بازرگانی

ضرورت اصلاح قانون ناظر بر فعالیت شرکت‌های حمل‌ونقل هوشمند شهری

فصل اقتصاد - در تازه‌ترین نشست کمیته ماده 12 مقررات ناظر بر فعالیت شرکت‌ها و استارت آپ‌های فعال در ارائه خدمات مجازی جابجایی هوشمند به منظور ساماندهی فرایندهای مدیریتی و نظارتی و اصلاح روش تعدیل نرخ خرید تضمینی برق تجدیدپذیر مورد بررسی قرار گرفت.

نقشه راه تجارت حلال بلاتکلیف مانده است

فصل اقتصاد - محمدرضا کرباسی، معاون بین‌الملل اتاق ایران و مدیرکل ایکریک از تحقق نیافتن اهداف ایران بر اساس سند چشم‌انداز 1404 و در اختیار گرفتن بخشی از بازار غذای حلال در دنیا، انتقاد کرد و آن را ناشی از نبود هم‌افزایی بین دستگاه‌های تصمیم‌گیرنده در این حوزه دانست.

عدم هماهنگی دستگاه‌های ایرانی و عراقی، عامل ایجاد ترافیک سنگین در مرز چذابه

فصل اقتصاد - شهلا عموری، رئیس اتاق اهواز می گوید باسکول صفر مرزی قبلا مورد استفاده تجار عراقی و ایرانی بود اما اکنون استفاده ای از آن نمی شود و حذف آن بهتر از ماندن و ایجاد ترافیک است.

صنعت گردشگری بهترین ابزار برای توسعه پایدار

فصل اقتصاد - چهلمین نشست عمومی اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری در شهر همدان با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، استاندار همدان، رئیس هیات مدیره اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری، دبیر کل سازمان جهانی گردشگری و مقامات و کارشناسان عالی‌رتبه ملی و استانی برگزار شد.

فعالان اقتصادی باید خسارت‌های تحریم را مستندسازی کنند

فصل اقتصاد - محسن محبی، رئیس مرکز داوری اتاق ایران و رئیس مرکز حقوقی بین‌المللی ریاست جمهوری معتقد است رأی صادر شده از سوی دیوان بین‌المللی دادگستری در خصوص دعاوی ایران علیه امریکا، پشتوانه محکمی در اختیار ایران قرار داده است که بر اساس آن می‌توان برای خسارت‌های ناشی از تحریم‌ها نیز به‌صورت مستند شکایت کرد که البته این کار نیازمند آموزش فعالان اقتصادی است.

پویش اتاق‌ها برای صلح، ایده‌ای برای کمک به عبور از تحریم‌‌ها

فصل اقتصاد - پدرام سلطانی روز چهارشنبه طی سخنانی در نشست شورای عمومی فدراسیون‌ اتاق‌های بازرگانی جهان (WCF) در دوبی، ایده «اتاق‌ها برای صلح» را ارائه خواهد کرد. سلطانی که این ایده را به نمایندگی از بخش خصوصی کشور مطرح می‌کند معتقد است تحریم‌های یکجانبه آمریکا بر هم زننده صلح و ثبات در جهان و در نتیجه مخل رشد و توسعه اقتصاد جهانی است.

بسته پیشنهادی مشوق مالیاتی اصفهان تصویب شد

فصل اقتصاد - محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان در شصت و هشتمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اصفهان گفت: اداره کل مالیاتی استان تلاش کرده نه حقوق دولت تضییع شود و نه فشاری به واحدهای تولیدی در پرداخت مالیات وارد شود.

فراهم شدن زمینه کشت فراسرزمینی در استان منگستائو قزاقستان

فصل اقتصاد - علی‌محمد چوپانی، رئیس اتاق گرگان می گوید در استان منگستائو مراتع طبیعی زیادی وجود دارد که می توان از ظرفیت تحصیل‌کردگان گلستانی در کشت فراسرزمینی و اصلاح نژاد دام ها در این استان استفاده کرد.

