روزنامه های اقتصادی

دور برگردان نفت در سال 97

فصل اقتصاد - سال 97 روزهای بسیار پرنوسانی برای بازار نفت به همراه داشت، در نهایت این سال در حالی به پایان خود نزدیک می‌شود که قیمت‌ نفت برنت به عنوان مهم‌ترین نفت شاخص بازار این روزها با قیمت‌های ابتدای سال تفاوت چندانی ندارد. قیمت نفت برنت در 29 اسفند سال 96 حدود 5/ 67 دلار بر بشکه بوده اما این نفت شاخص روز گذشته در لحظه تنظیم این گزارش (ساعت 15 به وقت تهران) حدود 4/ 67 دلار بر بشکه معامله شد، این به معنای تغییرات بسیار اندک و نزدیک به صفر قیمت‌ سالانه نفت برنت است.

5 توصیه به گردشگران نوروزی

فصل اقتصاد - پرستو فخاریان موج نخست سفرهای نوروزی از امروز عصر به حرکت درخواهد آمد؛ سفرهایی که ایرانی‌ها اغلب از ماه‌ها قبل به آن فکر می‌کنند و هر کدام به نوبه خود سعی دارند از تعطیلات این‌چنینی بیشترین بهره را ببرند.

آثار برگزیده فرهنگ در سال 97

فصل اقتصاد - فرهنگ و هنر : سال 1397 به ایستگاه آخر رسید و شمارش معکوس برای رسیدن بهار آغاز شده است. امسال هم به روال سال‌های گذشته بسیاری از رسانه‌ها عملکرد حوزه‌های مختلف را بررسی کردند و روی دستاوردها ذره‌بین گذاشتند.در بخش فرهنگی نیز بسیاری از رسانه‌ها نظرسنجی برگزار کردند و نتیجه‌اش را منتشر کردند تا هم به واکاوی بازار فرهنگ بپردازند و هم آثار قابل تامل در یک بازه زمانی یک ساله را به مخاطبان خود معرفی کنند.

تکلیف آخر برای لیست ممنوعه

فصل اقتصاد - گام جدید برای تسهیل ورود اقلام ممنوعه وارداتی برداشته شد. بر این اساس، واردات گروه کالایی چهارم مطابق سهمیه مشخص شده در مناطق آزاد از سوی سیاست‌گذار تعیین تکلیف شده است. در این راستا،‌ گمرک ایران با صدور ابلاغیه‌ای اعلام کرده است که ثبت سفارش بارنامه‌های پیش از نیمه بهمن‌ماه امسال، به شیوه بدون انتقال ارز امکان‌پذیراست. از نگاه ناظران، پذیرش این سازوکار از سوی سیاست‌گذار، به معنی فراهم کردن مسیری جدید برای ورود کالاهای ممنوعه است. در واقع به نظر می‌رسد پس از ابلاغ دستور دولت در اواخر بهمن امسال مبنی بر ثبت سفارش کالاهای ممنوعه در مناطق آزاد تا سقف 140 میلیون دلار،‌ بخشنامه جدید گمرک گام دوم در جهت تسهیل ورود اقلام این فهرست به داخل مرزها باشد.

مشتریان جدید ویلاهای شمال

فصل اقتصاد - بازار معامله ویلا در شهرهای شمالی کشور با شش تغییر و تحول عمده در فاصله ایام شب عید سال گذشته تا کنون روبه‌رو شده است. تحقیقات میدانی «دنیای اقتصاد» از وضعیت بازار ویلا در شهرهای مهم استان مازندران به‌عنوان پرسفرترین استان کشور در نوروز سال جاری نشان می‌دهد، اولین تغییر افزایش میانگین 50تا 100درصدی قیمت ویلا در این شهرهاست. بازار ویلا همچنین در شب عید 98 دچار تغییر فاز نسبت به شب عید 97 شده و بر خلاف سال گذشته که وضعیت رکودی بود، اکنون دیگر شرایط رکودی ندارد؛ هر چند قیمت‌های ویلا به حدی افزایش یافته که حجم معامله در آن همچنان محدود است و بازار را نمی‌توان در فاز رونق توصیف کرد؛ اما در عین حال می‌توان این گزاره را تایید کرد که بازار ویلا از رکود خارج شده است.

