کارگران شرکت های پیمانکاری مرتبط با خدمات شهری به زودی شامل طرح پایش سلامت می شوند شهری

کارگران شرکت های پیمانکاری مرتبط با خدمات شهری به زودی شامل طرح پایش سلامت می شوند

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - معاون شهردار تهران گفت: با تلاش های صورت گرفته کارگران و کارمندان شهرداری که به دلیل دارا بودن بیمه تامین اجتماعی ازخدمات استفاده نمی کردند، شامل طرح پایش خواهند شد و ده میلیارد تومان برای این کار بودجه اختصاص داده شده است.
به گزارش فصل اقتصاد، حمید چوبینه در جشن پایش سلامت 17 هزار کارگر خدمات شهری و آغاز چکاپ کارمندان شهرداری با تقدیر زحمات پرستاران گفت: تاکنون 17 هزار کارگر شهرداری پایش سلامت شدند که برخی از آن ها به دلیل بیماری قلبی مورد جراحی قرار گرفتند، البته این پایش وظیفه ما است که تلاش کردیم انجام دهیم.
وی به شفافیت عملکرد مجموعه تحت مدیریت خود اشاره کرد و گفت: در تمام برون سپاری ها تلاش کردیم که از طریق فراخوان های عمومی و مناقصه هایی که در رسانه ها منتشر شد در خدمات مشارکت پذیر باشیم که این ها همه شفاف و در اختیار همگان است.
در ادامه مراسم، ابراهیم امینی نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تقدیر از شرکت شهر سالم برای پایش سلامت 17 هزار کارمند خدمات شهری، عنوان کرد: اعتقاد اعضای شورا این است که محور توسعه باید بر مبنای انسان باشد و هیچ موضوعی در مدیریت شهری بالاتر از سلامتی انسان‌ها نیست.
وی تاکید کرد: بر همین اساس تاکید ما بر این بوده است که در مرحله اول سلامت پرسنل شهرداری و کارگران خدمات شهری و در مرحله دوم همه شهروندان در اولویت توجه مدیریت شهری قرار گیرد، سیاست‌های مانند افزایش حمل و نقل عمومی هم در راستای حفظ سلامت شهروندان است.
به گزارش فصل اقتصاد ، ابراهیم شیخ معاون نیروی انسانی شهرداری تهران با اشاره به اقدام شرکت شهر سالم به دلیل طرح پایش سلامت کارگران شهری گفت: امیدوارم این کار با دقت و حساسیت بیشتر دنبال شود و مطمئنم که مدیران این شرکت تمام تلاششان را در این زمینه مبذول خواهند کرد.
وی اعلام کرد: با تلاش های صورت گرفته کارگران و کارمندان شهرداری که به دلیل دارا بودن بیمه تامین اجتماعی از این خدمات استفاده نمی کردند، شامل طرح پایش خواهند شد و ده میلیارد تومان برای این کار بودجه اختصاص داده شده است.
شیخ همچنین اعلام کرد: طبق یک طرح دیگر کارگران شرکت های پیمانکاری مرتبط با خدمات شهری هم به زودی شامل طرح پایش سلامت خواهند شد. برای مدیران شهری سلامت ایمنی و بهداشت تمام نیروهایی که در حوزه شهری فعالیت می کنند در اولویت قرار دارد و می خواهیم از شرایط سالم کاری آن ها مطمئن باشیم تا دیگر اتفاقی مانند آنچه اخیراً در یکی از مناطق تهران افتاد دیگر تکرار نشود.
معاون شهردار تهران ادامه داد: ما البته به دلیل نوع قراردادی که این عزیزان دارند مسئولیت مستقیم در قبال آن ها نداریم اما خود را مسئول حفظ سلامت جانی آن ها می دانیم و امیدوارم به زودی بخشنامه لازم در این زمینه را ابلاغ کنیم تا حقوق این عزیزان هم رعایت شود.
به گزارش فصل اقتصاد ، در ادامه مراسم حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی فرد با تشکر از مدیریت شرکت شهر سالم گفت: حوزه سلامت بسیار مهم و خطیر است و جمهوری اسلامی در چهار دهه فعالیت خود در این حوزه در مقایسه با کشورهای دیگر کارنامه درخشانی دارد، به طوری که در گزارش دفتر برنامه توسعه سازمان ملل گفته شده است که سن امید به زندگی ایرانی‌ها از 54 سال در دوره ی شاه به هفتاد و پنج و شش دهم سال رسیده است و رشد جمهوری اسلامی از این نظر در جهان اول است. این در حالی است که ما یک جنگ خانمان سوز و تحریم های سخت را در کشور داشتیم، با این وجود رتبه کشور ما از صد و چهل و سومین کشور به شصت و یکمین کشور ارتقا پیدا کرده است.
امام جمعه موقت تهران در ادامه گفت: زمینه چنین رشدی حرکت بر مسیر علم و استفاده از نیروی انسانی است. بسیاری از جوانان اطلاع ندارند که در دوره پهلوی ما پزشک عمومی کمی داشتیم و مجبور بودیم از پزشکان پاکستانی و بنگلادشی حتی در پایتخت استفاده کنیم، آن شرایط را با امروز مقایسه کنید.
ابوترابی فرد با یادی از آیت الله هاشمی رفسنجانی عنوان کرد: اگر کشورهایی که امروز در آسیای جنوب شرقی نماد توسعه هستند شخصیت های بزرگی مانند آیت الله هاشمی داشتند شرایطشان حتی خیلی بهتر از امروز بود. ما با وجود تنگناهای اقتصادی و دفاعی به این درجه از رشد رسیدیم.
وی بر ضرورت توجه به نیروی انسانی تاکید کرد و گفت: ما از ابتدا بر اساس آموزه های دینی مان بر توجه به نیروی انسانی به عنوان بزرگ ترین سرمایه برای توسعه تاکید داشتیم و البته معتقدیم که جایگاه نیروی انسانی باید باز هم ارتقا پیدا کند و طرح هایی مانند پایش سلامت با وجود اینکه ممکن است هزینه هایی داشته باشد در میان مدت به کاهش هزینه های درمانی و افزایش بهره وری کمک خواهد کرد.
ابوترابی فرد در بخش دیگری از سخنان خود از مدیریت شهری خواست که بر تفکیک زباله به عنوان یک اقدام راهبردی تاکید کند و گفت: می دانم که این کار خیلی سخت است و نیاز به فرهنگ سازی و تلاش بسیار دارد، اما این کار با سلامت پاکبانان و حتی کودکان کار نسبت مستقیم دارد. همه باید همت کنیم تا پسماندها از هم تفکیک شوند و هم کاهش پیدا کنند.
وی با بیا بیان اینکه چرا باید پسماند خانواده های تهرانی دو برابر متوسط جهانی باشد، تصریح کرد: در کشورهای توسعه یافته هفته ای دوبار پسماندها جمع آوری می شوند اما اگر در تهران یک روز این اتفاق می‌افتد با بحران مواجه می شویم.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

