بازرگانی

واحدهای صنعتی به شبکه ارتباطی spx متصل می‌شوند

فصل اقتصاد - سید عبدالوهاب سهل‌آبادی، رئیس اتاق اصفهان می‌گوید: spx می‌تواند زمینه ارتباط بین فعالان اقتصادی در زمینه‌های مختلف را فراهم کند و همچنین زمینه ارتباطات بین‌المللی بین کارفرمایان خارجی و پیمانکاران داخلی را فراهم سازد.

بخش خصوصی برای تقویت روابط تجاری کرمان و افغانستان تلاش می‌کند

فصل اقتصاد - سیدمهدی طبیب زاده، رئیس اتاق کرمان می‌گوید: بخش خصوصی با تمام توان برای تقویت روابط تجاری بین کرمان و افغانستان به ویژه در شرایط تحریم‌ها تلاش می‌کند و پیگیر رفع مشکلات برای توسعه این روابط خواهد بود.

تحرک و پویایی اقتصاد زمینه‌ساز دستیابی به توسعه پایدار است

فصل اقتصاد - به گفته شعبان فروتن رئیس اتاق ایلام، توسعه فضای کسب و کار و رونق همه جانبه کشور بیش از هر زمان دیگر اهمیت دارد و به همین دلیل نیازمندیم بخش خصوصی در عرصه اقتصاد پررنگ‌تر از همیشه دیده شود تا چرخه اقتصاد بتواند به حرکت و انسجام خود با شتاب بیشتری به گردش درآید.

پیشنهاد بانک مرکزی به اتاق ایران برای همفکری در پیمان‌سپاری ارزی

فصل اقتصاد - در تازه‌ترین نشست روسای کمیسیون‌های تخصصی اتاق ایران ضمن تشریح بندهای بودجه سال 98 و وضعیت درآمدها و هزینه‌های کشور، موضوع ارز و لزوم تک‌نرخی شدن آن برای جلوگیری از رشد قاچاق و انواع رانت‌خواری‌ها در کشور مورد تأکید قرار گرفت.

تمرکز سیستم‌های پاداش‌دهی در ایران بر بخش‌های غیرمولد است

فصل اقتصاد - یکی از عوامل عمده عدم توفیق فعالیت‌های اقتصادی، همین ضعف توجه به ظرفیت‌های مولد است اما در مقابل شاهدیم که تمرکز سیستم‌های پاداش‌دهی بر بخش‌های غیرمولد قرار گرفته است.

تصمیمات خلق‌الساعه منجر به کاهش صادرات در مرز شلمچه شده است

فصل اقتصاد - هانی فیصلی رئیس اتاق خرمشهر می‌گوید: تصمیمات خلق الساعه و عملکرد نامتوازن دستگاه‌های دولتی و مداخله در امور دستگاه‌های دیگر از سوی برخی دستگاه های نظارتی و حکومتی عامل مهم در کاهش میزان صادرات در مرز شلمچه است.

شرکت‌های غذایی، پزشکی و لوازم‌یدکی خسارت‌های ناشی از تحریم خود را اعلام کنند

فصل اقتصاد - معاونت بین‌الملل اتاق ایران از شرکت‌هایی که در جریان تعاملات و تجارت خود در حوزه‌های دارویی و تجهیزات پزشکی، مواد غذایی و اقلام کشاورزی، لوازم‌یدکی، تجهیزات و خدمات مربوط به آنها به دلیل تحریم آمریکا با مشکلات و یا خسارت‌هایی مواجه شده‌اند، خواست مصادیق و مستندات خود را به این معاونت اعلام کنند.

افت دوباره شاخص ملی محیط کسب و کار در پائیز 97

فصل اقتصاد - نتایج پایش ملی کسب‌وکار در فصل پاییز نشان می‌دهد که شاخص‌های فضای کسب‌وکار وضعیت نامساعدتری نسبت به فصل تابستان پیدا کرده است. طبق اظهار نظر فعالان اقتصادی مشارکت‌کننده در این پایش، مؤلفه «غیرقابل‌پیش‌بینی بودن و تغییرات قیمت مواد اولیه و محصولات» در صدر عواملی قرار گرفته که به نامساعدتر شدن فضای کسب‌وکار دامن زده است.

