روزنامه های اقتصادی

شوک قیمتی به غول‌های نفتی

فصل اقتصاد - کاهش شدید قیمت‌ها در 40 روز گذشته شرایط بسیار نگران‌کننده‌ای را برای شرکت‌های نفتی رقم زده است. از دست رفتن یک تریلیون(هزار میلیارد) دلار معادل 25 درصد از ارزش دارایی‌ها، موضوعی است که شرکت‌های فعال در حوزه نفت و گاز را نگران کرده که شرایطی مانند آنچه در اواخر سال 2014 برای بازار و شرکت‌های‌ نفتی رقم خورد، مجددا تکرار شود. در حال حاضر نشانه‌هایی در دست است که احتمال رخ دادن چنین اتفاقی را پررنگ می‌کند. رشد تولید نفت شیل، افزایش موجودی انبارهای نفتی و همچنین احتمال نتیجه نداشتن نشست اوپک و مسکوت ماندن طرح کاهش تولید به خصوص درصورتی‌که آمریکا از عربستان درخصوص مرگ خاشقجی حمایت کند، از عواملی است که می‌تواند موجب تداوم افت قیمت‌ها شود.

پیچ سخت بورس تهران

فصل اقتصاد - فاطمه اسماعیلی دنیای اقتصاد : بورس تهران معاملات روز گذشته را با رشد شاخص کل به پایان رساند تا برای دومین روز متوالی در مسیر صعودی گام بردارد. نماگر اصلی سهام دیروز با تقویت 642 واحدی (معادل 4/ 0 درصد) در سطح 176 هزار و 459 واحد قرار گرفت. همان‌طور که در گزارش‌های پیشین «دنیای اقتصاد» نیز مورد تاکید قرار گرفته است، در حال حاضر تداوم عدم قطعیت‌ها و ابهامات موجود بر معاملات سهام سایه افکنده است. در نگاه کلان این عدم قطعیت‌ها از یکسو به روند قیمت‌ها در بازارهای جهانی بازمی‌گردد و از سوی دیگر، با برجام و بازگشت تحریم‌ها در ارتباط است. این چشم‌انداز در تک تک صنایع بورس تهران فضایی مبهم حاکم کرده است. در این گزارش به عدم قطعیت‌ها در پنج صنعت بورسی پرداخته می‌شود.

نبرد مرزی در بازار ارز

فصل اقتصاد - روز گذشته، نوسان‌گیران قصد داشتند دلار را به کانال 13 هزار تومانی ببرند، ولی صرافی‌ها و بازیگران رسمی بازار اقدام به عرضه در انتهای کانال 12 هزار تومانی کردند.

افزایش انتقادها از ظریف

فصل اقتصاد - هجمه‌ها علیه محمدجواد ظریف درباره آنچه از پولشویی گسترده در کشور در گفت‌و‌گو با خبرآنلاین گفت، حالا به اوج خود رسیده است. در این باره علاوه بر رسانه‌های منتقد دولت، نمایندگان مخالف دولت یعنی نمایندگان نزدیک به جبهه پایداری در مجلس دست به کار شده‌اند و طرحی برای استیضاح وزیر امور خارجه تدوین کرده‌اند. البته این طرح به اذعان علی‌اصغر یوسف‌نژاد، عضو هیات‌رئیسه مجلس، به هیات‌رئیسه پارلمان ارائه نشده است.

وزن چک سنگین شد

فصل اقتصاد - افزایش ارزشی چک‌های مبادله شده در مهرماه نیز تداوم یافت. بر این اساس ارزش میانگین هر چک مبادله شده در اولین ماه پاییز به رقم بی‌سابقه 10 میلیون و 470 هزار تومان رسید. این در حالی است که تعداد چک‌های مبادله‌ای در ماه گذشته عدد پایینی را ثبت کرده است؛ یعنی میل به تسویه چکی در ارقام خرد کاهش پیدا کرده است.