فرمول جذب سرمایه‌گذاری خارجی

فصل اقتصاد - سازمان برنامه و بودجه در گزارش مبانی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و برنامه سالانه دستگاه‌های اجرایی علاوه‌بر تشریح آخرین تحولات سرمایه‌گذاری خارجی در سال‌های اخیر، توصیه‌هایی برای جذب سرمایه بیشتر در شرایط تحریمی ارائه کرده است. «دیپلماسی بیشتر برای اجرای قرارداد فاینانس با بانک‌های خارجی»، «همکاری با اتحادیه اروپا، چین و روسیه»، «استفاده از ظرفیت بانک سرمایه‌گذاری زیرساخت آسیا» در کنار اصلاحات داخلی می‌تواند شرایط را برای افزایش سرمایه‌گذاری خارجی مهیا کند.

اختصاص 15 میلیارد دلار برای کالاهای اساسی

فصل اقتصاد - رئیس‌جمهوری در آخرین جلسه هیات دولت از اختصاص 15 میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی در سال آینده خبر داد. حسن روحانی گفت: همانطوری که امسال 15 میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی پرداخت کردیم، با تغییرات احتمالی در شیوه کار، حتما 15 میلیارد دلار نیز در سال آینده برای تامین کالاهای اساسی اختصاص خواهیم داد.

افتتاحیه کم‌رونق فیلم‌های نوروزی

فصل اقتصاد - اکران نوروزی خبرسازترین رویداد سینما در دو، سه روز اخیر بود. فیلم‌های هفتگانه که منتخب شورای اکران برای نمایش در پرفروش‌ترین ایام سال است، روی پرده رفتند و البته فروش قابل‌توجهی نداشتند. اگرچه نیم‌بها بودن بلیت در روز اول هفته دلیل اصلی این فروش کم است اما واقعیت آن است که تصور می‌شد اکران نوروزی، شوک بزرگ‌تری به بازار اکران وارد کند. به هر حال اکران نوروزی امسال، خبرهای زیادی داشته است.

دردسرهای پرداخت تسهیلات ارزی به خودرو

فصل اقتصاد - اختلاف میان بانک مرکزی و زنجیره خودروسازی کشور روند پرداخت تسهیلات ارزی را در شرایطی متوقف کرده که هر دو طرف با ارائه دلایلی برای مخالفت با نظر مقابل، بر موضع خود در این زمینه پافشاری می‌کنند. در این بین ورود اقتصاددانان و کارشناسان خودرویی که یکی بر موضع بانک مرکزی تاکید دارد و دیگری دلایل زنجیره خودروسازی کشور را بجا و منطقی می‌داند، بر چالش پرداخت تسهیلات ارزی افزوده است. به‌طوری‌که اقتصاد دانان و کارشناسان بانکی با توجه به تحریم‌های بین‌المللی و محدودیت‌های ارزی، زنجیره خودروسازی را به زیاده طلبی متهم می‌کنند در مقابل کارشناسان خودرو، با تاکید بر اینکه بانک مرکزی باید در این زمینه انعطاف بیشتری از خود نشان دهد، نگران آینده این صنعت در صورت نبود حمایت‌های جمعی هستند. ستاد اقتصاد مقاومتی پیش تر با توجه به مشکلات خودروسازان مقرر کرد تا شبکه بانکی کشور 11 هزار میلیارد تومان را در قالب منابع ارزی و ریالی در اختیار زنجیره خودروسازی قرار دهد، تا خطوط تولید آنها جان بگیرد. براساس این مصوبه قرار شد تا 4 هزار میلیارد تومان از این مبلغ در قالب تسهیلات ریالی و الباقی آن در قالب تسهیلات ارزی به ارزش 844 میلیون یورو از سوی شبکه بانکی در اختیار زنجیره خودروسازی قرار بگیرد.

