روزنامه های اقتصادی

دربی آسیایی؛ شاید در نیمه‌نهایی

فصل اقتصاد - قرعه‌کشی مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ظهر دیروز در مالزی برگزار شد که براساس آن، پرسپولیس و استقلال به ترتیب باید به مصاف الدحیل و السد قطر بروند. به این ترتیب برگزاری دربی آسیا حداقل در این مرحله منتفی شد و امیدواریم با پیروزی هر دو نماینده ایران، در نیمه‌نهایی شاهد این نبرد مهیج باشیم.

مثبت ممتد در بازار سهام

فصل اقتصاد - شروین شهریاری گروه بورس : بورس تهران در هفته جاری رالی صعودی ممتد خود را ادامه داد تا با گام‌های مثبت کوچک عملا رکورد 13 روز متوالی رشد شاخص را تکمیل کند. نتیجه این روند رشد حدود 2500 واحدی شاخص کل (3 درصد) پس از اعلام تصمیم رئیس‌جمهوری آمریکا مبنی بر خروج از برجام و تعیین تکلیف ابهام سیاسی بوده است. به این ترتیب، با رشد نیم درصدی شاخص کل در هفته جاری، مجموع تغییرات شاخص کل از ابتدای سال به زیان یک درصدی رسیده است که هنوز وضعیت جالبی را نشان نمی‌دهد.

پیشنهاد «اون» برای خلع‌سلاح مرحله‌ای

فصل اقتصاد - این روزها صداهای ضدونقیض در مورد مذاکرات احتمالی کیم- ترامپ در سنگاپور به گوش می‌رسد. به‌دنبال سخنان «کیم» در مورد احتمال لغو دیدارش با ترامپ، رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی در سفر به واشنگتن با همتای آمریکایی خود دیدار کرد. ترامپ هم در ‌این دیدار از احتمال تعویق مذاکرات خبر داد. «کوین لیپتاک» در گزارش 22 می‌ در سی‌ان‌ان، به نقل از ترامپ می‌نویسد: «احتمال زیادی هست که ‌این مذاکرات به موقع برگزار نشود.‌

خروج سکه از مدار افزایشی

فصل اقتصاد - سکه تمام بهار آزادی پس از 7 کانال شکنی، روز گذشته آرام گرفت و در مدار کاهشی حرکت کرد. در دومین روز خردادماه، سکه 16 هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای دو میلیون و 5 هزار تومان رسید. این افت در شرایطی رقم خورد که فلز گرانبهای داخلی در روزهای سوم و چهارم هفته به ترتیب، 47 و 22 هزار تومان رشد قیمت را به ثبت رسانده بود. فعالان، قطع موقت روند افزایشی سکه تمام بهار آزادی را به دو عامل نسبت دادند.

رشد سهم سرمایه در گردش از تسهیلات

فصل اقتصاد - بانک مرکزی گزارش مربوط به جزئیات تسهیلات اعطا شده از سوی سیستم بانکی کشور در اولین ماه سال‌جاری را منتشر کرد. بر مبنای گزارش منتشر شده، در مجموع در اولین ماه سال‌جاری سیستم بانکی حدود 26 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش‌های مختلف اقتصاد اعطا کرده است. تسهیلات اعطا شده در این ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل حدود 15 درصد رشد داشته است. 10 درصد از این رشد را می‌توان به اثر تورم و 5 درصد باقیمانده را به رشد اقتصادی و سایر عوامل نسبت داد.

سه تجربه توریسم پایدار درآمریکای لاتین

فصل اقتصاد - نوید شکراللهی 22 مه، مصادف با اول خرداد را به‌عنوان «روز جهانی تنوع زیستی» نام‌گذاری کرده‌اند که با توجه به خطر روزافزون انقراض گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری در سطح کره زمین و اخلال در ترکیب آنها در دنیای امروز، از اهمیتی ویژه برخوردار است. حفظ تنوع زیستی یکی از مهم‌ترین اهداف توسعه پایدار است که در سند 2030 سازمان ملل متحد نیز به‌عنوان یکی از اهداف اصلی درج شده است.

