بازرگانی

ایجاد ثبات اقتصادی مهمترین عامل در بهبود فضای کسب و کار

فصل اقتصاد - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی در نشست اخیر شورای گفتگوی دولت با بخش خصوصی در اتاق خراسان شمالی مهم ترین و اولین گام برای بهبود محیط کسب وکار، ایجاد ثبات اقتصادی اعلام کرد. محمد صمدی تاکید کرد: بهبود محیط کسب و کار در توانمند سازی مردم در برابر فقر و بیکاری نیز نقش موثری دارد.

لزوم برقراری پروازهای مستقیم میان ایران و ویتنام

فصل اقتصاد - معاون امور بین‌الملل اتاق ایران در دیدار با رایزن بازرگانی جدید سفارت ویتنام در تهران گفت: باید پروازهای مستقیم از هانوی به تهران اختصاص دهیم که در این زمینه می‌توان با خطوط هوایی مختلف مذاکره کرد.

ضرورت عضویت در FATF برای برقراری روابط بین‌المللی بانکی

فصل اقتصاد - اعضای سه کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی، اقتصاد و برنامه‌وبودجه در نشست مشترک با فعالان اقتصادی دغدغه‌های بخش‌خصوصی در مورد مسائل بانکی و ارزی را شنیدند و مقرر شد این نشست‌های مشترک میان نمایندگان دو پارلمان ادامه یابد.

دستگاه‌های دولتی در خرید کالا، تولیدات داخلی استان را اولویت قرار دهند

فصل اقتصاد - جبار کیانی‌پور رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج می‌گوید: واحدهای تولیدی در استان وجود دارد که کالاهای با کیفیت و رقابت‌پذیر تولید می‌کنند اما برخی از دستگاه‌ها محصولات مورد نیاز خود را از سایر استان‌ها تامین می‌کنند.

بررسی قوانین و شرایط ورشکستکی بنگاه‌ها در ایران و آمریکا

فصل اقتصاد - در گزارش «مبانی تحلیلی حقوق ورشکستگی و تعیین توقف در حقوق ایران و آمریکا» حقوق آمریکا رسیدگی به دعوای ورشکستگی موجد دو آیین بازسازی و تصفیه است. در حقوق ایران، توقف تاریخ توقف دارای زمینه‌ای باز هست که گاهی تا چندین سال قبل از تاریخ رأی نیز تعیین می‌شود که باعث رواج ورشکستگی‌های صوری شده است.

سمنان آمادگی سرمایه‌گذاری خارجی با محوریت معادن را دارد

فصل اقتصاد - علی‌اصغر جمعه‌ای، رئیس اتاق سمنان می گوید استان سمنان به دلیل غنی بودن ظرفیت‌های معدنی بسیار مناسب، برای مشارکت و سرمایه‌گذاری در محصولات معدنی از قبیل گچ، نمک، زئولیت و پتاس آمادگی کامل دارد.

ظرفیت بالای استان فارس در همکاری‌ مشترک اقتصادی با لهستان

فصل اقتصاد - محمد صادق حمیدیان، نائب رئیس اتاق شیراز می گوید استان فارس به دلیل ظرفیت های مناسب در زمینه های کشاورزی، پزشکی و گردشگری می‌تواند زمینه همکاری ایران و لهستان را ایجاد کند.

بوشهر بهترین گزینه برای مراوده با قطر است

فصل اقتصاد - خورشید گزدرازی، رئیس اتاق بوشهر می گوید استان بوشهر برای تأمین مواد معدنی، غذایی و کشاورزی موردنیاز قطر دارای ظرفیت بسیار بالایی است و به دلیل وجود زیرساخت های مناسب بندری در بوشهر انتخاب این استان برای همکاری تجارت منطقه ای بسیار مناسب است.

توانمندسازی بخش‌خصوصی رشد اقتصادی را به دنبال دارد

فصل اقتصاد - محمد صمدی، رئیس اتاق بیرجند معتقد است فعالیت اقتصادی بیشتر موجب رشد سرمایه‌گذاری، ایجاد اشتغال و افزایش درآمد و رفاه اجتماعی مردم می‌شود. بنابراین توانمندسازی بخش‌خصوصی رشد اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.