جزئیات افزایش سرمایه بزرگ‌ترین شرکت بورسی کشور

فصل اقتصاد - حمیدرضا اسلامی گروه بنگاه‌ها : بانک تجارت در روزهای پایانی سال‌جاری پس از کش و قوس‌های فراوان موفق شد با افزایش سرمایه 390 درصدی از محل اندوخته مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها از نظر میزان سرمایه به بزرگ‌ترین شرکت بورسی کشور تبدیل شود.

تکثیر ستادهای موازی برای تولید

فصل اقتصاد - موضوع دست‌وپاگیر بودن فرآیند صدور مجوزهای کسب‌وکار همچنان به‌عنوان یکی از مهم‌ترین موانع کسب‌وکار در کشور مطرح است. سیاست‌گذاران و قانون‌گذاران با آنکه با تصویب ماده (7) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی، مصوب خردادماه 1387، مفادی به منظور تسهیل و تسریع در امر سرمایه‌گذاری و صدور مجوز فعالیت‌های اقتصادی، با رویکرد «حذف مجوزهای غیرضروری»، «تسهیل شرایط دریافت مجوزها» و «شفاف‌سازی فعالیت‌های اقتصادی» به تصویب رساندند و به دفعات احکام قانونی راجع‌به موضوع مورد بحث را اصلاح کردند، اما بعد از گذشت 10 سال همچنان گلایه‌ها و اعتراضات بسیاری در رابطه با کندی نظام اداری در صدور مجوزهای کسب‌وکار به گوش می‌رسد.

سیگنال بازارساز به قیمت دلار

فصل اقتصاد - روز گذشته، بازارساز ارزی قیمت فروش ابتدای روز را زیر مرز روانی 13 هزار تومانی تعیین کرد و صرافی‌های منتخب بازارساز با ثبت عدد 12 هزار و 990 تومانی بر تابلوی خود در همان ابتدای روز یک بار دیگر علامت مشخصی از تمایل خود برای بردن قیمت‌ها به کانال پایین‌تر را به بازار انعکاس دادند و سعی کردند از این طریق فشار روانی برای نزول کانالی قیمت فراهم کنند.

توصیه‌های انتخاباتی فرمانده سپاه

فصل اقتصاد - سردار سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگویی ضمن بیان توصیه‌هایی در رابطه با انتخابات و نگاه مردم به این مقوله مهم گفت که مردم باید به سابقه عمل و کارکرد افراد نگاه کنند و فقط به این نگاه نکنند که در مناظره تلویزیونی چه کسی رقیب خود را بهتر شکست داد یا بهتر حرافی کرد. سرلشکر جعفری همچنین با انتقاد از توسعه به سبک غربی گفت که توسعه به سبک غربی، بی‌توجهی به مردم محروم و بی‌عدالتی را در پی خواهد داشت.

سیر تا پیاز سریال‌های نوروزی

فصل اقتصاد - سریال‌های نوروزی در نوبت نمایش عید ایستاده‌اند تا با آغاز بهار روی آنتن شبکه‌های سیما بروند. این رسم تلویزیون در سال‌های گذشته است که به مناسبت‌های مختلف سریال می‌سازد و یک رقابت داغ را شکل می‌دهد. سریال‌های مناسبتی سال‌های گذشته با انتقادهای فراوانی همراه بوده‌اند و همین مساله یکی از موانع بزرگ تولید برای سریال‌سازان و مدیران تلویزیون به حساب می‌آید. البته امسال تلویزیون با مشکلات بزرگ‌تری هم دست و پنجه نرم می‌کند که شاید مهم‌ترین آنها غیبت دو برنامه پر مخاطب «کلاه قرمزی» و «پایتخت» باشد. پخش کلاه قرمزی که داستان خودش را دارد و هنوز مشخص نیست و نسخه سینمایی «پایتخت» هم به دلیل مرگ نویسنده‌اش خشایار الوند به آنتن نرسید. با این حال سیر تا پیاز سریال‌های نوروزی در این گزارش منتشر شده تا حال و هوایشان را در دسترس مخاطبانمان قرار بدهد.