تعبیر برجامی رویای نفتی ترامپ

فصل اقتصاد - «خروج از برجام» هر چند به‌عنوان بزرگ‌ترین‌ اشتباه سیاست‌ خارجی آمریکا در دوران ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ توصیف می‌شود؛ اما این اقدام در عین حال به دولت این کشور یادآور شد تا رسیدن به یکی از رویاهای خود همچنان راه درازی در پیش دارد؛ رویای «استقلال انرژی».

بازار سهام در ایستگاه جدید

فصل اقتصاد - بورس تهران معاملات نخستین روز از خردادماه را با نوسان صفر درصدی شاخص کل پشت سر گذاشت. نماگر اصلی سهام در پایان معاملات دیروز تنها 2 واحد رشد کرد و در سطح 95 هزار و 230 واحد ایستاد. همزمان، شاخص کل هم‌وزن با افت 0/ 1 درصدی، توقف سیر صعودی قیمت‌ها را برای دومین روز پیاپی ثبت کرد. اکنون بورس تهران در حال کلنجار رفتن با صورت‌های مالی سال گذشته شرکت‌هاست. تقابل عملکرد شرکت‌ها و سودای سودیابی در دو روز گذشته به خوبی در قیمت سهام انعکاس یافت و یک بار دیگر، واقعیت انکارناپذیرتحلیل و توان‌ بنیادی سهام را به متن معاملات کشاند. در حالی که انتظار می‌رفت جریان نقدینگی در صنایع کوچک‌تر پایدار بماند اما افت شاخص کل هم‌وزن منعکس‌کننده عدم حمایت عوامل بنیادین از سهام مزبور است که معنای دیگر آن توقف سهام در ایستگاه عملکرد شرکت ها است.

پشت‌پرده اشتغال کامل در آمریکا

فصل اقتصاد - «نیل کشکاری»، رئیس فدرال رزرو شعبه مینیا پولیس تسریع روند رشد نرخ بهره را مستلزم ثبت شواهد بیشتری توصیف کرد. با اینکه بازار کار آمریکا پیشرفت قابل توجهی داشته است؛ اما فدرال رزرو نباید در روند انقباضی شتابزده عمل کند. بهبود بازار کار ایالات‌متحده در صورتی می‌تواند به معنای آماده‌باش اقتصاد برای افزایش نرخ بهره هدف باشد که شواهد مستندی از رشد نرخ دستمزدها ثبت شود؛ درحالی‌که یک دهه از بحران مالی فراگیر گذشته است، اقتصاد آمریکا ریکاوری مناسبی را تجربه کرده و نرخ بیکاری در کمترین میزان خود از سال 2000 میلادی قرار دارد؛ اما نرخ بیکاری 9/ 3 درصدی نیز چالش‌های خاص خود را به همراه خواهد داشت.

سه‌ پیشنهاد برای ماندگاری خارجی‌ها

فصل اقتصاد - موج رفت و آمد هیات‌های خارجی برای عقد قرار داد با شرکت‌های داخلی که با رفع تحریم‌های بین‌المللی به وجود آمد با گذشت حدود دوسال و نیم با شرایط جدید و خروج آمریکا از برجام وارد فاز جدیدی شده و این سوال را به وجود آورده که آیا شرکت‌هایی که در این مدت اقدام به عقد قرارداد با شرکت‌های داخلی کرده‌اند به همکاری با ایران ادامه خواهند داد یا اینکه قطع همکاری خواهند کرد.

