابل تحریم داشت؟

فصل اقتصاد - مشکلات اقتصادی ایران با سیاست های بین المللی گره خورده و دشمنان تلاش دارند از اقتصاد به عنوان ابزاری برای به زانو در آوردن ایران استفاده کنند.

ظریف: خروج از برجام قطعا اشتباه دردناکی برای آمریکایی‌ها خواهد بود

فصل اقتصاد - وزیر امور خارجه کشورمان، با اشاره به موفقیت‌هایی که تاکنون روند آستانه برای حل بحران سیاسی سوریه به دست آورده است، تصریح کرد: متاسفانه تعدادی از کشورهای غربی همواره تلاش کرده‌اند که روند آستانه را با مشکل مواجه کنند.

هواپیماهای آخرالزمان پوتین و ترامپ

فصل اقتصاد- هر دو رییس جمهور دارای هواپیماهای ارتباطی امن مخصوص موقع حمله هسته ای به کشورهایشان می باشند.

214 نماینده مجلس به رئیس جمهور نامه نوشتند

فصل اقتصاد - 214 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار ممنوعیت واردات کالاهای مشابه تولید داخل به کشور شدند.

واکنش نوبخت به رای اعتماد دوباره نمایندگان مجلس به وزیران استیضاح شده

فصل اقتصاد - علی ربیعی، عباس آخوندی و محمود حجتی از فرصت استیضاح برای بیان عملکردها در پیشگاه ملت به خوبی استفاده کردند و وجدان عمومی مجلس با آگاهی از واقعیت های داخلی و بیرونی در این عرصه داوری کرد.

بن‌بست مجلس در استیضاح وزرا/ مجلس نباید ارزان فروخته شود!

فصل اقتصاد - اعلام استیضاح سه وزیر یک کابینه به دنبال هم در روز اول دارای ابهام بود و به همین دلیل فراکسیون ولایی وارد این حرکت نشد. بن‌بست مجلس در استیضاح وزرا، ضربه مهلکی به آرای مردم و جایگاه مجلس است.

نمایندگان مجلس به ادامه کار ربیعی به عنوان وزیر رای دادند

فصل اقتصاد - جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به ریاست علی لاریجانی و با حضور 223 نفر از نمایندگان صبح روز سه شنبه؛ بیست و دوم اسفند برای استیضاح علی ربیعی وزیر کار و رفاه اجتماعی آغاز به کار کرد و در نهایت نمایندگان به ادامه کار او به عنوان وزیر رای دادند.

عثمانی، موافق استیضاح ربیعی: شما وزیر کار نیستید، بلکه وزیر کارفرمایان هستید

فصل اقتصاد - وزارت شما وزارت تعاون نیست، بلکه وزارت حذف تعاون است. مدیریت شما باعث شده که تا بیش از 28.6 درصد تعاونی‌ها تعطیل شود. شما وزیر کار نیستید، بلکه وزیر کارفرمایان هستید.

حسن بیگی، موافق استیضاح ربیعی: آقای ربیعی با بانوان نیز احساسی و روانی برخورد می کند!

فصل اقتصاد - یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آقای ربیعی بعد از انتخاب وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی شما هم رئیس سازمان تامین اجتماعی شوید.

دوشیدن گاو 100 میلیارد دلاری سعودی در لندن!

فصل اقتصاد - مقامات دولت انگلیس امیدوارند قراردادهای ده ساله ای به مبلغ 72 میلیارد پوند با رژیم عربستان منعقد کنند و در رقابتی آشکار با آمریکا و فرانسه، دوشیدن گاو سعودی را شتاب دهند.

افزایش هزار برابری قیمت مسکن از سال 71 تا 95

فصل اقتصاد - نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک کشور گفت: قیمت مسکن از سال 71 تا 95 نزدیک به 105 برابر شده یعنی بیش از هزار برابر شده و به همین دلیل تعداد مستاجرین رو به افزایش است.

روابط تجاری ایران و هند به کدام سو می رود؟

فصل اقتصاد- دو کشور تصمیم دارند روابط خود را فراتر از روابط تجاری و سرمایه گذاری توسعه دهند و می‌خواهند در حوزه‌های دفاعی، امنیتی، تجاری و فرهنگی نیز همکاری داشته باشند.