بازرگانی

3 گام بزرگ، پیش‌نیاز رونق تولید

فصل اقتصاد - در مسیر رونق تولید، نخست باید وضعیت کنونی اقتصاد کشور را شناخت، دوم باید نظرات بخش خصوصی را پیش قانون گذاری شنید و سوم باید تمام تلاش دولت به معنای عام آن بر رفع موانع تولید متمرکز شود؛ اگر این چنین شود، گام‌های بعدی را فعالان اقتصادی بر خواهند داشت.

رونق تولید در گرو اصلاح فضای کسب و کار است

فصل اقتصاد - رئیس اتاق کرمانشاه ضمن بیان راهکاری تحقق شعار سال، ایجاد رونق تولید را مستلزم اصلاح و مساعد شدن فضای کسب و کار دانست.

دستگاه‌های مسئول به تولیدکننده، سرمایه‌گذار و فعال اقتصادیِ سالم کمک کنند

فصل اقتصاد - مقام معظم رهبری رونق یافتن تولید را موجب «تحول در بخشهای مختلف اقتصادی»، «کاهش بیکاری و تورم و فقر»، «افزایش ارزش پول ملی» و حتی «ایجاد توازن و کاهش کسری بودجه کشور» خواندند.

سال 1398، سال تولید، تلاش، انسجام ملی و اشتغال خواهد بود

فصل اقتصاد - رییس‌جمهوری در پیام نوروزی به مناسبت حلول سال 1398 هجری شمسی، با ارائه فهرستی از کامیابی‌های سال گذشته و ناکامی‌ها و مشکلاتی که مردم با آن مواجه بودند، سال جدید را سال تصمیم‌گیری‌های نو، انسجام ملی و تلاش مضاعف خواند و تاکید کرد: تردید نکنید با تلاش مضاعف، به پیروزی می‌رسیم و از مشکلات عبور خواهیم کرد.

سـال 1398، سال «رونق تولید»

فصل اقتصاد - مقام معظم رهبری در پیامی به‌مناسبت آغاز سال 1398 هجری شمسی، با تبریک عید نوروز و میلاد مسعود امیرمؤمنان حضرت علی علیه‌السلام، سال جدید را سال «رونق تولید» نامگذاری کردند.

کشورهای اروپایی خواهان پیوستن به اینستکس هستند

فصل اقتصاد - رایزن بازرگانی سفارت بلژیک در تهران در دیدار با معاون بین‌الملل اتاق ایران، از تمایل کشورهای اروپایی به پیوستن به سازوکار ویژه مالی برای تجارت با ایران موسوم به اینستکس خبر داد.

طرح توسعه روستایی در روستاهای گناباد اجرا می‌شود

فصل اقتصاد - جامعه نیکوکاری ابرار با حمایت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و استانداری خراسان رضوی، طرح توسعه روستایی را در روستاهای گناباد اجرا می‌کند.

برقراری کانال مالی میان ایران و بنگلادش پیگیری می‌شود

فصل اقتصاد - حجم مبادلات بنگلادش و ایران پیش‌از تحریم‌ها از سالانه یکصد میلیون دلار بود اما بعد از اعمال تحریم‌ها حدود 60 درصد کاهش یافته است. به همین دلیل دو کشور به دنبال افزایش حجم روابط تجاری هستند.

تسهیل مبادلات مالی و حمل‌ونقل لازمه توسعه روابط تجاری ایران و نیکاراگوئه

فصل اقتصاد - سفیر نیکاراگوئه در تهران طی دیدار با معاون امور بین‌الملل اتاق ایران از سفر وزیر خارجه این کشور به ایران در تاریخ 16 آوریل (27 فروردین) خبر داد و گفت: در این سفر هیاتی تجاری، وزیر خارجه را همراهی می‌کنند. نیکاراگوئه قصد دارد در این سفر زمینه مذاکره و دیدارهای رودررو بین بخش‌های خصوصی دو کشور صورت گیرد و زمینه برای توسعه روابط مهیا شود.

بررسی روند ادوار تجاری در بازار مسکن

فصل اقتصاد - بولتن اسفند ماه معاونت اقتصادی اتاق ایران به « بررسی روند ادوار تجاری در بازار مسکن» اختصاص یافته و ضمن بررسی ساختار عرضه و تقاضا در بخش مسکن، نحوه مدیریت این بخش در سال‌های گذشته ، عوامل اثرگذار بر ادوار تجاری، ورود و خروج مؤسسات و نهادهای مالی و غیرمالی به بخش مسکن و جذب نقدینگی در این حوزه به جمع بندی و ارایه راهکارهای اثربخش با هدف ایجاد مکانیزمی صحیح در این حوزه پرداخته است.