کاهش چک‌های برگشتی در فروردین

فصل اقتصاد - گزارش منتشر شده از سوی بانک مرکزی حاکی از آن است که در اولین ماه سال‌جاری آمار چک‌های برگشتی بهبود یافته است. در فروردین‌ماه سال‌جاری در مجموع 6 میلیون و 700 هزار فقره چک به ارزش تقریبی 47 هزار میلیارد تومان مبادله شده که این مقدار بیش از 3 درصد کل نقدینگی موجود در بازار را شامل می‌شود. در این ماه حدود 81 درصد از ارزش چک‌های مبادله‌ای وصول و 19 درصد دیگر برگشت شده است. این در حالی است که نسبت چک‌های برگشتی در فروردین‌ماه سال گذشته حدود 21 درصد بود. با تحلیل دیگری، از فروردین‌ماه سال گذشته تا فروردین‌ماه سال‌جاری در حالی که چک‌های مبادله‌ای حدود 22 درصد افزایش یافته، چک‌های وصولی حدود 25 درصد و چک‌های برگشتی تنها 12 درصد افزایش یافته است. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت در اولین ماه سال‌جاری نسبت چک‌های برگشتی بالنسبه کاهش یافته است.

تداوم رکورد شکنی در بازار سینمای جهان

فصل اقتصاد - درحالی‌که فروش این روزهای فیلم‌های روی پرده در ایران از رمق افتاده و فروش سینماها در اردیبهشت ماه امسال تنها 17 میلیارد تومان بوده است؛ یعنی حدودا 30 درصد کمتر از 26 میلیارد تومان فروش در اردیبهشت پارسال، رکوردهای فروش در سینماهای جهان روز به روز در حال جابه‌جا شدن است. هفته گذشته فیلم سینمایی «انتقام‌جویان؛ جنگ ابدیت» توانست رکورد پنجمین فیلم پرفروش را در جهان بشکند و این هفته با افزایش میزان فروشش و با شکست فیلم «دنیای ژوراسیک» در رده چهارم ایستاد. دنیای ژوراسیک با یک میلیارد و 670 میلیون دلار فروش سال‌ها در رده سوم فیلم‌های پرفروش تاریخ بود. اما حالا و از دیروز فیلم انتقام‌جویان با دویست میلیون دلار اختلاف جای دنیای ژوراسیک را گرفته است.

محرک‌های درونی افزایش قیمت خودرو

فصل اقتصاد - دنیای‌اقتصاد : افزایش قیمت خودروهای داخلی این روزها باز هم به سوژه‌ای داغ تبدیل شده و با وجود انتقادهایی که بابت این اتفاق به خودروسازان می‌شود، مدیران صنعت خودرو با دفاع از تصمیمات قیمتی خود، عوامل بیرونی از جمله تورم و نرخ ارز را دلیل بالا رفتن هزینه‌های تولید می‌دانند.این در شرایطی است که اگرچه نمی‌توان نقش این عوامل را در افزایش هزینه تولید خودروها انکار کرد، با این حال ضعف مدیریتی خودروسازان در کنترل عوامل داخلی به‌خصوص در حوزه بهره‌وری و سرمایه‌گذاری و همچنین منابع مالی نیز قابل‌چشم‌پوشی نیست.

نگرانی رونق‌زا در بازار ساختمانی

فصل اقتصاد - نمای عینی بازار ساخت‌وساز شهر تهران از بروز نوعی «نگرانی رونق‌زا» در میان دو بازیگر اصلی حوزه ساخت مسکن خبر می‌دهد. بررسی‌های «دنیای‌اقتصاد» از وضعیت بازار مشارکت در ساخت مسکن که بخش قابل‌توجهی از عرضه واحدهای مسکونی نوساز به واسطه این روش پرکاربرد ساختمانی انجام می‌شود، نشان می‌دهد در شرایط فعلی وجود نوعی نگرانی مشترک اما از دو جنس متفاوت، در میان «مالکان املاک کلنگی» و «سازندگان مسکن» موجب افزایش تمایل برای ساخت مشارکتی مسکن شده است.