هفته چهار درصدی بازار جهانی نفت

فصل اقتصاد - نفت هفته گذشته برای دومین هفته متوالی در مسیر افزایشی قرار گرفت و با ثبت رشد بیش از 4درصدی قیمت در اوج چهارماهه قرار گرفت. انتشار گزارش‌هایی از افت تولید اوپک، اعلام خبر احتمال تمدید توافق نفتی تا پایان سال 2019 و تداوم کاهش عرضه نفت عربستان در ماه‌ آینده، توقف صادرات ونزوئلا به دنبال قطع برق و کاهش موجودی تجاری ذخایر نفت آمریکا از مهم‌ترین دلایل رشد قیمت‌ها بود.

مسیر خودروهای وارداتی در 98

فصل اقتصاد - دنیای‌اقتصاد : مسیر بازار خودروهای وارداتی در سال آینده، یکی از پرسش‌ها و ابهاماتی است که ذهن مشتریان را به خود مشغول کرده، با این حال نه آنها و نه کارشناسان، هیچ کدام افق روشنی از سرنوشت این بازار ندارند زیرا آینده عوامل اثرگذار بر آن (تحریم، نرخ ارز و باز شدن یا بسته ماندن سایت ثبت‌سفارش) چندان قابل پیش‌بینی نیست. از همین‌رو، سناریوهای مختلفی برای بازار خودروهای وارداتی در سال 98 مطرح می‌شود که بر پایه عوامل اصلی یعنی نرخ ارز و باز شدن یا بسته ماندن سایت ثبت‌سفارش و صدالبته آینده تحریم‌ها، پایه‌ریزی شده‌اند. بر این اساس، دو سناریوی کلی با زیرشاخه‌های مختلف درباره سرنوشت بازار وارداتی‌ها در سال آینده، مطرح می‌شود که اولی بر پایه تداوم ممنوعیت واردات است و دیگری، بازگشایی سایت ثبت‌سفارش. البته هر دو سناریو کاملا با ماجرای تحریم و همچنین نوسان نرخ ارز در ارتباط مستقیم هستند، به‌خصوص اولی (تحریم) که اگر برداشته شود، خود می‌تواند زمینه ساز ازسرگیری واردات باشد.

رویارویی دو نیرو در بازار ارز

فصل اقتصاد - بازار دلار در اولین روز هفته محل تقابل دو نیروی «انتظارات» و «مداخله سیاست‌گذار» بود. نیروی «انتظارات» میل به افزایش قیمت و نیروی متغیر «مداخله سیاست‌گذار» میل به کاهش دلار داشت. تقابل این دو نیرو باعث شد تا دلار در روز آغازین هفته از روند کاهشی-افزایشی تبعیت کند.

مطالبات بر زمین مانده اقتصادی

فصل اقتصاد - آخرین جلسات شوراهای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در استان‌ها این روزها در حال برگزاری است. آخرین خبرها حکایت از برگزاری سه نشست شورای گفت وگو استانی دارد؛ شورای گفت‌وگوی پایتخت، شورای گفت‌وگوی خراسان رضوی و شورای گفت‌وگوی کرمانشاه. از ابتدای امسال بخش خصوصی نسبت به بسیاری از مسائل اقتصادی واکنش نشان داد.

بودجه 98 نهایی شد

فصل اقتصاد - پرونده لایحه بودجه 98 کل کشور دیروز در مجمع تشخیص مصلحت نظام بسته شد. مجمع تشخیص، تکلیف ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه که مورد تایید مجلس نبود را مشخص و بر این اساس بودجه 98 نهایی شد.