اهرم‌‌های اروپا برای دور زدن تحریم‌های ایران

فصل اقتصاد - پوریا فیروزنژاد اتحادیه ‌اروپا همواره از رهبران کشورهای عضو خواسته است تا استقلال خود را افزایش داده و نقش بین‌المللی مهم‌تری ایفا کنند. با این حال ناتوانی اروپا برای دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران نشان داده است که این اتحادیه فاصله زیادی با رسیدن به این هدف، پیش‌رو دارد. اروپا ابزار متفاوتی برای خنثی کردن تحریم‌های ضدایرانی آمریکا در آستین دارد، به‌گونه‌ای‌که اگر قدرت‌های اروپایی بتوانند شرایط را به‌گونه‌ای ترسیم کنند تا مکانیزم مالی SPV کار خود را آغاز کند قادر خواهند بود تا به شرکت‌های بزرگ نیز اطمینان دهند که براساس «قانون مسدود‌کننده» از بیشترین حمایت‌مالی در برابر تحریم‌های ثانویه آمریکا برخوردار می‌شوند.

عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی 29 آبان 97

فصل اقتصاد - روزنامه های اقتصادی امروز به مسائلی چون سخنان رئیس جمهور درباره فروش نفت کشور، کاهش قیمت مسکن در ماه های آینده، نحوه بازگشت ارز صادراتی و احیای کارت سوخت خودروها پرداختند.

شوک صدها میلیون دلاری به بازار جهانی سینما

فصل اقتصاد - به ندرت پیش می‌آید که فیلم‌های پرفروش ایرانی با بودجه ساخت دو تا چهار میلیارد تومانی، ‌بتوانند در هفته اول اکران این مقدار هم بفروشند. رو راست بگوییم چنین اتفاقی تا به‌حال در سینمای ایران نیفتاده است یا اگر افتاده خیلی معدود بوده است. در هفته‌ای که گذشت یک فیلم 200 میلیون دلاری در هفته اول اکرانش 253 میلیون دلار فروخت. تا در همین یک هفته هم هزینه ساختش را جبران کرده باشد و هم 53 میلیون دلار سود به دخل خودش اضافه کند. نسخه دوم فیلم «جانوران شگفت‌انگیز» با این مقدار سود، نوید یک اکران فوق‌العاده را در هفته‌های آینده هم دارد و به‌نظر می‌رسد که این فیلم بتواند روزهای معمولی بازار سینمای جهان را دوباره به اوج برساند.

بپرس، گوش بده، بیشتر بپرس!

فصل اقتصاد - نویسنده: J.J. RAMBERG مترجم: مهدی نیکوئی «بپرس، گوش بده، بیشتر بپرس و زمانی که فکر می‌کنی سوال‌هایت تمام شده، باز هم بپرس و گوش بده.»

تولید انبوه موانع کسب‌و‌کار

فصل اقتصاد - ساختار کسب و کار در ایران نشان‌دهنده آن است که با وجود اقدامات صورت‌گرفته در سال‌های اخیر همچنان گام اساسی در بهبود نمره کسب و کار برداشته نشده است و این امر موجب شده تا ایران در میان سایر کشورها نتواند در جایگاه مناسبی قرار گیرد؛ عاملی که فعالان بخش خصوصی آن را به مقاومت برخی از دستگاه‌های دولتی در بهبود فضای کسب و کار ایران نسبت می‌دهند. عاملی که می‌توان گفت منجر به رشد قارچ‌گونه یا تولید کارخانه‌ای موانع کسب و کار در کشور بدل شده است؛ به‌طوری که به گفته فعالان بخش خصوصی با حذف یک مانع شاهد ظهور دو مانع جدید در کشور هستیم.

