با بهره‌برداری از فاز یک شهرک حمل و نقل استان تهران مطرح شد:
دولت از بخش خصوصی در نظام لجستیکی پشتیبانی می‌کند راه و شهرسازی

دولت از بخش خصوصی در نظام لجستیکی پشتیبانی می‌کند

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - وزیر راه و شهرسازی در آیین بهره‌برداری از فاز یک شهرک حمل و نقل استان تهران با اشاره به سیاست ابلاغی کلی و قانون رفع موانع تولید و بهبود فضای کسب و کار، گفت قطعا در صورت عمل به آن، شرایط استفاده بهینه برای سرمایه‌گذاری مردم و بخش خصوصی وجود خواهد داشت.

به گزارش فصل اقتصاد و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در آیین بهره‌برداری از فاز یک شهرک حمل و نقل استان تهران؛ ضمن گرامیداشت سالروز درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و همچنین قیام 19 دی مردم قم که نقش موثری در جریان پیروز انقلاب اسلامی خلق کرد، بیان کرد امروز در 40 سالگی پیروزی انقلاب اسلامی هستیم و اگرچه در برخی از جبهه‌های فعالیت شاهد کندی روند بوده‌ایم ولی در دستاوردها برای تحقق استعدادهای کشورمان شاهد نتایج خوبی هستیم.
وی با تاکید بر این که طی این سال‌ها سیاستگذاری‌های انجام شده بر اساس اراده ملت بوده و تمامی امور با همدلی آنها به نتیجه رسیده است گفت: امروز در یک مقطع تاریخی واقع شدیم که باید بتوانیم ظرفیت و توانایی‌های مردم را با استفاده از سرمایه‌های موجود در طراز اقتصادی مناسبی گسترش دهیم؛ اقدامی که دولت تنها نقش هموارسازی و تسهیل‌گری در آن خواهد داشت تا خود مردم بتوانند با گسترش سرمایه‌گذاری اقتصادی رقابتی را در کشور به وجود آورند.
به گفته وزیر راه و شهرسازی هر چند قوانین تاکنون در برخی از موارد سخت بوده و نقش تسهیل کننده نداشته است، ولی بر اساس سیاست ابلاغی کلی و قانون رفع موانع تولید و بهبود فضای کسب و کارو همچنین گفتگوهای انجام شده در این زمینه، تمامی موارد در این حوزه از گذشته تاکنون به شایستگی در قانون دیده شده و قطعا در صورت عمل به آن شرایط استفاده بهینه وجود خواهد داشت تامردم و بخش خصوصی بتوانند به روند سرمایه‌گذاری‌های خود تسریع بخشند.
عضو کابینه دولت تدبیر و امید با تاکید بر ضرورت ایجاد یک اقتصاد کارآمد در کشور بیان کرد: ما نباید در این نقطه باعث ایجاد ناامیدی در بین مردم شویم چرا که در حال حاضر تمامی امکانات مورد نیاز با کمک و همت مردم برای شتاب‌دهی به روند سرمایه‌گذاری به ویژه در حوزه حمل و نقل وجود دارد.
اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: ما در وزارت راه و شهرسازی هیچ نقشی مگر در جایگاه تسهیل‌گری و حمایت‌ برای شکوفایی ظرفیت‌ها ایفا نمی‌کنیم.
وی تاکید کرد: نظام لجستیک کشور در طرح جامع حمل و نقل باید به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد؛ نظامی که بتواند با حمل و نقل ترکیبی و استفاده حداکثری از ترانزیت سهم خود را در اقتصاد ایفا کند.
وی ادامه داد : ما نیاز به یک نظام لجستیک بسیار قوی در کشور داریم؛ نظامی که حلقه آن امروز مفقود است و باید هر چه سریعتر ایجاد شود. ما در جایگاه دولت از بخش خصوصی در توسعه این حوزه پشتیبانی خواهیم کرد.
اسلامی ضمن ابراز امیدواری نسبت به این که آغاز به کار فاز یک شهرک حمل و نقل بتواند با استقرار شرکت‌های حمل و نقلی سهم خوبی را برای ناوگان در این گونه شهرک‌ها در نظر بگیرد، گفت: قطعا هر چه شهرک‌ها به پارک‌های لجستیکی نزدیک‌تر باشند این امر برای توسعه بهره‌وری در کشور بهتر خواهد بود.
وی افزود: خوشبختانه شهرک حمل و نقل تهران نزدیک محدوده فرودگاهی امام خمینی (ره) واقع شده و در آن علاوه بر پارک‌های بزرگ لجستیکی مراکز بزرگ بار و انبار نیز وجود دارد؛ اتفاقی که می‌تواند کارآمدی متفاوتی را نسبت به قبل در این حوزه داشته باشد.
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این که نیازها و کاستی های شهرک حمل و نقل باید هر چه سریعتر پیگیری و رفع شود گفت: اقدامات خوبی در این حوزه نظیر ساخت تقاطع غیرهم‌سطح در شهرک انجام شده که باعث تسهیل در بهره‌برداری از آن شده است.
اسلامی با بیان این که ما در دولت به هیچ وجه نیاز به پایانه و پایانه‌داری نداریم و حتما به این موضوع خاتمه خواهیم داد، گفت: نقش‌آفرینی جامعه حمل و نقل در این عرصه برای ما بسیار مهم است چرا که آنها باید وظایف خود را برعهده گرفته و این امر را به بخش‌های دیگر واگذار نکنند .
وی هچنین افزود: لجستیک ناوگان را شرکت‌ها باید برعهده بگیرند و در این زمینه عدالت ایجاب می کند که ما با نظام لجستیکی دقیق و برنامه‌ریزی صحیح این حوزه را به طور مناسب توسعه دهیم که قطعا در این زمینه از فعالان حوزه حمایت صددرصدی خواهیم کرد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: بدون شک کشور ما حق دارد سهم بزرگی از بازار ترانزیت را حتی تا دوردست ها نیز برعهده بگیرد.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