راهکارهای چهارگانه مشاور عالی رئیس‌جمهور برای پیشرفت در دوران تحریم

فصل اقتصاد - برای پیشرفت و توسعه کشور در دوران تحریم باید میزان مصرف انرژی در کشور کاهش پیدا کند؛ صنعت ساختمان و راه‌سازی متحول شود؛ گردشگری داخلی رونق یابد و شرکت‌های دانش‌پایه مورد توجه جدی قرار گیرد.

توسعه گردشگری چهارمحال و بخیاری، نیازمند مشوق‌هایی برای بخش خصوصی است

فصل اقتصاد - سید محمد رضا سید نبوی، رئیس اتاق شهرکرد می گوید استان چهارمحال و بختیاری با داشتن جاذبه های طبیعی، تاریخی و مذهبی یکی از قطب های گردشگری کشور محسوب می شود و در صورت ورود جدی سرمایه گذاران به بخش گردشگری می توان هزاران فرصت شغلی ایجاد کرد.

معدن‌کاران خواستار اصلاح ترکیب اعضای شورای معادن استانی

فصل اقتصاد - در نشست کارگروه کمیته ماده 12 پیشنهاد شد ترکیب اعضای شورای معادن استانی اصلاح شود. در حال حاضر در ترکیب شورا کارشناسان حوزه معدن حضور ندارند. همچنین در این نشست فرآیند بازسازی و احیای اراضی تخریب شده در عملیات اکتشاف، استخراج و بهره‌برداری از معادن که مورد اعتراض فعالان این حوزه بود، بررسی شد.

مجوز فعالیت 10 شرکت در حوزه رتبه‌بندی اعطا شد

فصل اقتصاد - 9شرکت جدید مجوز فعالیت در زمینه رتبه‌بندی بنگاه‌ها و شرکت‌ها را از مرکز ملی رتبه‌بندی مستقر در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران دریافت کردند. پیش از این یک شرکت، موفق به دریافت این مجوز شده بود که با این حساب، در مجموع صلاحیت 10 شرکت برای ورود به حوزه رتبه‌بندی، احراز شده است.

کارخانه تولید موانع کسب‌و کار همیشه فعال است

فصل اقتصاد - روسای اتاق‌های سراسر کشور طی نشستی با هیئت‌رئیسه اتاق ایران به موانع و مشکلات موجود در محیط کسب‌وکار اشاره کردند. در این بین رئیس اتاق ایران از مقاومت برخی دستگاه های دولتی در برابر اصلاحات و رفع معضلات در فضای کسب‌وکار انتقاد کرد و افزود: حتی اگر موفق به رفع یک مشکل شویم، همچنان کارخانه تولید موانع جدید به کار خود ادامه می‌دهد.

کمیته مشترک ایران و اسلواکی، فرصت خوبی برای افزایش حجم مبادلات است

فصل اقتصاد - هئیت اقتصادی تجاری اتاق یاسوج به همراه روسای اتاق های چند استان کشورمان و عبادالله مولایی، سفیر ایران در وین با روبرت میهوک، رئیس اتاق اسلواکی ملاقات کرده و تبادل نظر و رایزنی های بسیار سازنده ای برای حفظ و توسعه روابط دو کشور داشتند.

در چهل و یکمین نشست هیات نمایندگان اتاق ایران چه گذشت؟

فصل اقتصاد - چهل و یکمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با محوریت بررسی مشکلات و چالش‌های روز اقتصادی برگزار شد. همچنین رئیس اتاق ایران طی سخنرانی خود به روند تدوین قانون بودجه 98 اشاره کرد و از دولت خواست در این رابطه به برنامه ششم توسعه توجه جدی داشته باشد و کاهش تصدی‌گری خود را پیگیری شود.

