اقتصاد مقاومتی

احمد توکلی: تاسیس سامانه ثبت حقوق برای دولت مشقتی جز رسوایی مدیران فاسد ندارد

فصل اقتصاد - رئیس دیده بان شفافیت و عدالت با انتقاد از تعلل قوه مجریه در راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا گفت: اجرای ماده 29 برنامه ششم مشقتی برای دولت جز رسوایی مدیران فاسد ندارد.

آخوندی به تکلیفش عمل نکرد؛ قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی روی زمین ماند

فصل اقتصاد - احمد توکلی با متهم کردن وزارت راه به تعلل در اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی و وارد کردن خسارت چند صد میلیاردی به بیت المال نامه ای به وزیر راه نوشت.

نسخه «آوینی» برای ایرانِ 97 ؛ اگر جهاد منحل نمی‎شد، امروز اقتصاد به مشکل نمی‎خورد

فصل اقتصاد - گفتگوی زیر به بهانه سالگرد شهادت سید مرتضی آوینی با همراه و یار نزدیک او ترتیب داده شده است. در این مطلب، تلاش شده زاویه‌ای بدیع از تأثیر این متفکر بزرگ در «دولت‌سازی اسلامی» برای خوانندگان روشن شود.

اویس؛ فرمانده گردان تخریب دیروز ، فعال اقتصادی امروز

فصل اقتصاد - فعال اقتصادی درباره نحوه ورود به عرصه تولید و اقتصاد مقاومتی گفت:در یک اتاق 10 متری با 1 میلیون تومان سرمایه می‌شود پرورش قارچ را آغاز کرد. برای شروع به کار، محلی از خانه که می‌تواند حمام، اتاق بدون استفاده یا انباری باشد را انتخاب کرد.

شفافیت حلقه گم‌شده تحقق قانون حداکثر استفاده از توان داخل

فصل اقتصاد - قانون حداکثر استفاده از توان داخل اصلی‌ترین زیرساخت برای حمایت از توان داخلی در رفع نیازهای بخش دولتی کشور است. با وجود این قانون و همچنین توان شرکت‌های داخلی بازهم بسیاری از نیازها از طریق منابع خارجی تأمین می‌شود. مشکل کجاست؟!

ایران بزرگترین شریک تجاری چین در خاورمیانه شده است

فصل اقتصاد - رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با بیان اینکه خوشبختانه صادرات ایران به چین افزایش پیدا کرده است، افزود: در حال حاضر این کشور نخستین واردکننده کالا از جمهوری اسلامی در منطقه خاورمیانه و ایران نیز نخستین صادرکننده به چین در منطقه مزبور محسوب می شود.

جلسه ویژه کمیسیون حمایت از تولید با مسئولان وزارت صنعت و اقتصاد

فصل اقتصاد - رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید مجلس با اعلام اینکه باید مشخص شود با وجود تولید برخی از محصولات در کشور چرا همان کالاها وارد می شوند، گفت: کوتاهی از کدام بخش است وزارتخانه های مربوطه یا بخش خصوصی ؟

در نظام برنامه ریزی اقتصادی کشور، عوامل نفوذی داریم

فصل اقتصاد - وزیر اسبق کشاورزی گفت: ما در نظام برنامه ریزی اقتصادی کشور، عوامل نفوذ داریم که به خوبی نقش خود را بازی می‌کنند و هر بار، نمی شود، نداریم و نمی توانیم را بهانه می‌کنند.

مردم باید در سال جدید به فکر خودکفایی اقتصادی باشند

فصل اقتصاد - نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: دولت باید امور اقتصادی را به بخش خصوصی واگذار کند و بخش‌خصوصی با تکیه بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در جهت حمایت از کالای ایرانی و خودکفایی اقتصادی گام بردارد.

اجرایی شدن قانون جدید مالیات ارزش افزوده از تابستان

فصل اقتصاد - رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در اصلاحیه قانون مالیات ارزش افزوده قرار است این مالیات از مصرف کننده گرفته شود و فشار از تولیدکننده برداشته شود گفت: امیدواریم که از تابستان قانون جدید اجرا شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور: جمعیت بیکاران بیش از 3 میلیون نفر است

فصل اقتصاد - رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه جمعیت بیکاران اکنون بیش از 3 میلیون نفر است گفت: همه دستگاه های دولتی مؤظف به استفاده از کالای ایرانی برای رفع نیازمندی هایشان هستند.

پیوستن به UPOV ریل‌گذاری برای خروج سرمایه‌های مادی و معنوی است

فصل اقتصاد - با توجه به فراهم نبودن بسترهای حقوقی کافی برای حمایت و ثبت حقوقی به‌نژادگران داخلی در کشور، پیوستن به کنوانسیون UPOV ریل‌گذاری برای خروج سرمایه‌های مادی، معنوی و منابع ژنتیکی از کشور است.