پیش‌بینی فروش سینماها در سال 98

فصل اقتصاد - شایان ربیعی دنیای‌اقتصاد : فیلم‌های اکران نوروزی در هفته‌ای که گذشت، معرفی شدند. سینماها آماده یک دوره پرفروش سه هفته‌ای می‌شوند. یک دوره 21 روزه که هر سال رکوردهای تازه‌ای به‌جا می‌گذارد. در مقابل این دوره 21 روزه، یک دوره هفت روزه هم وجود دارد که هفته پیش از آغاز اکران نوروزی است. در بسیاری از سال‌ها، کمترین میزان فروش فیلم‌ها در همین یک هفته اتفاق افتاده است، بنابراین بیراه نیست اگر بگوییم که قعر و قله بازار سینما در همین چهار هفته میان اسفند و فروردین، به‌هم دوخته شده‌اند. اما نسبت میان این دو دوره متفاوت، همیشه یکسان نیست. گاهی اوقات افزایش قیمت بلیت سینماها در سال جدید، اختلاف میان تعداد بلیت‌های فروخته شده را به حداقل می‌رساند و گاهی با ثابت ماندن قیمت بلیت، این اختلاف به اوج می‌رسد. امسال قرار است که قیمت بلیت سینماها افزایش پیدا کند. درباره نتایج این اتفاق،‌ نظرهای متفاوتی وجود دارد. پیش‌بینی‌ها درباره فروش نوروزی سینماها در سال 98 دست‌کم دو گونه است.

پیش‌بینی افزایش سفرهای یک روزه نوروزی

فصل اقتصاد - آزاده باقری دنیای‌اقتصاد : طبق گزارش مرکز آمار ایران، در بهار سال 97 سفرهای بدون اقامت شبانه 55 درصد از کل سفرهای داخلی را به خود اختصاص داده است. این میزان خبر از سفرهایی می‌دهد که یا یک روزه بوده‌اند یا گشت‌های شهری؛ سفرهایی که 34 درصد آن با هدف گردش و تفریح، 29 درصد با هدف دیدار دوستان و بستگان، 19 درصد به منظور درمان، 10 درصد برای خرید و 8 درصد با اهدافی همچون آموزش، زیارت و کسب و کار بوده است.

تغییر جهت انتظارات ارزی؟

فصل اقتصاد - در آخرین روز هفته، دلار دومین افزایش متوالی را تجربه کرد تا برخی از معامله‌گران از تغییر جهت انتظارات ارزی سخن بگویند. روز پنج شنبه، شاخص ارزی 100 تومان افزایش یافت و به بهای 13هزار و 150 تومان رسید. رشد روز آخر هفته موجب شد که میزان بازدهی دلار در هفته‌ای که گذشت به حدود 4دهم درصد برسد. این درحالی بود که شاخص ارزی 2 هفته پیش 3/ 2 درصد از ارزش خود را از دست داده بود، آن هم در شرایطی که پیش از آن 8 افزایش متوالی را به ثبت رسانده بود.

امنیت عربستان امنیت ایران است

فصل اقتصاد - محمد‌جواد ظریف وزیر امور خارجه عربستان سعودی را به همکاری دعوت کرد و گفت، امنیت عربستان امنیت ایران است و بالعکس. او همچنین تاکید کرد که عربستان باید از توهم حذف ایران از منطقه دست بردارد. وزیر امورخارجه در حاشیه سفر اخیرش به عراق، در گفت‌وگو با شبکه خبری «بی‌بی‌سی» عربی با بیان اینکه هیچ دلیل ندارد که با هر کدام از کشورهای همسایه از جمله عربستان سعودی درگیری درست کنیم گفت: ما هیچ گاه تلاش نکرده‌ایم که عربستان را از صحنه بین‌المللی حذف کنیم.

ذائقه صنعتی در سه فصل

فصل اقتصاد - ارزیابی صورت وضعیت سرمایه‌گذاری صنعتی تا پایان پاییز سال‌جاری از رشد حدود 105 درصدی سرمایه‌گذاری محقق‌شده در بخش صنعت حکایت دارد. رصد روند سرمایه‌گذاری صنعتی در دوره زمانی مورد بررسی همچنین نشان‌دهنده افت درخواست برای صدور پروانه‌های ایجادی (پروانه بهره‌برداری ایجادی شامل پروانه‌‌های صادره برای راه‌اندازی واحد‌های جدید صنعتی می‌شود) و رشد درخواست برای پروانه‌های توسعه‌ای (پروانه بهره‌برداری توسعه‌ای شامل پروانه‌های صادره برای توسعه واحدهای فعال می‌شود) است. این امر را می‌توان به تغییر گرایش سرمایه‌گذاران از راه‌اندازی واحدهای جدید صنعتی به روی‌آوردن به طرح‌های صنعتی موجود برای گسترش طرح‌های مذکور نسبت داد.