دوراهی «دلار قوی- دلار ضعیف»

فصل اقتصاد - دیدگاه‌های متفاوتی که درخصوص وضعیت بهینه شاخص دلار برای اقتصاد آمریکا مطرح می‌شود، چشم‌انداز دوگانه‌ای به‌وجود آورده که با بررسی پاسخ شهودی به سوال چه‌کسی از دلار قوی هراسان است، دو دیدگاه متناقض آشکار می‌شود. براساس شواهد رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده دلار قوی را برای کسب‌وکارهای آمریکایی «چندان مشکل‌آفرین نمی‌داند.» استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری برخلاف دونالد ترامپ، دلار ضعیف را «موقعیت خوبی برای ما (اقتصاد آمریکا)» معرفی کرده بود؛ ادعای منوچین بیشتر برپایه تاثیر دلار ضعیف بر تشویق صادرات و به تبع آن کاهش کسری تراز تجاری مطرح شده است. درست است که دلار ضعیف به سود روند صادرات کشور عمل می‌کند و واردات را تنبیه خواهد کرد؛ اما کل اقتصاد ایالات‌متحده و دلار تنها به صادرات وابسته نیست و مولفه‌های بسیاری را باید در نظر داشت. قضاوت منوچین از این حیث اشتباه تلقی می‌شود که سود صادراتی ناشی از دلار ضعیف را به کل اقتصاد تعمیم داده است. برخلاف این دیدگاه، دلار ضعیف می‌تواند آمریکا را به فقر نزدیک‌تر کند.

وعده جدید برای بازار ارز

فصل اقتصاد - رئیس‌کل بانک مرکزی به‌تازگی خبر از شکل‌گیری یک بازار متشکل ارز داده که از طریق «مکانیزم حراج» مدیریت می‌شود. اگر چه وارسی تجربه کشورهای خارجی نشان می‌دهد مکانیزم حراج تا حدودی بازار ارز را به تعادل نسبی رسانده، اما درجه موفقیت آن در ایران منوط به پیش‌شرط‌هایی است که قبل از اجرا باید مورد توجه سیاست‌گذار قرار گیرند؛ به‌ویژه اینکه در شرایط کنونی بازار ارز در ایران از طریق چند بازار مجزا مدیریت می‌شود؛ بنابراین اولین ملاحظه، ارتباط بازار حراج ارز با بازارهای دیگر مانند نیما و بازار آزاد است. دومین ملاحظه درجه شفافیت و کشف قیمت در این بازار است. اگر سیاست‌گذار شفافیت لازم را در فرآیند حراج لحاظ کند و فرآیند کشف قیمت را به نیروهای بازار بسپارد، احتمالا این فرآیند منجر به شکل‌گیری بازار متشکل جدیدی می‌شود و دامنه التهابات را در بازار منقبض می‌کند.

دو تفسیر بورسی از خرید حقوقی‌ها

فصل اقتصاد - فاطمه اسماعیلی شاخص کل بورس تهران پس از 3 روز افت متوالی و کاهش بیش از 5 درصدی، معاملات روز گذشته خود را با رشد 2259 واحدی (معادل 3/ 1 درصد) به پایان رساند و بار دیگر به کانال 175 هزار واحدی بازگشت. در این روز رشد بهای نفت و همچنین بازگشایی متعادل بازار فلزات سبب شد تا اغلب نمادهای کالایی بورس تهران در مسیر رشد قیمت قرار گیرند. با این حال، ادامه تردید و ابهامات مربوط به ریسک‌های پیرامونی بازار سهام از جمله میزان اثرگذاری تحریم‌ها بر مقدار فروش شرکت‌های صادراتی سبب شد تا معاملات کم‌رمقی را شاهد باشیم. در این روز اما برخلاف سنت دیرینه بورس تهران، بازیگران عمده در مقام خریدار ظاهر شدند. وضعیتی که در دو سناریو خرید حمایتی حقوقی‌ها یا شناسایی فرصت خرید از سوی این گروه می‌تواند مورد تحلیل قرار گیرد.

عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی 28 آبان 97

فصل اقتصاد - روزنامه های اقتصادی امروز به مسائلی چون رشد 30میلیارد دلاری صادرات غیر نفتی ، بلاتکلیفی طرح مالیات بر عایدی مسکن و به تعادل رسیدن عرضه و تقاضا در بازار سکه پرداختند.

