روزنامه های اقتصادی

رصد مسکن در نیمسال دوم/ راه نجات بازندگان بازار مسکن/ تصمیمات جدید ارزی برای تولید کنندگان/ رکود در راه است

فصل اقتصاد - روزنامه های اقتصادی امروز به مسائلی چون تب کوپن الکترونیکی ، تصمیم های جدید ارزی برای تولیدکنندگان و کاهش تقاضا در بازار لوازم خانگی پرداختند.

آخرین سنگر سرمایه‌داری دولتی

فصل اقتصاد - 55آنلاین : مکتب «سرمایه‌داری دولتی» این روزها پس از شکست سنگین «دلار 4200 تومانی» به تئوریسین‌های اقتصادی دهه 60 پناه برده است تا با نقاب «حمایت از طبقات محروم» بتواند «ماشین توزیع رانت» را دوباره به کار اندازد.تئوریسین‌های اقتصادی دهه 60 اگرچه اکنون خود را نهادگرا می‌خوانند، اما در عمل به هیچ‌کدام از آموزه‌های نهادگرایان شهیر چون داگلاس نورث، عجم‌اوغلو و دسوتو وفادار نیستند.

مخالفت با ازسرگیری واردات خودرو

فصل اقتصاد - در شرایطی که برخی نمایندگان مجلس شورای‌اسلامی به‌دنبال لغو ممنوعیت ثبت‌سفارش و واردات خودرو هستند، همتای آنها در کمیسیون صنایع و معادن مجلس این موضوع را منتفی می‌داند.

تاوان پنهان سیاست دستوری

فصل اقتصاد - نتایج سیاست‌گذاری‌های نادرست دولت در تعیین دستوری نرخ برای ارز و بازارهای کالایی در نیمه نخست سال، به مرور در حال مشخص شدن است. این نتایج که در اغلب موارد آثاری مخرب برای تولیدکنندگان واقعی داشته و به نفع سفته‌بازان تمام شده، تنها در یک مورد و به‌طور مشخص در زمینه صادرات کالاهای پتروشیمی شرایطی را بر تولیدکنندگان این محصولات تحمیل کرده که عملا تبدیل به مانعی صادراتی برای برخی گریدهای پتروشیمی شده است. این مانع صادراتی در حالی ایجاد شده است که حتی با وجود عرضه 100 درصدی برخی محصولات در بازار داخلی، بسیاری از تولیدکنندگان پایین‌دست یا به مواد اولیه دسترسی ندارند یا باید آن را با اختلاف قیمتی چشمگیر از بازار آزاد تهیه کنند. در این میان سود اصلی نصیب افرادی شده که به کالاهای پایه‌ای ارزان دسترسی داشته و آنها را با قیمتی بالا در بازار آزاد به فروش رسانده یا به آن‌سوی مرزها صادر کرده‌اند.

فرمول جدید توزیع وام صنعتی

فصل اقتصاد - ضوابط و شرایط اعطای تسهیلات و مشوق‌های جدید به واحدهای تولیدی در پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید پیش‌بینی شد. ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به موجب الحاق موادی به قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور مصوب 30 اردیبهشت سال جاری از پشتوانه قانونی مجلس برخوردار شد و ظرف دو ماه از این تاریخ باید آیین‌نامه آن تدوین می‌شد. حال با اتمام مهلت پیش‌بینی شده برای تدوین پیش‌نویس آیین‌نامه این ماده قانونی وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام به تدوین پیش‌نویس آن کرده و نظرسنجی با بخش خصوصی برای نهایی کردن آن را در دستور کار قرار داده است.

170 نفر مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان

فصل اقتصاد - رئیس دیوان محاسبات کشور تعداد مشمولان قانون اصلاحی منع به‌کارگیری بازنشستگان را اعلام کرد. بر اساس آنچه عادل‌آذر روز دوشنبه مطرح کرد، مقامات مشمول قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشسته‌ها حدود 170 نفر هستند.

مسیر بعدی قیمت دلار

فصل اقتصاد - در سومین روز هفته، دلار و سکه افزایش قیمت را تجربه کردند؛ با این حال، هر دو دارایی زیر سطوح مهم مقاومتی باقی ماندند. روز دوشنبه، دلار در ابتدای روز در مسیر کاهشی قرار داشت، ولی در ادامه با حمایت معامله‌گران در مرز 14 هزار تومانی رو به سوی قیمت‌های بالاتر کرد و در نهایت حدود ساعت 4 بعدازظهر روی عدد 14 هزار و 300 تومان ایستاد. این قیمت 100 تومان بالاتر از روز دوم هفته بود.