بازار جدید کالای ایرانی

فصل اقتصاد - همزمان با عقد قرارداد موقت میان ایران با کشور‌های اوراسیا، کشورمان 246 قلم کالا شامل 76 قلم حوزه کشاورزی و 172 کالا در حوزه صنعت برای قرار گرفتن در لیست تعرفه ترجیحی به اوراسیا معرفی کرد و طرف مقابل بلوک اقتصادی اوراسیا نیز 175 قلم کالا شامل 53 کالای کشاورزی و 12 قلم صنعتی را در لیست کالاهای تعرفه ترجیحی گنجاند تا به این طریق شاهد آغاز رقابت تجارتی در اوراسیا باشیم.

رشد دلار با تعلیق جنگ تجاری

فصل اقتصاد - شاخص دلار آمریکا روند صعودی هفته‌های گذشته خود را در اولین روز هفته بازارهای جهانی با صعود به رکورد جدیدی از سر گرفت. شاخص دلار برای نخستین مرتبه در سال جاری میلادی از مرز 94 واحدی عبور کرد و طلای جهانی را به قیمت 1282 دلاری عقب راند. مهم‌ترین عاملی که به تقویت ارزش دلار در بازار جهانی منجر شد، اعلام نتیجه مثبت مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین بود. براساس بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا، چین واردات سالانه 200 میلیارد دلاری از ایالات متحده را پذیرفت. سیگنال پایان جنگ تجاری محتمل میان این دو کشور به سود شاخص دلار تمام شد؛ چرا که این توافق تجاری در نهایت به کاهش کسری تراز تجاری سنگین آمریکا منجر می‌شود. از آنجا که کسری تراز تجاری ایالات‌متحده، یکی از نگرانی‌های اصلی اقتصاددانان محسوب می‌شد، افزایش صادرات آمریکا به بزرگ‌ترین بازار مصرف‌کنندگان دنیا، چشم‌انداز اقتصادی این کشور را تقویت کرده و شاخص دلار نیز به تبعیت از این رویکرد تقویت شد.

جایزه‌ای برای یک صندلی خالی!

فصل اقتصاد - هفتاد و یکمین دوره جشنواره فیلم کن با ثبت نام سینمای ایران در فهرست برگزیدگانش به پایان رسید و جعفر پناهی، کارگردان صاحب نام و غایب جشنواره، جایزه بخش فیلمنامه را به کلکسیون جایزه‌های متعددش اضافه کرد.

واقعی کردن رویای خودروی پرنده

فصل اقتصاد - هفته گذشته کنفرانس خودروهای پرنده اوبر(Elevate) در لس‌آنجلس برگزار شد، جایی که من با دارا خسروشاهی مدیرعامل اوبر قرار مصاحبه داشتم. برای رفتن به آنجا از لیفت (Lyft)رقیب اوبر، خودرو گرفتم تا به آنجا برسم. مقصد من برای راننده بسیار جالب بود و پرسید: خودروهای پرنده؟ خندید و گفت: از خودروهای خودران باید بهتر باشند. راننده راست می‌گفت، این روزها با توجه به اتفاقات مختلفی که برای خودروهای خودران اوبر رخ داده به نظر می‌رسد پروژه‌های خودروهای پرنده زودتر به نتیجه برسد. دو ماه قبل پس از آنکه یک خودروی خودران اوبر در هنگام آزمایش با یک عابر تصادف کرد، تمام آزمایش این خودروها در سراسر آمریکا متوقف شد. ماموران فدرال هنوز مشغول تحقیق درباره آن حادثه هستند. خسروشاهی در پایان کنفرانس Elevate به بلومبرگ گفت طی چند ماه آینده تست خودروهای خودران اوبر دوباره از سرگرفته می‌شود. بدون درنظر گرفتن نتیجه تحقیقات خسروشاهی می‌گوید که برنامه آینده این شرکت را آماده کرده است.