اجازه اختلال در حمل و نقل کشور را نمی‌دهیم

آماده‌باش 12هزار راهدار‌ برای مدیریت راه‌ها در برف و کولاک پیش‌ِرو‌

توزیع بیش از صد هزار حلقه لاستیک نرخ دولتی بین رانندگان تاکسی

آماده باش 12 هزار نیروی راهدار همزمان با کولاک و بارش‌های جدید/ تردد در جاده ها در وضعیت هشدار قرار دارد

دولت چاره‌ای جز هوشمندسازی شهرها ندارد/ هوشمندسازی شهرها انقلاب سوم است

سهمیه طرح جدید مسکنی در شهرهای جدید مشخص شد

مدل جدید تأمین مالی بافت‌های فرسوده معرفی شد

تسریع در خدمات رسانی به متقاضیان مسکن مهر پردیس

کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن در دستور کار نیست/ بدهی 450 هزار میلیارد ریالی بانک مسکن به بانک مرکزی

هشدار کولاک برف/ پیش بینی برف و باران 3 روزه در 28 استان

رونمایی از مدل جدید تامین مالی بافت های فرسوده

بیمارستان‌ها در برابر زلزله مقاوم نیستند / افزایش محدودیت ساخت و ساز در پهنه‌های گسلی

100 برج 12 طبقه در گسل‌های اصلی تهران ساخته شده است

ترانشیپ 181 هزار کانیتنر از بندر شهید رجایی

وصول اقساط مسکن مهر در دولت تدبیر 19 هزار میلیارد تومان، در دولت دهم هزار میلیارد تومان / 2500 میلیارد تومان تسهیلات ارائه شده به واحدهای فاقد متقاضی

راه‌اندازی سامانه ملی املاک و اسکان به وزارت راه واگذار شد

57 هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی است

واگذاری زمین برای ساخت 400هزار واحد مسکونی تسریع می‌شود

منابع صندوق مسکن یکم به اتمام رسید

یک و نیم میلیون هکتار اراضی دولتی در کشور وجود دارد

فصل اقتصاد سایت تخصصی اقتصاد ایران

آگهی ها

  • بانک گردشگری
  • تعرفه آگهی های فصل اقتصاد
  • نسخه سریع و مونیتورینگ فصل اقتصاد
  • باشگاه نخبگان، خبرنگان و کارآفرینان
  • بسته های ویژه خبری فصل اقتصاد