کمترین احتمال برگشت چک

فصل اقتصاد - وضعیت چک‌های برگشتی در کشور به یک بهبود تاریخی دست یافته است. چرا که نسبت چک‌های برگشتی به مبادله‌ای، چه از نظر تعداد و چه از نظر ارزش، به کمینه خود رسیده است. مطابق آمارهای بانک مرکزی که از فروردین 1395 در دسترس است، نسبت تعدادی و ارزشی چک‌های برگشتی به مبادله‌ای 5/ 13 و 6/ 15 درصد بوده که به معنی کمترین احتمال برگشت چک است. این اعداد نشان می‌دهند که وضعیت اعتباری در بازار بهبود یافته و احتمال تحقق تعهدات فعالان اقتصادی به بالاترین حد خود رسیده است. علاوه بر این، نکته دیگری که از آخرین تحولات چک بر می‌آید، افزایش میانگین چک مبادله شده است که نشان می‌دهد استفاده از این ابزار مبادله‌ای به سمت اعداد بزرگ‌تر در حرکت است.

موج استقبال آمریکایی‌ها از کتاب‌های ضد ترامپ

فصل اقتصاد - دنیای‌اقتصاد : اگرچه دونالد ترامپ با رویکرد پوپولیستی‌اش توانست بر مسند ریاست جمهوری تکیه بزند، ولی از همان نخستین‌روزهای کارش و حتی پیش از آن، بسیاری از نخبگان از جمله نویسندگان،‌ هنرمندان و بازیگران به برنامه‌ها و آرا و افکار وی تاخته و او را به باد انتقاد گرفته‌اند. این انتقادات به گروه خاصی محدود نشده و عموم مردم به ویژه طبقه کتابخوان اجتماع را هم شامل شده و نشان داده‌اند که چندان دل خوشی از سیاست‌های افراطی این چهره فوق جنجالی ندارند؛ دلیل این مدعا را می‌توان در فروش بالای کتاب‌های انتقادی از او دانست.

صدرنشینی عراقی‌ها در سفرهای ورودی

فصل اقتصاد - درحالی که چندی پیش رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور بدون ذکر آمار دقیق، از افزایش 45درصدی گردشگران ورودی خبر داده بود، حالا مدیرکل نظارت و ارزیابی گردشگری این سازمان جزئیات جدیدی از این رقم اعلام کرده است.

سیگنال شبانه به معاملات دلار

فصل اقتصاد - در دومین روز هفته، معاملات دلار نه تنها بالای مرز 14 هزار تومانی آغاز شد، بلکه این ارز خود را در آستانه سطح 14 هزار و 500 تومان قرار داده بود.

عمق تاریک اقتصاد ایران

فصل اقتصاد - مسعود نیلی برآوردی از عمق تاریک اقتصاد ایران اعلام کرد. اطلاعات ارائه شده از سوی نیلی، حجم اقتصاد غیررسمی نسبت به تولید ناخالص داخلی در 4 دهه گذشته را شامل می‌شود. بر این اساس، اقتصاد غیررسمی ایران از سال 1359 تا 1393، از حدود 24 تا 42 درصد نوسان داشته است. حجم اقتصاد غیررسمی که در ابتدای دهه 60، کمتر از 25 درصد تولید ناخالص داخلی بود، در سال‌های جنگ روندی افزایشی به خود گرفت و تا حدود 40 درصد پیش رفت. اما پس از جنگ، بار دیگر اقتصاد غیررسمی در روندی کاهشی حرکت کرد تا اینکه تحریم‌های اقتصادی، اثر خود را بر این متغیر در ابتدای دهه 90 نشان داد و حجم اقتصاد غیررسمی به حدود 35 درصد تولید ناخالص داخلی رسید. نقش دولت در تعیین حجم اقتصاد غیررسمی کشور قابل‌توجه است و سطح مقررات و دخالت دولت در اقتصاد باید در یک نقطه بهینه قرار گیرد تا حجم اقتصاد غیررسمی به نقطه کمینه، نزول یابد. همچنین یافته‌ها حاکی از این است که اقتصاد غیررسمی با افزایش بیکاری، نرخ تورم، فرار سرمایه و رکود اقتصادی تشدید خواهد شد.

