متهمان شرکت دومان توکان هیچ مجوزی از سازمان بورس نداشتند بورس

متهمان شرکت دومان توکان هیچ مجوزی از سازمان بورس نداشتند

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - متهمان «شرکت سرمایه پیشرو دومان توکان» هیچ‌گاه مجوزی از سازمان بورس دریافت نکرده‌اند و منشاء تعقیب کیفری آنها، در واقع پیگیری‌ها و شکایت کیفری سازمان بورس بوده است.


به گزارش فصل اقتصاد ، در خصوص اقدامات «شرکت سرمایه پیشرو دومان توکان» و مدیران آن در بازار سرمایه کشور، باید گفت، شرکت مذکور بدون داشتن مجوز از بانک مرکزی یا سازمان بورس و اوراق بهادار، و برخلاف قوانین و مقررات کشور و با ارسال پیامک‌های انبوه و بیان وعده پرداخت سودهای گزاف برای سرمایه‌گذاری، اقدام به جذب سپرده نقدی از عموم مردم در قالب انعقاد قرارداد مشارکت مدنی نموده است.
متعاقب اطلاع این سازمان از فعالیت غیرمجاز «شرکت سرمایه پیشرو دومان توکان» در ابتدای سال 1396 معاونت حقوقی این سازمان اقدام به تهیه شکواییه کیفری به اتهام «فعالیت به عنوان نهاد مالی بدون اخذ مجوز از این سازمان» نمود که این شکوائیه، تحت شماره 22141/122 مورخ 30/03/1396 در مجتمع قضایی رسیدگی به جرایم اقتصادی به ثبت رسید و با شماره پرونده 9609982126500012 به شعبه 1063 دادگاه کیفری دو تهران ارجاع گردید.
از سوی دیگر، پس از تشکیل پرونده دیگری در دادسرای ناحیه 36 (جرایم پولی و بانکی) تهران برای رسیدگی به سایر اتهامات متهمان، یکی از اعضای هیئت مدیره این شرکت که فاقد هرگونه صلاحیت و اطلاعات حقوقی نیز بوده است، ضمن تاسیس یک موسسه حقوقی و با فریب سایر مدیران شرکت، اقدام به اخذ وجوه کلانی از شرکت جهت اخذ مجوزهای قانونی از نهادهای رسمی می‌نماید که البته متهم در تحقیقات دادسرا، ضمن قبول اخذ وجه، به تصاحب شخصی آن نیز اقرار می‌نماید.
با وجود این، در انعکاس مفاد پرونده اتهامی در خبرهای منتشره، برخی رسانه‌ها برخلاف واقعیت امر و مندرجات متن قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست متهمان، موضوع را به گونه‌ای منعکس نموده‌اند که گویی شرکت یاد شده، مبالغی را به نهادهای رسمی کشور از جمله سازمان بورس و اوراق بهادار پرداخت نموده است تا مجوزهای قانونی را کسب نماید.
این در حالی است که متهمان هیچ‌گاه مجوزی از سازمان بورس دریافت نکرده‌اند و منشاء تعقیب کیفری آنها، در واقع پیگیری‌ها و شکایت کیفری سازمان بورس بوده است که در کنار گزارش و هدایت‌های قاضی محترم پرونده، نهایتاً این پرونده برای رسیدگی قضایی به شعب ویژه دادگاه انقلاب ارجاع گردید.
انتهای پیام/ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

شاخص بورس 592 واحد رشد کرد

طرح شکایت کیفری سازمان بورس از 18 کانال تلگرامی

بازدهی 106 درصدی شاخص فرابورس در سال 97

شاخص بورس معاملات سال 1398 را با رشد 535 واحدی آغاز کرد

رشد 150 درصدی ارزش معاملات بورس در سال 97

پایان خوش بورس با رشد 21 هزار واحدی شاخص در 1 ماه

یک کشتارگاه دولتی 11 میلیارد تومان فروخته شد

رشد 5.64 درصدی شاخص بورس در آخرین هفته پارسال

در آخرین روز معاملاتی بورس در سال 97 چه گذشت؟

احضار پوری حسینی به دادسرای اردبیل به اتهام بدهی 140میلیارد ریالی بابت خرید مجتمع گوشت اردبیل

خداحافظی شاخص بورس با سال 1397 در ارتفاع 178 هزار واحد

یک شرکت شیمیایی به جمع لی لی پوتی‌های فرابورس اضافه شد

بررسی مزایای عرضه محصولات کشاورزی به بورس کالا

امروز آخرین مرحله تسویه اوراق بهادار اسلامی دولت در سالجاری

نماد یک شرکت سرمایه‌گذاری در بورس درج شد

مروری بر بازار سرمایه در سال 97

شاخص بورس 1397 واحد رشد کرد

دلایل رشد شاخص در روزهای پایانی سال

عرضه اولیه سهام یک شرکت تولید گوشت مرغ، فردا در فرابورس

اجازه دهیم بورس کالا راه خود را برود

فصل اقتصاد سایت تخصصی اقتصاد ایران

آگهی ها

  • بانک سینا
  • بانک پارسیان
  • بانک اقتصادنوین
  • بانک توسعه و تعاون
  • بانک گردشگری