بررسی طرح احیای شورای عالی تأمین اجتماعی

فصل اقتصاد - در نشست اخیر کمیته ماده 12، احیای شورای عالی تأمین اجتماعی و اعتراض فعالان اقتصادی نسبت به عدم صدور مفاصاحساب و مطالبه جریمه بخش خصوصی در تخصیص اسناد خزانه اسلامی برای پرداخت مطالبات تأمین اجتماعی در کسورات حق بیمه، بررسی شد.

برگزیدگان نهمین دوره جشنواره ملی بهره‌وری معرفی شدند

فصل اقتصاد - آیین بزرگداشت روز ملی بهره‌وری (اختتامیه نهمین دوره و افتتاحیه دهمین دوره) در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد. در این مراسم از مجموعه‌های برگزیده در سه مسابقه ملی تجربه‌های موفق، بهره‌وری و برترین توان اجرا تجلیل و هلدینگ توسعه معادن روی ایران نیز موفق به دریافت تندیس جشنواره شد.

بررسی مشکلات ناشی از تخصیص اسناد خزانه اسلامی برای پرداخت مطالبات تأمین اجتماعی

فصل اقتصاد - در نشست اخیر کارگروه تخصصی کمیته ماده 12 مراتب اعتراض به عدم صدور مفاصاحساب و مطالبه جریمه فعالان بخش خصوصی در تخصیص اسناد خزانه اسلامی برای پرداخت مطالبات تأمین اجتماعی در کسورات حق بیمه بررسی شد.

موانع صادرات به عراق در مرز شلمچه بیشر از سایر مرزهاست

فصل اقتصاد - مسعود خیاط زاده رییس اتاق آبادان می‌گوید: مجوزهای واردات و ثبت سفارش‌ها با قیمتی بیش از 3 میلیون دینار عراقی صادر شود در حالی که طبق قوانین گمرکی عراق، این رقم در حدود یک میلیون و 200 هزار دینار در نظر گرفته شده است.

باید انگیزه شرکت‌ها برای رتبه‌بندی افزایش یابد

فصل اقتصاد - نشست تشکل‌های صنایع غذایی و دارویی برای تعامل و تشریک‌مساعی با مرکز ملی رتبه‌بندی اتاق ایران در زمینه رتبه‌بندی فعالان این صنایع برگزار شد.

استعلام‌های متعدد، مانع رشد سرمایه‌گذاری در کشور است

فصل اقتصاد - علی‌اصغر جمعه‌ای در سی و ششمین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان گفت: وقتی سرمایه‌گذار مجوز سرمایه‌گذاری را از دستگاه متبوع دریافت می‌کند با استعلام‌های زیادی مواجه می‌شود. پاسخ این استعلام‌ها زمان برده و گاهاً یک سال و یا چند سال به طول می‌انجامد.

حمایت از کارآفرینی با تغییر نظام آموزشی کشور میسر می‌شود

فصل اقتصاد - مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان اتاق ایران و دانشگاه فنی و حرفه‌ای تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. هدف از این تفاهم، ارائه برنامه‌های آموزشی بر اساس مهارت و برقراری ارتباط نزدیک‌تر بین آموزش و اقتصاد کشور است.

فعالان اقتصادی کرواسی در اتاق ایران به دنبال چه بودند؟

فصل اقتصاد - 10 روز پیش هیات تجاری کرواسی به سرپرستی مارتینا دالیچ، معاون نخست وزیر و وزیر اقتصاد این کشور به اتاق ایران آمدند و با فعالان بخش خصوصی کشور مذاکره کردند. اعضای هیات تجاری کرواسی مشکلات بانکی و ضعف در شناخت از اقتصاد ایران را مانع عمده در تقویت مبادلات تجاری میان دو کشور می‌دانند.

بانک‌های ایرانی می‌توانند در سوئیس شعبه تأسیس کنند

فصل اقتصاد - نظام‌مافی می‌گوید: بانک‌های ایرانی می‌توانند در سوئیس شعبه بانکی تأسیس کنند. یا اینکه بانک‌های ایرانی، پروانه بانک‌های سوئیس که آن‌ها استفاده نمی‌کنند، را بخرند و در سوئیس بانک تأسیس کنند. این‌ها راهکاری است که می‌تواند سبب شود روابط بانکی-مالی ایران و سوئیس در این دوره ادامه یابد.