ابهام در شمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان

فصل اقتصاد - موضوع شمول اصلاحیه جدید قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، از زمان تایید این مصوبه اصلاحی از سوی شورای نگهبان، با حرف و حدیث‌های زیادی همراه بوده است.

4 راه‌ اروپا برای دور زدن تحریم‌ها

فصل اقتصاد - پس از آنکه وزیران دارایی آلمان، فرانسه و بریتانیا اعلام کردند که قصد دارند در پی آغاز دور دوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران، یک نهاد مالی بنیان‌گذاری کنند که هدف آن انجام دادوستدهای مالی با تهران از طریق دور زدن کانال‌های معمولی انتقالات بانکی است، کمیسیون اروپا نیز خبر داد مشغول بررسی راه‌هایی است که از طریق آنها بتوان از شرکت‌های اروپایی در برابر تحریم‌های آمریکا علیه ایران محافظت کرد. اما به‌نظر می‌رسد فقط برخی پیشنهادها در این زمینه عملی هستند.

سفیر سینمای ایران در اسکار

فصل اقتصاد - شایان ربیعی دنیای‌اقتصاد : همچنان که انتظار می‌رفت فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» از طرف ایران به آکادمی اسکار معرفی شد تا در رقابت با سایر فیلم‌های غیرانگلیسی زبان این رویداد سینمایی،‌ برای رسیدن به تندیس طلایی رقابت کند.

مکانیزم ورود کالا با تضمین بانکی

فصل اقتصاد - شرایط اخذ ضمانت‌نامه بانکی برای واردات کالا اعلام شد. بخشنامه فرود عسگری، رئیس کل گمرک ایران به ناظران، مدیران کل و مدیران گمرکات اجرایی شامل 4 بند و 8 الزام است.

دو راهکار تب‌زدایی بازار خودرو

فصل اقتصاد - دنیای‌اقتصاد : بازار خودروی ایران این روزها همچنان ملتهب است و اختلاف شدید قیمت کارخانه و بازار محصولات، کفه ترازو را به سمت دلالان و واسطه‌گران سنگین کرده و از آن سو، بسیاری از مصرف‌کنندگان واقعی دست‌شان به خودرو با قیمت رسمی نمی‌رسد. در این شرایط، مهدی غضنفری، وزیر پیشین صنعت، معدن و تجارت در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس، دو راهکار را برای آرام کردن بازار خودرو پیشنهاد کرده است؛ اول، فروش خودرو در حاشیه بازار و دوم، دریافت مالیات از آن دسته خریداران خودرو که سود کلانی از اختلاف قیمت کارخانه و بازار خودروها به‌دست آورده‌اند.

موج نوسان دلار کوتاه شد؟

فصل اقتصاد - در اولین روز هفته، قیمت دلار نه قدرت نزول به زیر سطح 13 هزار و 600 تومان را از خود نشان داد و نه توانست تا ساعت 4 بعدازظهر از مرز13 هزار و 800 تومانی عبور کند. در واقع دامنه نوسان دلار در روز شنبه حدود 200 تومان بود. روز پنج‌شنبه نیز قیمت این ارز در دامنه 200 تومانی 13 هزار و 700 تا 13 هزار و 900 تومان نوسان کرده بود. روز پنج‌شنبه این ارز ساعت 4 بعدازظهر 13 هزار و 800 تومان قیمت خورد و در همان ساعت روز شنبه دلار روی عدد 13 هزار و 780 تومان ایستاد.

آیا مذاکره ایران و آمریکا امکان‌پذیر است؟

فصل اقتصاد - وزیر امورخارجه ایران بار دیگر با دفاع از مواضع ایران در زمینه توافق هسته‌ای با بیان اینکه اروپا باید تصمیم بگیرد، می‌خواهد در برابر آمریکا تسلیم شود یا نه، از کشورهای اروپایی خواست تا خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای را جبران کنند. محمد جواد ظریف همچنین در جریان این مصاحبه بازگشت ترامپ به توافق هسته‌ای با ایران موسوم به برجام را گامی ضروری دانست که می‌تواند امکان مذاکره را ایجاد کند.