انتقاد بخش خصوصی از زیرساخت‌های نامناسب اجرای الکترونیک مناقصه‌های دولت

فصل اقتصاد - وزارت صنعت، معدن و تجارت که قرار بود بر اساس مصوبه هیات وزیران، زمان‌بندی مربوط به برگزاری معاملات دستگاه‌های اجرایی موضوع‌ بند ب ماده 1 قانون برگزاری مناقصات در سامانه ستاد را اعلام کند، پیش از فراهم کردن بسترها و زیرساخت‌های لازم، در مدت کمتر 3 روز این زمان‌بندی را اعلام کرد که مورد انتقاد بخش خصوصی قرار گرفت.

مصوبات کمیته حمایت از سرمایه‌گذاران اردبیل اجرایی شود

فصل اقتصاد - حسین پیرموذن، عضو هیئت رئیسه اتاق ایران و رئیس اتاق اردبیل می گوید، مصوبات کمیته حمایت از سرمایه‌گذاران لازم‌الاجراست و باید به صورت دقیق و منسجم هم از سوی اعضای کمیته و هم از سوی بانک‌ها با رعایت تمام ضوابط و مقررات اجرایی شود.

دولت یکبار برای همیشه اقتصاد را به بخش خصوصی واقعی واگذار کند

فصل اقتصاد - پدرام سلطانی گفت: دولت یکبار برای همیشه فعالیت‌های اقتصادی را به طور کامل و شفاف به بخش خصوصی واقعی واگذار کند و آن را تحت عناوین مختلف به مجموعه‌هایی که به نوعی خودشان دولت هستند یا دولت در دولت هستند واگذار نکند چرا که در شرایطی مثل شرایط تحریم آسیب کمتری به کشور وارد شود.

پرداخت مطالبات شرکت‌های فنی و مهندسی ایران در عراق تسریع شود

فصل اقتصاد - همایش فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری ایران و سلیمانیه عراق با حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، محمدرضا کرباسی معاون امور بین‌الملل اتاق ایران، قباد طالبانی معاون نخست وزیر اقلیم کردستان عراق، ریباز حملان وزیر اقتصاد و دارایی اقلیم کردستان عراق، سیروان محمد رئیس اتاق بازرگانی و صنایع سلیمانیه و فعالان اقتصادی ایران و سلیمانیه عراق برگزار شد.

شعب بانک‌های ایرانی در کربلا، برای تسهیل حضور بخش خصوصی ایران در عراق فعال شوند

فصل اقتصاد - همایش همکاری های اقتصادی ایران و استان های مرکز و جنوب عراق با حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشور، عقیل عمران الطریحی استاندار کربلا، محمدرضا کرباسی معاون امور بین‌الملل اتاق ایران، مسئولان محلی استان های کربلا، نجف، بابل، میسان، واسط و السماوه و فعالان اقتصادی ایران و کربلا برگزار شد.

بررسی شاخص‌های تعیین صادرکننده نمونه گردشگری

فصل اقتصاد - در نشستی با حضور رئیس کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق ایران در سازمان توسعه تجارت، تعیین شاخص های ارزیابی صادرکنندگان بخش گردشگری مورد بررسی قرار گرفت.

سالانه 500 هکتار گلخانه در گلستان ایجاد شود

فصل اقتصاد - علی‌محمد چوپانی، رئیس اتاق گرگان می گوید:650 هزار هکتار اراضی کشاورزی و 900 هزار هکتار عرصه منابع طبیعی در استان وجود دارد اما متاسفانه یکی از مشکلات استان کم آبی است که باید به آن توجه ویژه شود.

ارز 4200 تومانی کمکی به اقشار آسیب‌پذیر نکرده است

فصل اقتصاد - جمال رازقی، رئیس اتاق شیراز می گوید، با بررسی وضع موجود می بینیم ارز 4200 تومانی کوچکترین کمکی به اقشار آسیب پذیر نکرده، بلکه موجب ایجاد پدیده هایی از جمله قاچاق معکوس و رانت شده است.