نوبت تغییر زمین در بورس تهران

فصل اقتصاد - فاطمه اسماعیلی دنیای اقتصاد : نماگر بورس تهران در پایان معاملات روز گذشته با رشد 33 واحدی (معادل 04 / 0 درصد) در سطح 95 هزار و 136 واحد قرار گرفت. به این ترتیب با ثبت دهمین صعود متوالی شاخص سهام، روزهای سبز بورس دورقمی شد. معاملات این روزهای بازار سهام حکایت از چرخش نقدینگی در گروه‌های بورسی دارد. دیروز نیز مجددا گروه‌های کالایی بازار شاهد ورود نقدینگی بورس‌بازان بودند. گروه‌هایی که پیش از این نیز با وجود عوامل بنیادی قوی، به دلیل هیجانات سیاسی مغفول مانده بودند. در شرایط فعلی اما چشم‌انداز آتی قیمت نفت و همچنین فلزات در بازارهای جهانی در کنار مطلوبیت دلار 4200 تومانی برای برخی گروه‌های بورسی سبب شده است تا بار دیگر توجه فعالان بازار به عوامل بنیادی شرکت‌های کالایی‌ بورس تهران جلب شود. تداوم این امر می‌تواند روند صعودی شاخص سهام را به دنبال داشته باشد.

چراغ‌سبز تجاری چین به آمریکا

فصل اقتصاد - نیما صبوری دنیای‌اقتصاد : روز شنبه دوغول اقتصادی دنیا از توافق برای خرید 200 میلیارد دلار کالا وخدمات آمریکایی از سوی دولت چین خبر دادند. البته دو طرف اشاره‌ای به جزئیات این خرید که پیش از این توسط کاخ‌سفید اعلام شده بود نکرده‌اند. به گزارش خبرگزاری «رویترز»، پکن و واشنگتن همچنین توافق کرده‌اند تا گفت‌وگوهای تجاری خود پیرامون واردات بیشتر کالاهای کشاورزی و انرژی آمریکا توسط چین برای جبران کسری تجاری سالانه 335 میلیارد دلاری میان دو کشور ادامه دهند.

نشست جنجالی مجلس درباره FATF و برجام

فصل اقتصاد - مجلسی‌ها کار دیروز خود در پارلمان را با جلسه غیر‌علنی طولانی با حضور محمدجواد ظریف وزیر خارجه، عباس عراقچی معاون سیاسی این وزارتخانه، علی شمخانی دبیر شورای‌عالی امنیت ملی و مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد، درباره دو موضوع لوایح سه‌گانه و پیوستن ایران به FATF و نیز موضوع برجام آغاز کردند؛ جلسه‌ای که نمایندگان روایت‌های جالبی از آن نقل کرده‌اند. شاید بتوان اظهارات علی مطهری نایب‌رئیس مجلس، جبار کوچکی‌نژاد نماینده رشت و احمد علیرضابیگی نماینده تبریز را مهم‌ترین روایت از جلسه غیر‌علنی دیروز مجلس خواند؛ از «اختلاف نظر عراقچی و شمخانی درباره FATF»، «مساعدت مشروط اروپا تا پذیرش FATF از طرف ایران» تا «رفع نقص لوایح سه‌گانه با نظر مرکز پژوهش‌های مجلس و شورای‌عالی امنیت ملی و حتی ارتباط با دفتر رهبری».

تعویق اثر ارز روی تورم

فصل اقتصاد - بررسی گزارش منتشر شده از سوی بانک مرکزی درخصوص تورم کالاها و خدمات مصرفی در اولین ماه سال‌جاری نشان می‌دهد در این ماه اثر تغییرات نرخ ارز در سبد مصرفی خانوار رسوخ نکرده است. در اولین ماه سال‌جاری نرخ ارز سه ثلث متفاوت را تجربه کرد. 10 روز اول بازار نسبتا آرام بود، 10 روز دوم به‌دلیل شروع حواله‌گیری تجار، نرخ ارز وارد ریل صعودی با سرعت قابل‌ملاحظه شد و در ثلث سوم نیز سیاست‌گذار همزمان با تک‌نرخی کردن ارز بازار را بست.

انقلاب دیجیتال و ظرفیت‌های جدید ارزش‌آفرینی

فصل اقتصاد - مرضیه حسینی مشاور بازاریابی، برندینگ و توسعه سبد محصول به اشتراک‌گذاری عنصر دیرپایی است که در روابط انسان‌ها دارای معانی متغیر است. بااین‌حال، اصطلاح «به اشتراک‌گذاری» در مقالات مربوط به اقتصاد نادر است.