پس‌لرزه‌های طلسم‌شکنی در موسیقی

فصل اقتصاد - دنیای‌اقتصاد : بعد از تقریبا سه هفته از برگزاری کنسرت محمد معتمدی و ارکستر سازهای ملی ایران که برای نخستین بار به‌صورت رسمی و قانونی در یک بوستان عمومی برگزار شد، تازه گویا سر زخم این طلسم‌شکنی باز شده و حاشیه‌هایش ظهور و بروز پیدا کرده‌اند. همه چیز از یک پست محمد معتمدی آغاز شد. او که شب‌های هشتم و نهم شهریور در پارک آب و آتش به‌صورت زنده برای بیش از 10‌هزار نفر آواز خواند، حالا گفته به خاطر برگزاری این کنسرت به‌صورت زنده،‌ ممنوع‌الفعالیت شده است. معتمدی گفته قرار بوده کنسرت به‌صورت پلی‌بک برگزار شود؛ در واقع همان لب زدن یا چیزی شبیه «دابسمش» که روزگاری باب شبکه‌های اجتماعی شده بود. با وجود این، چنانچه معتمدی گفته او یک‌تنه موضوع اجرای پلی‌بک را از گروه سازهای ملی ایران مخفی نگاه داشته و سر موعد مقرر با گروه موسیقی بالای صحنه رفته و کنسرت را به‌صورت زنده اجرا کرده است. اگرچه در این باره می‌شود تفسیرهای متعددی کرد و گفت که احیانا معتمدی با این حرف‌ها خواسته تا بار مسوولیت این کنسرت را به‌تنهایی بر دوش بگیرد تا محدودیت و آسیبی متوجه گروه نشود. اما اصل موضوع چیز دیگری است. آیا واقعا قرار بود معتمدی در برابر 10 هزار نفر از شهروندان به تنهایی روی صحنه برود و لب بزند؟

دو دیدگاه برای نجات دریاچه ارومیه

فصل اقتصاد - انجمن اقتصاددانان ایران در نشستی با محوریت «نجات دریاچه ارومیه و اقتصاد آب» به این موضوع پرداخته که چرا امروز دریاچه ارومیه بیش از 90 درصد از آب خود را از دست داده و به نمک‌زار تبدیل شده است؟ تحلیلگران بخش آب معتقدند خشک شدن این دریاچه نتیجه‌ توسعه ناپایداری است که در طول سال‌های گذشته در ایران رقم خورده؛ توسعه‌ ناپایداری که به دلیل نبود آمایش سرزمین و عدم‌توجه به برنامه‌ریزی و مدیریت در این بخش منجر به شکل‌گیری حال و روز وخیم این دریاچه در سال‌های اخیر شده است.

مشمولان بخشودگی جرایم بانک‌ها

فصل اقتصاد - بانک مرکزی با هدف اجرای قانون بودجه و دستورالعمل بخشودگی جرایم بدهی‌های بانکی تولیدکنندگان، وارد عمل شد. بر اساس بخشنامه جدید با هدف مساعدت به بنگاه‌های اقتصادی دارای بدهی غیرجاری و تسهیل تسویه مطالبات بانک‌ها، تفسیر قانونی بند «و» تبصره 16 بودجه سال 1397 به شبکه بانکی کشور ابلاغ شد.

کارنامه مالی بودجه در ثلث اول

فصل اقتصاد - داده‌های بانک مرکزی خبر از وضعیت سخت مالی دولت در ثلث اول امسال را می‌دهند. مطابق آخرین گزارش بانک مرکزی، در 4 ماه ابتدایی سال 1397، تنها حدود 57 درصد از درآمدهای دولت محقق شده است و این در حالی بوده که دولت به 85 درصد از تعهدات جاری خود عمل کرده است. این فعل و انفعالات موجب شد تا تراز عملیاتی دولت به نزدیکی منفی 50 هزار میلیارد تومان سقوط کند. بخشی از این کسری تراز، از طریق فروش نفت خام جبران شده تا کسری عملیاتی و سرمایه‌ای به رقم حدودی 32 هزار میلیارد تومان برسد. این شدیدترین کسری دولت در دهه جاری در بازه مورد بررسی بوده است که از طریق انتشار اوراق مالی جبران شده و منجر به سنگین شدن تعهدات مالی دولت در آینده شده است.

