قیمت‌ها در بورس بار دیگر با رشد مواجه شد اقتصاد کلان

قیمت‌ها در بورس بار دیگر با رشد مواجه شد

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - امروز شاخص کل بورس نسبت به روزهای گذشته با رشد فزاینده‌ای روبرو شد، به طوری که بعد از مدت‌ها تا نزدیکی کانال 165 هزار واحدی پیش رفت. معدنی ها و فلزی ها امروز جزو گروه های پیشرو بودند.

به‌ گزارش ‌ایسنا، امروز (چهارشنبه) شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران 862 واحد رشد کرد و به رقم 164 هزار و 829 واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم وزن با 179 واحد افزایش رقم 28 هزار و 434 واحدی را تجربه کرد.
شاخص آزاد و شناور نیز با 971 افزایش 179 هزار و 564 واحدی را تجربه کرد. در ‌عین ‌حال شاخص بازار اول و بازار دوم هر کدام به ترتیب 845 و 704 واحد رشد کردند.
امروز برخی از نمادها در گروه پتروشیمی در کنار تعدادی از نمادهای بانکی روی شاخص کل تاثیری کاهنده داشتند. از جمله آن می‌توان به پتروشیمی مبین، بانک ملت، سرمایه‌گذاری غدیر و پتروشیمی پردیس اشاره کرد. هر یک از شرکت‌های یاد شده به ترتیب 126، 27، 20 و 14 واحد تاثیر کاهنده روی نوسانات شاخص های بازار داشتند.
در ‌عین ‌حال برخی از نمادهای شرکت های معدنی، پالایشی و تعدادی از فلزی ها روی شاخص کل تاثیر مثبت گذاشتند. معدنی و صنعتی چادرملو، پالایش نفت اصفهان و فولاد مبارکه اصفهان جزو این شرکت ها بودند که هر یک به ترتیب 122، 109 و 96 واحد تاثیر افزاینده روی شاخص‌های بازار داشتند. همچنین نماد بانک تجارت نیز جزو نمادهایی بود که به افزایش شاخص کمک کرد.
امروز در گروه خودرو و ساخت قطعات قیمت‌ها روند کاهشی را سپری کرد. به طوری که اکثر سهم‌ها از نیم درصد تا کمتر از دو درصد افت قیمت را تجربه کردند. البته تعدادی از سهم ها نیز با رشد آرام قیمت روبرو شدند.
در گروه عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم نیز روند قیمت بیش از سهم‌ها کاهشی بود که بیشترین کاهش در این گروه پتروشیمی مبین آن را تجربه کرد. در این سهم صف فروش مشاهده می‌شد.
در گروه استخراج کانی‌های فلزی نیز قیمت سهم‌ها افزایشی بود. در این گروه قیمت‌ها عمدتا تا دو درصد افزایش پیدا کرد.
ارزش معاملات بورس تهران به رقم 443 میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن 1.8 میلیارد سهم و اوراق مالی طی 146 هزار و 813 نوبت داد و ستد بود.
شاخص کل فرابورس نیز با یک واحد رشد مواجه شد و در رقم هزار و 944 را تجربه کرد. ارزش معاملات این بازار به رقم 1006 میلیارد تومان رسید و حجم معاملات 798 میلیون سهم اوراق مالی را تجربه کرد.
انتهای پیامارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

رشد اقتصادی فرانسه کاهش می‌یابد

معاملات مسکن در تهران به یک سوم کاهش یافت

راهبردهای هفت‌گانه وزارت صمت برای رونق تولید

هزینه برگزیت بر اقتصاد اسپانیا

روز خوب بورس‌های آسیایی

عقب نشینی گسترده دلار

تمرکز بر کنترل تورم آدرس غلط بود/ دولت هرچه سریع تر نقشه راه "رونق تولید" را تدوین کند

انجام 58 هزار میلیارد تومان تراکنش مالی در سامانه "ستاد"

نرخ بیکاری انگلیس در پایین‌ترین سطح 44 سال اخیر

نصب اولین خودپرداز «بیت‌کوین» در دبی

نرخ ارز و طلا در بازار استانبول

تورم سال 97 حدود 27 درصد/ تورم نقطه‌به‌نقطه اسفند 47.5 درصد شد

کاهش مالیات بر نقل و انتقال سهام، بورس را رونق می‌دهد؟

تورم سال 97 حدود 27 درصد

تورم سال 97 حدود 27 درصد/تورم نقطه به نقطه اسفند ماه 47.5 درصد شد

"رونق تولید" مسئولیت بانک مرکزی را مضاعف کرد/6 راهبرد نظام بانکی برای تحقق رونق تولید

ماموریت 6 گانه بانک مرکزی در سال رونق تولید

سهم درآمدهای نفتی به یک سوم منابع عمومی دولت کاهش یافت/ دولت اسناد خزانه را سر موعد، نقد کرد/ اعتبارات عمرانی قانون بودجه را پرداخت کردیم

هفت پیش نیاز رونق تولید و تقویت ارزش پول ملی

مسئولیت بانک مرکزی و نظام بانکی مضاعف شد

فصل اقتصاد سایت تخصصی اقتصاد ایران

آگهی ها

  • بانک سینا
  • بانک پارسیان
  • بانک اقتصادنوین
  • بانک توسعه و تعاون
  • بانک گردشگری