ابعاد حقوقی ماجرای رشت

فصل اقتصاد - دنیای‌اقتصاد : برخورد خشن و عجیب یک مامور با سه نوازنده در پیاده‌رویی در شهر رشت واکنش‌های متعددی در پی داشته است. در ساعت‌های گذشته بسیاری از مسوولان کشور و چهره‌های حوزه فرهنگ و هنر با تقبیح این اتفاق نسبت به آن موضع‌گیری کرده‌اند. سیدمحمدمجتبی حسینی، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این برخورد تند را زیبنده کشور و فرهنگ‌ ایرانی ندانست و از این موضوع خبر داد که درباره اجرا در معابر شهری، پیش‌نویسی در حال تهیه است.

اعتراض چین به حمایت‌گرایی اقتصادی

فصل اقتصاد - شی جین‌پینگ، رئیس‌جمهور چین و مایک پنس، معاون دونالد ترامپ در نشست همکاری اقتصادی آسیا-اقیانوسیه موسوم به (APEC) با انتقاد از سیاست‌های تجاری یکدیگر به گمانه‌زنی‌ها در مورد ادامه جنگ تجاری میان واشنگتن و پکن دامن زده‌اند. این دو مقام با مقصر شمردن طرف مقابل برای ایجاد جنگ تجاری کنونی و رقابت ژئوپولیتیک فزاینده تلاش کردند تا دیدگاه خود درمورد استراتژی مناسب برای توسعه منطقه را توجیه کنند.

شهردار منتخب، سرپرست شد

فصل اقتصاد - پارلمان محلی پایتخت در جلسه فوق‌العاده دیروز عصر، پیروز حناچی شهردار منتخب تهران را به‌عنوان سرپرست شهرداری تهران انتخاب کرد.

فروکشی تب مجوزدهی

فصل اقتصاد - روند صدور جواز در بخش‌های مختلف صنعتی و تجاری در نیمه نخست سال جاری افت کرد. آمار اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت بیانگر آن است که در مدت زمان مورد بررسی مجوزهای صادره برای هفت گروه و زیرشاخه‌های آنها در نیمه نخست سال جاری افت داشته و از مجموع 16 زیرشاخه در 8 مورد افت صدور جواز ثبت شده است و یک گروه نیز تغییری نسبت به مدت مشابه سال قبل در دریافت جواز نداشته است.

ناکارآمدی «کمپین فشار» ترامپ علیه ایران

فصل اقتصاد - پوریا فیروزنژاد آمارهای فروش نفت ایران ثابت کرده کمپین فشار حداکثری واشنگتن علیه تهران کارآمدی کافی را نداشته است. ایران توانسته تا با فروش نفت خود در بازار سهام انرژی بخشی از اثر تحریم‌ها را خنثی کند. همچنین معافیت هشت کشور حاکی از آن است که فروش نفت ایران به صفر نخواهد رسید. یکی از فاکتورهای اصلی برای این ناکارآمدی عدم همراهی جامعه بین‌الملل با تحریم‌های ضدایرانی آمریکاست.

آلترناتیو دیجیتالی نیازهای مالی توریست‌ها

فصل اقتصاد - دنیای‌اقتصاد : محدودیت گردشگران خارجی زمان حضور در ایران برای استفاده از کارت‌های اعتباری از جمله مهم‌ترین چالش‌هایی است که گردشگران ورودی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و ایران نیز به همین دلیل برای جذب گردشگر با مشکلات بسیاری روبه‌روست. وجود تحریم‌ها و نداشتن ارتباطات بین‌المللی بانکی با سایر کشورهای دنیا موجب شده گردشگران ورودی نتوانند بدون آنکه با خود ارز نقدی به همراه داشته باشند، به ایران بیایند. چنین اتفاقی نیز تبعات خاص خود را از جمله سرقت، گم شدن و همچنین دشواری جابه‌جایی پول نقد به همراه دارد؛ مساله‌ای که می‌تواند حتی امنیت سفر این دسته از گردشگران را با مشکل روبه‌رو کند.