جنگل‌های ایران در سال 97 سوختند

فصل اقتصاد - از شروع سال 1397 جنگل های ماسال، لاهیجان، آمل کهنه ده، رودسر، لنگرود،  مرزن آباد،  ساری، بهشهر، جهان نمای کردکوی، باران کوه گرگان، بندپی بابل و .. در آتش سوختند.

هدف‌گذاری 10.5 میلیون تنی شیر خام طی سال جاری در کشور

فصل اقتصاد - معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام از هدف گذاری 10.5 میلیون تنی شیر خام طی سال جاری در کشور خبرداد و گفت: پارسال جدا از تامین بازار مصرف داخلی 10 درصد از مجموع تولیدات لبنی کشور روی ریل صادرات قرار گرفت.

سال 96 هم با رکود سپری شد

فصل اقتصاد - برای بخش های صنعتی، معدنی و تولیدی سال 96 در حالی گذشت که بسیاری از بنگاه های اقتصادی و تولیدی درگیر رکود بودند.

مانع اصلی استفاده از کالای ایرانی و رسیدن به رونق اقتصادی

فصل اقتصاد - انصاری بیان داشت: تا زمانی که نگرش ما نسبت به کالاهای ایرانی تغییر نکند و فرهنگ غلط و شوم استفاده از کالای خارجی در اذهان مردم باشد هیچ وقت به توسعه اقتصادی نخواهیم رسید.

جهاد کشاورزی تعطیل نیست

فصل اقتصاد - مدیر روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان تهران گفت: درراستای خدمت رسانی وزارت جهادکشاورزی  باشعار ”جهادکشاورزی تعطیل نیست “ در ایام نوروز 97 بی وقفه به کشاورزان ومردم خدمت رسانی می کنیم .

بازگشت رانت و انحصار با بخشنامه جدید خودرویی؟

فصل اقتصاد - با مصوبه جدید هیئت دولت و با توجه به مکاتبه رئیس مجلس شورای اسلامی با رئیس جمهور واردکنندگان غیر رسمی مجددا از گردونه واردات خودرو حذف شدند.

تکرار/ برخورد دوگانه با تخلفات خودرویی/ ابهامات قاچاق خودرو با 19هزار ثبت سفارش شائبه‌دار

فصل اقتصاد - در صورتی که محتوای پیش‌نویسی که این روزها در رسانه‌ها در خصوص خودروهای درگمرک‌مانده دست به دست می‌شود صحت داشته باشد نوعی برخورد دوگانه با متخلفان واردات خودرو صورت خواهد گرفت.

نکاتی برای عیدی دادن در ایام نوروز

فصل اقتصاد - در ایام نوروز و دید و بازدید سال نو، کوچکتر ها به عشق عیدی گرفتن، شوق و ذوق خاصی برای دیدار از بزرگترها دارند، که می توان این رسم زیبا را به گونه ای متفاوت برای کودکان اجرا کرد.

مراقبت‌های اقتصادی برای عید

فصل اقتصاد - اقتصاد مقاومتی امری ضروری در ایام نوروز است. برخی از اداره ها توجهی به هدررفت انرژی در زمان تعطیلات ندارند. همچنین برخی از مسافران چراغهای منزلشان را روشن می گذارند و گاز را قطع نمی کنند!

چرا موافقان تراریخت، منتقد"UPOV" اند؟

فصل اقتصاد - برخی افراد شاخص مدافع تراریخت، اعلام کرده‌اند که با پیوستن به کنوانسیون یوپف مخالفند. این یادداشت بررسی می‌کند چرا این افراد چنین موضعی گرفته‌اند.

بیگانگان با حربه کم آبی امنیت غذایی کشور را هدف قرار داده‌اند

فصل اقتصاد - وزیر جهاد کشاوزی با بیان اینکه رسانه های بیگانه مدام مشکلات آب کشور را به تولید غذا توسط کشاورزی نسبت می‌دهند گفت: بیگانگان امنیت غذایی کشور را هدف قرار داده اند و متاسفانه عده ای در داخل هم با مقصود و نظر یا ندانسته بر همان طبل می کوبند.

نخبه دانشگاهی روغن‌گیر شد

فصل اقتصاد - محمدرضا شاهپوری 26 ساله که بازار ساخت و ساز را راکد دید و به عنوان یک کارشناس معماری، خطر بیکار ماندنش را جدی دیده بود، به شهرستان طبس سفر کرد و با حرفه روغن‌گیری آشنا شد. در حال حاضر فعال اقتصاد مقاومتی است.

آگهی ها

  • نسخه سریع و مونیتورینگ فصل اقتصاد
  • تعرفه آگهی های فصل اقتصاد
  • باشگاه نخبگان، خبرنگان و کارآفرینان
  • بسته های ویژه خبری فصل اقتصاد
  • حضور فعال گروه رسانه ای فصل اقتصاد و فصل تجارت در نمایشگاه