قوانین حوزه مشاغل سخت و زیان‌آور باید اصلاح شود

فصل اقتصاد - کیوان کاشفی، عضور هیات رئیسه اتاق ایران، در چهل و یکمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی کرمانشاه که به ریاست استاندار کرمانشاه و در محل اتاق برگزار شد، به مشکلاتی که قانون مشاغل سخت و زیان آور برای فعالان اقتصادی و کارفرمایان ایجاد کرده اشاره کرد و افزود: متاسفانه این قانون به یکی از اصلی ترین دغدغه‌های حوزه کسب و کار استان تبدیل شده است.

کالاهای انباشت شده در گمرک آبادان تعیین تکلیف شود

فصل اقتصاد - مسعود خیاط زاده، رئیس اتاق آبادان در دیدار با مهدی میر اشرفی، رئیس‌کل گمرک ایران، خواستار تعیین تکلیف کالاهای وارداتی و صادراتی انباشت شده در گمرکان آبادان و شلمچه را خواستار شد.

عبور از شرایط خاص اقتصادی در سال 98 استراتژی ویژه می‌طلبد

فصل اقتصاد - رئیس اتاق سمنان در نشست هیات نمایندگان این اتاق با اشاره به خاص و ویژه بودن شرایط اقتصاد در سال آینده، تأکید کرد: فعالان اقتصادی برای مواجه با این شرایط باید استراتژی مناسب و برنامه‌ریزی مدون داشته باشند و از رقابت و استمرار حضور در بازارهای هدف غافل نمانند.

شوراهای گفت‌وگوی استانی بر اثرگذاری خود در سطح ملی بیفزایند

فصل اقتصاد - غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران در آخرین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی در سال 97، ضمن تقدیر از اثرگذاری مصوبات این شورا در شورای گفت‌وگوی ملی، تأکید کرد: شوراهای گفت‌وگوی استانی باید در سال آینده در مصوباتی که ارائه می‌کند بر نقش ملی خود بیفزایند و در سطح ملی اثرگذاری بیشتری داشته باشند.

سرمایه‌گذاری مشترک، توافق تازه کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان

فصل اقتصاد - سیزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان با امضای یک یادداشت تفاهم همکاری میان وزرای اقتصاد دو کشور در باکو به پایان رسید.

ایران دروازه ورود جمهوری آذربایجان به آب‌های گرم

فصل اقتصاد - همایش تجاری-سرمایه‌گذاری آذربایجان و ایران با حضور وزرای اقتصاد دو کشور، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و آذربایجان و فعالان بخش خصوصی دو کشور در مرکز تجارت باکو برگزار شد.

فراخوان برای ارسال دیدگاه‌های ذی‌نفعان حوزه آب

فصل اقتصاد - مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی و آب اتاق ایران با انتشار اطلاعیه‌ای از اقتصاددانان، محققان، جامعه‌شناسان، کارشناسان، ذی‌نفعان در حوزه کشاورزی، صنعت، معدن و خدمات دعوت کرده است راهکارهای خود برای اشاعه فرهنگ بهینه بهره برداری در حوزه کشاورزی، شرب، صنعت، معدن و خدمات و ساماندهی مدیریت منابع آب را به این مرکز ارسال کنند.

راهکارهای چهارگانه بخش خصوصی برای بهبود رتبه ایران در شاخص دریافت مجوزهای ساخت‌وساز

فصل اقتصاد - در شصت و هشتمین نشست کمیته ماده 12، راهکارهای بهبود رتبه ایران در شاخص دریافت مجوزهای ساخت‌وساز بر اساس گزارش Doing Business بانک جهانی مورد بررسی قرار گرفت. در گزارش 2018 رتبه ایران در این شاخص برابر با 25 بود که با 61 پله سقوط در گزارش 2019 رتبه ایران 86 شده است.