5 روند مهم در نمایشگاه خودروی ژنو

فصل اقتصاد - نمایشگاه خودروی ژنو را می‌توان مهم‌ترین گردهمایی خودروسازان سرتاسر جهان لقب داد که در ماه‌های ابتدایی سال برگزار می‌شود. اما امسال این نمایشگاه در سه زمینه خودروهای خاص مربوط به قشر متمول، خودروهای معمولی برای بازارهای جهانی و اروپا و بخش خودروهای پلاگین هیبریدی و تمام‌برقی برگزار شد. این درحالی است که سایه «جنگ‌تجاری» و «برگزیت سخت» در سال گذشته چالش‌ و ابهام‌های متعددی را برای خودروسازان پدید آورد و خودروسازان از سرتاسر جهان امید دارند تا این نمایشگاه بتواند روح تازه‌ای در بدن سرد صنعت خودرو بدمد.

قاتل بومی

فصل اقتصاد - هفته دوم مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا هم برای سرخابی‌ها چیزی که انتظار می‌رفت از آب در نیامد. پرسپولیس که هفته نخست برابر پاختاکور در ورزشگاه آزادی متوقف شده بود، در بازی روز دوم هم یک بر صفر به السد قطر باخت. سرخپوشان در این مسابقه کلکسیونی از موقعیت‌های گل را از دست دادند تا اینکه در ثانیه آخر، دروازه این تیم روی ارسال از یک ضربه کاشته توسط بغداد بونجاح باز شد.

روزهای بهاری بورس تهران

فصل اقتصاد - شروین شهریاری: بازار سهام در آستانه سال نو و فرا رسیدن ایام نوروز، هفته‌ای مثبت با بازدهی مقبول را به ثبت رساند تا با رشد 4 درصدی شاخص، بازدهی شاخص در سال 97 بار دیگر بالاتر از مرز 75 درصد قرار گیرد. به‌طور سنتی ایام پایان سال و روزهای کاری نوروز برای فعالان بازار سهام خوش‌یمن است و در این دوره به‌رغم عمق کم معاملات، برآیند قیمت‌ها و شاخص به‌طور عمومی مثبت است؛ روندی که احتمال تکرار آن در شرایط کنونی نیز وجود دارد.

بازی روانی دلار در مرز 13

فصل اقتصاد - در پنجمین روز هفته، دلار و سکه تمام بهار آزادی تغییر جهت دادند و در مسیر افزایشی قرار گرفتند. روز چهارشنبه، دلار مرز 13 هزار تومانی را شکست و با 150 تومان افزایش به بهای 13 هزار و 50 تومان رسید. همسو با صعود دلار، سکه تمام بهار آزادی با قدرت از مرز 4 میلیون و 500 هزار تومان عبور کرد و با 100 هزار تومان افزایش به بهای 4 میلیون و 570 هزار تومان رسید.

درخواست افزایش شعاع دلار4200

فصل اقتصاد - با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال متولیان تجارت کشور با شتاب بیشتری درصدد کنترل قیمت کالاهای ضروری برآمدند. در این راستا سیاستگذار تجاری از دو برنامه جدید خود برای تنظیم بازار کالاهای اساسی رونمایی کرده است. در چارچوب برنامه اول، وزیر صمت خواستار افزایش دامنه دلار 4200 تومانی برای چند کالای جدید شده و در چارچوب برنامه دوم، اقلام مشمول کنترل قیمت در قالب طیف متنوعی از کالاها از سوی ستاد تنظیم بازار اعلام شده است. رضا رحمانی، وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت به دنبال درخواست وزارت جهادکشاورزی مبنی بر جابه‌جایی چند ردیف تعرفه از گروه دو به گروه یک کالایی (کالاهای اساسی)،‌ با رئیس کل بانک مرکزی نامه‌نگاری کرده و خواستار اضافه شدن 8 قلم کالای جدید به فهرست مشمولان ارز رسمی شده است.

