ناسازگاری چینی‌ها در اطفای حریق نفتکش ایرانی ادامه دارد ارتباطات و رسانه

ناسازگاری چینی‌ها در اطفای حریق نفتکش ایرانی ادامه دارد

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - شعله‌های داغ آتش نفتکش ایرانی همچنان در آسمان سواحل چین زبانه می‌کشد و چینی ها در مهار آن سر ناسازگاری دارند. اخبار این حادثه آتش‌سوزی نفتکش امروز هم از مهم‌ترین اخبار ایسنا بود.

در حالی نفتکش ایرانی در سواحل چین هنوز می سوزد که سخنان محسن بهرامی - سخنگوی شرکت ملی نفتکش- حکایت از بد قلقی چینی ها در اطفای حریق این شناور دارد، به گونه ای که این مقام مسئول به ایسنا گفت: باتوجه اینکه چینی‌ها رقیب ما هستند و موضوع بیمه مطرح است، ممکن است به راحتی اطلاعات شان را درمورد چگونگی حادثه در اختیارمان قرار ندهند.
همین بدگمانی که چینی ها به آن دامن زدند باعث شد که موضع اعزام تیم ایرانی به منطقه مطرح شود که بخاطر بعد زمانی این تصمیم منتفی شد، چرا که برای ارسال یک تیم ایرانی به منطقه حداقل 20 روز زمان نیاز است. در این میان بنا بر تصمیمات اتخاذ شده 12 نفر از تکاوران نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی برای مشارکت در عملیات اطفای حریق به منطقه حادثه اعزام می شوند که گفته می شود فردا این نیروها در شانگهای خواهند بود.
هشدار سازمان حمایت به احتکارگران تخم مرغ
امروز سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان اطلاعیه ای را به طور اختصاصی در اختیار ایسنا گذاشت که در آن به کسانی که تخم مرغ را انباشت می‌کنند یا از عرضه آن به بازار خود داری می کنند هشدار داده که اگر چنین موردی را در بازرسی های خود مشاهده کنند یا از طریق گزارش های مردمی از آن مطلع شوند به شدت با آن برخورد خواهند کرد.
گرچه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان پیش از این نرخ های مصوب فروش تخم مرغ را به اصناف اعلام کرده بود اما تا کنون عملا فقط میادین میوه و تره بار به همراه فروشگاههای زنجیره این از این نرخ ها پیروی می کردند و مغازها سطح شهر ساز خود را در قیمت گذاری این محصول می‌زنند و همچنان خبری از چتر نظارتی بر سر این واحدهای صنفی نیست.
اما داستان گرانی تخم مرغ از جایی شروع شد که زمزمه های شیوع نفلوآنزای پرندگان با آغاز فصل سرما به گوش رسید و اکنون رئیس سازمان دامپزشکی کشور می گوید « 15 استان کشور درگیر بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان هستند و طی سال جاری بر اثر بروز این بیماری 300 کانون بیماری مشاهده شده و 17 میلیون قطعه مرغ به بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان مبتلا و بعد از بررسی های به عمل آمده معدوم شدند. » همین معدوم سازی مرغ و تخم مرغ بود که باعث کاهش عرضه به بازر و سپس افزایش قیمت تخم مرغ شد. البته گفته می شود که این بیماری در چند سال گذشته ابتدا در میان حیات وحش بروز پیدا کرد و حدود دو سالی است که وارد چرخه مرغ صنعتی شده است.
پیشنهاد رد شده خودروسازان چینی به استاندارد ایران چه بود؟
سازمان استاندارد ایران عزم خود را جزم کرده است که تا دی ماه سال آینده (1397) تعداد استاندارد اجباری خودرویی ایران را به صورت پله ای به 85 مورد برساند و استاندارد های خودرویی ایران را در سطح استانداردهای اتحادیه اروپا ارتقا دهد. البته همین امر هم باعث شد تا خودروهای وارداتی که گواهی استاندارد اتحادیه اروپا را با خود داشته باشند تایید صلاحیت شده و مجوز ورود به بازار ایران را کسب کنند.
حالا در این میان چینی ها قدم جلو گذاشتند و پیشنها کردند که ایران گواهی تایید نوع خودروهای چین را که به 160 مورد می‌رسد و تحت عنوان گواهی CCC است را همانند گواهی استانداردهای اروپا مورد قبول قرار دهد که البته طرف ایرانی این پیشنهاد را رد کرد . در جلسه‌ای که در این‌باره میا سازمان استاندارد ایران و هیات چینی برگزار شد، از طرف ایران تاکید شد که باید استانداردهای 85 گانه را مبتنی بر استانداردهای روز اروپا بر روی خودرو های وارداتی لحاظ شده باشد تا مجوز ورود پیدا کنند که این مورد در نهایت مورد قبول طرف چینی نیز قرار گرفت.
قیمت دلار امروز افت قابل توجهی داشت!
هر چند افزایش قیمت ارز در هفته‌ها اخیر در بازار به طور یک دفعه حسابی به چشم آمد، اما چند روزی است که دلار آمریکا در روند نزولی قرار گرفته و امروز هم با 51 تومان کاهش بیشترین کاهش را در این ایام تجربه کرد و به 4344 تومان رسید . همچنین سایر ارزها همچون یورو 5380 تومان، پوند انگلستان 6080 تومان، لیر ترکیه 1200 تومان، یوان چین 680 تومان و درهم امارات 1225 تومان قیمت دارند. بر اساس اعلام بانک مرکزی نیز دلار مبادله‌ای 3628 تومان است.
«بیت کوین» مورد تایید بانک های مرکزی در جهان نیست!
مدتی است که تب خرید بیت کوین در جهان به راه افتاده است و مردم به سمت خریداری این پول مجازی حرکت می‌کنند. در این میان ولی‌الله سیف-رئیس بانک مرکزی- در باره این موضوع اظهار نظر کرده و از آخرین تحقیقات این مجموعه مالی درباره بیت کوین گفت: « من به معاونانم دستور داده بودم که مواضع بانک‌های مرکزی کشورهای اروپایی و مرکزی را در این خصوص بررسی کنند که طبق بررسی‌ها هیچ بانک مرکزی نتوانسته است بیت کوین را تایید کند ». این مقام مسئول نه تنها معتقد است بانک های مرکزی این پول مجازی را تایید نکردند، بلکه گفته است که سابقه‌ای وجود ندارد که بانک‌های مرکزی بیت کوین را تضمین کرده و نظر مثبتی درباره آن داشته باشند.
فیلترینگ به اقتصاد آسیب زده است
با وجود این که هنوز مناقشات بر سر موضوع فیلترینگ ادامه دارد اما چیزی که در حال حاضر بیشتر کارشناسان به آن اشاره می‌کنند آسیبی است که این تصمیم به کسب و کارها و فعالیت‌های اقتصاد زده است. این اظهارات فقط متخص کارشناسان نیست و ناصرعلی سعادت- رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور – هم فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی را باعث خسارت زیادی به اقتصاد ایران دانسته است و گفته: در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به عنوان مجموعه‌ای متشکل از صاحبان کسب‌وکار در ایران استقبال می‌کنیم مردم از پیام‌رسان داخلی استفاده کنند و به هیچ عنوان طرفدار محصولات خارجی نیستیم، با وجود این، مسدودسازی یکباره شبکه‌های اجتماعی خسارت‌های مستقیم و غیرمستقیمی را متوجه اقتصاد کشور می‌کند چرا که در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به عنوان مجموعه‌ای متشکل از صاحبان کسب‌وکار در کشور استقبال می‌کنیم مردم از پیام‌رسان داخلی استفاده کنند و به هیچ عنوان طرفدار محصولات خارجی نیستیم، با وجود این، مسدودسازی یکباره شبکه‌های اجتماعی خسارت‌های مستقیم و غیرمستقیمی را متوجه اقتصاد کشور می‌کند.
انتهای پیام

ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

چطور می‌توان از اپراتورهای موبایل شکایت کرد؟

توسعه خریدهای آنلاین و مزایای استفاده از آن

احتمال افزایش حمله‌های سایبری ایران به آمریکا و متحدانش

محدودیت اینترنت رسانه‌ها برداشته می‌شود

توسعه خرید های آن لاین و مزایای استفاده از آن

برخورد انتظامی با کافی‌نتهای استفاده‌کننده از فیلترشکن

برترین مانیتورهای گیمینگ در سال 2018

نظام هر زمان اراده کند، تمام فیلترشکن‌ها را مسدود می‌کند

از اپراتورهای موبایل شکایت کنید

رتبه جهانی تلگرام را پایین آوردیم/ نظام اراده کند فیلترشکن‌ها مسدود می‌شوند

مجوز دسترسی دستگاه‌ها به فیلترشکن بدون اختلال صادر شد

اعلام زمان آغاز به‌کار سرویس پخش آنلاین موزیک یوتیوب

شروط لازم برای صادرات نرم‌افزار ایرانی

از اپراتورها با ذکر مکان شکایت کنید

لزوم دریافت رده‌بندی سنی برای بازی‌های موبایلی تا 20 خرداد

آموزش سئو دقیقا یعنی بهینه‌سازی وب سایت‌ها برای موتورهای جستجوگر از جمله گوگل

فروش اطلاعات کاربران موبایل با یک حفره امنیتی

فیلترینگ از چاله به چاه افتادن است

هوش مصنوعی خدمات بانک آمریکا را تمام هوشمند می‌کند

اقدام نسخه جدید مرورگر گوگل کروم برای امنیت سایت‌ها

صرف هزینه مراسم افطاری همراه اول برای امور خیریه

خیالتان از امنیت سایبری یوتیوب راحت باشد!

گوگل در نمایش هوش مصنوعی اغراق کرده است؟

لزوم دریافت رده‌بندی سنی برای بازی‌های موبایلی از 20 خرداد

رقابت اپل با آمازون جدی‌تر می‌شود؟

حذف تلگرام با سیاست‌های قانون اساسی سازگار نیست/ دانستن حق مردم است

نسل آینده گوشی‌های هوشمند

جهان با پیام‌رسان‌های غیربومی چگونه برخورد می‌کند؟

ارسال بسته‌های پستی چقدر زمان می‌برد؟

فیلترینگ جواب دهد یا ندهد در نظر مردم، ما محکوم هستیم

مژده به دوستداران پات در ماه رمضان

پیشنهاد وزیر ارتباطات برای کاهش اقبال به پیام‎رسان‎های خارجی: باید با مردم صحبت کنیم

آذری‌جهرمی: اگر بخواهیم با قاچاق مقابله کنیم، می‌توانیم

خداحافظی با مکالمات نامحدود؛ جایگزینی بسته‌های ترکیبی

تاکید دولت بر مولفه‌های «شفافیت»، «تعامل» و «پاسخگویی»، به عنوان الگوهای موثر ارتباطی با مردم

فصل اقتصاد سایت تخصصی اقتصاد ایران

آگهی ها

  • کانال رسمی سایت فصل اقتصاد
  • باشگاه نخبگان، خبرنگان و کارآفرینان
  • آگهی و تبلیغات در فصل اقتصاد
  • معرفی کسب و کار و تبلیغ محصولات
  • تعرفه آگهی های فصل اقتصاد