ضرورت تشکیل بانک اطلاعاتی منسجم برای جلوگیری از صادرات کالاهای بی‌کیفیت

فصل اقتصاد - غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران و عبدالرزاق الظهیری، رئیس فدراسیون اتاق‌های بازرگانی عراق در حاشیه همایش مشترک تجاری دو کشور با یکدیگر دیدار کردند. غلامحسین شافعی در این دیدار پیشنهاد داد که عراقی‌ها استاندارد کالایی ایران را مورد تایید قرار دهند تا شرایط برای تجارت کالاهای با کیفیت فراهم شود.

فعالان اقتصادی ایران در دوران ناامنی هم کنار ملت عراق بودند

فصل اقتصاد - همایش مشترک تجاری ایران و عراق با حضور رئیس‌جمهور ایران، نخست وزیر عراق و روسای اتاق‌های ایران و عراق برگزار شد. حسن روحانی با اشاره توافق بر سر تعرفه ترجیحی تجارت دو کشور گفت: در زمینه استاندارد کالاها مقرر شد شرکت‌های مورد توافق دو کشور مبنای کار باشند.

اتاق را به‌عنوان سازمانی برای رشد بهره‌وری به رسمیت بشناسید

فصل اقتصاد - رئیس اتاق کرمان در اولین جشنواره بهره‌وری این با انتقاد از اینکه بهره‌وری به یک مقوله فراموش شده در اقتصاد ایران تبدیل شده، گفت: پیشنهاد ما در بخش خصوصی این است که اتاق را به‌عنوان سازمانی برای رشد بهره‌وری به رسمیت بشناسند و بین کسی که منابع را هد می‌دهد با کسی که بهره‌وری دارد تفاوت قائل شوند.

تجارت میان ایران و عراق، 20 میلیارد دلاری می‌شود؟

فصل اقتصاد - کیوان کاشفی، شهلا عموری و هانی فیصلی روسای اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان‎‌های هم‌مرز با استان عراق، در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران، به تشریح مهم‌ترین موانع موجود بر سر راه توسعه تجارت ایران و عراق پرداختند.

اتاق ایران و سازمان فنی و حرفه‌ای برای آموزش فعالان اقتصادی همکاری می‌کنند

فصل اقتصاد - تفاهم‌نامه همکاری بین اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و سازمان فنی و حرفه‌ای کشور به منظور ارائه آموزش‌های مهارتی و عملیاتی برای بنگاه‌های اقتصادی فعال در سراسر ایران، به امضا رسید.

رئیس اتاق ایران همراه رئیس‌جمهور به بغداد رفت

فصل اقتصاد - هیات 30 نفره فعالان بخش خصوصی به سرپرستی غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران همراه حسن روحانی به بغداد سفر کرد.

رایزنی اتاق شیراز و اکراین برای کشت فراسرزمینی

فصل اقتصاد - در دیدار رئیس اتاق شیراز و نماینده اتاق بازرگانی اکراین، فرصت‌های سرمایه‌گذاری فارس و اکراین مورد بحث و بررسی قرار گرفت. توسعه همکاری‌های دوجانبه در زمینه کشت فراسرزمینی از جمله مواردی بود که در مورد آن رایزنی شد.

اخبار خواندنی

اتاق مشترک ایران و استرالیا به دنبال بهره‌گیری از ظرفیت‌ فارغ‌التحصیلان ایرانی دانشگاه‌های استرالیا

ضرورت راه‌اندازی مسیر ترانزیتی ایران-عراق-سوریه

همکاری با کره جنوبی در زمینه مالکیت فکری

سمینار نقش حمایت از مالکیت فکری در توسعه و ثبات کسب‌وکارها برگزار می‌شود

کمیته مشترک اقتصادی سوریه و ایران در دمشق تشکیل شد

6 راهکار اتاق ایران برای توسعه روابط تجاری با سوریه

شاخص مدیران خرید (شامخ) در دی‌ماه 97 به 39.35 درصد رسید

ایران و سوریه موافقت‌نامه همکاری‌های اقتصادی راهبردی بلندمدت امضا کردند

ظرفیت مبادلات اقتصادی ایران و سوریه بیش از 3 میلیارد دلار است

روابط تجاری تهران و دمشق تا 5 برابر قابل افزایش است

«ساختمان تجار ایرانی» در دمشق راه‌اندازی می‌شود

اثرات مثبت ارز 4200 تومانی احساس نمی‌شود

هیات تجاری اتاق ایران در راه سوریه

امنیت سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری دغدغه فعالان بخش‌خصوصی