تاکنون هیچ موردی از سیلابی شدن روددره ها گزارش نشده است/سطح آب مسیل های امام علی (ع) و ابوذر فروکش کرد

تمام مناطق تهران آمادگی لازم را دارند/ اسکان موقت معتادان و بی خانمان ها

برپایی چادرهای صحرایی برای اسکان افراد بی سرپناه

ارسال پیامک های هشداردهنده به میلیون ها شهروند

تهران «قطب گردشگری» می شود

آماده سازی و لایروبی 22 مسیل و کانال شمال شرق تهران برای بارش های بهاری

برج میلاد 10 فروردین ماه در راستای اجرای طرح ساعت زمین خاموش می شود

برخورد جدی با کاربری‌های غیرمجاز و تجاوز به حریم روددره‌های شهر تهران

شهروندان از تردد در شهر به هنگام بارش باران خودداری کنند/بازی تیم ملی امید بعدازظهر امروز برگزار می شود

هیچ نگرانی بابت سدهای تهران وجود ندارد/لغو مرخصی تمامی مدیران دستگاه های دولتی تا اطلاع ثانوی

فعالیت 20 تیم سیلاب در استان تهران

محدودیت ترافیکی در بزرگراه امام علی (ع) اعمال نمی شود

رستوران های در حاشیه مسیل ها و رودخانه های پایتخت تا 72 ساعت تعطیل خواهند بود

تاکنون هیچ گونه آب گرفتگی جدی گزارش نشده است

ممنوعیت تردد در بزرگراه امام علی (ع) تا اطلاع ثانوی

شهروندان از حضور در حاشیه رودها، مسیل ها و ارتفاعات پایتخت خودداری کنند

استقرار 10 ایستگاه خدمات شهری در پایتخت/در صورت بارش شدید باران، هیچ یک از مسیل ها دچار انسداد نمی شوند

دولت با تمام توان برای جبران خسارات ناشی از سیل اخیر تلاش می‌کند/ حضور مردم در کمک به آسیب دیدگان بسیار ارزشمند است

آماده باش 5 هزار نیروی آتش نشانی تهران/استقرار آتش نشانان در 35 نقطه از پایتخت

خطر تردد و توقف در معابر لغزنده اطراف رودخانه ها

فصل اقتصاد سایت تخصصی اقتصاد ایران

آگهی ها

  • بانک سینا
  • بانک پارسیان
  • بانک اقتصادنوین
  • بانک توسعه و تعاون
  • بانک گردشگری