آرام ترین هفته سکه در شهریور

فصل اقتصاد - روز پنج‌شنبه، سکه بیش از 100 هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرد؛ ولی این رشد نیز نتوانست مانع ثبت آرام‌ترین هفته این فلز گرانبها در شهریورماه شود. در آخرین روز هفته سکه با 110 هزار تومان افزایش روی عدد 4 میلیون و 460 هزار تومان ایستاد. قیمتی که تنها 2 دهم درصد از بهای سکه در پنج‌شنبه 2 هفته پیش بیشتر بود. رشد جزئی سکه در هفته‌ای که گذشت در حالی به ثبت رسید که دو هفته قبل افزایش 10 درصدی را ثبت کرده بود و 3 هفته پیش افزایش حدود 5 درصدی را؛ سکه در هفته منتهی به دوم شهریورماه نیز افزایش 7/ 2 درصدی را تجربه کرده بود.

خداحافظی بازنشستگان از مدیریت میانی

فصل اقتصاد - سرانجام شورای نگهبان مصوبه مجلس مبنی‌بر اصلاح قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان را تایید کرد؛ لایحه‌ای که یک بار ازسوی این شورا به مجلس مرجوع شده بود نمایندگان آن را اصلاح کردند. این خبر را عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان روز پنج‌شنبه به «ایرنا» اعلام کرد.

عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی 22 شهریور97

فصل اقتصاد - روزنامه های اقتصادی امروز به مسائلی چون معافیت مالیاتی پتروشیمی ها، دلایل تجمع کالا در گمرک،جهش 6 هزارواحدی شاخص بورس،ممنوعیت خروج کالاهای اساسی از مریوان و شمشیر دولبه پیمان سپاری ارزی پرداختند.

واکنش پرتغالی!

فصل اقتصاد - همان‌طور که انتظار می‌رفت طعنه و کنایه‌های اخیر برانکو و استقلالی‌ها به کارلوس کی‌روش با واکنش فوری سرمربی تیم‌ملی مواجه شد. برانکو پیش از بازی با نساجی صراحتا اعلام کرد بازیکنانی که وفاداری‌شان را به پرسپولیس نشان می‌دهند، از تیم‌ملی دور می‌شوند. استقلالی‌ها هم در این مدت از حضور شش بازیکن‌شان در تیم‌ملی ناراحت بودند و این مساله را تعمد مربی پرتغالی برای ناقص گذاشتن تمرینات آبی‌پوشان پیش از بازی برگشت با السد قلمداد می‌کردند. این فضا به‌خصوص طی 24 ساعت گذشته بیشتر هم اوج گرفته است؛ چراکه از جمع شش بازیکن استقلال تنها وریا غفوری در ترکیب اصلی بازی با ازبکستان به میدان رفت، پژمان منتظری نیم‌ساعت بازی کرد و چهار نفر دیگر اصلا فرصت حضور در زمین را پیدا نکردند. به‌عنوان مثال از قبل هم مشخص بود بازیکنی مثل آرمین سهرابیان در این بازی به میدان نخواهد رفت، اما کی‌روش او را با خودش به تاشکند برد و بازی نداد. همین مساله باعث اوجگیری دوباره انتقادات از کی‌روش شده است؛ آنچه این مربی را وا داشت بلافاصله پس از بازگشت تیم‌ملی به تهران، مصاحبه‌ای با سایت فدراسیون فوتبال انجام بدهد و روشن کند که نسبت به فضای اخیر حساس شده است.

اخبار خواندنی

تغییر زاویه دید معامله‌گران

خبرهای بد برای دلالان بازار خودرو/ وزیر راه و شهرسازی در نوبت استیضاح/ گرانی دست بردار نیست