حضور زنان ضریب سلامتی فعالیت‌های اداری و مدیریتی را ارتقا می‌دهد

تجارت ترجیحی و تهاتری، راهکار بخشی خصوصی برای تقویت تجارت ایران و ترکیه

انتقاد واردکنندگان از محدودیت‌های موجود در روند ثبت سفارش

شاخص ملی کسب‌وکار چگونه احیا می‌شود؟

نبود وحدت رویه در نظارت‌ها فعالان اقتصادی را عاجز کرده است

تلاش برای ایجاد وحدت رویه بین نمایندگان اتاق‌ها در هیات‌های تشخیص مطالبات تامین اجتماعی

تأمین مواد اولیه، چالش اصلی صنعت خوراک دام و طیور

آمادگی مرکز داوری اتاق ایران برای انعقاد تفاهمنامه با تشکل‌های اقتصادی

از سرگیری ثبت شرکت‌های ایرانی در منطقه آزاد صحار

اقتصاد رفتاری و کاربرد آن در تصمیم‌گیری و مدیریت

اعضای هیأت مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران مشخص شدند

لجستیک و نقش آن در توسعه تجارت و رشد اقتصادی

توسعه صادرات تنها راه موفق برای توسعه اقتصادی است

باید از آمریکا به دلیل اختلال در تأمین غذا و دارو شکایت کرد

پیش‌بینی 45‌هزار میلیارد تومان اوراق تعهدزا در بودجه دردسرآفرین است

اقتصاد تنها در مسائل مالی و پول خلاصه نمی‌شود

در چهل و سومین نشست هیات نمایندگان اتاق ایران چه گذشت؟

نظام بودجه‌ریزی و ساختار هزینه‌های دولت باید اصلاح شود

سهم چشمگیر فرآورده‌های نفتی در سبد صادراتی کشور

واحدهای صنعتی به شبکه ارتباطی spx متصل می‌شوند

بخش خصوصی برای تقویت روابط تجاری کرمان و افغانستان تلاش می‌کند

تحرک و پویایی اقتصاد زمینه‌ساز دستیابی به توسعه پایدار است

پیشنهاد بانک مرکزی به اتاق ایران برای همفکری در پیمان‌سپاری ارزی

کمیته مشترک بازرگانی ایران و بلغارستان آغاز به کار کرد

تمرکز سیستم‌های پاداش‌دهی در ایران بر بخش‌های غیرمولد است

تصمیمات خلق‌الساعه منجر به کاهش صادرات در مرز شلمچه شده است

شرکت‌های غذایی، پزشکی و لوازم‌یدکی خسارت‌های ناشی از تحریم خود را اعلام کنند

اتاق ساری به دنبال تاسیس انجمن فرش دستبافت مازندران

افت دوباره شاخص ملی محیط کسب و کار در پائیز 97

انتقاد بخش خصوصی از زیرساخت‌های نامناسب اجرای الکترونیک مناقصه‌های دولت

مصوبات کمیته حمایت از سرمایه‌گذاران اردبیل اجرایی شود

تنها راه تاب آوری اقتصاد ایران، توسعه صادرات غیرنفتی است

دولت یکبار برای همیشه اقتصاد را به بخش خصوصی واقعی واگذار کند

پرداخت مطالبات شرکت‌های فنی و مهندسی ایران در عراق تسریع شود

شعب بانک‌های ایرانی در کربلا، برای تسهیل حضور بخش خصوصی ایران در عراق فعال شوند

بررسی شاخص‌های تعیین صادرکننده نمونه گردشگری

سالانه 500 هکتار گلخانه در گلستان ایجاد شود

ارز 4200 تومانی کمکی به اقشار آسیب‌پذیر نکرده است

اتاق ایران، میزبان فعالان حوزه ارتباطات در «کارگاه تجربه و نوآوری»

انتقاد واردکنندگان از پرداخت مابه‌التفاوت ارز برای ترخیص کالا از گمرک

مطالبات مالی شرکت‌های ایرانی در اقلیم کردستان عراق پرداخت می‌شود

خوزستان، تعاونی‌های مصرف در عراق را پشتیبانی می‌کند

دستور رئیس اتاق ایران برای انتشار اسامی واجدان شرایط رای‌دهی در انتخابات اتاق‌ها

الزامات و زیرساخت‌های لازم برای شفافیت، مشارکت و پاسخگویی بودجه

90 درصد مشکلات اقتصاد ناشی از سیاست‌های داخلی است

بخش خصوصی انتظار تعامل سازنده از دولت دارد

فرصت جهش صادرات با بخشنامه‌های نسنجیده از دست رفت

آمادگی ایران برای کاهش تعرفه، لغو روادید و ایجاد منطقه مشترک تجاری با عراق

حضور شرکت‌های فنی‌ومهندسی ایران در عراق نیازمند اصلاح بسترهای حقوقی و قانونی طرف عراقی است