سه ویژگی کسب‌وکارهای کوچک در ایران و راه‌های توسعه آن‌ها

فصل اقتصاد - تیری کوویل، پژوهشگر فرانسوی و استاد دانشگاه نوانسیای فرانسه که 25 کسب‌وکار کوچک و متوسط در ایران را بررسی کرده به عنوان مشاور پژوهشی در پروژه تحقیقاتی «بررسی چالش‌های راهبردی و ارائه استراتژی‌های توسعه در بنگاه‌های کوچک و متوسط در اقتصاد ایران» مشارکت می‌کند.

راهبرد اصلی اتاق کرمان تشکل محوری است

فصل اقتصاد - رئیس اتاق کرمان در همایش "هم‌اندیشی و بررسی نقش تشکل‌ها در توسعه اقتصادی استان کرمان" راهبرد اصلی اتاق را تشکل محوری دانست و گفت: نگاه تشکلی منجر به اتخاذ تصمیماتی بر اساس خرد جمعی و هم‌افزایی می‌شود.

سیاسیون از سیاست برای اقتصاد خرج کنند

فصل اقتصاد - معیشت 500 هزار نفر از مردم مرزنشین شامل تجار و بازرگانان، کولبران و فعالان بخش حمل و نقل به نوعی از طریق مرز تأمین می‌شود. این در حالی است که این نگرانی همواره وجود دارد که با کوچکترین تغییرات سیاسی مرز بسته می‌شود.

لزوم فعال سازی دیپلماسی میان روسیه و مازندران

فصل اقتصاد - معاون استاندار ساراتوف فدراسیون روسیه با اشاره به نگاه ویژه روسیه برای توسعه روابط همه جانبه با ایران، خواستار رشد مبادلات تجاری و همکاری های اقتصادی و گردشگری با مازندران شد.

استانداردسازی خدمات مهمترین نیاز بوم‌گردی سمنان است

فصل اقتصاد - علی اصغر جمعه ای، رئیس اتاق سمنان می گوید با توجه به تمایل قابل توجه علاقه مندان فرهنگ بومی در استان، برای توسعه گردشگری، استانداردسازی انواع خدمات در سطح بین المللی و ایجاد راه های ارتباطی مناسب برای اقامتگاه های بوم‌گردی استان ضروری است.

نمایشگاه دائمی محصولات مازندران در ولگاگراد راه اندازی می شود

فصل اقتصاد - معاون همکاری‌های بین‌المللی استاندار ولگاگراد فدراسیون روسیه گفت: راه‌اندازی نمایشگاه دائمی محصولات مازندران در ولگاگراد فدراسیون روسیه از مهم‌ترین برنامه‌های پیش رو است.

کارگاه آموزشی مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها در بهره‌وری آب در کشاورزی 1 خرداد برگزار می‌شود

فصل اقتصاد - کارگاه آموزشی مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها در بهره‌وری آب در کشاورزی از سوی اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوئیس و با همکاری سفارت سوئیس در تهران و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار می شود.

کارگاه آموزشی مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها 31 اردیبهشت ماه برگزار می شود

فصل اقتصاد - نخستین کارگاه آموزشی مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها از سوی اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوئیس و با همکاری سفارت سوئیس در تهران و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار می شود.

اقتصاد دانش‌بنیان؛ الزامات و پیش‌نیازهای اجرایی آن

فصل اقتصاد - بولتن اردیبهشت‌ماه بررسی مسائل روز اقتصادی ایران از سوی مرکز تحقیقات و بررسی‌های اقتصادی اتاق ایران منتشر شد؛ در این شماره به اقتصاد دانش‌بنیان، الزامات و پیش‌نیازهای اجرایی آن اشاره شده است.