اخبار خواندنی

عقب‌نشینی واشنگتن در لحظه حساس

تصویر آماری انتخابات اتاق بازرگانی

شانس‌های اکران نوروز در سینما

تحول سرمایه‌گذاری با مسوولیت اجتماعی

پاتک به عملیات آزادسازی قیمت خودرو

رمزخوانی از توییت نفتی ترامپ

رفت‌و‌آمد دلار 4200 در صحن و کمیسیون

واکنش ارزی به یک استعفا

اثر نرخ پرواز بر تورهای داخلی

بازه نااطمینانی درآمد نفتی بودجه

عبور بورس از قله زمستانی

تغییر جریان در بازار ارز

سککوک؛ دروازه ورود به اقتصاد هوشمند

اثر دوگانه تحریم‌ها بر تجارت خارجی

پرواز خودرو از باند تورم انتظاری

تهدید زیرساختی در کمین بازار نفت

سیگنال بنزینی به بازار ارز

یکشنبه خونین کاراکاس

تاوان نرخ غیرواقعی آب و برق

5/ 1 میلیارد یورو برای تقویت بنیه دفاعی

رکورد سهراب شکست

وقتی تنوع جنسیت به بهره‌وری بیشتر می‌انجامد

تغییر ذائقه بازار نفت

جدایی بازار از بازارساز

آزادی اندیشه، زیربنای پیشرفت است

ارزیابی صالحی از آخرین تصمیم FATF

عکاس «دنیای اقتصاد» در بین برترین‌های جایزه «ورلد پرس فوتو»

هفت‌خوان بودجه ضدتحریم

قطب‌نمای بورس در ماه پایانی 97

اطلس 150 روزه ذخایر آبی

پیچ کاهشی در بازار ارز

جشن صعود به جام‌جهانی؟

محبوب‌ترین بازی‌های کنسول سونی

بیگ‌بنگ بازار خودرو

زنگ خطر در جزیره

ابرچالش‌ها از نگاه فعالان اقتصادی

حمله دموکرات‌ها به سیاست ضد برجامی ترامپ

پیش‌بینی افزایش چشمگیر سفرهای نوروزی

پنج اصل مهم در ایجاد بازارهای جدید

صعود قیمت‌ها با تورم انتظاری

نیمه روشن حقوق شهرداران

کم‌خونی مزمن در نظام بانکی

تعیین سقف معافیت‌مالیاتی حقوق و دستمزد

تشدید استراتژی تقلید و تبلیغ در سیما

پیشداوری آزادسازی قیمت خودرو

استقرار طلا در سقف 9ماهه

بهانه‌های بورس برای سبزپوشی

هزینه تعلیق ساخت و ساز در تهران

15 اولویت سال آینده صنعت

راه‎حل‌ استارت‎آپی برای چالش‌های اقتصادی

پایان شکار خرس‌ها در برلین

لنگر لرزان توافق اوپک

صندلی خالی واشنگتن در سازمان ملل

ایران تهدیدی برای جهان نیست

تداوم چشم‌انداز افزایشی طلا

آینده خودروسازان چینی در ایران

تاریکخانه شهرداری معاف از دیده بانی؟

دیدار طالبان با محمد بن‌سلمان

راز کم‌واکنشی بورس تهران

رفتار جسورانه بازارساز ارزی

تعویق مجدد رای‌گیری درمورد پالرمو

رکورد نیم‌میلیاردی «آشغال‌ها»

بحران سوت و عصیان

سقف ارزی ورود لیست ممنوعه

خزان بهار عربی

پایان کاهشی هفته افزایشی

محکومیت‌جهانی ترور مرزبانان

آغاز پخش دو سریال جدید

بازنشستگی قاضی مجادلات تجاری

فرمان بازار در دست دلالان

تخلیه رشد زمستانی در بورس تهران

پشت ویترین «تهران برای همه»