افت سفر ایرانی‌ها به ترکیه

هوای تازه در موسیقی ایران

مانور قدرت پوتین در دریای مدیترانه

خطای بزرگ دولت در خصوصی‌سازی

الگوی حباب‌ساز در بورس تهران

ربع‌سکه رکورد زد

سرنوشت سئوال از رئیس جمهور در دو سناریو/ صفی کشی برای فروش سهام/ ناامیدی ارزی

کاهش 5/ 1درصدی گردشگران ورودی به ایران

ریشه‌یابی کاهش عرضه خودرو

خط بازارهای نوظهور به طلا

ثبت رکوردهای تاریخی تورم

رصد صادرات نفتی در پساخروج

هشدار شدیداللحن پنتاگون به عربستان

روز سئوال از رئیس جمهور/ دردسر بزرگ نقدینگی/ موج تورمی در راه است

تحول دیجیتالی با 2 پیشران تکنولوژی

ماهیت مدیران سازمانی چابک

علامت هشدار در تولید صنعتی

ورود بورس به کانال تاریخی

آخرین روایت رسمی از خصوصی‌سازی

ورود دلار به دامنه جدید

عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی 4شهریور97

عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی 5 شهریور97

تعیین تکلیف اقامتگاه‌های دولتی تا سه ماه آینده

تنظیم بازار اجاره در وقت اضافه

صعود بورس با گام ضد رانت

چهار پیشنهاد برای ذخیره ارز

موانع بخشش جرایم بانکی تولید

شب تقدیرهای سوگوارانه

جزئیات دریافت مابه‌التفاوت ارزی

راه جذب بنگاه‌های اروپایی

تدبیر زنده کردن دلار بی‌جان

روزهای کم تقاضا در بازار ارز و سکه

خرید زمان در سود بانکی/ حاشیه های یک استیضاح/ چانه زنی برای رانت

نشانه‌های شکست رویای بن‌سلمان

بازدهی دلار صفر شد

صنایع مقاوم در تغییرات ارزی

آدرس بازندگان بازار دوم دلار

دو سناریو برای تورم97

گزارش فرماندهان سپاه به آیت‌الله مکارم

وزن کشی دو سیاست ارزی/ 4 مانع ورود سرمایه به مسکن/ دعوای دولت و تجار

حرکت جمهوری آذربایجان از نفت به گردشگری

روی خوش بورس به حذف رانت کالایی

حذف دلار از سامانه سنا

توپ بوروکراسی در زمین تجارت

استراتژی بهینه برای صنعت

تصویر 4ماهه تسهیلات

سراب خرید ملک در خارج/ مرگ طبقه متوسط/ پسرفت قدرت خرید وام مسکن

درس‌هایی از 10 سالگی بحران اقتصادی 2008

بازگشت ونزوئلا به استعمار نفتی

کمین سفته‌بازان در بازار طلا

صعود بورس به قله جدید

بهبود رتبه حقوق مالکیت ایران

گلایه‌های برجامی ظریف از اروپا

عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی 28مرداد 97

یک‌ماه تا رونمایی‌های جدید اپل

سکوهای خشم، در جست‌وجوی قربانی

بخت‌های ایرانی اسکار

نسخه جهانی برای شهرت کالا

صرفه صادرات در ابتدای تابستان

رد لایحه «اصلاح قانون مبارزه با پولشویی»

رقابت داغ ارز و سپرده های بانکی/ سرنوشت بد در انتظار احتکار کنندگان کالا/ قیمت ارز در کنترل دست های پشت پرده!

نمای پنهان ساخت و سازهای 96

آیا مشتری‌محوری آمازون به بقای آن کمک می‌کند؟

بازیساز جدید بازار نفت

جوسازی نوسان‌گیران در تعطیلی

ابهام‌زدایی ظریف از «توافق» خزر

شبیه‌سازی اقتصاد ایران در زمان تحریم

هجوم نقدینگی جدید به بازار/ اقتصاد رفاقتی را جمع کنید/ گمان می کنند فردا گرانتر از امروز است

تاریخ‌سازی «هزارپا» با 5/ 2 میلیون مخاطب

مدارس هوشمند، دروس کهن

نوسان قیمت انواع خودروهای داخلی تشدید شد

زمستان «کم‌آلوده» برای پایتخت

مثلث مبارزه تجاری با آمریکا

سقوط پوند در برابر دلار

فاز دوم اصلاحات ارزی/ منع ورود سودجویانه دولت و شهرداری در طرح بازآفرینی/ بازگشت تجارت تهاتری