موضع‌گیری‌های اروپا علیه آمریکا، ناشی از پیروزی ایران در لاهه است

فصل اقتصاد - اعضای هیات نمایندگان اتاق ایران در چهل و یکمین نشست ماهانه خود از محسن محبی دبیرکل مرکز داوری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و رئیس مرکز حقوقی بین‌المللی ریاست جمهوری که در دعوای ایران علیه آمریکا در لاهه ریاست تیم حقوقی ایران را به عهده داشت، تقدیر کردند.

حل مشکلات اقتصادی کشور تنها با بازبینی قواعد بازی حاکم بر اقتصاد امکان‌پذیر است

فصل اقتصاد - برای برون‌رفت از وضعیت فعلی کشور نیز تنها یک راه‌حل وجود دارد و آن بازبینی قواعد بازی ترسیم شده در اقتصاد کشور و اصلاح آنها و پرهیز از تکیه به راه‌حل‌هایی است که خود معلول این قواعد بازی هستند.

ضرورت مشورت با بخش خصوصی در جلسات اخیر بانک مرکزی و وزارت صنعت محرز شد

فصل اقتصاد - نشست روسای کمیسیون‌های تخصصی اتاق ایران با حضور غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران برگزار شد و اعضای هیات نمایندگان اتاق ایران پیشنهادات خود را در خصوص کاهش تأثیر تحریم‌های جدید بر حوزه‌های تخصصی خود بیان کردند.

اتاق شیراز چگونه کاندید جایزه اتاق‌های برتر آسیا و اقیانوسیه شد؟

فصل اقتصاد - سی و دومین کنگره کنفدراسیون اتاق‌های بازرگانی و صنعت آسیا- اقیانوسیه قرار است دوم و سوم آذرماه سال جاری در استانبول ترکیه برگزار شود. در جریان این رویداد، نمایندگان اتاق‌های منتخب با ارائه توضیحات و مستندات به کمیته داوران، برای کسب رتبه برتر به رقابت می‌پردازند. سه اتاق شیراز، خرم‌آباد و یاسوج نمایندگان ایران در این کنفدراسیون هستند.

ضایعات برنج مازندران بالا است

فصل اقتصاد - رئیس اتاق ساری می‌گوید: شالیکوبی‌ها و کارخانه‌های سنتی تولید برنج سبب افزایش میزان ضایعات این محصول شده است.

حجم تعاملات تجاری ایران و اسلواکی کمتر از ظرفیت موجود است

فصل اقتصاد - جبار کیانی پور، رئیس اتاق یاسوج می‌گوید، ظرفیت های همکاری میان دو کشور ایران و اسلواکی بسیار زیاد است ولی به رغم وجود اراده سیاسی و فراهم شدن زمینه های حقوقی مورد نیاز، حجم تعاملات تجاری بسیار کمتر از ظرفیت موجود است.

تجار برای افزایش صادرات به حمایت مالی نیاز دارند

فصل اقتصاد - کیوان کاشفی عضو هیات رئیسه اتاق ایران و رئیس اتاق کرمانشاه با اشاره به اینکه تامین نقدینگی حوزه تجارت در کرمانشاه مغفول مانده، گفت: اگر تجار کرمانشاه از نظر نقدینگی تامین شوند، صادرات استان سالانه 500 میلیون دلار افزایش می‌یابد.

برگزاری نمایشگاه اختصاصی ایران در ترکمنستان از سوی اتاق بجنورد

فصل اقتصاد - اتاق بجنورد در نظر دارد پانزدهمین نمایشگاه اختصاصی ایران را با هدف توسعه و افزایش حجم صادرات غیر نفتی و به منظور برقراری امکان مراودات و مبادلات تجاری بین تجار و بازرگانان ایران و ترکمنستان در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی عشق آباد برگزار کند.

افرادی در اقتصاد ماندگارند که میان فضیلت و معیشت تناسب ایجاد کنند

فصل اقتصاد - غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران معتقد است افرادی در عرصه اقتصاد موفق و ماندگار هستند که یک رابطه مناسب میان فضیلت و معیشت ایجاد کنند و میان ماده و معنا تناسب صحیحی را فراهم آورند.