اتاق ایران، میزبان فعالان حوزه ارتباطات در «کارگاه تجربه و نوآوری»

فصل اقتصاد - اتاق ایران، نخستین کارگاه تجربه و نوآوری را با حضور 450 نفر از فعالان حوزه ارتباطات و با هدف توسعه تعامل میان فعالان اکوسیستم روابط عمومی ایران در هفته اول اسفند برگزار می کند.

انتقاد واردکنندگان از پرداخت مابه‌التفاوت ارز برای ترخیص کالا از گمرک

فصل اقتصاد - بنابر بند 5 مصوبه هیات وزیران مورخ 16 مرداد ماه سال جاری، واردکنندگانی که تا قبل از این تاریخ موفق به ترخیص کالای خود نشده‌اند، ملزم به تسویه حساب با نرخ روز (بازار ثانویه) و پرداخت مابه‌التفاوت "نرخ ارز زمان پرداخت" و "نرخ ارز در بازار در زمان ترخیص" شدند. این موضوع اعتراضات زیادی را در پی داشت و حتی در دستورکار اتاق ایران نیز قرار گرفت.

مطالبات مالی شرکت‌های ایرانی در اقلیم کردستان عراق پرداخت می‌شود

فصل اقتصاد - همایش تجاری ایران و اقلیم کردستان عراق با حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، نچیروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق، دارا جلیل خیاط رئیس اتاق بازرگانی اقلیم کردستان عراق، محمدرضا کرباسی معاون امور بین‌الملل اتاق ایران و فعالان اقتصادی دو طرف در محل اتحادیه‌ اتاق‌های بازرگانی اقلیم کردستان عراق برگزار شد.

خوزستان، تعاونی‌های مصرف در عراق را پشتیبانی می‌کند

فصل اقتصاد - شهلا عموری رئیس اتاق اهواز پیشنهاد داد: برای تسریع فرآیند همکاری دو کشور ایران و عراق در بخش تعاون، بین دستگاه‌ها کارگروه ایجاد شود، تعاونی استان راه اندازی، شرکت مدیریت بازرگانی تأسیس و نمایشگاه دائمی از محصولات استانی در مرز برپا شود.

دستور رئیس اتاق ایران برای انتشار اسامی واجدان شرایط رای‌دهی در انتخابات اتاق‌ها

فصل اقتصاد - رئیس اتاق ایران طی نامه‌ای به اتاق‌های استانی سراسر کشور از آنها خواست به منظور دسترسی آزاد به اطلاعات برای کلیه داوطلبان عضویت در نهمین دوره انتخابات هیات نمایندگان، مشخصات واجدان شرایط رأی دادن را منتشر کنند.

الزامات و زیرساخت‌های لازم برای شفافیت، مشارکت و پاسخگویی بودجه

فصل اقتصاد - بر اساس تازه‌ترین گزارش کمیسیون رقابت، خصوصی‌سازی و سلامت اداری اتاق ایران، از الزامات دستیابی به اقتصاد باثبات، کارآمد و پویا ایجاد شفافیت، ردیابی و پیگیری برنامه‌ها و نتایج اجرای برنامه‌های حوزه اقتصادی ازجمله بودجه است.

90 درصد مشکلات اقتصاد ناشی از سیاست‌های داخلی است

فصل اقتصاد - جمال رازقی، رئیس اتاق شیراز می گوید: مسئله بیکاری، مشکلات و تعطیلی واحدهای صنفی ناشی از سیاست های نادرست است. در کنار همه این مسائل، بانک ها نیز در مقابل تولید قرار گرفته اند.

بخش خصوصی انتظار تعامل سازنده از دولت دارد

فصل اقتصاد - شهلا عموری، رئیس اتاق اهواز می گوید، در بررسی مسائل و مشکلات انجمن صنفی کارخانجات آرد و انجمن شرکت‌های عمرانی استان خوزستان در تعامل با تأمین اجتماعی و جهاد کشاورزی انتظار داریم همکاری و تعامل مثبت و سازنده انجام پذیرد.