وسواس سیلیکون‌ ولی به پول چینی

تساوی پایتختی‌ها و شهرزادی‌ها در صید نشان حافظ

آدرس غلط به رانت محصولات پتروشیمی

سورپرایز غرب برای پوتین

چهار ماموریت‌ برای سازگاری با کم‌آبی

تب شبانه سکه و دلار

تاثیر بسته ارزی بر مسکن/ اقتصاد پشت پرده ای/ رسمیت بخشیدن به گرانی ها

هزینه رانت‌زدایی از سفرهای هوایی

سنجش اثربخشی تبلیغات قبل از اجرا

بازار خودرو در انتظار تصمیم رئیس‌جمهوری

ماموریت متفاوت در مسکن‌مهر

«نه» چینی به کالای آمریکایی

دلیل لغو سفر نخست‌وزیر عراق

عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی 22 مرداد

راهکارهای برون‌رفت از بحران اقتصادی

حرکت معکوس چینی‌ها در خودروسازی ایران

چهار چالش ترامپ در جنگ نفتی

ریسک‌گریزی به سود طلا

وعده مجلس به صنعتگران

رمز سبقت در ماراتن اقتصاد/ لیست سیاه ارزی/ طمع شبه دولتی ها به منابع صندوق نوآوری

خودسر‌های فوتبال

تناقض دولتی حذف رانت «خوراک»

مقصر فرود محدود سرمایه

بسته دومنظوره برای تولید

رئیس جدید میز ایران کیست؟

جزئیات تامین ارز خدماتی

سم آمریکایی و پادزهر ایرانی/ قول و قرار لرزان اروپا/ اقتصاد ایران در انتظار معجزه

چهار تصمیم برای گروه اول واردات

برنامه ضدتحریم ترانزیت کالا

نقاط اثرتحریم در صنعت خودرو

تاکتیک قیمتی علیه تحریم نفتی

ارتزاق بودجه عمرانی از اوراق بدهی

منتظر دیدار روحانی و ترامپ نباشید

تغییر وزیران اقتصادی از مجلس شروع شد/ وزیر کار بیکار شد/ افشاگری کرد و رفت

«نه» به یک تجزیه و ادغام

تدارک سومین «حمله تجاری»

ظریف: اروپا باید برای برجام هزینه کند

خروج از مثلث نوساز / مصائب قیمت گذاری خودرو سازان / جزئیات اصلاح قانون صدور چک

77 روز نفس گیر در بازار ساختمان

اعلام فهرست مشمولان دلار4200

رد پای موساد در ترور دانشمند موشکی سوریه

زورآزمایی هزینه و درآمد خانوار

پشت‌پرده پیشنهاد مذاکره ترامپ

موضع رسمی درباره مذاکره با آمریکا

عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی 16 مرداد

تاثیر بسته جدید ارزی بر سفرهای خارجی

یکه تازی تام کروز در گیشه سینمای جهان

تصمیم جدید دولت برای طرح‌های نیمه‌تمام

اعتراف بزرگ ترامپ

ماموریت صنعت در بسته ارزی

کوپن، الکترونیکی برمی‌گردد؟

عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی 15 مرداد

موج مهاجرت از کار سنتی به کار مستقل

دو روی سکه آزادسازی قیمت خودرو

نگرانی اول اهالی کسب‌وکار

حذف رانت 7 ساله پتروشیمی‌ها؟

ترمزگاه‌ درآمدهای صادراتی

نامه گلایه‌آمیز روحانی به لاریجانی

عناوین اصلی روزنامه های اقتصادی 14 مرداد

4 پیش‌شرط چرخش تقاضای سفر به مقاصد داخلی

تحویل 5 هواپیما یک روز قبل از تحریم

رگولاتور «مسکن» در پیچ و خم تصویب

منشأ کاهش شتاب رشد بورس

سیگنال متفاوت به بازار دلار

ربیعی چهارشنبه استیضاح می‌شود

جزئیات بسته جدید ارزی دولت/ سکه؛ بدون مشتری! / سکوت رانتی دولت

کهکشانی‌سازی

تهدید جدید کسب‌وکارها

کم محلی بازارها به اخبار سیاسی

سود و زیان خودرو از شوک ارزی

فرمول پاسخ به تقاضای ارزی

واکنش وزیر کشور به ناآرامی‌ها در چند شهر

فرود قیمت ها در دو بازار/ مقصران اصلی وضعیت کنونی/شایعات داغ بنزینی

آگهی ها

  • نسخه سریع و مونیتورینگ فصل اقتصاد
  • تعرفه آگهی های فصل اقتصاد
  • باشگاه نخبگان، خبرنگان و کارآفرینان
  • بسته های ویژه خبری فصل اقتصاد
  • حضور فعال گروه رسانه ای فصل اقتصاد و فصل تجارت در نمایشگاه