ضرورت افزایش روابط تجاری ایران و مجارستان

فصل اقتصاد - حسین پیرموذن عضو هیات رییسه اتاق ایران که برای حضور در همایش بین‌المللی اقتصادی-بازرگانی اسلواکی به براتیسلاوا سفر کرده بود، با هدف حل مشکلات تجاری میان فعالان اقتصادی ایرانی و مجارستانی، با سفیر ایران در مجارستان دیدار کرد.

کائوچو و روغن خوراکی دو حوزه مشخص همکاری کرمان و اندونزی است

فصل اقتصاد - سیدمهدی طبیب‌زاده می گوید: در حال حاضر کرمان تنها در زمینه واردات کائوچوی طبیعی برای تولید لاستیک و روغن‌های خوراکی با کشور اندونزی همکاری دارد که زمینه های همکاری بین دو طرف می تواند بسیار گسترش یابد.

امکان افزایش مبادلات تجاری با اسلواکی تا 80 میلیون یورو وجود دارد

فصل اقتصاد - حسین پیرموذن که برای حضور در همایش بین‌المللی اقتصادی-بازرگانی اسلواکی به براتیسلاوا سفر کرده گفت که امکان افزایش میزان مبادلات تجاری میان دو کشور تا سطح 80 میلیون یورو وجود دارد.

ویژگی کارخانه‌هایی که معاون اول رئیس‌جمهور در اهواز افتتاح کرد

فصل اقتصاد - اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری در سفر خود به اهواز چند طرح و مجموعه صنعتی را افتتاح کرد. دو کارخانه تولید نمک و تولید چوب نیز که از سوی بخش خصوصی راه‌اندازی شده، با حضور اسحاق جهانگیری و علی رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت به افتتاح رسید.

اخبار خواندنی

نظرات بخش خصوصی را اخذ و منعکس کنید

کسب‌وکارهای خانوادگی و چالش‌های مربوط به آن در ایران

نشست توجیهی کمیته مشترک بازرگانی ایران و لهستان 21 آبان برگزار می‌شود

در چهلمین نشست هیات نمایندگان اتاق ایران چه گذشت؟

تقویت تولید کشور نیازمند تغییر رویه سیستم بانکی است

دولت در تغییر رویه‌ها و صدور دستورالعمل‌ها، نظر بخش خصوصی را هم جویا شود

کنترل کیفی خرمای صادراتی بوشهر ضروری است

نظر بخش‌خصوصی در مورد پیمان‌سپاری ارزی به شورای عالی هماهنگی اقتصادی ارسال می‌شود

رشد 82 درصدی صادرات خراسان شمالی در 6 ماه نخست سال 97

با معرفی توانمندی‌های خراسان جنوبی می توان ضریب سرمایه‌گذاری را افزایش داد

دعوت از شرکت‌های ایرانی برای بازسازی سوریه

صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی نیازمند توجه جدی است

خرمشهر و آبادان را می‌توان به قطب اقتصادی تبدیل کرد

عملکرد سلیقه‌ای مدیران محلی عامل مشکلات فعالان اقتصادی است

کمیته حمل‌ونقل اتاق مشترک ایران و هند تشکیل می‌شود

ازبکستان در برقراری روابط تجاری، اقتصادی و گردشگری با ایران مصمم است

ایتالیا هدف صادراتی مازندران است

تقویت اعتماد واحدهای تولیدی به دولت ضروری است

مرز سیف سقز، تعیین تکلیف شود

منطقه آزاد، ضرورتی انکارناپذیر برای توسعه کردستان است

بیماری هلندی به زبان ساده

امضای تفاهمنامه میان اتاق گرگان، دانشگاه گلستان و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان

دولت لایحه جامع حمایت از بنگاه های اقتصادی را ارائه دهد

دستگاه‌های اجرایی به فکر حذف قوانین دست و پا گیر باشند

دادگاه‌های تجاری و داوری، دو راهکار برای بهبود رتبه ایران در شاخص اجرای قراردادها