انتقال نوآوری‌های موبایلی به لپ‌تاپ‌‌ها

فصل اقتصاد - لپ‌تاپ‌ها باید شباهت خیلی بیشتری به اسمارت‌فون‌ها داشته باشند، حداقل در یکسری زمینه‌ها باید این اتفاق بیفتد. به‌نظر می‌رسد اسمارت‌فون‌ها با نوآوری‌ها و امکانات روز همگام هستند در حالی که در چند سال اخیر طراحی لپ‌تاپ‌ها خیلی با تغییر و نوآوری به خصوصی مواجه نشده‌ است. شکی نیست که اسمارت‌‌فون‌ها امروزه از اهمیت بالایی برخوردارند، اما نمی‌توان ادعا کرد که ارزش لپ‌تاپ‌ها کمتر از اسمارت‌فون‌ها است. حال قصد داریم به 6 ویژگی اسمارت‌فون‌ها که باید در لپ‌تاپ‌ها هم دیده شوند اشاره کنیم.

رصد تولید در آمار نیمسال

فصل اقتصاد - وضعیت تولید کالاهای منتخب در نیمه نخست سال‌جاری منتشر شد. جزئیات منتشر شده از روند تولیدات صنعتی نشان‌دهنده آن است که صنعتی‌ها از دو گروه معدنی و پتروشیمی در ثبت رشد تولید جا مانده‌اند. جدیدترین گزارش منتشر شده از وضعیت 57 کالای منتخب حاکی از آن است که در نیمه نخست امسال 29 محصول رشد تولید و 28 محصول افت تولید را نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ثبت کرده‌اند.

بسته‌ای با دو ضربه‌گیر قیمتی

فصل اقتصاد - بعد از تغییر در راس مدیریت کلان وزارت صنعت، معدن و تجارت دست‌اندرکاران زنجیره خودروسازی کشور منتظر اقدامات جدید در ارتباط با حل چالش‌های پیش‌روی صنعت خودروی کشور بودند.

درجه انبساط هزینه خوراکی‌ تهرانی‌ها

فصل اقتصاد - دهک‌های هزینه‌ای با توجه به میزان درآمد خود، هزینه متفاوتی بابت تهیه خوراک می‌پردازند. هر چه دهک هزینه‌ای پایین‌تر باشد، مواد خوراکی سهم بیشتری از سبد کل هزینه‌ای آنها را تشکیل می‌دهد. از اینرو محاسبه هزینه هفتگی این سبد، می‌تواند خانوارها، به خصوص خانوارهای کم‌برخوردار را نسبت به هزینه‌های پیشرو برای تهیه خوراک آگاه‌تر کند.

دو سناریو از برگشت دلار

فصل اقتصاد - در اولین روز هفته، قیمت دلار در مقطعی به انتهای کانال 11 هزار تومانی رفت، ولی از اواسط روز به کانال 12 هزار تومانی بازگشت. حدود ساعت 4بعدازظهر دیروز، قیمت دلار روی عدد 12 هزار و 400 تومان قرار گرفت که 100 تومان بالاتر از نرخ بسته شده روز پنج‌شنبه بود.

عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی 26 آبان 97

فصل اقتصاد - روزنامه های اقتصادی امروز به مسائلی چون تعهد ارزی صادرات زیر یک میلیون دلار، تامین مواد اولیه صنعت پوشاک، بازگشت نفت از سرازیری و ... پرداختند.