اخبار خواندنی

اتاق شیراز به دنبال تقویت ارتباط با فعالان اقتصادی جمهوری چک

بازارچه‌های مرزی باید به دروازه‌های صادرات تبدیل شود

شناسایی الگوها در زنجیره تامین صنعت گردشگری

ایران طی هفته‌های آینده به اتحادیه اوراسیا می‌پیوندد

خواستار خواهر خواندگی یکی از شهرهای غنا با همدان هستیم

معلمان و خانواده‌ها باید دانش‌آموزان را به سمت کارآفرینی هدایت کنند

استقبال خوب باشد، نمایشگاه کالای ایرانی را هرسال برگزار می‌کنیم

نخستین نشست کارگروه تخصصی مرکز ملی رتبه‌بندی برگزار شد

ضرورت توجه ایران و مقدونیه به حمل‌ونقل و گردشگری

بخش خصوصی ایران و مقدونیه برای تولید کالا با برند مشترک همکاری کنند

مقدونیه می‌تواند پایگاه صادرات کالاهای ایرانی به اروپا باشد

ایران، دروازه ورود آلبانی به کشورهای حاشیه دریای خزر

لزوم افزایش مراودات تجاری با سوئد و نروژ

حمایت از کالای ایرانی در گروی همکاری مردم و مسئولان

سازمان‌ها، سرمایه گذاران را از پیچ و خم اداری رها کنند

حمایت از کالای ایرانی با مشکلات فراروی تولید محقق نمی‌شود

سطح روابط تجاری ایران و آلبانی رضایت‌بخش نیست

کیفیت کالای ایرانی بالاتر از کیفیت خدمات دولتی است

پروژه «به سوی ایران»، اولویت اتاق بازرگانی جمهوری چک

تبادل هیات اقتصادی میان ایران و استرالیا، زمینه‌ساز توسعه تجارت دوجانبه

دولت برای ارتقای بهره‌وری مصرف انرژی برنامه جدید ارائه دهد

بررسی زمینه‌های همکاری فعالان بخش خصوصی ایران و جمهوری چک

توسعه اقتصادی موتور حرکت توسعه پایدار است

نظام روابط سرمایه‌گذاران در بازار سرمایه ایران

تجربه چین، مالزی و کره در توسعه صادرات

اولویت استفاده از منابع فاینانس با بخش خصوصی است

بررسی زمینه‌های همکاری میان فعالان اقتصادی همدان و جمهوری چک

بررسی مشکلات پیمانکاران در جبران هزینه‌های ناشی از تطویل مدت مجاز پیمان

هیات تجاری آفریقای جنوبی اواسط اردیبهشت به سمنان سفر می‌کند

حمایت بانک‌ها از بخش تولید منجر به رونق اقتصادی می‌شود

بهبود جزیی شرایط کسب و کار در زمستان 96

برگزاری سمینار روز اقتصاد یونان؛ 25 اردیبهشت

مزایای صادرات برای فعالان حوزه آی‌سی‌تی لحاظ شود

دومین همایش کشورهای عضو اکو با محوریت گردشگری در اردبیل برگزار می شود

لزوم پیگیری شعار حمایت از کالای ایرانی در کمیته ماده 12

معرفی کالای ایرانی به جهان، اقدام ضروری در بهبود اقتصاد کشور است

موسسه جهانی ایکریک و موسسه حلال اسپانیا تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