فرصت جهش صادرات با بخشنامه‌های نسنجیده از دست رفت

فصل اقتصاد - سید کمال حسینی، رئیس اتاق سنندج می گوید: دولت با بخشنامه های یک شبه و طرح پیمان سپاری ارزی بسیاری از تولیدکنندگان و صنایع کوچک در کشور به ویژه کردستان را به ورطه نابودی هدایت کرده و صادرات استان را مورد خدشه قرار داده است.

آمادگی ایران برای کاهش تعرفه، لغو روادید و ایجاد منطقه مشترک تجاری با عراق

فصل اقتصاد - همایش تجاری ایران و عراق با حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، محمدرضا انصاری نایب‌رئیس اتاق ایران، وزرای اقتصادی دولت عراق و مشارکت تجار و سرمایه‌گذاران ایرانی و عراقی، به ریاست وزیر تجارت عراق در بغداد برگزار شد.

حضور شرکت‌های فنی‌ومهندسی ایران در عراق نیازمند اصلاح بسترهای حقوقی و قانونی طرف عراقی است

فصل اقتصاد - محمدرضا کرباسی، معاون امور بین‌الملل اتاق ایران در دیدار با جابرعبد خاجی الحسانی، معاون وزیر مسکن و عمران عراق خواستار ایجاد بسترهای حقوقی و قانونی لازم برای حمایت از حضور شرکت‌های خدمات فنی و مهندسی و سرمایه‌گذاری ایران در پروژه‌های زیربنایی و بازسازی عراق شد.

اخبار خواندنی

سامانه پیشخوان مجوزهای اقتصادی کشور در اتاق شیراز رونمایی شد

امکان برنامه‌ریزی از فعالان اقتصادی گرفته شده است

زندگی 30 درصد جمعیت کردستان وابسته به مبادلات مرزی است

مرز شلمچه می‌تواند به پایلوت تجاری و کریدور ترانزیتی خاورمیانه تبدیل شود

بی‌ثباتی‌ها در فضای اقتصاد، فضای کسب‌و کار را ناامن کرده است

رشد 106 درصدی مبادلات تجاری ایران و عمان در سال جاری

انتقاد تشکل‌های حوزه حمل‌ونقل و گردشگری بخش خصوصی از خدمات گران‌ دولت

ضرورت تطبیق شبکه حمل‌ونقل کشور با شبکه‌های حمل‌ونقل دنیا

صادرات گیاهان دارویی به لهستان، فرصتی برای توسعه روابط تجاری دوجانبه

امکان استفاده از ظرفیت افغانستان برای صادرات مجدد کالا به بازار منطقه

برای زنان کارآفرین بسته‌های حمایتی مالیات و بیمه تدوین شود

مسیر تجارت ایران و سوریه باید از ترکیه به عراق منتقل شود

سرمایه‌های ارزان بین‌المللی در اختیار مگاپروژه‌ها قرار گیرد

فهرست فرصت‌های سرمایه‌گذاری در صنعت تجهیزات فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