تسلط دلار بر بازارها

فصل اقتصاد - شاخص دلار آمریکا به یک سقف جدید در سال 2018 میلادی صعود کرد. براساس آخرین معاملات هفته بازارهای جهانی، شاخص ارز آمریکا تا 83/ 93 واحد تقویت شد که در 5 ماه اخیر بی‌سابقه بود. رشد ارزش دلار در بازارها، فشار شدیدی بر طلا، یورو و ارز اقتصادهای نوظهور وارد کرد. قیمت اونس فلز زرد پس از سقوط از مرز روانی 1300 دلاری تا سطح 1285 دلاری نیز افت کرد. هرچند رشد چند دلاری فلز گرانبها در ساعات پایانی بازار هفتگی بخشی از زیان قابل توجه طلا را پوشش داد؛ اما شلوغی صف فروش، اجازه بازگشت به مرز روانی را نداد. سرمایه‌گذارانی که به تقویت ارزش طلا با توجه به تنش‌های سیاسی، مخدوش شدن مذاکرات تجاری پکن-واشنگتن و سرد شدن روند گفتمان کره‌شمالی امید داشتند، پس از آنکه این عوامل نیز طلا را حمایت نکردند، به فروش متمایل شدند. تقویت شاخص دلار، علاوه بر بازار فلزات گرانبها، بازار جهانی ارز را نیز تحت‌تاثیر قرار داد. گستره نفوذ دلار منجر به ثبت بدترین ماه یورو از اواخر سال 2016 میلادی شد و ارزهای بازارهای نوظهور نیز در مدار کاهشی چند هفته اخیر باقی ماندند.

«خودرو» دیگر موتور محرک اقتصاد نیست

فصل اقتصاد - نرخ رشد اقتصادی کشور در شرایطی طی سال 93 و با کمک صنعت خودرو، مثبت شد که حالا با توجه به بالا رفتن پایه تولید (در خودروسازی) عدم توسعه بازار نقش این صنعت بزرگ در این «رشد» کمرنگ شده است.

دلار و سکه هم مسیر شدند

فصل اقتصاد - در اولین روز هفته، سکه و دلار همسو با یکدیگر کاهش قیمت را تجربه کردند. روز شنبه، سکه تمام بهار آزادی 8 هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت یک میلیون و 953 هزار تومان رسید. افت بهای این فلز گرانبها در شرایطی رقم خورد که در 2 روز انتهایی هفته افزایش قیمت را تجربه کرده بود. سکه روز چهارشنبه 18 هزار تومان رشد کرد و روی پنج‌شنبه با افزایش 41 هزار تومانی به قیمت یک میلیون و 961 هزار تومان رسیده بود. افت روز شنبه نقطه توقفی بر دو افزایش متوالی بود.

اخبار خواندنی

«طرح ترافیک» در بازار سیاه

روایت آماری رشد تولید

خطر سیاست‌زدگی در بازار نفت

آستانه حمایت در بورس تهران

افزایش قیمت طلا دلایل و پیامدها/ پاتک اقتصادی به تحریم های ترامپ/ رکورد زنی قیمت سکه

رمزگشایی از جعبه سیاه «سانچی»

تعبیر رویای ژئوپلیتیک چین

شباهت‌ بازارها با بحران 2000

رشد شکاف تورم تولید و مصرف

4 +2 عامل افزایشی در بازار ارز

دو الگوی بازی در رکود بورس

آغاز دومینوی گرانی/ رقابت نابرابر قیمت مسکن/ مهم تر از برجام برای ایران

توفان «استورمی»

کیفیت خودروهای داخلی در فروردین

قالب جدید تامین ارز مسافری

بورس در بزنگاه برجامی

سکه بر سقف 25 روزه

پدیده دو وجهی اقتصاد 96

چرایی گرانی کالاهای اساسی/ بودجه فرهنگی شهرداری در جیب مداحان و دیگ آش/اظهارات دو پهلوی نوبخت

فینال روی هوا!

