10 درصد گلخانه‌های کشور مدرن هستند تولید و تجارت

10 درصد گلخانه‌های کشور مدرن هستند

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - عضو شورای مرکزی خانه کشاورز با اشاره به اینکه 90 درصد گلخانه‌های کشور سنتی هستند، گفت: هم اکنون تنها کمتر از 10 درصد گلخانه‌های کشور مدرن هستند.

مسعود اسدی عضو شورای مرکزی خانه کشاورز در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، با اشاره به اینکه تنها کمتر از 10 درصد گلخانه‌های کشور مدرن هستند، اظهار کرد: اگرچه گلخانه‌های کشور به دو بخش گلخانه‌های سنتی و مدرن تقسیم می‌شود، اما مسئله این است که گلخانه‌های مدرن کشور تفاوت معناداری با کشور‌های پیشرفته اروپا دارند.
وی با اشاره به اینکه تعداد گلخانه‌های هم سطح با گلخانه‌های پیشرفته اروپایی بسیار محدود است، افزود: هم اکنون 90 درصد گلخانه‌های کشور سنتی هستند چرا که تولید آن‌ها به هیچ وجه قابل قیاس با استاندارد‌های جهانی نیست.
اسدی با انتقاد از این مسئله که از لحاظ کمیت واحد‌های گلخانه مدرن وضعیت اسفناکی داریم، بیان کرد: البته وزارت جهاد کشاورزی به دنبال این موضوع است تا از طریق شهرک‌های کشاورزی و تسهیلات بانکی، سطح گلخانه‌های مدرن کشور را افزایش دهد.
بیشتر بخوانید: احداث 2763 هکتار گلخانه در سال جاری/ایران 100 میلیون دلار سازه و نهاده گلخانه ای صادر کرد
عضو شورای خانه کشاورز مشکل اصلی پیش روی وزارت جهاد کشاورزی در بحث کمیت و کیفیت گلخانه‌ها را کمبود بودجه و‌ منابع مالی اعلام کرد و افزود: تا زمانی که سیاست گذاران اقتصاد توجهی به بخش کشاورزی نداشته باشند و به عبارتی اولویت‌های خود را تغییر ندهند، کماکان این مشکلات ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه کشاورزان برای دریافت تسهیلات بانکی برای احداث گلخانه با معضلاتی روبرو هستند، افزود: با توجه به آنکه احداث گلخانه‌های پیشرفته سولار مستلزم هزینه‌های میلیاردی است، اما متقاضیان برای دریافت تسهیلات بانکی با مشکلات و معضلات جدی در تامین وثیقه روبرو می‌شوند که این امر منجر به کمبود گلخانه‌های مدرن در کشور می‌شود.
اسدی ادامه داد: با توجه به آنکه توسعه گلخانه‌ها در بهره وری مصرف آب و نهاده‌ها و همچنین کیفیت تولید تاثیر بسزایی دارد، از این رو باید شرایط به گونه‌ای فراهم شود تا افراد خارج از شهرک‌های کشاورزی بتوانند اقدام به احداث واحد‌های گلخانه‌ای کنند.
عضو شورای خانه مرکزی کشاورز در پایان با اشاره به اینکه توسعه گلخانه‌ها در گرو اختصاص بودجه به وزارت جهاد کشاورزی است، تصریح کرد: اگر بودجه به میزان کافی در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گیرد، بنابراین محدودیتی در توسعه گلخانه‌های مدرن وجود ندارد.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

اتاق بازرگانی اجازه ورود هیچ گونه تفکر مخالف را نداد/ اتاق باید نماینده بخش خصوصی باشد نه دولت

توان بالای اشتغالزایی صنایع غذایی ایران

اقتصاد به مرکز کنترل نیاز دارد

قرارداد آپشن زعفران به زودی راه اندازی می شود / اختیار معامله در دستان زعفرانکاران

دلیل دهن‌کجی بازار به پیش‌فروش خودرو

ارزش تولیدات معدنی 20 میلیارد دلار است

طلا فضای بیشتری برای افزایش پیدا می‌کند

مردم نگران تامین کالای شب عید نباشند

توان تولید پیاز گل و گیاه را نداریم/ تداوم شرایط بازار تولیدکنندگان را ورشکست می‌کند/ برای روز مادر افزایش قیمت نداشته‌ایم/ انتقاد از فروشندگان گل در فضای مجازی

مرغ 2 هزار تومان ارزان شد

برای صیانت از ثروت ملی باید در صادرات برخی کالاها محدودیت ایجاد شود/ به تناسب صادرات، ارز وارد کشور نشده است

جزییات جدید از نوسازی ناوگان هوایی کشور/ هفته آینده هواپیماهای جدید وارد کشور می‌شوند

دلیل دهان‌کجی بازار به پیش‌فروش خودرو

برنامه جامعی برای فولاد نداریم/ درخواست فولاد از وزارت صمت برای تشکیل اتاق فکر

احتمال تولید لادا در ایران

فراهم‌شدن مقدمات فرایند سیستماتیک پرستاری درمنزل/مرجعیت علوم پزشکی کرمانشاه در تولید مواددارویی

فروش اینترنتی محصولات سایپا جمعه هم ادامه دارد

اما و اگرهای تاثیر توزیع اینترنتی گوشت و مرغ در کنترل بازار

فشار موتورسازان یا نبود زیرساخت؟

تردد خارجی‌ها بین اروند و کیش آزاد شد

فصل اقتصاد سایت تخصصی اقتصاد ایران

آگهی ها

  • بانک سینا
  • بانک اقتصادنوین
  • بانک گردشگری
  • نسخه سریع و مونیتورینگ فصل اقتصاد
  • تعرفه آگهی های فصل اقتصاد