ضرورت تعیین سقف قیمت برای بلیت های هواپیما راه و شهرسازی

ضرورت تعیین سقف قیمت برای بلیت های هواپیما

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - مدیر کل تعزیرات حکومتی تهران گفت: باوجود فعالیت هایی برای حذف پروازهای چارتری، اما اعلام نشدن سقف قیمت بلیت‌ها اجحاف به مسافران است.

محمدعلی اسفنانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا وعده‌های داده شده در خصوص حذف پروازهای چارتری محقق شده است؟ افزود: پارسال به صراحت به مسؤولان سازمان هواپیمایی اعلام کردیم که پروازهای چارتری در حمل و نقل هوایی اخلال ایجاد می‌کند و به نوعی موجب اجحاف به مسافران به ویژه در ایام خاص می‌شود به همین جهت درخواست حذف پروازهای چارتری را داشتیم.
وی گفت: وزیر راه و شهرسازی نیز تأکید جدی بر این حذف داشتند و هم اکنون به جز موارد خاص در بحث پروازهای زیارتی در بقیه موارد شاهد حذف پروازهای چارتری بوده ایم.
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران افزود: غیر از این مطلب مهم دیگری که با آن مواجهیم این است که گفته می‌شود در بحث قیمت بلیت هواپیما باید عرضه و تقاضا قیمت را تعیین کند و ما اصرار داریم که باید سقف قیمتی مشخص شود، چون وقتی تقاضا زیاد و عرضه کم باشد طبیعتاً قیمت بلیت‌ها سرسام آور می‌شود و همین موجب سوءاستفاده برخی شرکت‌های هواپیمایی خواهد شد.
اسفنانی گفت: سوءاستفاده به این ترتیب است که ارائه بلیت و پروازها را کم می‌کنند و از آن طرف با افزایش قیمت‌ها به مسافران اجحاف می‌شود.
وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه امسال اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران چه تعداد حکم در خصوص شاکیان خودرو سازان داخلی و وارد کنندگان خودرو صادر کرده است؟ افزود: شکایت‌های بسیار زیادی به دلیل ایفا نکردن تعهدات، گرانفروشی و تقلب از شرکت‌های خودرو سازی داخلی و وارد کنندگان خودرو به تعزیرات می‌رسد که، چون رسیدگی به آن زمان بر است ما تصمیم گرفتیم پیش از رسیدگی این شکایت‌ها در شعب تعزیرات جلساتی را با مسؤولان خودرو سازی و وارد کنندگان خودرو برگزار کنیم که اقدامات غیر حکمی صورت گیرد و رضایت شکات جلب شود و این جلسات نتایج خوبی داشت.
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: بر همین اساس 858 فقره شکایت مردمی منجر به تحویل خودرو به مشتریان شد که از جمله آن‌ها شرکت‌های ایران خودرو، سایپا، نگین خودرو، کرمان خودرو و کرمان موتور پارس رضایت شاکیان را جلب کرد.
اسفنانی افزود: 500 فقره پرونده در بحث تقلب و ارائه نکردن خدمات پس از فروش هم به تعزیرات ارسال شده بود که با جلساتی که برگزار شد رضایت شکات فراهم شد که در این خصوص هم شرکت‌های ایران خودرو، سایپا و سایپا دیزل رضایت شاکیان را فراهم کردند.
وی در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیما گفت: حدود 300 فقره پرونده هم همچنان در شعب تعزیرات مفتوح است و خودرو سازان تعهد کردند تا پایان فروردین 98 رضایت شکات را فراهم کنند و اگر این امر محقق نشود باید رسیدگی قضائی صورت خواهد گرفت.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

تشکیل ستاد بحران در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران

ضرورت همکاری وزارتخانه‌های نیرو و نفت برای تکمیل مسکن‌های مهر پردیس

شروع عملیات ساخت یک‌هزار واحد مسکونی در شهر جدید بینالود در سال 98

هشدار وقوع سیل در روزهای 6 و 7 فروردین‌ماه

پروازها کنسل یا با تاخیر انجام می شود/مسافران با اطلاعات پرواز تماس بگیرند

هشدار وقوع سیل در روزهای 5، 6 و 7 فروردین به مسافران نوروزی/ ممانعت از توقف در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مناطق مستعد سیلاب

تشکیل ستاد بحران در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران/ جلوگیری از بروز خسارت در فرودگاه‌های گرگان و خرم‌آباد

پروازهای فرودگاه مهرآباد لغو شده یا با تاخیر انجام می‌شوند

قطع برق در 170 روستای لرستان بر اثر سیل

آمادگی کامل فرودگاه گرگان برای کمک‌رسانی به سیل زدگان

انجام 316 پرواز امدادی و فوق‌العاده در فرودگاه گرگان / مانع ورود سیل به فرودگاه خرم‌آباد شدیم

برآورد 350 میلیارد خسارت اولیه به زیرساخت‌های راه و شهرسازی

واحدهای مسکونی مهر پردیس تا پایان سال 98 تحویل می‌شوند

ممنوعیت تردد در 25 محور مواصلاتی کشور به دلیل شرایط نامساعد جوی

شروع عملیات ساخت یک‌هزار واحد مسکونی در شهر جدید بینالود در سال 98/ ضرورت تعیین تکلیف 1800 واحد مسکن مهر فاقد متقاضی

پاسخگویی شبانه‌روزی وزارت راه و شهرسازی در ایام نوروز

بیش‌از سه میلیون​ نفر مسافر از آغاز طرح نوروزی تاکنون با ناوگان عمومی جا‌به‌جا شدند

اسکله‌های تفریحی و گردشگری قشم تعطیل شد

3 میلیون مسافر نوروزی با وسایل نقلیه عمومی جابه جا شدند

اسکله های تفریحی قشم تا اطلاع ثانویه تعطیل شد

فصل اقتصاد سایت تخصصی اقتصاد ایران

آگهی ها

  • بانک سینا
  • بانک پارسیان
  • بانک اقتصادنوین
  • بانک توسعه و تعاون
  • بانک گردشگری