بخشنامه‌های متعدد و ناگهانی به نفع اقتصاد نیست

رایزنی برای صادرات محصولات خرمشهر به روسیه

بندر السویق عمان آماده پذیرش کشتی‌های ایرانی می‌شود

پاکستان نظام تعرفه‌ کالاهای وارداتی از ایران را اصلاح کند

قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی اصلاح شود

راهکارهای بهبود رتبه ایران در شاخص ثبت مالکیت

فعالان اقتصادی در دوره تحریم‌ها قهرمانان کشور خواهند بود

حضور سه اتاق استانی در رقابت نهایی کنفدراسیون اتاق‌های بازرگانی و صنعت آسیا-اقیانوسیه

شرایط همکاری با کشورها متناسب با تحریم و سازوکار بانکی اروپا بررسی می‌شود

سلامت و امنیت غذایی در استقرار واحدهای صنعتی راهبردی است

ضرورت مدیریت بازار داخلی با تولیدات کشاورزی داخلی

معادن استان مرکزی نیازمند به روزرسانی تجهیزات است

بررسی زمینه‌های صادرات مجدد ایران از عمان در سفر هیات ایرانی به مسقط

ورود گردشگران خارجی باعث توسعه پایدار اقتصاد منطقه می‌شود

چک به تداوم همکاری‌های اقتصادی با ایران علاقه‌مند است

انگلیس به روابط تجاری با ایران در قالب برجام متعهد است

ارزش‌گذاری کالاهای صادراتی در گمرکات باید بازنگری شود

اولویت دستگاه قضایی، حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است

تصمیم‌های خلق‌الساعه دولت، تولید و صادرات را مختل می‌کند

تاکید بر ضرورت برقراری مجدد خط هوایی بین ایران و یونان

اتاق ایران شاخص مدیران خرید (PMI) را با برند «شامخ» منتشر می‌کند

بررسی نحوه نظارت بر آژانس‌های گردشگری استان مرکزی

ضرورت توجه به گردشگری فقرزدا در خوزستان

عملکرد معاونت معدنی وزارت صنعت در آزادسازی پهنه‌ها قابل دفاع نیست

مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی در کرمان راه اندازی می شود

تشکل‌های واجد شرایط وارد عرصه رتبه‌بندی می‌شوند

حمل‌و‌نقل، ساختمان‌سازی و دارو، زمینه‌های مستعد همکاری میان ایران و ساحل عاج

مسئولان راهبردهای مقابله با مشکلات ارزی را بازبینی کنند

12 راهکار اتاق ایران برای خروج کشور از مشکلات ارزی و تجاری

اجرای 63 مصوبه از 144 مصوبه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان

ترکیه موانع بانکی و حمل‌ونقلی را از پیش پای تجار ایرانی بر دارد

مطالعه تطبیقی مشوق‌های سرمایه‌گذاری خارجی در کشورهای موفق و هم‌تراز

کمیته مشترک بازرگانی ایران و لهستان تشکیل می‌شود

دولت صدای تولیدکنندگان و کارآفرینان را بشنود

دولت از دخالت در بازار ثانویه ارز دست بکشد

عضویت سیرالئون در OIC فرصتی برای اجرای پروژه‌ها توسط شرکت‌های ایرانی است

واردکنندگان کوچک مواد اولیه برای تامین ارز سردرگم هستند

آبادان می‌تواند پایلوت پیشرفت و توسعه همه جانبه قرار گیرد

قوانین قربانی بخشنامه‌های غیرکارشناسی می‌شود

گذرگاه‌های جدید به عنوان مرز پشتیبان در ایام اربعین وارد مدار صادرات شوند

اولویت دولت حفظ اشتغال و بالا بردن توان تولید باشد

دولتی‌ها از ظرفیت بخش‌خصوصی استفاده کنند

ایران و سریلانکا همکاری‌های گردشگری را افزایش می‌دهند

مهم‌ترین راهکارهای توسعه روابط گردشگری ایران و اوکراین

دستگاه‌ها در زمینه اطلاع‌رسانی اقتصادی کشور هماهنگ می‌شوند

موانع همکاری‌های اقتصادی ایران و آلمان برطرف شود

توافق مالیاتی اتاق سمنان با سازمان مالیاتی

مذاکره برای ورود سرمایه‌ خارجی به بخش گردشگری البرز

تفاهم‌نامه آزادسازی تصدی‌گری در صنعت فضایی امضا شد

بررسی روند واگذاری واحدهای تولیدی تحت تملک بانک‌ها

دولت دست از دستپاچگی در صدور بخشنامه‌ها بردارد

ضرورت توجه به سرمایه‌گذاری مشترک در مناسبات ایران و گرجستان

استان مرکزی علاقمند به متعادل‌سازی تراز تجاری با سوئیس است

تشکیل 10 کارگروه تخصصی بین اتاق ایران و سازمان برنامه‌وبودجه

برنامه حمایت از تولید با نظر بخش خصوصی تدوین و اجرا می‌شود

آغاز دور دوم بررسی شاخص‌های موثر بر فضای کسب و کار

گسترش روابط تجاری ایران و ازبکستان با تشکیل کمیته مشترک دو کشور

تلاش ژاپن برای تداوم همکاری بخش‌های خصوصی ایران و ژاپن

مانعی برای همکاری شرکت‌های کوچک فرانسوی با ایران وجود ندارد

صادرات 120 میلیون دلاری ایران به بلغارستان ظرفیت افزایش دارد

آیین‌نامه تشکیل و نظارت بر اتاق‌ها و کمیته‌های مشترک بازرگانی منتشر شد

عدم تامین مالی، مهمترین دلیل تولید نامناسب است

جشنواره بهره‌وری در استان کرمان برگزار می‌شود

توسعه صادرات راهکاری مهم برای عبور از مشکلات اقتصادی است

کمیته ویژه اقتصادی در اتاق شیراز تشکیل شد

مدیران دستگاه‌های اجرایی، قانون را تفسیر شخصی نکنند

صندوق ضمانت صادرات می‌تواند نوسانات اقتصادی را کنترل کند

نخستین نشست اعضای کمیته مشترک ایران و چک برگزار شد

عراق رویه تایید استاندارد کالاهای ایرانی را اصلاح کند

مشاغل سخت و زیان آور شناسایی و به کارفرمایان اعلام شود

نهادهای قانونی به کارخانه تولید قوانین و مقررات تبدیل‌شده‌اند

تامین نیاز تحصیلی بیش از 6 هزار دانش‌آموز با طرح «دوباره مهر»