همه باید کمک کنند تا دولت در تک نرخی شدن ارز موفق شود

سامانه پایش وعده‌های اقتصادی مسئولان در زنجان راه‌اندازی شد

ضرورت کاهش تعداد مجوزها برای شروع کسب‌وکارهای نو

دولت به بخش خصوصی در زمینه معدن اعتماد دارد

چکیده آمارهای اقتصادی اسفند 1396 منتشر شد

نمایشگاه بازار کار در کرمانشاه برگزار می‌شود

فراخوان سرمایه‌گذاری برای رویداد همدان 2018

پولشویی به زبان ساده

در نشست سی و پنجم هیات نمایندگان اتاق ایران چه گذشت؟

راهکارهای ده‌گانه بخش‌خصوصی برای حمایت از تولید و کالای ایرانی

پیشنهاد تشکیل کمیته دائمی ارز در اتاق ایران

پروژه‌های مشترک اقتصادی با اهداف برد- برد  تعریف کنیم

برای توسعه روابط اقتصادی باید روابط بانکی تسهیل شود

بررسی مشکلات فعالان صنعت ساختمان کرمانشاه در شورای گفت‌وگو

برای پایداری روابط اقتصادی ایران و برزیل باید تراز تجاری را متوازن کنیم

دعوت دوباره از موسسات، تشکل‌ها و شرکت‌های رتبه‌بندی برای ثبت‌نام

سنگال، دروازه ورود کالاهای ایرانی به غرب آفریقا

یکی از راه های تحقق شعار امسال، اصلاح نظام بانکی است

ازبکستان از عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی حمایت کند

هزینه پول در کشور بالاست؛ 20 درصد مخارج تولید، هزینه پول است

ضرورت همکاری اتاق‌های استانی ایران و روسیه

پذیرش امضای الکترونیک گواهی‌های تجاری در گمرکات روسیه؛ به‌زودی

روابط سیاسی در خدمت تقویت روابط اقتصادی ایران و روسیه قرار گیرد

همایش تجاری ایران و ازبکستان 21 فروردین برگزار می‌شود

مجمع مؤسس اتاق مشترک ایران-تاجیکستان 16 اردیبهشت برگزار می‌شود

همیاری مدیران البرز، استان را در مسیر رشد قرار می‌دهد

پارلمان بخش خصوصی، میزبان روسای مجالس ایران و روسیه

همایش تجاری ایران و چک 4 اردیبهشت برگزار می‌شود

دولت برای حمایت از کالای ایرانی در مسیر بهبود فضای کسب‌و‌کار گام بردارد

دیدار اعضای هیات رئیسه اتاق ایران با رئیس مجلس شورای اسلامی

بخش خصوصی ایران و ترکیه برای همکاری در صنایع غذایی تفاهم‌نامه امضا کردند

چگونگی تأثیر ICT بر ارتقای سطح رقابت‌پذیری اقتصادی کشورها

جدایی سازمان ثبت اسناد و املاک از قوه قضائیه به صلاح است؟

تفاهم ملی دولت، مردم و بخش خصوصی، لازمه حمایت از کالای ایرانی

آماده‌سازی زمینه اجرای تفاهم های اتاق مشترک ایران و ترکمنستان

هیات تجاری اتاق ایران به قبرس می رود

از خادمان ایستگاه صلواتی اربعین حسینی اتاق ایلام تجلیل شد

الگوهای خلق ثروت در به کارگیری ICT

ایران درهای اقتصاد خود را به روی جهان گشوده است

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان اتاق ایلام و اداره استاندارد

ایران آماده میزبانی از اجلاس 2021 کنگره اتاق‌های بازرگانی جهان

فراخوان عضویت در کمیته‌های مشترک ایران و نیجریه، ژاپن، تایلند، چک، رومانی، فنلاند و مکزیک

تأکید بر ضرورت راه‌اندازی خط مستقیم هوایی بین ایران و قبرس

پیشنهاد تمدید مهلت بازپرداخت وام واحدهای تولیدی

چکیده آمارهای اقتصادی دی و بهمن‌ماه منتشر شد

خط پروازی تهران به یاسوج هرچه سریع‌تر برقرار شود

گلایه از عدم حضور رئیس‌کل گمرک در جمع فعالان بخش خصوصی

برای سفر ایرانیان به آذربایجان، ویزای فرودگاهی صادر خواهد شد

پنجره واحد مجوزهای گردشگری ایران؛ ضرورت‌ها و الزامات

صدور ضمانت نامه ارزی تعهد پرداخت به نفع بانک‌های عمانی عملیاتی شد

همایش تجاری ایران و آذربایجان فروردین 97 برگزار می‌شود

آغاز به کار کارگروه ارزیابی صلاحیت مؤسسات رتبه‌بندی از سال 97

کارمزد سال 96 جایگاه‌داران CNG تا پایان سال جاری پرداخت می‌شود

بررسی تجربه آلمان و ژاپن در تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی

استقبال از برگزاری نشست فدراسیون اتاق‌های جهان در ایران

ضرورت مشارکت بخش‌خصوصی در توسعه پایدار مازندران

بایدهای فاوا در سال 97

اتاق‌ها باید در مسیر توسعه صادرات همکاری کنند

بررسی مشکلات اسناد خزانه و اوراق مشارکت و مکانیسم عرضه و تعیین قیمت محصولات فولادی در بورس

تجارت 5میلیارد دلاری ایران و پاکستان دور از دسترس نیست

استراتژی توسعه پایدار، تنها راه حل مشکلات مناطق مرزی

مالیات بر ارزش‌افزوده به زبان ساده

هدف‌گذاری برای انسجام بین اتاق‌های مشترک و اتاق‌های استانی در سال 1397

در نشست سی‌وچهارم هیات نمایندگان اتاق ایران چه گذشت؟

توصیه‌های سیاستی اتاق ایران درباره اشتغال روستایی

9 پیشنهاد پارلمان بخش خصوصی برای بهبود محیط کسب‌وکار کشور

ضرورت اعزام هیات‌های تجاری تخصصی از ایران به عمان

نمایشگاه دائمی محصولات ایرانی در استان‌های عراق ایجاد شود

فرصت‌ها و چالش‌های اشتغال در ایران در مواجهه با هرم ناموزون جمعیتی

هیات اتاق ایران 21 اسفند به پاکستان می‌رود

با بهره‌گیری از ظرفیت‌های فرودگاه پیام، فعالیت‌های صادرتی البرز گسترش می‌یابد

اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق و اتاق بازرگانی کربلا کمیته مشترک تجاری تشکیل می‌دهند