سرگردانی قیمت‌ها در بازار موبایل

فصل اقتصاد - لیدا ایاز خبر تکراری و تاسف‌بار است؛ بازار موبایل از رکود در رنج است. رنجی که ناشی از بسیاری تحولات در چند ماه اخیر بوده است و موجب شده تا هم اجناس موجود در بازار کمتر از پیش دردسترس باشند و هم خرید و فروش به نحو چشمگیری کاهش یابد و قیمت کالاها نیز از منحنی صعودی نمودار قیمت دور نشوند. در چند ماه اخیر نه تنها قیمت ارز در بیشتر مواقع با افزایش همراه بود، بلکه واردات قانونی این کالا نیز کمرنگ شد و شرکت‌های فعال در بازار به دلیل ورود دستگاه قضایی برای نظارت بر چگونگی دریافت ارز و واردات کالا، فعالیتشان به حالت تعلیق درآمد. چند روزی هم از دادگاهی روسای شرکت‌های وارد کننده گذشته و برای بسیاری از آنها احکام حبس و جریمه نقدی صادر شده است. به‌رغم پایان دادگاه‌های مربوط به آنها هنوز از تعیین تکلیف گوشی‌های توقیف شده در انبار یا توزیع گوشی‌های موجود در انبار یا گمرک خبری نیست.

ریسک‌های غیرسیستمی در بورس تهران

فصل اقتصاد - سلیمان کرمی شاخص کل بورس تهران در هفته گذشته با افت 7/ 1 درصدی مواجه شد. ریزش قیمت‌ نفت در بازار جهانی در تشدید فشار فروش بی‌تاثیر نبود، علاوه بر این تردیدهای موجود درخصوص صنایع پیشروی روزهای بورس بر میزان نگرانی‌ها در معاملات سهام افزوده است؛ صنایع بانکی و خودرویی در هفته‌های گذشته بیشترین توجه بازار را به خود جلب کرده‌اند.

رکوردکاهشی 74 روزه دلار

فصل اقتصاد - در آخرین روز هفته، دلار ششمین افت هفتگی خود را تجربه کرد و به قعر 74 روزه رفت. روز پنج‌شنبه، شاخص ارزی 650 تومان از ارزش خود را از دست داد و روی قیمت 12 هزار و 300 تومان قرار گرفت.

اخبار خواندنی

واکنش احتمالی بورس به معافیت نفتی

اعمال فشار به جای تغییر بن‌سلمان

گفت‌وگوی ملی برای چهار ابرچالش برق

آغاز گفت‌وگوهای منطقه‌ای با اروپا

تورم سر سفره؟/ وقت گذرانی چینی ها/ سرمای رکود بر بازار مسکن تازیانه می زند!

تکمیل سبد محصولات اپل در سال 2018

چالش تعهدات معوقه

فشار قیمتی به فروش عمده

کانال دلار عوض شد

پیش‌بینی روحانی از آینده تحریم‌های نفتی

احضار سفیر دانمارک به وزارت‌خارجه

تهران روی گسل شهرداران/ پیش بینی اقتصاد ایران در بزنگاه 13 آبان ماه/ اجرای ساز و کار ویژه مالی و اروپا

جایگاه ایران در تاریخ سینمای جهان

علائم احیا در بازار «نوساز»ها

جهان بدون «ماما مرکل»

دو خبر تجاری سکاندار «صمت»

پیچ حساس در بازار ارز

موج‌های ناپایدار در بورس تهران

صدور نفت از معبر بورس/ سبقت تولیدکنندگان از واردکنندگان در گارانتی/ تورم کالاهای اساسی؛ 50 درصد!

رویارویی فروغی و فردوسی‌پور در «حالا خورشید»

پل گذار از نوسان ارزی

حلقه‌ اتصال سیاست‌گذار پولی

نسخه مهار بحران آب

13 و 14 آبان اتفاق جدیدی نمی‌افتد

تشدید ناترازی عملیات بودجه

خروج تورم از باند سبقت/ دست به بنزین نزنید/ ثروت های بادآورده مالیات نمی دهند!

پایان پرحاشیه!