مسائل بانکی و ارزی میان ایران و ترکیه حل و فصل می‌شود

رفع موانع کسب و کار در اولویت اتاق شیراز است

پیشرفت در تجارت الکترونیک و تغییر شکل کسب‌وکارها، لازمه توسعه اقتصادی است

مشکل تولیدکنندگان، تامین مواد اولیه و نبود سرمایه در گردش است

چالش‌های انتقال فناوری و دلایل ناکامی ایران

قانون جامع شفافیت، گمشده نظام اداری و اقتصادی است

آثار تحریم بر تولید و صادرات محصولات باغی

انجمن‌های کارآفرینی جوانان بر روی شناسایی صعف‌های فرهنگی تمرکز کنند

سرمایه‌گذاران کرمانشاه در مزایده پتروشیمی بیستون شرکت می‌کنند

بررسی شرایط ثبت و تغییرات شرکت‌ها

اندیشکده انرژی زیر نظر اتاق کرمان راه‌اندازی خواهد شد

ایجاد صندوق کالا میان ایران و ترکیه، تقویت کننده مبادلات تجاری دوجانبه خواهد بود

سرمایه‌گذاران در پیچ‌وخم اداری مانده‌اند

معادن سمنان نیازمند سرمایه‌گذاری است

هزینه موازی‌کاری دستگاه‌های نظارتی از سر تولید رفع شود

هیات اقتصاد اتاق ایران به همراه رئیس‌جمهور عازم ترکیه شد

برترین‌‌های دومین کنفرانس دوسالانه اقتصاد آب معرفی شدند

رویکرد ما در برخورد با مسئله آب، علمی و کارشناسی نیست

حل بحران آب در گروی انتقال مدیریت آب از حاکمیت به مردم است

بیانیه پایانی دومین کنفرانس ملی اقتصاد آب

عبور از تحریم از مسیر تجارت با همسایگان

ورود بخش خصوصی به بحث بازار آب ضروری است

تدوین طرح جامع بهره‌وری آب و استراتژی اصلاح و ترمیم آب کشور در دستور کار اتاق ایران

تعادل بخشی آب با یک فرمول از مرکز شدنی نیست

نگاه سیاسی به آب، مشکلات را بیشتر می‌کند

امضای تفاهمنامه میان بخش خصوصی و دولت با هدف افزایش بهره‌وری آب در تولیدات گیاهی

برنامه‌ریزی برای تبدیل مناطق آزاد به مقاصد گردشگران خارجی

یارانه و هدفمندی یارانه‌ها به زبان ساده

اصلاح قانون معادن در دستور کار قرار گرفت

برای افزایش همکاری تجاری و اقتصادی با اتریش آماده‌ایم

دومین کنفرانس دوسالانه اقتصاد آب به میزبانی اتاق ایران افتتاح شد

مشکل تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی حل نشود، تعطیل می‌شوند

انسجام تشکل‌های اقتصادی، توسعه متوازن استان فارس را به دنبال دارد

بخش‌خصوصی از همکاری تجاری و اقتصادی با عراق استقبال می‌کند

از حضور پررنگ‌‌تر نمایندگان کشاورزان در اتاق ایران استقبال می‌کنیم

به موافقت‌نامه‌های تجارت آزاد و ترجیحی با همسایگان نیاز داریم

صادرات 70 میلیون دلاری خراسان شمالی در 8 ماهه امسال

ضرورت تنظیم سیاست‌های اقتصادی بلندمدت

قیمت پایه صادرات واقعی شود

سیاست‌گذاری‎‌های بادوام در گروی تعامل با بخش خصوصی واقعی است

در چهل و دومین نشست هیات نمایندگان اتاق ایران چه گذشت؟

اصلاح نظام بانکی، مالیاتی و خصوصی‌سازی، باید در خدمت تولید و صادرات باشد

از ظرفیت های منطقه آزاد اروند، بهره برداری لازم صورت نمی گیرد

توسعه باید از روستاها آغاز شود

فرصت‌های طلایی «طلای سرخ» برای توسعه صادرات

تصویب لایحه جامع شفافیت به مطالبه عمومی تبدیل شود

هیچ کشوری بدون رشد یخش‌خصوصی، توسعه پیدا نمی‌کند

سرمایه‌گذاری صنعتی و تولید مشترک در دستور کار کشورهای عضو اکو قرار گیرد

مقدمات سرمایه‌گذاری قطر در تولید گوشت قرمز در بوشهر فراهم شده است

طرح تخصیص سرانه سوخت به هر ایرانی در مجلس بررسی می‌شود

تحریم‌ها تاثیری بر روابط اقتصادی کشورهای عضو اکو ندارد

ثبات اقتصادی بدون کاهش نرخ بهره دوام نخواهد داشت

جزئیات ثبت نام سامانه ستاد در 15 استان کشور

ترکیه نقشه راه گردشگری اکو را تدوین کند

نبود مرکز داوری، بزرگترین چالش اتاق اکو

توجه به شرکت‌های کوچک و متوسط در دستور کار اتاق اکو قرار گیرد

اقتصاد کشور اسیر اقدامات وصله پینه‌ای است؛ شرایط امروز تصمیم‌های بزرگ و سخت می‌خواهد