پاسخ پنج پرسش از اقتصادهای نفتی

کتابگردی بزرگ در پایتخت

هیجان دلار به پشت خط‌ها رفت

ضربه بزرگ به دولت می

دو خبر ویژه برای تولید

موج جدید گرانی ها و شوک در بازار/فرمول کشف نرخ ارز/ انتقاد روحانی از وزرای مایوس

چراغ سبز برای رفع محاصره قطر

13 توصیه اقتصاددان معروف به ایران

مهاجرت تقاضا در بازارها

سه‌ضلعی تهدیدزا برای صنایع کوچک

افت تقاضا برای بیمه بیکاری

عناوین روزنامه های اقتصادی یکشنبه 9 اردیبهشت 1397

آزمون و خطا در مصوبات خودرویی

مرز رقابت در صادرات صنعتی

اصلاح انتظارات در بازار سکه؟

وزن‌کشی تجارت ترجیحی

ادامه بی‌تصمیمی واشنگتن درباره برجام

آغاز محاکمه مهاجمان داعشی تهران

عدالت گمشده حقوق بگیران دولت/ بانک اختصاصی اروپا برای ایران/ اسقاط دسته چک ها

عکاسی به روایت تاریخ‌نگار سیاه-سفید

کاهش احتمالی فروش آی‌فون در سال 2018

جنگ تجاری زیر ذره‌بین «آنکتاد»

خودروسازانی که با برجام هم نیامدند

پایان هفته متفاوت برای بازیگران بورس

اولین بازدهی منفی سکه

عناوین روزنامه های اقتصادی چهارشنبه 5 اردیبهشت 97

عناوین روزنامه های اقتصادی پنجشنبه ششم اردیبهشت

دعوا بر سر دومی!

اعتراف استون به اشتباهش در ساخت «اسکندر»

خودنمایی عوامل اقتصادی در رشد بورس

آزادسازی بازار خودروی چین

مذاکره در روستای آتش‌بس

احتیاط انتظاری- انتظامی بازار ارز

عناوین روزنامه های اقتصادی چهارشنبه 5 اردیبهشت 92

چالش قیمت‌گذاری خودرو در سال جدید

توهم خام‌فروشی به روایت وزیر نفت

چکش‌کاری صنایع اولویت‌دار

رای به دیپلمات جنگ‌طلب

خروج شاخص دلار از مارپیچ

نخستین گزارش فروش اموال مازاد بانک‌ها

عناوین روزنامه های اقتصادی 4 اردیبهشت

چهره پوتین از نگاه استون

مرز حمایت دولت از خودروسازی کجاست؟

سقوط سکه به مرز پایین‌تر

دلهره در کاخ شی‌جین‌پینگ

عامل غافلگیری بورس‌بازان

استفاده از پیام‌رسان‌ خارجی حق شهروندی است

صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 3 اردیبهشت

صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 2 اردیبهشت97

واردات خودرو در پیچ بهارستان

«کلید» پلیس برای 10 بزرگراه

متقاضیان تلفنی در بازار ارز

چراغ زرد رکود در اقتصاد آمریکا

آنالیز تنش آبی در 334 شهر

سه منشأ ریزش بورس

صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 22 فروردین 2 اردیبهشت97

اقتصاد 600 میلیارد دلاری جرائم سایبری

تضعیف ارادی پوند در انگلستان

ساقه و ریشه التهاب ارزی

برزخ معاملاتی در بورس تهران

ابرپروژه‌های صنعتی در 4 سال آینده

صالحی: مانند یک ارتش آماده ایم

حال و آینده اقتصاد ایران/ معاملات مسکن قفل شد/ دولت یا بیماری ارزی را نشناخته یا نسخه اشتباه پیچیده