انعکاس قیمت‌گذاری دستوری در آیینه بورس

تغییر کانون بازار نفت

تازه‌واردهای تجارت در دست‌انداز

رشد موقت در بازار ارز؟

وال‌استریت و لمس ‌قعر دوره بحران

ماموریت تعویضی های کابینه/ بازار مسکن در چنبره رکود تورمی/ جشن نفتی ایران تمام شد

پس‌لرزه قتل خاشقجی در گردشگری عربستان

سونامی پیش‌فروش خودرو

جزئیات طرح قیمتی برای برق

علل نارسایی در تامین ارز زائران

تردید آمریکا در مورد دامنه تحریم‌های ایران

توصیه‌های اقتصادی امام جمعه تهران

عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی3 آبان 97

بسته حمایتی دردی را دوا نمی کند/ تیغ دو لبه افزایش دستمزد/ افزایش فاصله تورمی دهک های جامعه

لایق مجسمه

شبکه اجتماعی با 500میلیون کاربر

فروش آثار ایرانی با چکش میلیاردی دو حراج

اعلام قیمت جدید خودروها در کما

محک دوم وزیران پیشنهادی

اولین واکنش روحانی به ترور خاشقجی

عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی2 آبان 97

زنجیر تحریم به پای صادرات خودرو

گزینه نخست برای پوشش شکاف بودجه

سبقت تورم روستایی از شهری

جلسه غیر‌علنی مجلس درمورد برجام و CFT

انتظارات تلگرامی در بورس تهران

موج معکوس بورس و دلار/ شکست طلسم گرانی/ بهارستان در ابهام!/ دلار «ببر جویبار» را ضربه فنی کرد

5 بازدارنده کسب‌وکار خانوادگی

شرط ورود سرمایه به پایتخت

نمره تابستانی محیط کار

بازتاب ترور خاشقجی در بازار نفت

راه سخت دو وزیر پیشنهادی

آمریکا 13 آبان تحریم جدیدی ندارد

عاقبت وزرای پیشنهادی چیست/ بخشنامه های سورپرایزی کابوس تولیدکنندگان/ فرصت هایی که از دست می رود

بازگشت با پلاک موقت

رتبه 35 ایران در اقتصاد‌های ‌ گردشگری جهان

سه مسیر شارژ پولی پروژه‌های نفتی

نسل جدید طرح ترافیک

نقطه حمایتی در بازار دلار

اخطارها و هشدارها به سیستم بانکی

پشت پرده استعفای آخوندی/ تایرهای دست دوم چینی در راه بازار ایران!/ پیشنهاد اصلاح نرخ خودرو به ستاد تنظیم بازار رفت

انفجار اینترنت موبایل درایران

جدال کاخ سفید با نویسندگان

برکناری حلقه‌های نزدیک به بن‌سلمان

سه محرک صعود بورس

الگوی ین برای غلبه طلا بر دلار

رد ادعای کنترل تورم با ارز دولتی

پاتک ملکی به ترس تورمی

کارنامه نیمسال خودروسازان در دست چپ

یخ‌زدایی از صدور جواز

تحریم‌ نفتی در بن‌بست دوم

بازی‌سازان سهام در ماه حساس

سه راهکار ترمیم سرمایه اجتماعی

افزایش حقوق کارمندان/ مسیر اشتباه بازار/ گرانی 246 درصدی قیمت مسکن در دوره وزارت آخوندی

پایان ماجرای کلاه‌گیس‌های فیلم عیاری

12 میلیون کاربر فیلترشکن‌ها

شورش علیه ریگانیسم

بازار خودرو متاثر از دور جدید تحریم‌ها

سرمنشأ آلودگی هوای پایتخت

ظهور«نیکسون دوم» در کاخ سفید

عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی25 مهر 97

زنان؛ نزدیک‌تر از همیشه به آزادی

برآورد معاملات در بازار دوم ارز

« نه» به سرکوب ارزی

دنباله‌روی کانبرا از سیاست‌های واشنگتن

ربایش نیروهای هنگ مرزی در «میرجاوه»