صادرات خشکبار از پیمان سپاری ارزی معاف شود

مقابله با پدیده تغییر اقلیم نیاز به تعامل دولت و بخش خصوصی دارد

ضرورت مشارکت هرچه بیشتر زنان در فعالیت‌های اقتصادی

ضرورت توجه به نقش بخش خصوصی در گسترش تجارت منطقه اکو

هدف اصلی از راه‌اندازی SPV حذف دلار در مبادلات اقتصادی اروپاست

عقب‌ماندگی‌ها در حوزه آب و کشاورزی باید جبران شود

پیمان‌سپاری ارزی صادرات را کاهش داده است

نمایشگاه «ارمغانی از دیار دور» 25 و 26 آذرماه در اتاق ایران برگزار می‌شود

توسعه مناسبات اقتصادی منطقه آزاد اروند با اندونزی کلید خورد

اروپا در راه‌اندازی سازو‌کار ویژه مالی تعجیل کند

فعالان اقتصادی مشکلات تجاری با هند را به اتاق ایران گزارش کنند

توسعه منطقه‌ای به استراتژی هدفمند نیاز دارد

ورود 31 طرح دانش‌بنیان و استارتاپی به چرخه اقتصاد استان فارس

آفریقای جنوبی می تواند یکی از مقاصد صادراتی ایران باشد

راهکارهای بهبود رتبه ایران در شاخص حقوق مالکیت

هنوز اقدامی برای جبران خسارت محصولات پسته و خرما صورت نگرفته است

پیشنهاد فعال‌سازی گذرگاه آبی بین اروندکنار و عراق

بانک‌ها و بیمه‌ها در استمهال بدهی واحدهای تولیدی همت کنند

بدون اغماض با مفاسد اقتصادی مبارزه کنیم

تعرفه 20 درصدی، مانع ورود کالاهای ایرانی به لبنان

صدور بخشنامه‌های خلق‌الساعه فعالیت‌های تجاری را مختل کرده است

مسئولان باید به نقش اقتصادی هرمزگان نگاه ویژه داشته باشد

عوامل مربوط به حوزه تولید و صادرات مورد حمایت قرار گیرند

زیرساخت‌های بازارچه چنگوله برای صادرات به عراق فراهم است

تعدد قوانین صادراتی، بازرگانان را دلسرد کرده است

دولت مسئولیت‌های بخش خصوصی را به خود بخش خصوصی واگذار کند

هیچ واحد تولیدی در اردبیل به خاطر مواد اولیه تعطیل نیست

بازار 2 میلیون تنی صادرات آرد به عراق را دریابیم

شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، تسهیل‌گر فضای کسب‌وکار کشور

انتقاد واردکنندگان از دریافت وثیقه نقدی توسط بانک‌ها برای تخصیص ارز

هیات اتاق ایران به سرپرستی غلامحسین شافعی به ازبکستان سفر می‌کند

ضرورت حمایت دولت‌های ایران و روسیه از بخش‌ خصوصی دو طرف در شرایط تحریم

مرکز مبادلات پیمانکاری فرعی کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود

مصوبات یک شبه دولت دست و پای صادرکنندگان را بسته است

صادرات به افغانستان و پاکستان جدی گرفته شود

دستگاه‌های نظارتی با صادرکنندگان همراهی داشته باشد

بخش کشاوزی در سیاست‌های اقتصادی مظلوم واقع شده است

راه‌پله‌های بانک مرکزی و وزارت‌خانه‌ها، نفس تولیدکنندگان را به شماره انداخته است

خط کشتیرانی بندر جاسک-بندر السویق عمان راه اندازی شد

آفریقای جنوبی با همکاری ایران می‌تواند از چالش انرژی عبور کند

آمادگی همدان برای تقویت و توسعه تعاملات اقتصادی و تجاری با اتریش

تبعیض تعرفه‌ای دولت هند علیه محصولات ایرانی رفع شود

مزیت کشور در تولید محصولات پتروشیمی به صنایع پایین‌دستی نرسیده است

ضرورت معرفی جاذبه‌های گردشگری کشور از سوی مناطق آزاد

بخشنامه‌های متناقض، هزینه فعالیت بخش خصوصی را افزایش داده است

ناهماهنگی در مرز چذابه، فرآیند تجارت را به تاخیر انداخته است

آغاز فعالیت دوباره خط کشتیرانی بندرعباس به بندر صحار

مراسم 135 سالگی اتاق کاشان برگزار شد

نادیده گرفتن مطالبات بخش‌خصوصی در حوزه نیروگاه‌های کوچک مقیاس

پویش اتاق‌ها برای صلح، در دستور کار کنگره اتاق‌های بازرگانی جهان در برزیل

فرض‌های نادرست بانک مرکزی همه را متضرر و گرفتار می‌کند

قانون جدید چک، واحدهای تولیدی و صادراتی را با مشکل مواجه می‌کند

تصمیم‌های عجولانه به صادرات ضربه می‌زند

اجرای بخشودگی جرایم بانکی، مشکلات فعالان اقتصادی را بهبود می‌بخشد

کاهش موانع کسب و کار در صنعت ساختمان به اشتغالزایی کمک می‌کند

تولیدکننده‌ها با مشکل تامین مواد اولیه وارداتی مواجه شده‌اند

تجارت بدون پشتوانه تولید به مثابه دلالی ارز است

مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی و آب و انجمن علوم و مهندسی منابع آب تفاهم نامه همکاری امضا کردند

شماره 117 مجله نامه اتاق بازرگانی منتشر شد

حمایت از کالای ایرانی، همزمان عرضه و تقاضا را شامل شود

عضویت در پیمان‌نامه اوراسیا فرصتی برای رشد صادرات به روسیه است

زنان در نیمی از کارآفرینی‌ها نقشی موثر دارند

زمان آن رسیده نهادهای بخش خصوصی آسیا وارد عرصه سیاست‌گذاری شوند

کرمان به دنبال خلق تجربه‌های جدید برای گردشگران است

نشان دوستی پوتین به رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه اعطا شد

لزوم احیای خط هوایی تهران- تاشکند

شبکه همکاری شرکت‌های کوچک و متوسط ایران و کره جنوبی فعال شود

تجاری‌سازی فناوری‌های جدید در دستور کار قرار می‌گیرد

فراخوان ثبت‌نام در دوره مدیریت استراتژیک صادرات

تفاهم‌نامه همکاری میان اتاق‌های همدان و بغداد امضا شد

دومین رویداد استارتاپی بانوان در اتاق اصفهان آغاز به کار کرد

پایش ملی محیط کسب‌وکار پاییز 97 آغاز شد

وضعیت رقابت‌پذیری ایران بر اساس گزارش رقابت‌پذیری جهانی

مهلت عضویت در اتاق مشترک ایران و بلژیک تا 15 آذر تمدید شد

تعامل سازنده بخش خصوصی با دولت را ادامه خواهیم داد

نباید با تصمیمات نادرست بازارهای صادراتی را از دست بدهیم

وعده‌های وزرای جدید در سامانه پایش وعده‌های اقتصادی مسؤلان پیگیری می‌شود

نازنین دانشور برنده جایزه کارآفرین جوان آسیا-اقیانوسیه شد

بخش خصوصی ایران و ترکیه در پی ایجاد سازوکار ویژه مالی

آگهی ها

  • بانک گردشگری
  • تعرفه آگهی های فصل اقتصاد
  • نسخه سریع و مونیتورینگ فصل اقتصاد
  • باشگاه نخبگان، خبرنگان و کارآفرینان
  • بسته های ویژه خبری فصل اقتصاد