بیانیه سفارت ایران در لهستان درباره نشست ورشو

کند شدن نفس واردات کالاهای آی‌تی

تفاهمی برای برابری تراز سفر ایران و ترکیه

پاتک به داوری‌ها

قدرت نوآوری در خلق بازار

کیفیت خودروها در مدار ثبات

صعود دلار به سقف سال 2019

کارنامه جشنواره 37

روزهای سرد خودروسازی

دو دیدگاه آمریکایی به طرح «ضد‌اوپک»

رفت و برگشت دلار در مرز روانی

سه‌گانه تردید در بورس تهران

مواجهه سوم با دارایی‌های پایتخت

آفتی به نام «پیش‌خور»

گذر آرام دلار به کانال جدید

غایب بزرگ نشست مسکو

خودروسازان و کلاف سردرگم برگزیت

بهبود بورس از مسیر جهانی

دعوت از مردم برای حضور گسترده در راهپیمایی 22 بهمن

تجارت با 14 همسایه در اول زمستان

کمیته تحلیف در تیررس دادستان‌ها

سرنوشت اولتیماتوم به خودروسازان

عقبگرد استقراضی در بانک‌ها

خروج عامل چینی از بازار ارز

چراغ سبزمجلس به «استانی شدن انتخابات»

دلیل حذف زنان از موسیقی فجر

مهلت جدید به بدهکاران ارزی

حمایت 8 کشور اروپایی از گوایدو

آغاز بازپرداخت طلب قطعه‌سازان

عقب‌نشینی اونس در برابر دلار

عفو 50 هزار زندانی به مناسبت دهه فجر

بنزین روی آتش

چگونه در دفاتر کار باز، بهینه کار کنیم

آمادگی طلا برای سبقت از دلار

تصویب عوارض تردد از 10 بزرگراه

بروکسل رو در روی واشنگتن

آمار ارزش افزوده 40 سال گذشته

اثر 5 ابرروند جهانی بر گردشگری

سری جدید فیلم‌های برگزیده تماشاگران

نیمه پنهان لغو افزایش قیمت خودرو

کارنامه فسادزدایی 2018

هشدار تجاری فعالان اقتصادی

دو خط قرمز صادرات برق

اولین فهرست فیلم‌های محبوب

استارت پرقدرت نفت در 2019

کلید بورسی قفل «ما‌ل»‌ها

تغییر ویترین بازارهای صادراتی ایران

افزایش نفوذ شیعیان در بیروت

افت تورم به نفع کم‌درآمدها

رشد 3برابری اتصالات اینترنتی در هند

روز تحقیر بریتانیا

عرضه به پای تقاضا نرسید

حرکت بورس بر مدار تردید

چالش‌های بومی‌سازی صنایع معدنی

با بزرگ‌ترین فشار اقتصادی روبه‌رو هستیم

ارزیابی منصفانه بودن دستمزدها در سازمان

افزایش 30 درصدی قیمت خودرو لغو شد

سایه نااطمینانی بر اقتصاد جهان

سقف دلار جا‌به‌جا شد

دو سناریوی بورس در تورم دارایی‌ها

دکترین موشکی ایران به روایت شمخانی

نقطه توقف افزایش قیمت

مناطق لرزان بازار نفت 2019

سد خروج سرمایه ارزی

بورس‌بازی در مارپیچ تند

سه بدهکار در پرونده آلودگی هوا

3 سناریوی مذاکرات صلح تجاری

چرخش معنادار فیلمسازان به سمت فیلم کمدی

قدرت بخشیدن به کارکنان، مفید یا مخرب؟

چشم‌انداز قدرت اقتصادی آمریکا در جهان

راهکارکاهش هزینه‌های شهر

ترفند جذب پول در تحریم‌ها

فریب قیمتی در بازار سهام

به اینترنت ماهواره‌ای نزدیک می‌شویم

رصد مسیر هیجان در بورس تهران

پاسخ به سه پرسش تجاری

نشانه‌های تزلزل در کاراکاس

پنج مطالبه برای بنگاه‌های ایرانی

آگهی ها

  • بانک سینا
  • بانک پارسیان
  • بانک اقتصادنوین
  • بانک توسعه و تعاون
  • بانک گردشگری