ضرورت ایجاد کارگروه تخصصی به عنوان متولی صنعت آلومینیوم

ضرورت انعقاد موافقتنامه تجارت آزاد، برقراری روابط کارگزاری بانکی و دروازه مشترک گمرکی بین ایران و عراق

بخش خصوصی ایران نگاه ویژه‌ای به روابط اقتصادی با عراق دارد

مشکلات بانکی و حمل‌ونقل، دو مانع عمده توسعه تجارت ایران و عراق

همایش تجاری ایران و ترکمنستان فروردین 97 برگزار می‌شود

آب، موتور رشد اقتصاد است

راه‌اندازی پویش خرید کالای ایرانی به همت اتاق کرمانشاه

ضرورت ایجاد نهادهای مشاوره‌ای در مورد فاینانس

نیاز به رگولاتوری در صنعت پتروشیمی، برای جلوگیری از انحصار

هیات تجاری اتاق ایران به همراه وزیر خارجه به سنگال، برزیل و اروگوئه می‌رود

استقبال بخش خصوصی عراق از سرمایه‌گذاری مشترک با ایران

تمایل افغان‌ها به سرمایه‌گذاری در ایران

هیات 40 نفره اتاق ایران عازم عراق شد

مجمع عمومی عادی اتاق ایران و اسپانیا سه‌شنبه 22 اسفند برگزار می‌شود

توسعه چابهار، مشکل حمل‌ونقل چای هند به ایران را برطرف می‌کند

تعیین عوارض مشمول پرداخت حق بیمه کارگران با همکاری معاونت حقوقی رئیس‌جمهور

تصمیم‌گیری درباره مالکیت معنوی در یک مرجع متمرکز شود

نشست‌های اتاق اکو در ایران پایان یافت

تأکید بر همکاری بخش خصوصی در اجرای توافقات اتاق اکو

رئیس اتاق افغانستان، رئیس جدید اتاق بازرگانی و صنعت اکو شد

بیانیه‌ کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران در مخالفت با الزام پرداخت یک درصد از فروش به خزانه

حضور اتاق زنجان در 201 جلسه استانی و ملی در سال 96

حمایت از بخش خصوصی موجب افزایش ارزش‌افزوده و اشتغال‌زایی می‌شود

کارگروه بنگاه‌های کوچک و متوسط در اتاق اکو ایجاد می‌شود

ضرورت تمرکز دولت و بخش خصوصی بر بهره‌وری منابع آب

بررسی مشکلات پیمانکاران در دریافت ضمانت‌نامه‌های بانکی

تاثیر منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه در ترانزیت سیستان و بلوچستان

تاکید بر ضرورت توسعه ترانزیت جاده‌ای و ریلی در منطقه اکو

چالش روادید، مانع اصلی توسعه گردشگری

ضرورت مشارکت اعضا در پورتال رسمی کمیته بانوان کارآفرین اتاق بازرگانی و صنعت اکو

سیستم آموزش دوگانه آلمان با همکاری بخش خصوصی در ایران اجرا می‌شود

اعزام هیات تجاری اتاق ایران همراه با وزیر خارجه به پاکستان

آمادگی ایران برای لغو روادید برای تجار و گردشگران بوسنیایی

دچار پدیده از کارکرد افتادگی سیستمی شده‌ایم

نشست روش‌های توسعه تجارت با چین و معرفی نمایشگاه کانتون در اتاق ایران برگزار می شود

ششمین مجمع اقتصادی عمان اردیبهشت 97 برگزار می‌شود

لزوم توسعه ارتباط بانکی و تسهیل رفت‌وآمد بین ایران و کرواسی

لزوم اصلاح نگاه حکمرانی کشور به موضوع بهبود محیط کسب و کار

دستیابی به رشد و توسعه پایدار از طریق توسعه دانش محور

برای رونق سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال، باید فضای کسب و کار بهتر شود

عمانی‌ها در پی توسعه تجارت با ایران

آگهی ها

  • کانال رسمی سایت فصل اقتصاد
  • باشگاه نخبگان، خبرنگان و کارآفرینان
  • آگهی و تبلیغات در فصل اقتصاد
  • معرفی کسب و کار و تبلیغ محصولات
  • تعرفه آگهی های فصل اقتصاد