هدیه شادابی به جوانان با ایجاد باجه ویژه در بانک‌ها اقتصادی

هدیه شادابی به جوانان با ایجاد باجه ویژه در بانک‌ها

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - ویدا بغدادی
اقتصاد محل حسابگری است و به همین دلیل سخت، سرد و بی روح جلوه میکند، اما اقتصاد در خدمت انسان، یکی از مهمترین عوامل تأثیر گذار در روابط و رفتارهای اجتماعی، عاطفی افراد است.
یعنی به عبارت ساده‌تر تسهیلات و روان بودن اقتصاد و معیشت افراد تأثیر بسزایی در روحیه و رفتارهای آنان می گذارد.
عمق این تاثیرگذاری تا آنجا پیش می رود که بحران های اقتصادی و معیشتی افراد می تواند آنها را در روابط خانوادگی و عاطفی متزلزل کرده، به ارتکاب تخلفات و رفتارهای ناهنجار سوق دهد.
سیستم بانکی در 4 مقطع با قشر جوان ارتباط پیدا میکند، وام ازدواج، وام خرید تجهیزات و لوازم خانه، وام مسکن و تسهیلات کارآفرینی و شروع کسب و کار که اکثرا جوانان در دهه سوم عمر خود، یعنی زمانی که برای فعالیت‌های کامل اجتماعی آرایش می‌گیرند، با این مقاطع درگیر می شوند.
دهه سوم زندگی جوانان زمانی است که جوان به داوری در مورد محیط زندگی می‌نشیند، براساس دانش و توان فکری خود در مورد آن تصمیم می‌گیرد و حکم صادر می‌کند و در قالب همین احکام به مصاف محیط اجتماعی خود می‌رود.
جوان دراین دهه یافته‌های عمرقبل ازاین مقاطع را با داوری های خود پالایش می‌کند، رد می کند، تایید می کند، تغییر می‌دهد و یا تثبیت می کند.
برخورد بانک ها در این مقطع می تواند در داوری جوانان تأثیر شگرفی بگذارد، می تواند جوان را به این نتیجه برساند که جامعه در مشکلات یار و دلسوز اوست، یا می‌تواند به او القاء کند که قانون جنگل در جامعه حاکم است و از هر فرصت و وسیله ای برای انتقاع خود باید استفاده کند و کسی به فکرش نیست.
جوان می تواند مسئول باجه و یا بخش تسهیلات دهنده را در پشت کانتر شیشه ای ببیند که سرد و بی‌روح حجم زیادی از اسناد و تضمین‌ها را مطالبه می کند و اصلا برایش مهم نیست که دیر و زود شدن پرداخت تسهیلات، چه تاثیری بر خوشی ها و دلخوشی های او دارد.
اما جوان می تواند ببیند که مسئول باجه از جایش بلند می‌شود و کانتر را دور می‌زند و می‌آید در کنار او می‌نشیند، به او بابت یک شروع و یک حادثه شیرین در زندگیش تبریک میگوید و با اختیاراتی که سازمان مرکزی بانک به طور ویژه وطبقه بندی شده در اختیارش گذاشته، گره‌هایی از روند اخذ تسهیلات را برای جوان باز می کند.
جوان می‌تواند ببیند که مسئولین شعبه تسهیلات دهنده چه راهنماهای با تجربه و دلسوزی برایش هستند، جوان می تواند ببیند که غلامرضا تختی فقط روی تشک کشتی و گود زورخانه نیست، بلکه در جایی که اسکناس‌های بی‌روح مبادله می‌شوند، پهلوانی و کرامت و انسانیت موج می زند.
جوان یاد می‌گیرد به هنجارهای جامعه خود احترام بگذارد و می‌فهمد که در جامعه او برای سالم زندگی کردن نیازی به بابک زنجانی شدن و شهرام جزایری شدن ندارد.
عالیجنابان مدیران سیستم بانکی!
این گونه رفتارکردن وایجاد باجه ویژه نسل جوان کمتر از یک درصد منابع مالی وانسانی شما رامی طلبد، اما آن جوانان امیدوارشده به زندگی شاد و سالم، حداقل 6 دهه دیگر به نفوذ برند شما خدمت خواهند کرد و بلکه نسل های بعد از آن هم این ارادت ادامه یابد.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

فصل اقتصاد سایت تخصصی اقتصاد ایران

آگهی ها

  • بانک سینا
  • بانک اقتصادنوین
  • بانک گردشگری
  • نسخه سریع و مونیتورینگ فصل اقتصاد
  • تعرفه آگهی های فصل اقتصاد