تغییر استراتژی بزرگان نفتی

برندگان و بازندگان رجیستری موبایل

کارنامه دو ساله مقررات‌زدایی

با‌ثبات‌ترین ارز نوسانی شد

صف دریافت «غرامت» از آمریکا

ایستگاه اشتغال در اقتصاد ایران

رقابت سینماگران جهان برای شکار سیمرغ

خودروسازی اروپا در بزنگاه برگزیت

معمای محبوبیت ترامپ

روی بدبینانه بورس به تحولات ارزی

اتحاد واسطه‌ها در بازار ارز

رشد پایدار برای ایران

پوزخند چین به جنگ تجاری ترامپ

حلال ترافیک در بزرگراه‌‌ها‌

خرید مسکن ؛«انفرادی» یا «مشترک»؟

دو نگاه واردکنندگان به تصمیم ارزی

پشت صحنه فیلترینگ تلگرام در روسیه

عناوین روزنامه اقتصادی 28 فروردین

جاماندن 58درصد مردم از سفر نوروزی

سکته نفت در مسیر صعود

ردپای هیجان در بورس تهران

اولین میانبر ارزی در بازار؟

مواجهه صنعت با 11 دست‌انداز

تیتر نخست روزنامه های اقتصادی 27 فروردین

تعریف متفاوت موفقیت در اقتصاد گیگی

محبوب‌ترین تلفن‌های غیر هوشمند

خروج تقاضای مازاد از بازار ارز

ورود بورس به محدوده منفی

الگوریتم دولت برای دخل و خرج بودجه

کمپین جدید سعودی علیه ایران

تیترهای روزنامه های اقتصادی 26 فروردین

کات آخر زندگی میلوش فورمن

توسعه استارت‌آپ‌؛ سرمایه‌گذاری به جای وام

چوب ارز لای چرخ خودروهای پسابرجامی

مواجهه بورس با عدم قطعیت‌ها

حل نامعادله افزایش دستمزد

واکنش مقامات ایران به تجاوز غرب به سوریه

زاکربرگ: عذر‌ می‌خواهم

ستاره‌های سینما در راه ایران

پاتک ترامپ به بازرس مولر

شلیک اردوغان به بانک لیر

صف‌های ارزی از بازار رخت بست

تشکیل کمیته‌ ویژه برای حل معضل آب

صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 22 فروردین

اعتماد؛ حلقه مفقوده پیام‌رسان‌های بومی

تنوع انتخاب مخاطبان در بازار کتاب

سه هدف احتمالی تور نفتی بن‌سلمان

محاسبه نرخ دلار از3 معادله

ایستگاه جدید نقدینگی

متن و حاشیه نشست پرتنش بهارستان

دستاویز تئاتر برای رونق فروش در 97

راز ارزانی اوراق مسکن

صدرنشینی «قطعه» در واردات 96

بزرگ‌ترین قربانی جنگ تعرفه‌ای ترامپ

نسخه برد-برد در صنعت نفت

پیامد دخالت‌ واشنگتن در بازار

دندان گردهای بازار خودرو کیش یا مات/ تهدید، هراس و انفعال در بازار ارز/ فرسایش توان اقتصاد ملی با لاتاری سکه و ارز

تصویر 96 شرکای صنعتی ایران

برنده نفتی دوئل آمریکا و چین

دو محرک صادراتی خودرو

فرصت صعود طلا

جایگاه بورس در رالی بازارها

پاسخ سعودی‌ها به پیشنهاد مذاکره ایران

صفحه نخست روزنامه های اقتصادی 19 فروردین

خاموشی صدای خاطره‌ساز

تازه‌ترین موبایل‌ها در رده‌های مختلف

15 پیش‌بینی از آینده نفت

آگهی ها

  • کانال رسمی سایت فصل اقتصاد
  • باشگاه نخبگان، خبرنگان و کارآفرینان
  • آگهی و تبلیغات در فصل اقتصاد
  • معرفی کسب و کار و تبلیغ محصولات
  • تعرفه آگهی های فصل اقتصاد