عضو کمیسیون عمران مجلس: مشکل مسکن منشعب از مشکلات کلان اقتصادی است گفتگو

عضو کمیسیون عمران مجلس:            مشکل مسکن منشعب از مشکلات کلان اقتصادی است

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به دو میلیون و 500 هزار مسکن خالی در کشور، عنوان کرد: این نشانگر مشکلات حوزه مسکن است و البته این مشکلات مربوط به انبوه سازان نیست بلکه مشکل از اوضاع اقتصادی کلان است.
برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع انبوه سازی بی هدف و عدم تاثیرگذاری در بازار مسکن و با حضور مجتبی بیگدلی رئیس انجمن انبوه سازان مسکن و هادی بهادری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی روی آنتن رفت.
بیگدلی در آغاز با بیان اینکه "انبوه سازی بی هدف" عنوان نادرستی است، گفت: سالی یک میلیون ازدواج صورت می گیرد و به همین دلیل یک میلیون مسکن نیاز داریم و در طول دولت یازدهم و دوازدهم حتی به تعداد انگشتان دست نیز هیچ واحد مسکونی ساخته نشده است.
وی با تاکید بر اینکه مجلس باید بر دولت در حوزه مسکن نظارت داشته باشد، عنوان کرد: مجلس باید از وزیر قبلی و فعلی مسکن دولت بپرسد چرا نتوانسته است حتی به اندازه تعداد انگشتان یک دست هم مسکن بسازد و یا چرا وام مسکن تعطیل است. این در حالی است که سالانه نیاز به یک میلیون مسکن در کشور داریم و مسکن هم وارداتی نیست که اگر نسازیم، از خارج وارد کنیم.
رئیس انجمن انبوه سازان مسکن در گفتگو با رادیو گفت و گو با بیان اینکه وزیر سابق مسکن، بارها از ساخت مسکن امید و مسکن اجتماعی گفت اما هیچ وقت عمل نکرد، اظهار داشت: متاسفانه مجلس هیچ گاه از وزیر مسکن سوال نکرد چرا به وعده های خود نکرده است. هیچ کس موافق نیست مسکن دولتی شود زیرا 99 درصد از تولید مسکن مربوط به مردم و انبوه سازان و در مجموع بخش خصوصی است.
در ادامه هادی بهادری در گفتگو با رادیو گفت و گو با بیان اینکه پروژه مسکن مهر در دولت جدید نیز ادامه پیدا کرد، گفت: خیلی از پروژه های مسکن مهری که ساخته شده بود، در دولت های یازدهم و دوازدهم تحویل شد و البته هنوز تعدادی از مسکن های مهر مانده است که این مسکن ها عمدتا یا در مکان های پرت هستند و یا به هر دلیلی متقاضی ندارد!
عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به جلسات کمیسیون عمران با سازندگان مسکن و انبوه سازان، تصریح کرد: اگر در وضعیت موجود نقصانی وجود دارد، این دوستان نیز شریک هستند.
وی با اشاره به عملکرد دولت ها در ساخت مسکن، عنوان کرد: دولت فقط سه درصد در طول سنوات گذشته در مسکن سرمایه گذاری کرده است و این در راستای برنامه های کلان کشور است و هیچ وقت نمی خواهیم مسکن را هم دولتی کنیم زیرا در حال حاضر تنها یک بخش خارج از سیستم دولت برنامه ریزی می شود که همین بخش مسکن است.
بهادری با اشاره به دو میلیون و 500 هزار مسکن خالی در کشور، عنوان کرد: این نشانگر مشکلات حوزه مسکن است و البته این مشکلات مربوط به انبوه سازان نیست بلکه مشکل از اوضاع اقتصادی کلان کشور است و برای این موضوع نیاز به برنامه ریزی در حوزه های کلان داریم.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

هم افزایی لازمه تسریع در رفع مشکلات جامعه

حبیب اله انصاری تاکید کرد؛ کارت های اعتباری خرید کالا از الزامات سال «رونق تولید»

تخطی از سرعت مطمئنه عامل 26 درصد تصادفات

ضعف ساختار تولید از مهمترین مشکلات ایران

استقرار پرونده الکترونیک سلامت تا پایان بهار

یک اقتصاددان مطرح کرد؛ «رونق تولید»؛ شغل بیشتر، تورم کمتر...

کارشناس مسائل اقتصادی: برای تحقق شعارسال باید به قدرت بازدارنده اقتصادی دست یابیم

رونق تولید خنثی کننده تحریم ها

رونق تولید راه نجات کشور

رئیس اتاق بازرگانی تهران خواستار شد؛ دولت در سال "رونق تولید" مشوق های صادراتی را افزایش دهد!

لزوم ایجادپیوستگی در حلقه های زنجیره تولید

تکیه بر توان داخلی رمز موفقیت کشور

موسوی لارگانی: تحقق "رونق تولید"؛ ایستادگی در مقابل واردکنندگان سودجوست

بخش عمده اتلاف منابع مربوط به سوء مدیریت

پژوهشگر تاریخ معاصر: فدائیان اسلام سدهای پیش روی صنعت نفت را درهم شکستند

پیام نوروزی رهبر انقلاب به مناسبت آغاز سال 1398

جلوگیری از بروز حادثه رانندگی با رعایت قوانین

اتفاقات اقتصادی سال 97 در کشور خوشایندنبود

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی: مصوبه راهبردها و اقدامات فرهنگی حمایت از کالای ایرانی؛ راهگشای مسیری مستند برای پیگیری توسط دستگاه های نظارتی

افزایش ظرفیت در حمل و نقل ریلی

فصل اقتصاد سایت تخصصی اقتصاد ایران

آگهی ها

 • بانک سینا
 • بانک پارسیان
 • بانک اقتصادنوین
 • بانک توسعه و تعاون
 • بانک گردشگری