قوانین دست‌و‌پاگیر، برخوردهای سلیقه‌ای و تعدد مراجع نظارتی، مشکلات اساسی کسب‌وکار‌های اینترنتی

به مصوبات شورای گفت‌وگو عمل کنیم

تسهیل و تسریع در صادرات، خواسته به‌حق فعالان اقتصادی کردستان است

از ایده های نخبگان برای رسیدن به تولید انبوه حمایت شود

دولت هر چه سریع‌تر لایحه الحاق به پیمان اوراسیا را تقدیم مجلس کند

بی‌ثباتی در شاخص ارز، سبب عدم تعادل در اقتصاد می‌شود

وظیفه نظارت مجلس در شرایط کنونی از قانون‌گذاری اهمیت بیشتری دارد

بخش خصوصی توسعه و آبادانی کشور را فراهم می‌کند

همراهی 40 فعال بخش خصوصی با محمدجواد ظریف در سفر به عراق

بانک‌ها موظفند پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی را مورد ارزیابی مجدد قرار دهند

گمرک، پل ارتباطی میان سیاست‌های مالی و بازرگانی است

حذف صفر از پول ملی، ارزش پول را به‌طور ظاهری تقویت می‌کند

تحریم‌ها، مانع گسترش همکاری ایران و فنلاند نیست

ضرورت گسترش روابط ایران و استرالیا بیش از هر زمانی احساس می‌شود

جای خالی «توسعه اقتصادی» در لایحه بودجه 98

تشکل‌ها در کاهش تاثیر تحریم‌ها نقش کلیدی دارند

ماجرای تولد پارلمان بخش‌خصوصی پیش از مشروطه

موافقت‌نامه تجارت ترجیحی میان ایران و هند در دستور کار دولت‌ها قرار گیرد

ضرورت نگاه ویژه به گردشگری در شهرستان مهدی‌شهر

میزان صادرات مازندران نسبت به مدت 9 ماه سال قبل 13 درصد رشد یافته است

فعالان اقتصادی پشتوانه کافی ندارند

قوانین به نفع تولیدکنندگان تفسیر شوند

گلایه از رفتار گرجستانی‌ها با سرمایه‌گذاران ایرانی

اتاق ایران و کنفدراسیون صنعت هند تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

بخش خصوصی در حل مشکلات حوزه پیوند عضو مشارکت می‌کند

هند تعرفه‌های تبعیض‌آمیز روی محصولات ایرانی را حذف کند

زمینه برای امضای قرارداد تعرفه ترجیحی ایران و هند مهیاست

رتبه فروشی و تضعیف بخش خصوصی، دو نتیجه طرح اصلاح قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی

رویداد تجاری‌سازی فناوری‌های پیشرفته برگزار می‌شود

ترویج فرهنگ حمایت از کالای ایرانی، اولویت بخش خصوصی‌ البرز

شماره 118 مجله نامه اتاق بازرگانی منتشر شد

قوانین گره‌گشا در بخش تولید تمدید و اجرایی شوند

مسیر صادرات با توجه به مشکلات ارزی هر روز سخت‌تر می‌شود

از بکارگیری شیوه‌های مدرن برای احیای صنعت فرش غافل نشده‌ایم

ضرورت توسعه همکاری با سنگاپور به‌عنوان هاب تجاری آسیا

صادرکنندگان، ارز خود را به سامانه نیما ارائه کنند؛ اتاق ایران پیگیر اصلاح سازو‌کار موجود است

فعالان بخش خصوصی محمدجواد ظریف را در سفر به هند همراهی می‌کنند

حکمرانی خوب، دستور کار دوره جدید استانداری یزد است

صادرکنندگانِ امروز، تخریب‌چی‌های دوران جنگ هستند

شاخص مدیران خرید در آذرماه به 39.21 درصد رسید

معرفی ظرفیت‌های کرمانشاه در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری

ساماندهی و ترمیم منابع آب کشور امکان‌پذیر است؛ مشکل نبود یک راهبرد جامع است

توسعه متوازن با یک نسخه‌ واحد از مرکز ممکن نیست

نشست فعالان حوزه نهاده‌های دام و طیور برگزار شد

حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری به احیای واحدهای تولیدی منجر می‌شود

صادرات خدمات فنی مهندسی راه نفوذ در بازارهای هدف است

رفع مشکلات امروز نیازمند همکاری دولت و بخش‌خصوصی است

موافقت‌نامه راهبردی بلندمدت ایران و سوریه گامی در راستای توسعه روابط اقتصادی

سوداگران جای صادرکنندگان اصیل را در بازار جهانی زعفران گرفته اند

اتاق مشترک ایران و ایتالیا و کمیسیون گردشگری اتاق ایران تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

پیمان سپاری ارزی زمینه برای دلالان مهیا کرده است

پیشنهاد ایجاد واحدهای پتروشیمی در سایر کشورها

فراخوان عضویت در هیات مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و بلژیک

راه‌اندازی اندیشکده انرژی نیاز کسب‌وکارهاست

بازارچه و تعاونی‎های مرزی بوشهر فعال شود

با وجود مشکلات ارزی، صادرات هر روز دشوارتر می‌شود

موفقیت در واگذاری استقلال و پرسپولیس منوط به رعایت اصول خصوصی‌سازی است

برای حفظ بازارهای صادراتی نیاز به حمل‌ونقل هوایی داریم

بخش‌خصوصی ایران، اولویت اول دولت سوریه برای سرمایه‌گذاری

راهکار بخش‌خصوصی برای حل مشکلات بانکی میان ایران و سوریه

صادرات کرمان را به اقلام دانش‌بنیان توسعه دهیم

باید ساز و کار تهاتر برای تجارت مهیا شود

انتقاد فعالان معدنی از دخالت دولت در قیمت‌گذاری محصولات

روابط دیپلماتیک ایران و آذربایجان زمینه مناسبی برای همکاری اقتصادی است

اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده، مهمترین راهکار برای بهبود وضعیت تولیدکنندگان است

منطقه آزاد اروند، بزرگراهی برای دور زدن تحریم هاست

بندرعباس می‌تواند به کریدور صادرات و واردات کالا به عمان تبدیل شود

هیات تجاری اتاق ایران هفته دوم بهمن‌ماه به باکو سفر می‌کند

عدم ثبات در تصمیم‌گیری‌ها، صادرات صنایع غذایی را به خطر انداخته است

هیات تجاری اتاق ایران وزیر خارجه را در سفر به هند همراهی می‌کند

سامانه پیشخوان مجوزهای اقتصادی کشور در اتاق شیراز رونمایی شد

امکان برنامه‌ریزی از فعالان اقتصادی گرفته شده است

زندگی 30 درصد جمعیت کردستان وابسته به مبادلات مرزی است

مرز شلمچه می‌تواند به پایلوت تجاری و کریدور ترانزیتی خاورمیانه تبدیل شود

بی‌ثباتی‌ها در فضای اقتصاد، فضای کسب‌و کار را ناامن کرده است

رشد 106 درصدی مبادلات تجاری ایران و عمان در سال جاری

انتقاد تشکل‌های حوزه حمل‌ونقل و گردشگری بخش خصوصی از خدمات گران‌ دولت

ضرورت تطبیق شبکه حمل‌ونقل کشور با شبکه‌های حمل‌ونقل دنیا

صادرات گیاهان دارویی به لهستان، فرصتی برای توسعه روابط تجاری دوجانبه

امکان استفاده از ظرفیت افغانستان برای صادرات مجدد کالا به بازار منطقه

برای زنان کارآفرین بسته‌های حمایتی مالیات و بیمه تدوین شود

مسیر تجارت ایران و سوریه باید از ترکیه به عراق منتقل شود

سرمایه‌های ارزان بین‌المللی در اختیار مگاپروژه‌ها قرار گیرد

فهرست فرصت‌های سرمایه‌گذاری در صنعت تجهیزات فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

مسائل بانکی و ارزی میان ایران و ترکیه حل و فصل می‌شود

رفع موانع کسب و کار در اولویت اتاق شیراز است

پیشرفت در تجارت الکترونیک و تغییر شکل کسب‌وکارها، لازمه توسعه اقتصادی است

آگهی ها

  • بانک سینا
  • بانک پارسیان
  • بانک اقتصادنوین
  • بانک توسعه و تعاون
  • بانک گردشگری