هشدار رکود اقتصادی عصر ترامپ

پراید هفت سال کارکرد 52 میلیون تومان!/ جنگ اقتصاددانان/ کشور وزیران با اقتدار نیاز دارد

نخستین پیش‌بینی‌ها از اسکار 2019

شاید متیس استعفا کند

ظرف ساختمانی تهران پر شد؟

جنس متفاوت چرخش بورس

فراز و فرود یک روزه دلار

دریافت نامه خروج آمریکا از پیمان مودت

بدلیجات جایگزین طلا/ مردم نگران 13 آبان نباشند همه اش تبلیغات است/ معیشت از دست رفته بر نمی گردد

رجیستری، دوباره از اول

پیمان خلع سلاح ارزی

مه معاملاتی در بورس تهران

تازه‌ترین کالاهای ممنوع‌الخروج

پادشاهی خون

نحوه استعلام آنی اعتبار چک

بی خیال واردات خودرو؛ بفرمایید موز!/ رکود بزرگ/ بنزین تا پایان سال گران نمی شود

معمای پارازیت روی GPS

رشد کمی اعتبار پاسپورت ایرانی

نقشه راه حفظ کیفیت در دوران تحریم

بازگشت کشیش آمریکایی به خانه

معاملات «در گوشی» در بازار ارز

جبران عقب‌ماندگی 50 ساله بارش‌ها

تلویزیون در محاصره بحران‌های مجازی

رد جو رسانه‌ای علیه صادرات ایران

دفاع تمام قد ترامپ از سعودی

انتخاب اول سرمایه‌گذاران در ثلث اول

تغییر مسیر پول‌های جدید

دست بسته ترامپ برای امتیاز‌گیری از تهران

جاده اقتصاد لغزنده است/ پلمپ انبارمحتکران را بشکنید/ عواقب خطرناک رفتار آمریکا/ سرانجام دلارهای خانگی

عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی19 مهر 97

ملاحظات موازی در چرخه اکران

پرونده ارزی تیم اقتصادی ترامپ برای چین

اینرسی بالای بازار خودرو

هیلی نمی‌خواست گل تزئینی دولت ترامپ باشد

آخرین وضعیت معرفی وزرای پیشنهادی دولت به مجلس

ایران، عامل اصلی شکاف آمریکا و اروپا

بازار جدید جذب نقدینگی/ لبنیات با طعم گرانی/ شکستن کلید تدبیر در قفل صنعت

سرانجام خودروهای پیش‌فروش شده

بازبینی جدید از رشد اقتصاد ایران

دام نوسان‌گیران در بازار ارز

بازگشت آرامش به بورس تهران

پارازیت در جریان تجاری

جزئیات جدید از بسته حمایتی دولت

راه خروج از بن بست ارزی/ استخوان در گلوی دولت/ نوسان سازی حقوقی ها در بازار آشفته

اجاره لپ‌تاپ در بازار دست دوم

این آخرین زلزله ایران نیست

افت 11درصدی سفرهای خروجی

دوئل دوباره ایران و آمریکا

واکسن FATF به خودروسازی

ریزش 4 درصدی بازار سهام چین

دلالان در انتظار بنزین چندنرخی/ روی خوش اقتصاد به رای مجلس/ آخوندی در بازی استعفا و استیضاح

رتبه‌بندی محبوب‌ترین کارتون‌های جهان

تکرار تاریخ در بازار نفت؟

مسیر متفاوت خودرو از نرخ ارز

نقطه مردود برای پایتخت جدید

ترفند حفظ سرمایه‌گذاران

تغییر رفتار معامله‌گران بازار؟

آگهی ها

  • نسخه سریع و مونیتورینگ فصل اقتصاد
  • تعرفه آگهی های فصل اقتصاد
  • باشگاه نخبگان، خبرنگان و کارآفرینان
  • بسته های ویژه خبری فصل اقتصاد
  • حضور فعال گروه رسانه ای فصل اقتصاد و فصل تجارت در نمایشگاه