پیشنهاد 6 راهکار برای حفظ سطح معیشت مردم در شرایط بحران ارزی

عراق در جست‌وجوی راهی برای تداوم روابط بانکی با ایران

پیش از ابلاغ بخشنامه‌ها، بخش خصوصی را مطلع کنید

بخش خصوصی عراق در دوره تحریم کنار ایران می‌ماند

دستگاه‌های اجرایی از معرفی طرح‌های قابل‌واگذاری طفره می‌روند

اتاق شیراز پیشنهادهای خود برای برون‌رفت از تنش‌ ارزی کنونی را ارائه کرده است

انگلیس همکاری‌ خود با ایران در حوزه دارو و سلامت را ادامه می‌دهد

مدرسه روستای حشمر کرمانشاه به همت اتاق کرمان به بهره‌برداری رسید

توزیع بسته‌های نوشت‌افزار و لباس میان دانش‌آموزان مناطق محروم ایلام

موانع مشارکت بخش‌خصوصی در صنعت آب بر طرف شود

نظام بازار جایگرین ارز 4200 تومانی شود

ارز 4200 تومانی حذف شود؛ دولت دخالت در بازار ثانویه را پایان دهد

امکان تهاتر بدهی بانکی با مطالبات دولتی فراهم شد

تحریم‌های نفتی چه تاثیری بر اقتصاد ایران دارد؟

حل مسائل بانکی و اصلاح سیاست ارزی خواسته بخش خصوصی است

در دوره تحریم، می‌توان از ظرفیت واردات از عراق استفاده کرد

تحصیل همراه با مهارت یک ضرورت است

پیمان‌سپاری ارزی، صادرات را از بین می‌برد

زمان حمایت آفریقا از ایران فرا رسیده است

عراق، مقصد اول صادرات محصولات کشاورزی و صنایع غذایی ایران

بانک‌ها باید دستورالعمل‌های نظارتی بانک مرکزی را جدی بگیرند

تجارت با عراق و افغانستان از سیاست پیمان‌سپاری ارزی مستثنی شود

نبود معیار دقیق برای تعیین کارمزد خدمات جایگاه داران بنزین و گازوئیل

به جای تفکیک وزارت‌خانه صنعت، معدن و تجارت، قوانین بالادستی اصلاح شود

سالنامه آماری 1396 بخش خصوصی کشور منتشر شد

دولت استراتژی «دروازه‌های باز» را پیشه کند

به‌جای تصویب قانون جدید، اجرای قوانین فعلی پیگیری شود

بررسی شیوه‌های حل‌و‌فصل دعاوی میان فعالان اقتصادی ایران و هند

بررسی نقش تجاری‌سازی ورزش در ارزآوری کشور

پیمان‌سپاری ارزی، مشکل بزرگ صادرکنندگان است

همایش گردشگری سلامت کشورهای اکو 16 تا 18 مهرماه در اردبیل برگزار می‌شود

حمایت از استارتآپ‌ها، جزو اولویت‌های اتاق شیراز

آمادگی فعالان بخش خصوصی خوزستان برای اجرای سیاست‌های ضدتحریمی استان

تاسیس هلدینگ سرمایه‎گذاری، راهکار سامان‌دهی پروژه‌های منطقه 4 کشور

بخش معدن می‌تواند زمینه همکاری کرمان و آفریقای جنوبی باشد

عدم تعادل در بخشنامه‌های دولت، آرامش را از بخش خصوصی گرفته است

عراق می‌تواند در آینده کانالی برای واردات کالا به ایران باشد

اعضای کمیته مشترک بازرگانی ایران و چک معرفی شدند

اعضای کمیته مشترک بازرگانی ایران و دانمارک معرفی شدند

اتاق مشترک بازرگانی ایران و بلژیک دوباره فعال می‌شود

تنها راه نجات اقتصاد حمایت از بخش خصوصی است

ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی راهگشای بخش خصوصی است

واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی تسهیل شد

الگوی رتبه‌بندی فعالان اقتصادی بازنگری می‌شود

ایجاد شبکه برق در کشورهای ناحیه‌ای، پیشنهاد اتحادیه اروپا به ایران

ایران خواستار ادامه همکاری اقتصادی با کره جنوبی در دوره تحریم

نتیجه پیمان‌سپاری ارزی قفل شدن صادرات است

منطقه آزاد اروند صدور کارت بازرگانی را متوقف کند

بسته پیشنهادی اتاق ایران برای رقابت‌پذیری زنجیره ارزش پتروشیمی تهیه می‌شود

اتصال دانش به صنعت و تجارت از طریق تشکل‌های موجود پیگیری شود

علت توقف انعقاد و تمدید قراردادهای دوجانبه فروش برق با مشترکان بالای 5 مگاوات بررسی شد

چابهار، نزدیک‌ترین مسیر برای ترانزیت و صادرات کالا به افغانستان

نشست کمیته مشترک ایران-بلغارستان هفتم مهرماه برگزار می‌شود

آگهی ها

  • نسخه سریع و مونیتورینگ فصل اقتصاد
  • تعرفه آگهی های فصل اقتصاد
  • باشگاه نخبگان، خبرنگان و کارآفرینان
  • بسته های ویژه خبری فصل اقتصاد
  • حضور فعال گروه رسانه ای فصل اقتصاد و فصل تجارت در نمایشگاه