مسکن

قیمت خرید مسکن در شرق تهران+ جدول

فصل اقتصاد - برای خرید آپارتمان در شرق تهران باید حداقل متری 3 میلیون و 260 هزار تومان هزینه کرد.

کدام خانه ها فروش بیشتری دارند؟+ نمودار

فصل اقتصاد - آمارها نشان می دهد واحدهای کوچک و ارزان قیمت همچنان سهم بیشتری از معاملات مسکن شهر تهران را به خود اختصاص داده اند.

علت رکود بازار مسکن در لندن

فصل اقتصاد- آمار و ارقام جدید از رکود بازار مسکن در لندن حکایت دارد.

وضعیت بازار مسکن در سالی که گذشت/ پیش بینی بازار مسکن در سال 97

فصل اقتصاد - نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به تاثیرپذیری مسکن از بازارهای موازی و حبابی شدن نرخ ها در سال 96، گفت: ورود بخش خصوصی و تولید مسکن برای دهک های مختلف جامعه و در سبدهای قیمتی گوناگون لازمه بهبود وضعیت بازار است.

با 150 میلیون تومان کجا خانه بخریم؟ + جدول

فصل اقتصاد - برای خرید آپارتمان با عمر 17 سال و متراژ 43 متر در محدوده زندان قصر باید متری 3 میلیون و 393 هزار تومان هزینه کرد.

روند رشد بهای حقیقی مسکن+اینفوگرافی

فصل اقتصاد - در اینفوگرافی زیر، روند رشد بهای حقیقی مسکن در پنج سال اخیر را می بینید. این ارقام نشان دهنده 18 درصد افت بهای حقیقی مسکن است.

رهبر: 35 درصد گردش اقتصادی کشورمربوط به بخش مسکن است

فصل اقتصاد - رهبر گفت: در حالی که 2 میلیون و 500 هزار واحد مسکونی خالی داریم، اما در بعضی قسمت ها فاقد مسکن مناسب هستیم و این امر به دلیل عدم آمایش سرزمینی در این حوزه است.

آیا ورود مستقیم دولت به بخش مسکن، درست است؟

فصل اقتصاد - سرمایه گذاری و ورود مستقیم سیستم دولتی به بخش مسکن امر موجهی نیست، لذا دولت باید تنها از طریق ابزارهای اعتباری و مالیاتی فعالیت های سوداگرانه را کاهش دهد.

مظنه واحد‌های نوساز در تهران + جدول قیمت

فصل اقتصاد - هر مترمربع آپارتمان نوساز در خیابان شریعتی 10 میلیون و 823 تومان قیمت گذاری شده که برای خرید یک واحد 80 متری به سرمایه 875 میلیون تومانی نیاز است.

نرخ آپارتمان در منطقه شهرک غرب + جدول قیمت

فصل اقتصاد - هر مترمربع آپارتمان در خیابان شفق با عمر 3 ساله بنا متری 17 میلیون و 187 هزار تومان قیمت گذاری شده به طوری که برای خرید یک واحد 128 متری به سرمایه 2 میلیارد و 200 میلیون تومانی نیاز است.

ورود بانکها به طور مستقیم به عرصه لیزینگ مسکن مخالف قانون بانکداری است

فصل اقتصاد - نماینده رئیس اتاق اصناف ایران در کمیسیون تخصصی املاک و نایب اول رئیس اتحادیه املاک استان تهران گفت: سود بانکی بالا برای لیزینگ مسکن منطقی به نظر نمی رسد.

نگاه بانک به تسهیلات مسکن لیبرالی است

فصل اقتصاد - یک کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه غیر از بانک مسکن، سایر بانک ها تسهیلاتی پرداخت نمی کنند، تاکید کرد: نگاه بانک به تسهیلات مسکن لیبرالی است.

مسکن به گرانی می اندیشد یا رونق؟

فصل اقتصاد - اگرچه برخی کارشناسان اقتصادی معتقدند که علت تحرک در بازار مسکن نظام مند شدن نرخ سود بانکی است،اما به همان نسبت کارشناسان دیگری با قاطعیت می گویند،افزایش نرخ ارز هم عامل همین نظام مند شدن نرخ سود بانکی است.

اخبار خواندنی

آگهی ها

  • کانال رسمی سایت فصل اقتصاد
  • باشگاه نخبگان، خبرنگان و کارآفرینان
  • آگهی و تبلیغات در فصل اقتصاد
  • معرفی کسب و کار و تبلیغ محصولات
  • تعرفه آگهی های فصل اقتصاد